Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Pozdrav drugari

 

Imam problem sa apolom nece da prima pun gas kao da se gusi. Pregledao sam celu instalaciju nije nista prestelovani su i ventili ociscen karburator sve sam probao i ne vredi. Ako zna neko sta moze da bude neka javi. Hvala unapred

 

Jer si lepo namestio filter za vazduh?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Ne bi bilo lose i svecicu da proveris. Ja sam prosle nedelje imao problema, motor nije hteo da pali (jedva na guranje palio), onda kad ga upalim odjednom pocne da se gusi, ili kad turiram u vece obrtaje...Kad sam vozio nije se osetilo nesto strasno do pustanja gasa, pa opet sto problema dok se ne upali, na kraju skinem filter, promenim gorivo sve zivo i opet isto...Sve dok nisam kupio novu svecicu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Ljubovija
  • Motocikl: Tomos ATX, Yamaha DT 125 R, Sprint Apollo 250 RX

Menjao sam i svecicu dobra je, podesavao sam i smesu ali nije. Motor kao da se muci kad radi, imam utisak kao da radi sa 50% snage

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Skinuo sam granu sa motora i izmedju agregata i grane se nalazi ovo:

post-29350-0-36558700-1424109707_thumb.jpg

 

 

To je kao namotana pljosnata zica u krug, i kad sam izvuko granu kraj unutar kruga je bilo nekih 2cm odmotana zica. Cim sam uzeo vratio sam je u krug.

 

Znam da nije nista veliko 2cm al bolje da pitam da li je to ok. Ja sam vratio tih 2cm u krug i sve spojio nazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Skinuo sam granu sa motora i izmedju agregata i grane se nalazi ovo:

post-29350-0-36558700-1424109707_thumb.jpg

 

 

To je kao namotana pljosnata zica u krug, i kad sam izvuko granu kraj unutar kruga je bilo nekih 2cm odmotana zica. Cim sam uzeo vratio sam je u krug.

 

Znam da nije nista veliko 2cm al bolje da pitam da li je to ok. Ja sam vratio tih 2cm u krug i sve spojio nazad.

 

Ako moze neko da mi odg!!

 

 

 

 

dachi user_popup.png

 

Odakle si narucio delove?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Mile,ja sam to izvadio i bacio,to ti dodje kao neka podloska na koju naleze auspuh,ja sam sa tim imao problema,popucalo mi i mnogo se čuo motor,probijali mi gasovi tu,pa sam to izvadio,posle nije mogao dobro da se pricvrsti auspuh pa sam pravio nešto kao podlosku pa namakao na auspuh iza onog većeg dela koji ulazi u tu rupu i srafi se za glavu,tako sam taj deo produžio sa 5mm i onda zavario,sve to lepo zasrafio i više nemam problema.

Ako mene pitaš to ti je jos jedan višak delova koji pravi probleme.

Probaj da izvadis i da namontiras bez toga.

Srećno. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

To је обичан дихтунг, да не "прди" на том споју. Неки пречници тих меких дихтунга могу и да се нађу у продаји, али ако нема, може да се "грунфује" од нпр. дебеле бакарне жице од које се направи прстен одговарајућег пречника, потом, па направи се још један тик мањи прстен, а онда та два концентрична прстена педантно обмотају нитима, концима из неког азбестног (или каквог већ незапаљивог) канапа. То би требало да буде довољно мек дихтунг да издувни гасови не "беже" између издувног порта мотора и гране.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Ma obican dihtung izduva, izmeri spoljasnji precnik i proveri po internetu i radnjama, sigurno odgovara sa gomile skutera, cena ako dobaci do 200din.

To је обичан дихтунг, да не "прди" на том споју. Неки пречници тих меких дихтунга могу и да се нађу у продаји, али ако нема, може да се "грунфује" од нпр. дебеле бакарне жице од које се направи прстен одговарајућег пречника, потом, па направи се још један тик мањи прстен, а онда та два концентрична прстена педантно обмотају нитима, концима из неког азбестног (или каквог већ незапаљивог) канапа. То би требало да буде довољно мек дихтунг да издувни гасови не "беже" између издувног порта мотора и гране.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Hvala na odgovorima. Ja sam obrisao taj dihtung i vratio unutra i sve sklopio samo nisam jos vratio top, malopre sam se provozao 1min (mng ladno 2c) da vidim kako je to, posto sam ga upalio u garazi i ogluveo.

 

Napravio sam klip trenutno se renderuje pa cim ga upload na youtube postavljam ovde.

 

 

Razmisljam se dal da ostavim ovako posto sutra trebam do faksa da idem pa da grmim po grad malo. Zao mi komsija i mene nervira kad se neko cuje prejako ali ovo moje je prejako od jakog ahhaha. Al opet kad razmislim pre dva dana sam morao da zavrsim neke poslove i iso sam motorom sad po ovome ladnom vremenu niko ne gleda motoriste, izlecu na sve strane i u rikverc jedan deda zamalo da me pokupi. A po gradu idem 40-55 i opet me ne vide. Navatao sam neki strah koliko mi u zadnje vreme izlecu pa vozim motor po sredini ulice kao kola. Sad ce bar da me cuju kad nemam auspuh. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

ma bre,bez toga se mnogo jako čuje,i nije lep zvuk nego neki retardirani,probaj nekako to da saniras,a ako kupiš to opet opet će da ti se rasoadne i opet imaš problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Bas se čuje kao traktor.

Ja moj zvuk nmg da uhvatim telefonom,treba mi bolja kamera.

Dobar mi je fon i ekstra slika,kamera je 8mp,ali ne može da uhvati zvuk od kako sam mu skarabudzio lonac.

Ima mnogo Db :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Hahaah

Loud valves save lives!

Moram neku bolju kameru pa da snimim zvuk da čujete,približan zvuk ktm smc 690.Ne preuvelicavam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja