Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Bio sam sad u Pirot da uzmem lekarsko uverenje i iso sam do radnje za kacigu. Zapazio sam da je auspuh pocrneo na ovom modelu. ne znam sta su mu ovi iz radnje radili ali je bukvalno spaljen skoro da su napravili rupu na njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Auspuh je predvidjen za zamenu za neki drugi, tako da sigurno tu ima prostora za tuning. Koliko se dobija pojma nemam.

Standardno ostaje podisanje sibera, i bolji filter vazduha, ili modifikacija kucista filtera, ne znam koja od ove dve opcije bi radila.

 

Zanimljivo je da nigde ne pise podatak o max snazi, ili bar ja nisam uspeo da nadjem, osim onih izmisljenih, cisto da bi bilo nekog podatka.

 

Znas kako, na r1 98 (150ks fabricki podatak) kad fabricki lonac zamenis yoshimurom rs-3 dobijes u najboljen slucaju 2 do 4 ks stvarnih (yoshimura podatak), (mada su svi optimisti i pricaju kako zamenom lonca dobijaju od 5 do 20ks na svom motoru, bez obzira na model motora) tako da kod 4t motora minimalni su dobici zamenom izduvnog lonca osim ako recimo nema katalizator. Nisam bas upucen u kineske motore, pa ako bi neko mogao da mi da link na sajt proizvodjaca ili nesto slicno pa da iskopamo neke tehnicke detalje , performanse, pravi podatak o snazi itd

Koliko se pretpostavlja da je realna cifra snage i obrtnog momenta?

Jos jedno pitanje. Da li znate neki model sa kog bi bez preradjivanja odgovarali enduro ili kross tockovi npr 21" napred i 18" pozadi po sistemu sraf na sraf?

 

Vlasnici ajde dajte jos informacija, utisaka, podataka, slika!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L
Jos jedno pitanje. Da li znate neki model sa kog bi bez preradjivanja odgovarali enduro ili kross tockovi npr 21" napred i 18" pozadi po sistemu sraf na sraf?

 

moj ima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Vladimire, kineski motori su cesto euro4,  u najgorem slucaju euro3.

Cesto nastelovani da malo trose i manje zagadjuju. Nisam strucnjak, niti znam puno o Apollu, ipak je svez model, ali iz nekog mog iskustva uz "Tuning" Koji sam napomenuo se itekako oseti razlika.

Mozda ne toliko u KS, 5kmh (mada su neki na slican nacin na 200ccm kineskim masinama vadili i po 15-20kmh u max brzini uz promenu zadnjeg lancanika i razbusivanjem dizna, pored ovoga sto sam naveo,)  vise ne znaci puno, ali reakcija na gas, i obrtni momenat u celom opsegu je bolji, tako da se dobija utisak vece snage, kao i bolje ubrzanje. Zato verovatno mnogi tripuju da su dobili 15ks, jer im nije jasan obrtni momenat.

Osim toga, bolje pali i lepse radi, tj. onako kako su OTO motori i zamisljeni, u vreme kada nije bilo ogranicavajucih regulativa

 

Sto se tice nekih drugih kineza (a i ne-kineza), trebalo bi da na taj nacin moze nesto da se dobije, koliko se razlika na Apollu oseti ne-bih znao.

 

Povodom  pravog tjuninga, slazem se sa Zorge-om.

 

Za tockove pojma nemam, sigurno postoje modeli, samo ne znam moze li od kineskih, prvenstveno zbog drugacije zadnje viljuske.

 

Ako bi ga menjao u enduro, verovatno bi morao da stavis redje ulje u prednje amortizere, jer je izuzetno tvrd, posto fabrika Apollo pravi prvenstveno Hard verzije, pa da mu je setup vise za SM stazu.

 

Sajt je: http://www.apollovehicle.com/

 

P.S. Nadam se da si visi od 180cm, ako mislis da dodirnes zemlju nogama.

 

 

 

 

Nije taj model, ali verovatno ima slicnosti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

За балансно вратило не знам, два вентила, једна брегаста, тјунинг - враг ће га знати....

 

Ispravka kolega, malo sam trazio po internetu i nasao da je tacan podatak 4 ventila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Нисам спреман да поверујем да 4Т, водом хлађен моноцилиндар са 250цм3 и 4 вентила даје само 13 kW/19 к.с. (негде пише и 15,5 kW - kaxamotos.com). Тај строј има два вентила - са четири вентила (и поред стандардног кинеског "стискања" да не "насвирају" машину), такав мотор би давао мање-више 25 коња.

 

Дај тај линк на коме си нашао те податке овамо - и ја желим да покупим што више података.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Нисам спреман да поверујем да 4Т, водом хлађен моноцилиндар са 250цм3 и 4 вентила даје само 13 kW/19 к.с. (негде пише и 15,5 kW - kaxamotos.com). Тај строј има два вентила - са четири вентила (и поред стандардног кинеског "стискања" да не "насвирају" машину), такав мотор би давао мање-више 25 коња.

 

Дај тај линк на коме си нашао те податке овамо - и ја желим да покупим што више података.

 

Iskreno i ja bih voleo da ima bar 25ks ali podatke o snazi nisam nasao nigde. Evo link http://www.apollovehicle.com/product/2009Canton_Fair.htm Obrati paznju na pano iza motora! Na slikama sa sajma gde predstavljaju tridesetsesticu lepo pise water cooled, 250ccm, 4 valve.

Ako bilo ko ima kakve tehnicke podatke o masini neka pise ovde. Ciji je dizajn motora? Da li je pozajmljen od nekog japanca? Ako jeste od kog? Ili je autenticni kineski dizajn? Neko je pomenuo neki Loncin sa takvom masinom. Koji? Jel proverena informacija?

I mene ovo kopka sto ima 19ks mada nije nemoguce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ne znam cija je ovo masina ali izgleda da je dosta savremena. Cim su stavili 4 veltila deluje kao bas ozbiljan agregat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ако се упореде те фотке са сајма и оне које је окачио Глига, могу да се примете (барем ја то видим) да се декле са десне стране мотора разликују. Можда се ради о другој машини спакованој на исти мотоцикл.

 

Овај мотор који је на Глигином и Делијином моторину је, по речима "лудог" Шпанца са "Мај Чана мото" форума, "инспирисан" неким "Јамахиним" мотором. За конкретан модел "Лонциновог" мотоцикла не знам, али сам видео пар "но нејм" Кинеза са тим мотором. А 19 коња немој да те копка - сасвим реално за толики и такав мотор.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Sad procitah u jednoj temi na mychinamoto forumu da je APOLLO fabrika trajno zatvorena jos 10.1.2009. Time sam izgubio interesovanje za ovaj motor. Steta...

Ako neko zna neki drugi supermoto sa disk kocnicama, 250ccm, dobrim ogibljenjem (kao fastace na ovom apollu recimo) sa bar dvadesetak konja i u ovom cenovnom rangu neka napise. Moze i pp ili nova tema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Погледај у вестима на сајту "Аполоа" од када датирају вести и видећеш да су активни и после фамозног 10. јануара. То да су пр3естали да раде, нашао би негде и на њиховом сајту, али то нигде не пише.

 

А и шта те брига и да су затворени - произвођач машине је активан само тако. А и на штанду "Спринта" на сајму у БГ-у сам чуо од баје у оделу да и ако прогласе банкрот, пазариће их "Џенерик", преко кога су наши и добили те 36-це.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Danas odradio servis na 1000km (1000 din u servisu u NS), tacno mesec dana posle kupovine. Zamenjeno ulje i malo dotegnut lanac, nikakva druga intervencija od servisa na 100km= ja zadovoljan :) Sledeci servis je na 3000km menja se ulje i filter ulja, taj ce da bude nesto skuplji.

 

Ovih dana se spremam na put, 700-800km za 2 dana voznje. Videcemo kako ce to proci :)

 

Potrosnja se i dalje vrti oko 3-3.2l bez obzira da li se vozim sam ili sa nekim.

 

Par slika sa novijih voznji

 

HDR1.jpg

 

2009-06-08020_cr.jpg

 

2009-06-08045.jpg

 

2009-06-06015.jpg

 

2009-06-06025.jpg

 

2009-06-15011.jpg

 

2009-06-15006.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Lepa potrosnja za 250-icu, jos lepsi motor. Ma ovi iz Sprinta su stvarno napravili pun pogodak!

Srecno na putu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

i kako si zadovoljan motorom? koliko je max brzina ako si probao? kako podnosi dvoje na motoru? inace lep motor, planiram da ga uzmem iako ne mogu potpuno da dohvatim zemlju  ;D

 

moze neki snimak kako se cuje?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Глиго, обзором где се возиш, права је штета што није било ендуро верзије да купиш.

 

AGB-36-2.jpg

 

 

Него, видите колико је клиренс/висина седишта веће но код супермотарда.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

@ Bogda i Aky: Hvala i hvala  :D

 

@ Muerte: Kad naucis da slikas bice i nezamucen avatar a do tada ce3 ovaj morati da posluzi... ;) Retrovizor namesten, u servisu su mi dali za dzabaka onaj deo sto je pukao a staklorezac je namestio pravo ogledalo za retrovizore. Sad cak malo i uvecava. Za ostale: izvrnuo mi se motor i naravno pukne nosac retrovizora ali sam retrovizor ostaje citav, par dana kasnije u jednom naletu inteligencije sednem na ranac u kom mi je bio retrovizor i ode ogledalo... Suma 430 din za novo ogledalce...

 

@ nash: Za sada sam skroz zadovoljan. Najbrze sto sam isao je bilo 118km/h doduse na blagoj nizbrdici i po njegovom satu. Jos uvek ne teram previse u visoke obrtaje ali to je to. Sa fabrickim setom lancanika oko 110 ide na ravnom, sa dvoje nesto manje, ali verujem da bi se dosta dobilo menjanjem lancanika jer masina ima snage. Ne znam da li ima nekakvu elektronsku blokadu jer nece obrtaje da digne preko 7800-8000, doduse nisam puno ni pokusavao  ;D  Dvoje mu ne predstavlja problem, jedino sto slabije ubrzava ali to je i za ocekivati. To bi mogao biti problem nekome ko zeli da divlja i izvlaci maximum iz motora, meni ne smeta.Suvozacka pozicija nije dobra za ljude neke normalne visine (175 pa navise). Moja devojka sa 162/5 moze da se smesti normalno da meni ne smeta i da njoj bude koliko toliko udobno. Znaci za niske suvozacice je skroz ok :D Snimak... Pa valjda ce biti ovih dana ako se setim.

 

@ Зорге: Da imam trkalicu ja bi i nju vozao po njivama tako da je ovo jos super :) Nije to neki opasan offroad a uz to vozim polako. Sve slike koje sam poslao su sa offroad-isanja ali je to zapravo manji deo voznji, jednostavno su te slike zanimljivije. Cak i da je bila enduro verzija mislim da bih uzeo SM-a jer ipak se velika vecina kilometara napravi na asfaltu. Ono sto meni zapravo treba na duge staze je neki putni enduro (Vstrom, KLE, Pegaso... tako nesto)

Gledam ovu sliku sto si okacio i uporedjujem sa mojim pa nesto ne primetim da je enduro verzija visa, bar ne sa slika na njihovom sajtu.

 

A36BW250M.jpg

 

Pogledacu sutra uzivo kako stoje stvari ali mi se cini da je SM ipak nizi. Ja ne mogu sa oba puna stopala da dohvatim zemlju a visok sam 186, ne znam kako bi bilo nizim ljudima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
Ja ne mogu sa oba puna stopala da dohvatim zemlju a visok sam 186, ne znam kako bi bilo nizim ljudima...

Imam oko 10cm manje od tebe. Svideo mi se motor, pa sam morao da se popnem (namerno ne pisem da sednem). doduse silazak sam malo i planirao, nije bilo bas zgodno, jer sam svojom tezinom gotovo nabio copavu tako da je motor u vertikalnom polozaju, a i parkirase motore na sajmu jedva da se provuces izmedju njih.

 

U vezi offroad-a koji konzumiras, trebalo bi nabaviti kisne gume, ako neko proizvodi za ovakve motore. Meksa je smesa pa trpe ozbiljno obaranje, cak neki vozise i na stazi sa njima bez problema, a opet je dovoljno izbrazdana da na manje zahtevnom terenu moze da koliko-toliko uhvati podlogu.

 

 

Sto se tice visine, mislim da mu dodje na isto. Enduro bi trebalo da ima malo mekse amortizere, pa bi i pored veceg precnika tocka trebalo dovoljno da legne.

 

 

Nego vezano za filter ulja, pa prodjose devedesete kada su ljudi menjali filter na dva puta ne bi li ustedeli neki dinar, a  proizvodjaci preporucuju zamenu filtera svaki put. Sa druge strane svecice koje bi trebalo da ispravno funkcionisu bar 10000km menjaju na svakom servisu.

 

Sto se tice brzina oko 100kmh, kako se ponasa s' obzirom na kilazu i visinu. Jel drzi pravac, ili leluja na vetru i neravninama/zakrpama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Moja devojka sa 162/5....

Хм... Мало ти је чудан опис девојчице... ОК, 162 је вероватно висина у центиметрима, али ово 5... Не пада ми на памет мишта сем... Мада, то и не утише на вожњу, сем што ти јаче притиска леђа... ;D

 

Што се тие висине, ендуро има је вероватно виши: готово сам сигуран да су има амортизери исти, а точкови су већег пречника и ето одмах веће висине.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

 

U vezi offroad-a koji konzumiras, trebalo bi nabaviti kisne gume, ako neko proizvodi za ovakve motore. Meksa je smesa pa trpe ozbiljno obaranje, cak neki vozise i na stazi sa njima bez problema, a opet je dovoljno izbrazdana da na manje zahtevnom terenu moze da koliko-toliko uhvati podlogu.

 

Nego vezano za filter ulja, pa prodjose devedesete kada su ljudi menjali filter na dva puta ne bi li ustedeli neki dinar, a  proizvodjaci preporucuju zamenu filtera svaki put. Sa druge strane svecice koje bi trebalo da ispravno funkcionisu bar 10000km menjaju na svakom servisu.

 

Sto se tice brzina oko 100kmh, kako se ponasa s' obzirom na kilazu i visinu. Jel drzi pravac, ili leluja na vetru i neravninama/zakrpama?

 

Iskreno ja ovaj motor ne planiram dugo voziti, tj dogodine se verovatno menja. Do tada ce i ove gume biti dovoljno dobre jer ni ne trazim previse od njih. Pored toga nemam ni novaca da ih menjam...

 

Za filter su mi tako rekli u servisu, nije moja odluka. Pretpostavicu da oni donekle znaju sta rade :)

 

Nisam vozio tim brzinama neki duzi period, samo sam par puta navukao i to je to. U svakom slucaju mislim da je 90 za njega neki optimum i da nema potrebe da se ide brze.

 

@ Zorge: Pokvarene misli te more :) Visina je negde izmedju 162-165, priznajem da sam malo nespretno napisao ali opet... :) Ne utice mi suvozac toliko na voznju, to sam cisto napomenuo da pojasnim kakva je situacija sto se tice udobnosti putnika/ce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Juce posle voznje sam primetio da se zadnja osovina greje... Da li je to normalna stvar ili nesto na sta bi valjalo obratiti paznju? Ranije nisam gledao pa ne znam da li se desavalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Juce posle voznje sam primetio da se zadnja osovina greje... Da li je to normalna stvar ili nesto na sta bi valjalo obratiti paznju? Ranije nisam gledao pa ne znam da li se desavalo...

Obrati paznju, verovatno su spakovali suve lezajeve. Tovatna mast je ono sto nedostaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja