Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Advanced Member, 1793 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Gotov nosac, ostaje jos da nadjem firmu u blizini NS koja se bavi plastifikacijom. Mada kada se prisetim koliko smo se majstor i ja napatili da vratimo sve plastike nesto mi je i ne skida sve ponovo :D Za sada samo ova slika da vidite kako izgleda sa koferom. U svakom slucaju ja sam zadovoljan a to je najbitnije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1793 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Danas gotov cetvrti redovni servis (4930km). Namerno sam ga obavio malo ranije da posle mogu pregledati motor i dok je jos u garanciji srediti/zameniti sta treba.

 

I na zalost izgleda da je opet zadnji amortizer poceo da curka  >:(  Sa ovim amortizerom nisam vozio offroad, podesen je na mekse ali je posle nepune 2000km poceo da zeza (za sada samo ima ulja po amortizeru, nije jos pocelo kapati i super radi...). Do ponedeljka cu za malo izaci iz garancije, bilo bi jako lepo kada u Sprintu ne bi pravili problem oko toga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Danas gotov cetvrti redovni servis (4930km). Namerno sam ga obavio malo ranije da posle mogu pregledati motor i dok je jos u garanciji srediti/zameniti sta treba.

 

I na zalost izgleda da je opet zadnji amortizer poceo da curka  >:(  Sa ovim amortizerom nisam vozio offroad, podesen je na mekse ali je posle nepune 2000km poceo da zeza (za sada samo ima ulja po amortizeru, nije jos pocelo kapati i super radi...). Do ponedeljka cu za malo izaci iz garancije, bilo bi jako lepo kada u Sprintu ne bi pravili problem oko toga...

 

Da li je moguce :-\. Idi ti lepo u offroad sa ovo malo kilometara sto ti je preostalo, pa se pojavi kod njih sa 4990. Sledeci sto dobijes podesi na najmekse moguce i nadaj se da ce izdrzati, a ako i on procuri, vidi od nekog drugog motora da napakujes (mozda pulser, ako pasuje on bi trebalo da je najjeftiniji sto mozes da nadjes, a nisam cuo da se neko zalio).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1793 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ma sutra vec imam dogovorenu, neodloznu voznju. Bice knap za kilometrazu :) Ajd da pitam, jel ne sme ni malo ulja da bude na samom amortizeru? I ispravka, izdrzao je celih 1500km... U svakom slucaju ne valja, ovo je prva ozbiljna mana Apolla. Prosli put kad se desilo mislio sam da je samo taj jedan bio defektan, sad kada se ponovilo ne znam sta da mislim...

 

Inace na Apolla ide lanac 530 (isti ide na Hayabusu :D ) koji je dakako skuplji od 520 i za koji ima mali izbor lancanika (kada kazem mali zapravo mislim da nisam nasao nista nalik ovima koji meni trebaju...). Pre neki dan sam, misleci da mi je lanac 520, na JT Sprockets sajtu nasao par lancanika koji bi meni odgovarali. Na zalost to sada pada u vodu... Planiram u skorije vreme da uzmem DID lanac jer se ovaj moj stalno isteze. Na 5000km je zatezan bar 4 puta  to mi je mnogo...

 

Danas sam detaljno izglancao motor, sad je kao iz radnje :)  Da se nisam time zezao ne bih ni primetio amorizer...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

U prvim kilometrima se lanac najvise otpusti, kasnije se malo ustali pa je potrebno stelovati sve redje. Mozda je samo to u pitanju, najbitnije je pravilno naspanovati, ako se pretegne ili ako je previse opusten, brze se isteze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

[

 

Da li je moguce :-\. Idi ti lepo u offroad sa ovo malo kilometara sto ti je preostalo, pa se pojavi kod njih sa 4990. Sledeci sto dobijes podesi na najmekse moguce i nadaj se da ce izdrzati, a ako i on procuri, vidi od nekog drugog motora da napakujes (mozda pulser, ako pasuje on bi trebalo da je najjeftiniji sto mozes da nadjes, a nisam cuo da se neko zalio).

 

Evo, ja se zalim, meni crk'o na oko 1200km, (Pulser) srecom, bio u garanciji, ali zamenili mi tek posle nepunih godinu dana, tako sam vozio 3000km, k'o da jasem kamilu...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1793 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Naravno da nemaju amortizer na stanju a kada ce biti ne smem ni pomisliti... Isporuka robe im je bila pre jedno mesec dana i stvarno ne znam kada ce sledeca. Rekli su mi da mogu normalno voziti jer sam se javio za vreme trajanja garancije, nadam se da ce to isto misliti i za koju sedmicu kada dodjem na zamenu :D

 

post-5612-12879046653285_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA DIVERSION 900

Pa brale sijes me za 250km ;) Evo da se malo pohvalim, u cetvtrak dobio sam slobodan dan i resim da mi dupe vidi puta. Sednem na Apola i odem do Cacka i na pumpi stane celih 4 litre,reko ajde da se jos malo provozam do Uzica, pa do Mokre gore. Mokra gora je prelepa gotovo nestvarna ali jos uvek je sunce visoko i odlucim da predjem u Bosnu do Visegrada. Lepota za voznju, fine krivine lep put i eto mene u Visegradu. Prosetao po cupriji na Drini, ljudi bas prijatni (pravi jarani) dinare primaju bez problema, ali meni i dalje nije dosta voznje pa kad sam vec u bosni da odem i do Srajeva. Put i dalje odlican ali vec pod Romanijom poce mrak da hvata pa sam morao malo smanjti brzinu jer neznam put a krivne bas mame. Vec je uveliko bio mrak kada sam stigao u Sarajevo a i valjalo bi negde prespavati. Odlucujem da to bude Srpski deo Sarajeva ali gde je to? Kazu mi da se taj deo zove Lukavica i da tamo ima fin hotel koji se zove Beograd. Dok sam nasao i sansao se po mraku trebalo je malo vremena (20-30min) jer istocni deo Sarajeva je otprilike kao od Beograda do Batajnice. Uspem da nadjem hotel, lep je nema sta 3 zvezdice a cena 35 evra! Posle malo ubedjivanja dojdemo do 30 evra sa doruckom. Prespavo uzeo taxi do bascarsije, jeo cevape kod Zelje, popio Sarajevsko pivo (veoma dobro), procunjao po gradu pa za Bg. Preko Han Pjeska i Konjevica,Vlasenice do Zvornika pa u Srbiju. Onda standardno Loznica,Sabac..Beograd, prelazim naplatnu rampu javljam zeni da stavi klopu kada ona rece da je otisla na selo sa decom, ajmo jos 70km i najzad u toplom porodicnom gnezdu. Sta da vam kazem fenomenalno, kinez se pokazo extra, ovo mu je drugo duze putovanje posle Kosovske Mitrovice a videcmo jos jedno do kraja godine,sta god vas inetersuje slobodno pitajte da vise nedavim ali eto morao sam do ovo iskutvo podelim sa vama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Pa za pocetak da li si imao problema sa amortizerom kao Gliga(ako si uopste obratio paznju na amortizer)?

Da li je neko od ponosnih vlasnika pokusao da prodje kroz neku vecu vodu,tipa da je i deo agregata bio pokvasen i ako jeste kako se ponasao motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

Taj zadnji amort im je teska boljka.. Drugar koji ima apolo, nije se pojavio na prvi servis koji je na 100km nego je otisao na 300km i sad mu kao ne vazi garancija zato sto mu je procureo amortizer!! Mozes misliti :)

 

Ako ovi iz massetehnik-a budu tako radili, potrudicu se da proglase taj amortizer fabrickom greskom pa cemo videti kome nece da menjaju..

 

Inace, majstor(krsteni) mu je rekao da taj amort naruci od KTM-a i nece vise imati problema jer je kvalitetan spram ove fusherice

 

Edit:

 

Zaboravio sam da napomenem kako mu je i hladnjak procureo po sistemu "kap po kap" tako da ostavlja zelene tragove kao alien ;D

 

i naravno, nece da mu zamene jer je menjao ulje na 300km umesto na 100!!!

 

vidim ja da ce trzisna raditi i to radi reda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA DIVERSION 900

Amortizer mi je vrisnuo pre 2000 km i to je to od kvarova, sto se tice hladnjaka nikakvih problema.Servis na 100km je obavezn da bi ispunio garanciju i na servisu se nemenja samo ulje vec se radi kompletna kontrola ispravnosti svih delova (kocnice,lanac,svi spoejevi-srafovi) kao i sve zamerke u vidu ovde mi nesto tandrce a ovde nesto pisti,to mogu da tvrdim jer sam vlasnik servisa a ako neko samo menja ulje na redovnom servisu i to naplati 1000 din obavestite NS ili menjajte majstora.Sto se tice vode ove godine sam se navozio po kisi ko blesav ali nisam prelazio preko reka tako da mi motor pliva po vodi ali kroz ulicne bare i bazene jesam i stvarno nikakvih problema. Opsti utisak posle predjenih skoro 5000km za 5 meseci je da je motor skroz dobra kupovina i da je jedan od najboljih uvoza kineza ove godine mada sto se mene tice najbolja kineska kupovina kod je Challneger 250V koji je 10.000 din skuplji i ako nista drugo dosta udobniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1793 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Amortizer mi je vrisnuo pre 2000 km i to je to od kvarova, sto se tice hladnjaka nikakvih problema.Servis na 100km je obavezn da bi ispunio garanciju i na servisu se nemenja samo ulje vec se radi kompletna kontrola ispravnosti svih delova (kocnice,lanac,svi spoejevi-srafovi) kao i sve zamerke u vidu ovde mi nesto tandrce a ovde nesto pisti,to mogu da tvrdim jer sam vlasnik servisa a ako neko samo menja ulje na redovnom servisu i to naplati 1000 din obavestite NS ili menjajte majstora.Sto se tice vode ove godine sam se navozio po kisi ko blesav ali nisam prelazio preko reka tako da mi motor pliva po vodi ali kroz ulicne bare i bazene jesam i stvarno nikakvih problema. Opsti utisak posle predjenih skoro 5000km za 5 meseci je da je motor skroz dobra kupovina i da je jedan od najboljih uvoza kineza ove godine mada sto se mene tice najbolja kineska kupovina kod je Challneger 250V koji je 10.000 din skuplji i ako nista drugo dosta udobniji.

 

 

Aaaa, vec sam ja zbrisao na 5500km :) Inace svaka cast na voznji, lepa je to tura.

 

Kakva su tvoja iskustva sa originalnim lancem??? Meni se vec dobro isteglio, znatno pre vremena ako se ja pitam. Odgovarajuci DID-ov sam nasao za 80 eura najjeftinije. Ili ako bih menjao lanac za drugu vrstu (uzmem 520 umesto 530) i komplet lancanike onda bi izaslo oko 90 eura...

 

Osim problema sa amortizerom (vec 2 komada :D ) mene stalno zeza zadnje stop svetlo, tj njegov prekidac. Zbog lose provedenog creva zadnje kocnice prekidac jako cesto ne moze da se vrati u pocetni polozaj tako da mi neretko ostaje upaljeno stop svetlo. To naravno primetim tek kada parkiram negde... Druga sitnica koja je zezala je prekidac od bocne nogare, onaj sto onemogucava da se motor pali kada je nogara spustena. Isto zbog lose provedene instalacije 2 puta mi se desilo da lanas precvika taj kabel. Prvi put mi se to desilo na putu i trebalo mi je pola sata da utvrdim sta je u pitanju. Resenje je naravno vrlo jednostavno. Na proslom servisu sam konacno i skinuo taj prekidac da bih mogao normalno da zagrejem motor pre kretanja.

 

Ajde ako se setis proveri koju brzinu pokazuje brzinomer kada petom ides na recimo 5000 obrtaja. Ja sam GPS-om merio i stalno mi pokazuje nekih 10-15 posto vise (brzinomer a ne GPS) od stvarne. Interesuje me da li je to kod mene lose podesen brzinomer ili im je to standardna falinka. A posto radis u servisu onda mozda i znas kako se steluje brzinomer??? Siguran sam da moze da se steluje samo ne znam kako :)

 

 

@ japanx:

Sto se tice obavljanja prvog obaveznog servisa na 300km drugar je sam kriv za to. U upustvu koje stize uz motor lepo pise da garancija ne vazi ukoliko se ne obave servisi na 100km (tolerancija 30-ak) i na 1000km (moze do 1200).

 

@ Rolle2010:

Sa vodom nisam imao previse iskustva. U nekoliko navrata sam dobro pokisao i jednom sam pregazio plici potok. Ni kisa ni potok nisu smetali... Takodje posle svakog pranja motora pali i radi bez problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA DIVERSION 900

Sto se tice elktronike stavrno nisam imao nikakvih problema, a zadnju kocaljku poprskaj sa malo VD40 jer se desava da nece papucicu da vrati skorz do kraja,sto se tice brzine provericu.Generalno da li si zadovoljan motorm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1793 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Zadovoljan, zadovoljan. Nema razloga da ne budem, pogotovo kada se pogleda cena. Bilo je tih sitnica koje su zezale ali sam i pre kupovine bio spreman na to tako da mi nije smetalo. Motor pali, radi i ide bez ikakvih problema. Vozen je po svim mogucim putevima i van-putevima :)

 

Oces li vaditi katalizatore iz auspuha? Javi kako se ponasa ako to odradis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA DIVERSION 900

Sinoc sam vadio katalizatore, majko moja!!Dve tube duzine pakle cigara (katalizatori) kroz koje nemoze svetlsot da prodje a gasovi vrlo tesno,u loncu imas spekatar cevi koji dodatno guse motor. Kada sam skinuo auspuh morao sam da ga upalim i mogu ti reci da jede munje i sere gromove, kulja plamen iz motora (mozes misliti). Ostalo je jos samo matori da zavari cevi i lonac pa da ti kazem konacan sud mada za sada obecava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1793 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Video sam u glavnom servisu u NS na sta lici izduvna grana odnosno katalizator :) Zanima me da li se posle "ciscenja" izduva treba stelovati karburator i koliko bi tako neka zanimacija mogla kostati? Dakle javi kako ide ali i da li je bilo potrebe za nekim daljim podesavanjima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Video sam u glavnom servisu u NS na sta lici izduvna grana odnosno katalizator :) Zanima me da li se posle "ciscenja" izduva treba stelovati karburator i koliko bi tako neka zanimacija mogla kostati? Dakle javi kako ide ali i da li je bilo potrebe za nekim daljim podesavanjima :)

Sigurno je da ce mu biti lakse posle cupanja katalizatora, eventualno malo da se koriguje smesa, ali mozda i nije neophodno. Sto se tice kostanja, na jednom cilindru je brzo i jednostavno, pa mozes i sam, ili kad to uradis svrati resicemo za 10minuta, bez bilo kakvog kostanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Nije mi jasan razlog menjanja smese. Nikad nisam menjao auspuh ali po (mojoj) teoriji karburator je potpuno odvojen od auspuha i kolicina vazduha koju uvlaci zavisi od gasa i obrtaja. Jedino ako se motor lakse vrti u crveno zbog boljeg auspuha ali pri normalnoj voznji mislim da je sve ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1793 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

I ja sam od pre neki dan vlasnik Apolla i sudeci po vasim komentarima koje ste postavili ovde nisam pogresio. Videcu sta ce vreme  pokazati.

 

Neka te dobro sluzi  :) Odradi razradu prvih 800-1000km i posle uzivaj.

 

Obrati paznju na zadnji desni zmigavac, da li je suvise blizu izduvu. Cisto da ti se ne desi isto sto i meni (ima slika na ranijim stranicama). Mada koliko sam gledao u novoj turi Apola koja je stigla nedavno top je spusten u odnosu na moj motor tako da ne bi trebalo biti problema sa topljenjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Nije mi jasan razlog menjanja smese. Nikad nisam menjao auspuh ali po (mojoj) teoriji karburator je potpuno odvojen od auspuha i kolicina vazduha koju uvlaci zavisi od gasa i obrtaja. Jedino ako se motor lakse vrti u crveno zbog boljeg auspuha ali pri normalnoj voznji mislim da je sve ok.

Vrlo je mali uticaj, mada on zavisi od motora do motora. Kada je otvoren auspuh manji je povratni pritisak ka agregatu, samim tim veca je sposobnost usisavanja smese, odnosno veci je vakum i manji ostatak nesagorelih gasova u agregatu. Da li je stvar u samoj stublini ili u vakuumu koji deluje na karb, ne bih znao, ali je moguce da smesa bude blago poremecena, sto opet ne znaci da je van "tolerancija".

U prevodu radice to super i bez stelovanja, ako ne tezis ka tome da bude idealno.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Raska

I ja sam od pre neki dan vlasnik Apolla i sudeci po vasim komentarima koje ste postavili ovde nisam pogresio. Videcu sta ce vreme  pokazati.

 

Neka te dobro sluzi  :) Odradi razradu prvih 800-1000km i posle uzivaj.

 

Obrati paznju na zadnji desni zmigavac, da li je suvise blizu izduvu. Cisto da ti se ne desi isto sto i meni (ima slika na ranijim stranicama). Mada koliko sam gledao u novoj turi Apola koja je stigla nedavno top je spusten u odnosu na moj motor tako da ne bi trebalo biti problema sa topljenjem.

 

Hvala na lepim zeljama. ;)

Sta podrazumevas pod razradom?Neko mi je rekao da vodim racuna da mu broj obrtaja ne predje 4000 prvih 1000km,da li je to tacno i na sta jos da obratim paznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja