Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Danas nasut G12 antifriz, skinute plastike sve osim km sata, poskidane orig. nalepnice. Jesu nalepnice kvalitetne al su katastrofa zalepljene.. Sad da porucim karbon foliju pa kad malo otopli da lepim..

Pala je i mala voznja po snegu, nisam mogao a da ne obrnem krug :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022

Hajd i ja da postavim pitanje, uzela klincu RX250 i skroz je zanimljiv motorić, ali frajlauf dušu ispustio a kurbla zeza...prokliza...sad na gurku upali posle dva metra, ja ni ne znam kako kinezi zovu frajlauf i kurblu i gde da tražim to čudo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Pozdrav

Drugari, od skoro sam postao vlasnik jednog Apolla 250 2012god, motor mi je trenutno zatrpan u garazi gde ce da prezimi..  Motor  je reklo bi se u ,,stock" stanju tj nije nesto menjano u izgledu i na motoru. Presao 11500km, Amort, hladnjaci, kurbla, anlaser sve ok, nalepnice, gume sve seriski ali nije nov tako da ima nesto da se poradi u svakom slucaju..

Retrovizore mi ukrali:), stop svetlo je naprslo-jos u komadu ali za zamenu. zadnji levi migavac mi polomila suvozacica-naplatio sam ga u naturi:), osecam da je auspuh unutra raspadnut e tu ne znam sta mi je ciniti ( a voleo bih duple kao kolega Mile) pre zime ispustio sve iz rashladnog sistema(danas kupio G12 antifriz i destilovanu)

 

E sad planirao sam neke modifikacije za preko zime:

Carbonifikacija za pocetak (dajte preporuku gde ste kupovali a video sam u temi da je 1.5x1.5m dovoljno)

Felne u oranz, mada tu se lomim da li da to radim.

Nove retrovizore svidjaju mi se neki vec pa cu poruciti.

Skratio bi mao nosac tablice.

Stitnike i grejace rucki bi dodao a i rucke bi promenio..

Migavac za pozadi cu tesko naci pa pitanje da li bi se neki standarni na 12v radili jer cu napred zadrzzati original led??

Auspuh da sredim da utisam landaranje koje cujem iznutra. A ako nadjemo jos jedan lonac odma cu duplex :)

Nalivanje antifriza (dajte neki savet kako da to uradim ili na sta treba obratiti paznu, zamena ulja i filtera ulja, filtera goriva, filtera za vazduh..

 

Ukoliko vas put nanese u Jagodinu javite se!

Za sada toliko i unapred hvala:)

Pozdrav novo meso iz Jagodine  :P  :sampion:

Idemo redom  :D

Za te trake nemam pojma, moj je odradjen crnim bamper sprejem i do jaja je. Mare i Mile su lepili te folije, te ce ti oni reci...

Svakako kontam, da mozes da izguglas ''carbon folija'' i resis si rebus  :hej:

 

Stitnike rucki obavezno stavi, jer izgleda mnogo lepse a i stiti opasno. Sake i rucice su apsolutne zasticene.  :takoje:

 

Migavce kupi led, 700 kinti ti je par i odlicno rade. Ja sam vec promenio jedan par iz istog razloga. Vecito ih sutiram kada silazim sa motora, a imam kofer pozadi.

 

Sto se tice antifriza, ispusti onaj stari. Pozeljno je da to uradis posle kratke voznje od 10ak minuta, dok je topao. NE OTVARAJ dok je vruc, da se ne bi sprzio ceo, ili pusti motor da odradi u mestu 5-10 minuta, bice topao. Skines cep, a sa suprotne strane odvrnes sraf. Imas i ispod svakog hladnjaka po jedan sraf ispod, te odvrnes i to. Kad istekne, poljuljas ga malo levo desno da istekne sve. Onda vratis te donje srafove i nalivas antifriz. Kad napunis hladnjake, upalis motor na minut-dva, pumpa odradi svoje, ugasis i dolijes koliko jos zafali. Vratis gornji sraf i cep i to je to.  :takoje: Obrati paznju na te srafove, posto imaju gumice, da vratis pravilno, da je ne ustines ili tako nesto. To mora da dihtuje.

 

Za zamenu ulja, opet pustis motor da radi 5-10 minuta i zagreje ga. Odvrnes i izvuces onaj plasticni cep sa sipkom za merenje ulja, skines onu zastitnu plastiku dole (skid plejt, kako za zovu jos) i odvrnes veliki sraf za ispustanje ulja. Obrati paznju kada budes skidao taj sraf, posto izlazi i opruga sa mrezicom. Posle da vratis to istim redosledom.  :)

Skines poklopac filtera ulja, izvuces ga i bacis. Kad istekne sve, ponovo ga malo zaljuljaj levo desno da iscuri sve. Onda kratko zaverglas, znaci na sekund-dva, da okrene klip i izbaci iz njega staro ulje.

Vratis sraf za ispustanje, filter, poklopac filtera i nalijes do gornje crtice na pokazivacu za ulje. Iliti na 4x-u na sipki sa merenje ulja. Jasno je da motor treba da stoji ravno. 

Interval zamene kog se ja pridrzavam je 3000km i na zimu jos jednom. Meni se to pogadja na 3000 km, posto predjem oko 6000km godisnje. Ove godine i vise nadam se  :jee1:

Filter ulja obavezno promeni jer nije neki trosak a moze samo da koristi.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Mani se sminkanja , prvo skidaj deklu od paljenja  i  proveri ima  li lufta u lezaju radilice .  Evo  moj  je presao i manje, a lezajevi dobili lufta i magnet poceo da  dodiruje  namotaje paljenja , i sad sam rasklopio ceo motor da  ih izmenjam . Ako se ne zamene  , prvoi strada paljenje , .....klasican  rezultat  nekontrolisanja  .  Nije na odmet proveriti .  A delove imas na aliekspresu ,na temi u prethodnoj strani   sam postavijo jedan link .

Jel mozes da mi objasnis koja je to dekla paljenja i proceduru provere...?

Ja mog teram vec 3 godine, pa da proverim i to.  :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Hajd i ja da postavim pitanje, uzela klincu RX250 i skroz je zanimljiv motorić, ali frajlauf dušu ispustio a kurbla zeza...prokliza...sad na gurku upali posle dva metra, ja ni ne znam kako kinezi zovu frajlauf i kurblu i gde da tražim to čudo...

Google translate?  :P  :lol3:

Hahaha, salim se...

Kurblu mozes naci bilo gde, od moto radnji do ovih sajtova za prodaju.

Za bendiks nisam siguran, ne znam je li to neko menjao odavde. Skini ga i ponesi kao uzorak, ja sam tako trazio kocione plocice, posto nas nema ni u jednom katalogu.  :tuzno:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Meteorolog

 

Hvala na iscrpnom odgovoru!

Migavce porucio vec, kad je karbon u pitnju nije mi problem gde vec koji i od koga, jel ima ga na 100mesta pa reko neka preporuka da padne :-D

antifriz zamenjen juce, ulje moze da saceka. A filter za ulje koja je oznaka?

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Evo ljudi malo da osvezim temu... :lol:

Ako ne narucujete filter ulja iz Sprinta (kao ja),

oznaka na MAHLE filteru za nasu azdaju je OX 406 micro star :zdravo:

Sto se tiče ulja ja sipao Motul 5100 10w40 polusint.

Moram da kazem da mnogo lepo mirise to ulje, bas lepo :D

 

Evo ga. Prosaltaj temu malo, jbm ga  :P  :P  :P

Inace imamo isti filter ulja kao i suzuki burgman 150ccm  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Zahvaljujem, trebao sam na pm..

 

nece se ponoviti :)

 

Hvala drug, imas 2 jagodinska piva :)

Ma taman posla, skupljamo postove...

hahaha  :lol3:  :lol3:  :lol3:

Moze, moze  :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022

Hvala Meteorolog, nasla mu plocice tamo na cukarickoj padini kod onih sto rade skutere kineske, zaboravih ime radnje, tu sam nasla i sajlu gasa...mogla bih kod njih videti za taj bendiks/frajlauf...nadam se samo da ne moram ceo motor da rastavim da to zamenim. Neko mi rece da za to treba poseban alat tipa radapcigera...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Hvala Meteorolog, nasla mu plocice tamo na cukarickoj padini kod onih sto rade skutere kineske, zaboravih ime radnje, tu sam nasla i sajlu gasa...mogla bih kod njih videti za taj bendiks/frajlauf...nadam se samo da ne moram ceo motor da rastavim da to zamenim. Neko mi rece da za to treba poseban alat tipa radapcigera...

Ja nisam hteo da se jebavam sa tim kineskim sranjima. Stavio sam renomirane pločice i trajaće mnogo više, a tek to što bolje koči  :sampion:  :D

Generalno, preporučujem svima ovde, kad god dođe neki deo za zamenu, stavljajte krštene delove. Trajaće mnogo duže!  :hej:  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Suzuki LTZ 400 Sprint Apollo RX250

Pozdrav za sve vlasnike i ljubitelej Apolla.

Pratim temu od početka, a od skora sam i vlasnik jednog primerka. Motor je u solidnom stanju, ima nekoliko sitnih problema koje polako rešavam (zima je pa nigde ne žurim). Najveći problem je jednosmerni ležaj frajlaufa, nemam alat da skinem magnet. Kako ste vi to rešavali. I naravno gde da nađem ležaj :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

HooHooo idalje smo zivi ovde  :jee1:  :sampion:  :jee1:

 

Ne znam kad sam se zadnji put oglasio ali imam dosta novosti sto sam uradio na mom Apoloneru  :) . Postavicu vam par slicica da vidite:

 

post-29350-0-87532600-1485370983.jpg

post-29350-0-59648900-1485370998.jpgpost-29350-0-34902100-1485371017.jpgpost-29350-0-45557400-1485371031.jpgpost-29350-0-07173100-1485371046.jpgpost-29350-0-42877500-1485371054.jpgpost-29350-0-47939900-1485371068.jpgpost-29350-0-34864500-1485371079.jpgpost-29350-0-36571500-1485371089.jpgpost-29350-0-87858700-1485371099.jpgpost-29350-0-69565700-1485371107.jpg

 

1. Hidroulicno kvacilo
2. Prednja guma Continental ContiTwist SM 100/80-17
3. Zadnja guma Continental ContiTwist SM 130/70-17
4. Stitnici na prednjoj osovini klizaci
5. Stitnici na zadnjoj osovini klizaci
6. NGK Svecica DPR8EA9
7. Bobina Ducati 1.3.27.08 V
8. GPS Lokator (Baterija + Automatsko punjenje kad motor radi)
9. Duple matice
10. Gumene podloske na oba drzaca hladnjaka
11. USB Punjac
12. Levi i Desni Top
13. Desni i Levi top sklonjene pregrade i napravljen protocni top (perforirana cevka, okolo kamena vuna) 
14. Stavljena krivina za sajlu iz karburatora, da bi sajla sto lakse klizila i da ne puca
15. Termometar spoljne temperature
16. Zadnja unutrasnja guma Michelin
17. Prelepljen ceo karbon folijom

 

Mozda ima jos nesto al se ne secam trenutno ahaha :D.

 

 

Teska srca sam ga stavio na oglas ali svakako ne planiram da ga dam za neku standardnu cenu ostalih apolona, zato sto sam mnogo ulozio u njega sto se tice poboljsanja i vremena i truda. Znam da to nikad nece moci da se vrati kroz cenu ali svakako ne upada u kategoriju standardnih  ;) . Jedini razlog prodaje je prelazak na vise cc-a zbog autoputa i tako nekih daljih voznji. Realno apolla vozim 100kmh na autoput i nebi isao preko da ne napinjem masinu previse. 

 

Sobzirom da vise volim i idem na neke voznjice koje ne idu na autoput nije mi uopste zurba za prodajom. A i ne prodaje mi se uopste sobzirom da sam prvi vlasnik i da imam potpuno poverenje u motor i znam da mogu kad ocu da sednem i odem bilo gde bez straha da ce negde da me ostavi... 

 

A i planiram jos da ulazem u njega, ocu da mu napravim drzace nazad kao sto ima XTX za suvozaca/cicu, i jos neke detalje male crvene da ubacim/ofarbam. 

U planu mi stoji i da uradim sve plastike u Hydrographics Karbon ali kapiram da posle nema sanse da ga prodam ima da ga cuvam kao remek delo  :cirka1:  :jee:

 

 

Pozdrav!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Alal vera Mile  :care: imas +

Ovako nesto, moram da te iskopiram  :)

 

I ja bih karbon a svidja mi se bamper kao kod meteorologa, moram da se odlucim ali duga je zima.. Dupli izduvi, itd..  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Evo malo novosti.  :)

 

Sobzirom da Apollo ima na display-u pokazivac goriva i da je meni prestao da radi odlucio sam umesto da ga popravim da iskoristim skalu na Display-u za pokazivanje i napravim da pokazuje na toj skali temperaturu motora.

 

Prvo sam skupio informacije koje salje merac goriva na display i zabelezio za svaku crticu. Nakon toga sam koristio PIC Mikrokontroler + Senzor temperature. Mikrokontroler sam isprogramirao da prati temperaturu sa senzora (koga cu tecnim metalom da zalepim za hladnjak) i na osnovu odredjene temperature da ispisuje odredjeni broj crtica na Display-u. Sobzirom da znam kako merac benzina salje podatke display-u isprogramirao sam mikrokontroler moze isto da komunicira sa ekranom i onda mogu ja da odlucujem koliko cu crtice da upalim  :) . A palim ih na osnovu prikupljenih podataka sa temp. senzora koji je zalepljen za hladnjak. E sad mozda ce neki da kazu hladnjak je hladniji od antifriza koji je unutar njega, sto i jeste tacno jer kako bi se drugacije hladio. Ali na mom hladnjaku prvi red je puko i ceo sam ga zalepio sa tecnim metalom da fiksiram ceo deo tako da tu gde se nalazi senzor ne protice nikakav vazduh tako da je ocitavanje temperature antifriza mnogo tacnije.

 

Evo jedne mutljave slicice :D :

 

post-29350-0-25344700-1486052650.jpg

- Plocica je ovo levo od upaljaca, senzor visi nije u slici. Nisam ni planirao da slikam za forum a trenutno je vec na motoru plocica...

 

-------

 

Malopre sam povezao sve na motor, senzor jos nisam zalepio tecnim metalom ali sam ga dobro fiksirao za hladnjak jos je sve u fazi TESTIRANJA. I posle par minuta rada podigla se crtica sto znaci da se motor zagreva i da moja plocica radi  :jee1:  :sampion:  :cirka1: .

 

Trebalo bi do veceras ili sutra da sredim sve kablove i zalepim senzor. Pa da padne neki Final test i nadam se da ce sve biti ok  :ups:  :)

Planiram i neki klip da napravim cisto da vidite kako sve to uzivo izgleda  :takoje:

 

 

 

Pozdrav!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

USPESNO ZAVRSEN PROJEKAT !!  :jee1:  :jee1:  :jee1:

 

Evo klipa, obecao sam da cu da laprdam kako radi i da vidite to ''uzivo'' ahahha  :jee:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Banja luka
  • Motocikl: Yamaha

Pozdrav raja i ja imam apolla pa me zanima na koliko vam vrti obrtaja najvise i koja je maksimalna brzina pp satu, meni ide do 7400 rpm max i brzina je oko 100-104 maksimalna sto je po meni malo jer laze sat, ima li tu mogucnosti da se pojaca nesto...hvala unaprijed

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Lemi je naša logistička podrška  :jee1:  :sampion:

 

Pozdrav rajo iz RS  :D

Ne sećam se baš tačno, msm da se i meni u petoj, tako nešto vrti do 8k rpm, u leru mogu da naduvam obrtaje na preko 11k rpm.

Brzina mi je veća od tvoje. Nešto tu ne valja. Da nisi menjao lančanike, msm drugačiji odnos da nisi stavio???  :jee5:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Merenje se ne vrsi sa hladnjaka nego sa motora tacnije sa glave motora jedino tako mozes da dobiješ pravu vrednost temperature. Ali + za trud. Drago mi je da ova tema jos zivi i da se nasi apoloni jos kreću drumovima. Pozdrav od bivšeg apolondzije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Merenje se ne vrsi sa hladnjaka nego sa motora tacnije sa glave motora jedino tako mozes da dobiješ pravu vrednost temperature. Ali + za trud. Drago mi je da ova tema jos zivi i da se nasi apoloni jos kreću drumovima. Pozdrav od bivšeg apolondzije.

Gde da ne živi...

Imamo nikad jaču zajednicu  :sampion:  :jee5:

Šteta što si napustio sektu  :P  :P  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Banja luka
  • Motocikl: Yamaha

Ja nisam dirao nista takvog sam ga kupio, meni nece ni u trecoj bubam preko tih obrtaja ne znam sta je za reci, ma dok prigrije jos malo cackati pa kako ide ide ako nista mijenjati za nesto jace :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja