Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Glogonj(opstina Pancevo)

Jedan moj prijatelj je zagrejen da kupi ovaj motor,ako ga neko ima neka da sugestiju ili tako nesto,zasto kupiti a zasto ne,cekam pomoc i odgovore  ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

ne znam kakav je u voznji ali moj opsti utisak je da je jako lose uradjen, bar zavrsna obrada... izgleda kao da ga je dete predskolskog uzrasta pravilo... ja sam visok oko 185 i jedva dodirujem zemlju sa obe noge... nadam se da  sam bar malo pomogao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ово моторче је недавно купио Делија, момак са форума. Није пуно прешао, али су његови први утисци позитивни. Осећају "јефтиноће" много доприносе гланц налепнице са неким сивим апликацијама које иду преко готово читавих дефлектора хладњака, бокова и резервоара. Машина је "Лонцинова" 177-ца са воденим хлађењем, а то је новитет код нас, па ћемо да видимо.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Ima kod mene kroz komsiluk prolazi stalno jedan sa apollom. Cak je jednom zapalio kad mi se u vodi ugasila masina ;). Motor se cuje zlo, ali mislim da mu je malo radjen auspuh. Vuce ko lud (decko je visi od mene mislim i tezi). A nalepnice uzmes pa odma poskidas To sto je visok, pa mora :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Sasvim dobar motor. Nalepnice i prekidaci su malo skrnavi, ali sve ostalo je u plusu. Visina moze da bude problem visima, mada i to bi trebalo da moze da se koliko - toliko prilagodi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Nisam ga probao vec sam samo sedeo na njemu. Stvarno je dobro odradjen, masivan, lepo izgleda, vodeno hladjenje ali zavrsna obrada losa a na nekim mestima ocajna. Rucica za gas je kao od trotika, pa i na mom Maxu je bolja. Inace motorom sam odusevljen i mislim da je dobra kupovina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ja danas kupio :) Prvi utisci pozitivni. Ovi iz sprinta su malo ofuserili sastavljanje i zaboravili da stave par srafova ali to ce se srediti. Nakon sto sam zadnjih par dana vozio KLE-a ovo mi sada dodje kao bicikl. Jeftinoce ima na par mesta al' kad se pogleda toliko i kosta :) Nisam probavao performanse jer je naravno jos u razradi ali cini mi se da ima potencijala. Inace rezervoar je 6.5-7 litara a ne kao sto pise u specifikaciji...

 

Bice ovih dana vise utisaka i naravno slika samo da obavim onaj servis na 100km (nadam se da ce sutra raditi).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Честитам Глиго - личио си на озбиљно заинтересованог. За утиске и фотке те држимо за реч (барем ја).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Hvala :) Ja se nadam uspesnom i bezbriznom druzenju sa ovim motorcetom. Danas sam se jos malo provozao i utisci su i dalje pozitivni. Jedino sto mi smeta su kocnice: daju jako malo povratnih informacija a zadnja je uz to pretvrda. Prekidaci i rucke poprilicno lice na igracke ali rade svoj posao. Upustvo koje je doslo uz motor je vise-manje bezveze, ne pise nista o razradi a ono ostalo sto pise je vrllllo sturo.

Danas bio do servisa da mi stave srafove koji su nedostajali (retrovizor i oba na stopaljki koja se drzala kablom :) ) i to je sve sredjeno. Ima jos par sitnica koje sam primetio da treba podesti i to je to. Nazalost danas nisu imali slobodnih termina da odradim prvi servis pa moram maximalno da se suzdrzavam od voznje do ponedeljka. Nesto mi se cini da ce i onaj servis na 1000km doci jaaako brzo :)

 

Slike:

 

SyivN_20090516028.jpg

 

GOhvN_20090516027.jpg

 

qf9X4_20090516001.jpg

 

L1oIS_20090516007.jpg

 

uUtKm_20090516004.jpg

 

Ako nekoga bude zanimalo jos slika neka vice pa cu i to da obesim ovde :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Хе, слатке муке...

 

Дај да чујем од тебе што у пар наврата сусрета уживо са овом мотором вазда заборавим да погледам: има ли вентилатор иза хладњака? И ово: како пали на курблу?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ako nekoga bude zanimalo jos slika neka vice pa cu i to da obesim ovde :)

Ma kako da nas ne zanima.Samo kaci koliko imas i koliko te ne mrzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Odlicne su slike.

Cestitam na novom motoru, neka dobro sluzi. :)

 

Jesu li prednje viljuske tako namestene u cilju smanjenja visine motora, ili fabricki malo strce?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Jesu li prednje viljuske tako namestene u cilju smanjenja visine motora, ili fabricki malo strce?

Честа пракса када се смањује висина, а овде је фабрички.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Hvala svima :)

 

@Zorge:

Iza jednog ima a iza drugog nisam gledao :) Mada bas bije vrelina od auspuha tu pored desne noge. Na kurblu sam jednom upalio bez problema iz druge a danas recimo nisam mogao, odustao sam posle par pokusaja jer sam bio komlpet obucen a napolju vruce... Moguce je da nesto ne radim kako treba, ko zna.

 

Ti si se nesto interesovao za onog A30/31 ako se dobro secam? Jesi gledao po netu kako su se pokazali? Ja sam jedino nasao par klipova na Youtube-u i to je sve (za A30/31, ovaj moj se samo na sajtu Apolla pominje kako sam video).

 

Jos slika:

 

cG3cR_20090516013.jpg

 

1yxjk_20090516017.jpg

 

shtfg_20090516014z.jpg

 

zXpMf_20090516029m.jpg

 

3QTPm_20090516021.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Да, тај А31 ми се баш допао не само естетски, већ и што није "трофртаљне" величине (какво је 90% "Кинеза", али и других мотоцикала до 1/4 литре запремине. Од 36-це се не разликује пуно: ливени рам и задња виљушка (мало скелетизовани), исти мотор, али има 12 сантима дужи међуосовински размак од ове 36-це и, да тако кажем, "инспирисан" је дизајном Априлије RXV. И поред европских сертификата има их у Британији, нашао сам их у Шпанији (видео неки материјал где пише цена од 1490 евра), а најближе нама их има у, мислим, Пољској. И то је све - ништа више се не помиње. Као и 36-ца, постоји у ендуро и супермотард верзији. Ма и у 36-цу у ендуро верзији би се загледао, али трт...

 

Са курблањем сваког мотора већег од Томоса има фора да му "нађеш компресију", али научићеш брзо.

 

Приметио сам нешто: имаш на моторину фар четвртаст к'о телевизор. Не знам којих је димензија, али упореди га са оним 'талијанским на Томосовим АТХ и СТХ-у и провали да ли би и на "Апола" могао да поставиш ону металну мрежицу са тих Томоса. Каменчићи воле фарове, просто да не поверујеш...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Sad se vratih sa voznjice, isao da isprobam farove i moram priznati da su dosta bolji nego sto sam ocekivao. Jes` da baca malo visoko ali to ce se srediti lako. Ujtru na servis a onda vozikanje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Kad si vec spomenuo harove, izgleda mi kao da imas halogenu? Jos jedan plus za Apollo, nije cest slucaj videti je na kineskom motoru.

Ostatak signalizacije sa diodama je isto lep detalj. Nego uspevas li da podneses tvrdocu sedista (i amortizara). Cvrsce nego na hard verzijama Husqarne mi deluje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

@Blackbite:

Krajnje moguce da je halogena, nije ona balonka... Sediste mi za sada ne predstavlja problem jer jos nisam nesto duze vozio a pored toga navikao sam da po par sati sedim na biciklu pa mi ovo dodje raskosna fotelja :) Prijalo bi mi da su amortizeri meksi ali ne toliko zbog udobnosti vec da bolje upijaju neravnine.

 

@gio:

Cajger je skroz ok; prikazuje nivo goriva, stanje akumulatora, obrtaje, kilometraze, trenutni stepen prenosa i sat. Kod mene kablovi po malo zaklanjaju obrtomer ali nista strasno. Ono sto jeste iritantno je da svaki put kada izvadim kljuceve prebaci na milje. Resava se jednim klikom al` smeta...

 

4bdzY_20090518002.jpg

 

Danas sam odradio i prvi servis na 100km. Za 1000 din su promenili ulje i nastelovali sve sto sam im rekao. Takodje je zmanjen prekidac stop svetla zadnje kocnice koji je polovicno radio. Momci u servisu skroz dobri, kazu ovo im prvi Apollo na kom rade pa uce i oni i ja :)

 

Par dedalja:

 

V8D1d_20090518006.jpg

 

Filter goriva:

 

X1Xot_20090518007.jpg

 

Posle servisa je naravno morala da padne voznjica, otisao do Bukovca i onda zemljanim putevima preko obronaka Fruske Gore nazad do NS-a. Naravno sve je cista uzivancija, zbog toga sam i uzeo motor. Vec vidim da cu ˝planinu˝ obici uzduz i popreko :) 15-ak km zemljanih puteva, na motoru su svi srafovi i dalje zategnuti na svom mestu, sve lepo radi ni da stucne. Evo i par slika sa voznje:

 

Eor2t_20090518009.jpg

 

jZfHS_20090518018.jpg

 

lYmWY_20090518033.jpg

 

Toliko od mene za ovaj put.

 

PS. @Zorge: ventilator je samo iza jednog hladnjaka a iza drugog je posuda za tecnost za hladjenje.

 

Ako nekoga jos nesto bude interesovalo tu sam da odgovaram a i vidimo se u nedelju na FG :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

 

kVcUH_20090518006.jpg

 

Nije mi jasno za sta sluze ove opruge na auspuhu tj izmedju lonca i izduvne grane.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Sluze da skines top, odn. auspuh nije iz jednog dela kao kod vecine kineza, nego je razdvojen od izduvne grane.

 

U prevodu, kad ode garancija, stavis nesto otvorenije, bolje ce da ide i lepse ce se cuti. Kao na R-ovima sto rade ljudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

-Apolo se voza bez ikakvih problema. Izgleda da voli kisu jer sam i danas pokisao na FG :) Poceo sam intezivno da vozim i sapu(a)tnicu i oseti se nesto slabije ubrzanje. Uzbrdo jako lepo vuce, menjac precizan (imam problem sa ubacivanjem u ler kada se zaustavim, ako prebacim dok se jos krece motor onda sve u redu). Moram napomenuti da je motor jos u razradi i da ne prelazim 4500 obrtaja pa o max brzini i nekim stvarnim performansama jos ne mogu da govorim. Iskreno od 250 kubika i nemam visoka ocekivanja po tom pitanju, bitno mi je da ce moci da odrzava 80-90 na otvorenom bez vecih problema...

 

-Zamerka i dalje ide na racun kocnica, jednostavno su slabe i ne ulivaju mi poverenje (poredim sa KLE-om, jedinim drugim motorom koji sam vozio nekoliko dana. Za KLE se isto prica da su mu kocnice lose ali u poredjenju sa kinezom su drasticno, ali bas drasticno, bolje i preciznije).

 

-Potrosnja posle prvih 200-ak km je bila 3.6l/100km uglavnim solo voznje po gradu i okolini. Danas sam ponovo sipao gorivo i potrosnja je bila 2.96l/100km ovaj put pretezno u dvoje ali i van grada. Videcu kako ce biti kada zavrsim sa razradom ali ako ostane na nivou 3-3.5l bicu zadovoljan.

 

Motor je od ovih kisa i ranijeg off-road-isanja solidno prljav a nesto mi govori da tu nece biti nekog velikog pomaka ka cistijem  ;D Meni je bitno da se on mehanicki odrzava a glancanje i poliranje ostavljam drugima :)

 

Toliko od mene za ovo javljanje :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Model je vise nego interesantan, bar meni. Zna li neko nesto detaljnije o ovom agregatu? Kako je resen kontra teg, lanac ili je uzubljen? Koliko ventila ima? Jedna ili dve bregaste? Ima li lakih varijanti za blagi tuning masine? itd itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

За балансно вратило не знам, два вентила, једна брегаста, тјунинг - враг ће га знати....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Auspuh je predvidjen za zamenu za neki drugi, tako da sigurno tu ima prostora za tuning. Koliko se dobija pojma nemam.

Standardno ostaje podisanje sibera, i bolji filter vazduha, ili modifikacija kucista filtera, ne znam koja od ove dve opcije bi radila.

 

Zanimljivo je da nigde ne pise podatak o max snazi, ili bar ja nisam uspeo da nadjem, osim onih izmisljenih, cisto da bi bilo nekog podatka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja