Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Vratih se upravo sa puta, 700-ak km u dva dana vozanja. Motor je sav srecan odradio ceo put bez greske, ja sam se navikao na neudobno sediste pa ni to ne smeta vise toliko. Uspela je da mi pukne sajla kvacila, naravno u sred centra grada u vreme podnevnog spica i 30 stepeni... Bilo je zanimljivo kretati trcanjem sa svakog semafora :D  Privremena budzevina koju sam napravio je radila sve do granice u povratku.

 

Motor po ravnom 85-95, preko toga mislim da mu je mucenje pa ni ne vozim. Uzbrdo jako dobro, nizbrdo jos bolje  ;D Preporodili smo se i ja i motor cim smo se docepali krivudavih puteva, meni kez oko cele glave od srece a njemu je to prirodna sredina.

 

Potrosnja na otvorenom od 2.7-2.85 litara.

 

Grejanje osovine se nije ponovilo tako da sam sklon da poverujem kako se onaj put ugrejala na suncu  :-\

 

Ovde samo par slika, vise ce biti u posebnoj temi za koji dan

 

2009-06-18012.jpg

 

2009-06-18024.jpg

 

2009-06-20031.jpg

 

2009-06-20071.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Nemoj da nas ostavljas u neizvesnosti. Ajde postavi jos koju sliku i kazi gde si bio. Bas sam sad zagledao, i tebi je auspuh poceo da se deformise zbog temperature. Kao da je poceo da gori. To sam isto video i na "novom" Apolou u prodavnici u Pirotu. Izgleda da su prodavci i serviseri mogli samo probom da ga s*ebu. Ne moze covek da bude siguran ni kad novo uzima. Isto sam zagledao na izlozenom Princu 250 da je sasija dosta zardjala na varovima. Na mom Princu koji je kupljen i proizveden prosle godine nema ni truncice rdji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Nemoj da nas ostavljas u neizvesnosti. Ajde postavi jos koju sliku i kazi gde si bio. Bas sam sad zagledao, i tebi je auspuh poceo da se deformise zbog temperature. Kao da je poceo da gori. To sam isto video i na "novom" Apolou u prodavnici u Pirotu. Izgleda da su prodavci i serviseri mogli samo probom da ga s*ebu. Ne moze covek da bude siguran ni kad novo uzima. Isto sam zagledao na izlozenom Princu 250 da je sasija dosta zardjala na varovima. Na mom Princu koji je kupljen i proizveden prosle godine nema ni truncice rdji.

 

Strpljenja dobri covece, strpljenja ;)

 

Meni se ne deformise auspuh, on je malo premenio boju i to je to. Ali zato mi se topi taj desni zmigavac (sav se oklembesio i izgleda prilicno retardirano ali i dalje radi=nema menjanja), ona zastitna plastika na auspuhu se danas malo istopila jer ju je torba pritisnula do cevi, zadnja plastika kod sedista se istopila jos prvog dana ali nista to nije problem. Lose je sto mi svaka torba progori... Danas sam nabacio tank torbu i u neko doba se od vreline deformisala plastika koja je drzi uspravnu, sledece je naravno bilo da sama torba dodje u kontakt sa auspuhom i tu je njenom cosku bio kraj... Otisao i materijal i cibzar... Moram smisliti nekakav nosac da mi se ovakve situacije ne bi ponavljale. Onaj selotejp koji se vidi na jednoj od slika je bio moj (neuspesni) pokusaj da sprecim torbu da dospe do izduva. Evo slika kako se do kraja voznje iskrivila torba zbog istopljene plastike:

 

2009-06-20076.jpg

 

Slikano je na Fruskoj Gori, blizu mesta gde se kampovalo na nedavnom okupljanju, pri povratku sa jednog izuzetnog puta ;)

 

 

Problema sa rdjom nemam, za sada samo par srafica ima povrsinsku koroziju a oni ce se lako zameniti.

 

O ophodjenju servisera prema motorima koji dodju na opravak bi se mogla posebna tema otvoriti... Ja sam bio prisutan za svaki servis koji je radjen kod mene i gledao sam kako prze i pale motore koji borave tamo na servisu. Ne bih zeleo da to neko radi sa mojim motorom... Nakon sto sam to video nema sanse da cu ostaviti motor kod njih bez mog nadzora.  Nove tek sklopljene masine turiraju nezagrejane, vrte na max obrtajima, a onda se ljudi pitaju zasto im nov motor crkava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Potpuno se slazem sa tobom. Serviseri i prodavci se izivljavaju na novim motorima a i na onim koji su u servisu. Ovom Apolou u Pirotu je auspuh izgoreo 3x vise nogo tvoj, mislim da se cak i pocela pojavljivati rupica. Kad je tebi poceo da gori posle par hiljada km zamisli sta su radili i kako su vozili ovog "novog" Apoloa kad je auspuh skroz izgoreo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Evo izbliza da vidite kako mi se oklembesio zmigavac. Greska dizajnera (ako tako nesto postoji u Kini) koji zavrsetak izduva nije usmerio prema dole... Ima li neko ideju gde bih mogao napraviti nosac samo da sprecim ponovni kontakt torbi sa izduvom? Dakle tamo gde je selotejp na slici ja bih zeleo da napravim neku konstrukciju...

 

Zamenio sam sajlu kvacila. Izrada kod sajladzije 250din. Prvo je, po mojoj preporuci, napravio prekratku ali mi je izasao u susret i besplatno napravio jos jednu. Sad je ova nova na granici da bude predugacka, svi oni srafovi za podesavanje kvacila su maksimalno zategnuti a kvacilo odvaja tek kada skroz pritisnem rucicu. No bitno je da radi. Ionako sam poucen iskustvom puknute sajle navikao da menjam bez kvacila tj da ga koristim samo za stajanje/kretanje :)

post-5612-12879039219953_thumb.jpg

post-5612-12879039221142_thumb.jpg

post-5612-12879039222424_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

И шта кажеш: шалташ без квачила?

 

Их, како би те излем'о том торбом која ти је нагорела и целокупним њеним садржајем!!! >:(

 

Јбт, ово нагорело изгледа к'о елементарна непогода. Ја би скинуо пластику са репа и видео има ли места да се накачи негде пак-трегер, смислио комплетну конструкцију, па онда отишао код неког мајстора који криви цевке (типа оних што уводе централно, праве метални намештај или шта ја знам који се још баве цевкама) молећи Бога да има воље да се прихвати посла. Код истих можеш да тражиш какву кривиницу за цевчицу на крају ауспуха и усмериш издув даље од жмигавца.

 

Што се предуге сајле тиче, ја бих ипак проверио да ли "одваја" како треба (подигни задњи крај да буде слободан точак, притисни и не пуштај квачило, убаци у брзину - ако врти точак, не "одваја".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Juce GPS-om proveravao tacnost brzinomera i ostadoh razocaran... Konstantno je optimistican 10-15% sto je mnooooogo >:(  Jedina druga opcija je da GPS nije tacan ali to nije bas verovatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

@Gliga

Da li si resio problem sa auspuhom i migavcima,pored lepljive trake naravno, i da li si mozda pokusavao da stavis neki kofer pozadi i da li uopste ima mogucnosti za tako nesto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

@Gliga

Da li si resio problem sa auspuhom i migavcima,pored lepljive trake naravno, i da li si mozda pokusavao da stavis neki kofer pozadi i da li uopste ima mogucnosti za tako nesto?

 

Nisam ni pokusavao :) Zmigavac cu morati da menjam kad tad jer se skroz deformisao (ali jos uvek radi) ali to nista dok ne sredim izduv...

Za kofer bi prvo morao da se napravi nosac jer fabricki kofer ne bi imao za sta da se nakaci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis Lion-s, 126 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki dr 600,Kawasaki klr 600,Bmw r 1100 rt,Suzuki dr 750 big,Suzuki epikuro

savet!ne pokusavaj da propinjes motor.jedan mi je u servisu-otkinuo je pet zuba sa snopa od prve brzine.ako budes hteo da vidis kako to izgleda poslacu ti sliku.pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ja bih voleo da vidim  ;D. Ja sam jednom greskom ubacio u prvu bez kvacila. posle toga sam cuo neko lupkanje. Nije bilo nista, samo se lanac malo odtegao. Ja ga dotegao i sad je ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis Lion-s, 126 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki dr 600,Kawasaki klr 600,Bmw r 1100 rt,Suzuki dr 750 big,Suzuki epikuro

evo sta se desava kad propnes na zadnji

post-7072-12879040616219_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Da li je moguce, da nije neki skart deo? Ipak je motor namenjen za divljanje, pa makar i na zadnji, jedino ako se taj sto ga je dizao dobro potrudio da ga ubije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis Lion-s, 126 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki dr 600,Kawasaki klr 600,Bmw r 1100 rt,Suzuki dr 750 big,Suzuki epikuro

NIJE PRVI PUT DA SE DESAVA, IMA JOS TOGA ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis Lion-s, 126 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki dr 600,Kawasaki klr 600,Bmw r 1100 rt,Suzuki dr 750 big,Suzuki epikuro

NITI JE ISTI "MAJSTOR",NITI MOTOR. :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Sprint Apollo

Samo da prijavim da sam i ja pazario istu mashinu. Za sada ne mogu nishta smisleno da kazhem o tome kakva je na putu shto zbog toga shto sam preshao tek nekih 200-tinak km njome, shto zbog toga shto mi je ovo prvi motor pa nemam sa chim da poredim. Mogu samo da upozorim da obratite pazhnju ako ga kupujete kako su ga sastavili. Slichno kao i Gligin moj nije imao zashrafljeno stop svetlo (drzhalo se na zhicama), sedishte bilo prichvrshtjeno samo jednim shrafom, zadnji desni migavac vrlo labavo zashrafljen...mislim da je bila josh jedna stvar tog tipa, ali ne mogu sad da se setim tachno - chetvoro ochi otvorite kad ga preuzimate. Hvala Gligi na upozorenju za auspuh koji bljuje vatru na migavac...to tje biti korigovano nekako ovih dana. Obzirom na cenu - ne mogu puno da se zhalim... Kad ga budem josh malo vozao i razradio videtjemo kako tje da se ponasha. Ako se ukazhu josh neke mane ili vrline - derem se ovde. :)

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Kolezi Dzhangrizu zelim srecno druzenje sa motorom, da te odveze gde god pozelis :)

 

Ovih dana treba da odradim servis na 3000km pa cu tada ovde malo ispisati svoje utiske tokom prva 2 meseca vozanja.

 

Sredio sam auspuh, dovarena je cevka od par cm koja usmerava vrele gasove na dole i u stranu od motora. Preporuka je da to uradis sto pre jer se meni zmigavac poceo topiti tek kada sam krenuo da vozim duze vreme vecom brzinom. Dok je motor bio u razradi (ja do 800km nisam prelazio 4500 obrtaja a do 1200km 5000rpm) nije bilo tog problema. Dakle pravac auspuh servis da se to sredi, meni naplatili 400 din :)

 

Ne mogu da verujem da su tako popucali zubi... Sreca moja pa 20 godina nisam bio u stanju da naucim ni bicikl voziti na zadnjem kako treba tako da sa motorom necu ni da pokusavam  :D

 

@Smrtko :)  Skoro mesec dana nisam silazio sa asfalta a motor je pran vec 2-3 puta tako da vise nije strokav. Pre par dana se malo isflekao od mokrog kolovoza ali to niije nista :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Beograd

Bruka bike, do sad sada sam ciljao na qingqia qm200 supermoto ali od sada ciljam pravo na Apolla ;)>>>prelep motor i jos 250cc,  ma vrh. ::)

Gde  ga ima za pazariti i kolko dodje para????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Има га код дилера "Спринта" (питај чика R.I.P.-a или чика Делију), а кошта око 140 'иљада.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Juce odradih servis na 3000km. Zamenjeno ulje, filter ulja i svecica, ociscen filter vazduha (to je najduze trajalo) i podeseno par sitnica. Sve to za 1000 dinara u glavnom servisu u NS, neko se opasno zeznuo oko cene a to nisam bio ja :D

 

Utisci iz prva dva meseca:

-Problemi:

Odmah po kupovini falilo par zavrtnjeva, motor nije bio podesen za normalnu voznju (sajla gasa labava, ler gas bio na 2200-2300 obrtaja), uglavnom glupe sitnice koje su oni sami mogli da srede pre prodaje ali nisu... Takodje od starta sam imao problem sa prekidacem stop svetla od zadnje kocnice, on je takodje zamenjen na prvom servisu i od tada radi uglavnom normalno ali poluga zadnje kocnice ne sme da bude pritegnuta skroz.

 

Posle prve duze voznje vecom brzinom istopio se zadnji desni zmigavac kao i desni hladnjak. Bice zamenjeno u garanciji, tek sam juce spomenuo taj problem.

 

i5W1g_20090714003.jpgw1024.png

 

nBsg4_20090714007.jpgw1024.png

 

Ovaj problem je resen za 5minuta kod majstora za auspuhe. Na kraj lonca je navareno parce cevi koje vrele gasove usmerava prema dole i od motora. Na slici se vidi i kako su se istopile plastike oko auspuha. To je doduse moja greska bila, stavio sam pozadi tesku torbu koja je vremenom pritisnula plastike direkt na top pa su posledice bile neizbezne  :D

 

A8hfv_20090714006.jpgw1024.png

 

Na 1800km mi je pukla sajla kvacila.

 

Na 2500km zadnji amortizer je poceo da pusta ulje. U servisu nisu imali novi (vec je skinut sa motora koji im sluzi za rezervne delove) pa mi se cini da je to slaba tacka ovog motora. Doduse ja najcesce vozim i suvozaca, nekada i van asfalta, ali ovo nikako nije trebalo da se desi tako brzo. Ne primetim nikakvu razliku u ponasanju motora pre i posle gubitka ulja ali ce u svakom slucaju biti zamenjen pod garancijom.

 

Prosle nedelje na jednoj voznji sipao sam gorivo na prilicno sumnjivoj pumpi i tada je motor poceo da stuca pri vecim brzinama. Vrlo je moguce da je lik cak sipao super umesto bezolovnog... Problem je na kratko nestao sa sledecim sipanjem goriva ali se ubrzo i vratio. Zamena kineske svecice NGK-ovom je resila i taj problem.

 

Na istoj toj voznji mi je lanac presekao kabel od prekidaca koji sprecava da se motor startuje sa spustenom nogarom tako da se motor u voznji ugasio i po prvi put me ostavio pored puta (lose sproveden kabel, opet greska majstora koji je sastavljao). Posto je motor ceo dan imao problema sa gorespomenutim stucanjem bio sam ubedjen da je u pitanju neki ozbiljniji problem. Posle par minuta cackanja uspeo sam da upalim i nastavim put ali se posle par km truckanja motor opet ugasio. Tada je vec bilo nasuto novo gorivo na proverenoj pumpi a vise nije bilo sanse da upali... Tek posle 15ak minuta cackanja sam primetio prekiut kabel a onda je sama sanacija trajala 2 minute :)

 

Motor ni ugrejan nije hteo da pali bez sauga sto je reseno novom svecicom.

 

-Nedostaci:

Pretvrdo ogibljenje za svakodnevnu voznju. Neudobno sediste, pogotovo kada se vozi i suvozac.

Brzinomer pokazuje 10-15% vecu brzinu i kilometrazu. Sklapanje i zavrsna obrada su mogli biti bolji.

Mali rezervoar od 6.5l.

Od prvog dana nesto zvecka i lupeta, do danas nisam uspeo da skontam sta je ali ume da nervira :)

 

-Pozitivne strane :):

Posle ovoliko nabrajanja nedostataka i problema covek bi pomislio da je motor krsina najgora. Ko tako pomisli zeznuo bi se :)

Pouzdan je, stigao sam svuda gde sam naumio a bilo je daljih destinacija, npr: http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=37650.0

 

Veoma upravljiv i lagan za voznju. Sa 130kg to se i ocekuje. Izuzetno zabavan za voznju cim se docepa krivina.

Isproban vise puta van asfalta sa lepim rezultatima. Juce 40km sumskog offroad-a po Fruskoj Gori, zbog guma koje su totalno neprimerene uslovima uspeo sam se zaglaviti na jednoj veoma strmoj uzbrdici. Na kraju jedva izgurao motor do vrha...

Mala potrosnja, na otvorenom putu bez gradkse voznje ispod 3l, po gradu 3.5.

Snage ima dovoljno za normalnu opusteniju voznju, mogu se prestizati ostala vozila po potrebi. Ko hoce gradski motor ne treba mu ni ovoliko :)

Juce su mi u servisu savetovali da povadim katalizatore iz grane auspuha, kazu da ga to dosta gusi. Kada sam video kako izgleda unutrasnjost cevi potpuno im verujem :) Ta operacija ce ipak sacekati istek garancije.

Plus ide i servisu (glavni u NS) tj serviserima. Do sada su mi svaki put izasli u susret, primali motor na servis bez najave u vreme pauze za rucak i sl. Svaki servis sam bio prisutan u garazi i gledao (ucio) sta se kako radi, sve sto sam zapitkivao bilo mi je objasnjeno.

 

Jedna zanimljivost: pre nego sto sam kupio motor serviseri su mi na sajmu pricali kako imaju Pulsera od 125 kubika koji ide 140 na sat, vuce ko nenormalan i slicno. Poenta price je bila da su kineski motori jako ustrojeni i da mogu da se srede i idu jako dobro. Naravno nisam poverovao ni rec od toga sto mi je pricano (osim da su ustrojeni :D ). Medjutim nedavno kada sam navratio u servis zatekao sam doticni motor tamo, odmah su mi ponudili da isprobam i ostao sam zatecen... Mila majko kako ono ide... 125ica koja bi mene ostavila u oblaku prasine. Nece bas da kazu sta je radjeno, spominju samo povadjene katalizatore a ja sam jos video i zamenjen filter vazduha (K&N lookalike). U svakom slucaju motorce jede malu decu...

 

Da rezimiram: Kada bih sada ponovo trebao da uzmem motor istog cenovnog ranga to bi opet bio Apollo. Sve stvari koje sam nabrojao kao probleme i nedostatke nisu dovoljno znacajne da pi prevagnule u odnosu na pozitivne (ja sam uvek bio skrt na komplimentima tako da pozitivnih strana ima vise nego sto sam gore napisao). Zbog prirode mojih interesovanja i sklonosti ka duzim putovanjima u dvoje, kao i nekih ne bas srecnih porodicnih okolnosti, moguce je da cu vec do kraja godine ili sledece sezone preci na KLE-a. Jako bih voleo kada bi bilo moguce da zadrzim i Apolla, po mogucnosti da mu stavim neke kros/enduro tockove, i da mi on bude motorce za njakanje po sumskim vukojebinama :)

 

Za kraj jos par slika iz sume :)

 

QO6Co_20090715016.jpgw692.png

 

sMNUs_20090715033.jpgw922.png

 

rmnNa_20090715040.jpgw922.png

 

iq0Fy_20090715051.jpgw922.png

 

bKhLc_20090715072.jpgw692.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja