Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Nisam smeo daleko da idem iz Zemuna, pa sam se vozao danas jedno 2-3 sata po ulicicama.

 

1. Prazan auspuff, kad pustim gas- puca 1-2 puta samo tako, mrze me prolaznici koji odskacu od straha  :D

2. Sta mislite da li je to stetno po masinu, da li bi morao da im nesto sto mu brani povratnu iz lonca?  ???

3. Koci do "kokosijih proizvoda"! Zabada momacki.

4. Cucu se s Urban-ekipom, izmedju ostalog da pitam za kuckanje u samoj masini, da li je normalno ili i nije bas? Kad poklopim rukom izduv da se skroz umukne, jasno se cuje klackanje, il stektanje metalno...

5. Kad stanem, potrebno je bas potraziti N (ler), izmedju 1. i 2. lutrija, cak i ne napise nista na displeju...

6. Sretoh 2-3 drugara, i ne cekam na pitanje- uvalim im oma da obrnu djir...Kakav kez svako ima posle...I ama bas svako pita" el to KTM"  :D Kazu-samo stavi neku nalepnicu i eto, nema razlike. Ionako na dekli prazno mesto.

7. Budzetski bajk. Taman sve sto treba da ima-ima, cak i viska-od led-dioda svugde, kurble, board display, zanimljivih diskova, halogenke, sitnije registracije i potrosnje, dovoljno Konja za vezbanje na prvom pravom, opakog izgleda i zvuka, i zavidne visine...

Izpozajmljivao sam opremu trenutno, jaknu, rukavice, "punolice", pokupovacu sve i visak samo da se skupi kinta.

8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

2. - nije stetno, normalno je to kad se pusti gas ili nizbrdo usporava motornim kocenjem. pucketa to po malo i kad ima prigusivaca, ali nema toliko prostora za detonaciju, i zbog samih prigusivaca se ne cuje.

 

 

4. ako je pravilnog intervala i u skladu sa obrtajima, onda je to kuckanje ventila. Opet, ako nije u preteranoj meri, nije stetno po masinu. Ne poznajem toliko taj agregat da bih znao da ti kazem da li je normalno za njega i u kojoj meri, ali deluje da je OK.

 

5. Uvek ubacuj u ler pre nego sto skroz zakocis. Za neke motore je to normalno, neki mogu u ler iz mesta, ali svakako je pravilnije da kad stajes iz druge ubacujes u ler.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

I na mom je priča za ler ista, iako je nov, ubaci u ler dok je još u pokretu posle može ali malo teže.

Ja sa fabričkim auspuhom nemam pucanje ali ponekad prducka kad idem nizbrdo i pustim gas recimo, mislim da je to ok.

Kuckanje se nečuje kod mene ali mogu da budu ventili kao što ti je Black rekao.

Ako sve radi dobro,ide ko metak  ravnomerno ubrzava,nediraj ništa samo teraj.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

Cestitam, puno bezbednih kilometar!!!!

Jel imao neko problem sa auspuhom, meni je izgleda produvao sa donje strane pored onih pop nitni ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA DIVERSION 900

Evo da se i ja oglasim posle dugo vremena nikako da stignem, prvo da jos jednom cestitam novom vlasniku i hvala mu na komplimentima ;D Sto se tice motora (sada kao bivsi vlasnik) imam samo reci hvale, morao sam ga se odreci jer je godina pocela jako lose (duga zima,kasne delovi,oprema,banke zezaju itd) Ja sam taj motor bas manijaklano vozio u cugu 500-600 km i nikakvih zamerki nisam imao osim na sediste koje posle 200-300km se usadi u bulju.Najveca prednost kod apolla po meni je potrosnja i stabilnost pri manevrisanju (po gradu narocito) Jedini moj pad je bio iz mesta jer sam zaboravio da podignem copavu (kreten), motoru normalno nista a ja pao na lakat pa se docekao na kuk naravano bez jakne i pantalona.Sto se tice odrzavanja masine ulje sam menjao prva tri puta  na 1000 posle na 2000km i ako garancija kaze drugacije ::) kao i filter ulja 400-500 din.Od ulja sam koristio Total 10w50 100% sintetika  osim prvog puta kada sam stavio Motul 5100 10w40 kojim sam bio veoma nezadovoljan, sto se tice lanca uz redovno dotezanje na servisu koristio sam Ipone sprej (odlican) od 750ml koji je bio 1500 din al ga vise nemam moracu ponovo da ga nabavim, od delova sam menjao sajlu kvacila,amortizer i alnaser i naravno filter za gorvio na svakih 2000km. Apollo je i dalje dobar izbor za kupovinu al nadam se da ce dobiti malo zdrave konkurencije mada stigao je Pulser od 200cc koji tek treba da se pokaze sa starim od 125cc nije bilo nekih rekalmacija.Pozdrav, svratite na pivo ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Fala svima!

 

@Blackbiteu- "e svaka ti zlatna Crnogrize"!

 

@Uketicu- os da se ja sjurim neregistrovan tu do starog kraja u 70 u pon. ili uto., il ti do Zemuna, moramo se videti i sa spravama prozvrgoliti?

 

@Delijo- sahu kralju magu- vidimo se uskoro  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Fala svima!

 

@Blackbiteu- "e svaka ti zlatna Crnogrize"!

 

@Uketicu- os da se ja sjurim neregistrovan tu do starog kraja u 70 u pon. ili uto., il ti do Zemuna, moramo se videti i sa spravama prozvrgoliti?

 

@Delijo- sahu kralju magu- vidimo se uskoro  :D

 

Druže meni motor na zvezdari a u 70.bloku sam svaki vukend, a koleno mi nije u voznom stanju biće tek za jedno mesec dana.

Za početak probaj da promeniš to ulje u motoru(što se tiče kuckanja) pa vidi kako se ponaša, sipaj neku polusintetiku,nesumnjam da je sintetika super ali mislim da ovim motorima prija više polusintetika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Uketicu, skroz zaboravih informaciju da si s*ebo koleno  :(

Ok, videcu od sutra lagano sta cu, nije vatra. Pa da se upoznamo uskoro  8)

 

Brickmann, fala Vi! "Svaka ti se dala, i redovno dobila"

 

*update sliks*

post-10419-128790735384_thumb.jpg

post-10419-1287907354068_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

Аууу, како су вам лепи и чисти мотори. Мислим да би мој црко кад би га опрао  ;D

 

@ vlado123

Ништа не брини, доћићемо и на Коп, сезона је тек почела... Ја сам са женском био на Дивљанском језеру и у манастиру, у пролазу свирнуо Богди. Хвала на позиву. Имам у неком плану Коп јере никада лети нисам био тамо. Убеђен сам да је прелепо, можда чак и лепше него зими.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Verovatno mislis sa -haVarisanim motorom? Daj neke dodatne informacije svima, sta kako koliko, da znamo svi mi vlasnici, sta moze da se desi i koliko kosta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Аууу, како су вам лепи и чисти мотори. Мислим да би мој црко кад би га опрао  ;D

 

@ vlado123

Ништа не брини, доћићемо и на Коп, сезона је тек почела... Ја сам са женском био на Дивљанском језеру и у манастиру, у пролазу свирнуо Богди. Хвала на позиву. Имам у неком плану Коп јере никада лети нисам био тамо. Убеђен сам да је прелепо, можда чак и лепше него зими.

 

Ja sam za kop,cak imamo i spavanje dzabe tamo moj ujka ima kucu  :D

@luci66 sta ti je crklo tacno na motoru, malo pojasni ako nije problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Verovatno su otisli zupcanici prve brzine. Negde, na nekoj od ranijih strana ima slika kako to izgleda. Momak koji je to postavio rece da je otislo od tockarenja. Koliko znam i Deliji se desilo nesto tako i ovo bi onda bio treci slucaj... Voleo bih da cujem sta Delija ima da kaze na tu temu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Da, cekamo odgovor od Delije, ja koliko znam i njemu je neki zupcanik (valjda prve) riknuo pa ga je zbog toga i poslao u NS da Oni odrade sve sta treba, pa tek onda da ga preda meni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Jel moze neko ko se bavi Photoshopom da se poigra sa ovom slikom, da se komplet motor odradi u crno-crvenoj kombinaciji. Iz nekog razloga mislim da bi mu dobro stajalo...

post-5612-12879073666322_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd

@Gligo

Cao, evo ja sam nesto odradio na brzinu dok mi upaljen PS. A i nesto me mrzi da radim pa sam se poigrao malo  ;D....

menjao sam samo boju nisam skidao one trakaste sare posto bi mi za to trebalo malo vise vremena vec sam u minusu sa vremenom...

Mogu i da samo odredjeni delovi budu crveni.

ako je ova crvena farba prejaka to je zbog ugla slikanja  :P ... salim se moze koja god boja i nijansa ovu sam stavio eto tako.

al evo ti ideje pa od toga mozemo da probamo dalje...

post-10031-12879073713204_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Ja mislim da bi mu dobro stajala neka maskirna šara u kombinaciji sa crnom u pozadini,i kad bi mu natukli prave cross točkove bio bi strava ovako kao supermoto deluje nekako nedovršeno kao da su samo stavili sm gume na cross motor(što i jesu uradili) i dodali migavce i ostale potrebštine.Maskirna je pun pogodak ja mislim već imam viziju  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Verovatno mislis sa -haVarisanim motorom? Daj neke dodatne informacije svima, sta kako koliko, da znamo svi mi vlasnici, sta moze da se desi i koliko kosta?

 

Ovako,uzrok riknjavanja nije tockarenje,naprotiv....neko parce metala ili cega vec je pokidalo sve zupcanike,dakle masina je ok (klip cilindar itd...)majstor mi je predlozio da ga prodam havarisanog....pitajte sta vas jos zanima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Neki tvoj majstor ili ovlasceni? Da probas da narucis menjac? Komplet zupcacika?

 

Mada, nije mi jasno sta je moglo da se desi da pokida SVE zupcanike. Ajd da je jedan - dva, mozda osovina ili nesto. Pa nisi namerno pokusavao da mu sameljes sve sto ima unutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja