Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Da, da sad sam bolje obratio paznju, jeste far je lepsi ali nalepnice... 1zvizduk.gif

 

 

Pa ni meni ne bije toliko visoko kad se priblizim baca u gepek ali kad se odaljim malo gornji deo predje u staklo.

 

 

 

E jos premeravam dimenzije ali ako mi se sve uklopi ovo mi stize:

 

Hydraulic-clutch-level-master-font-b-cylinder-b-font-for-font-b-dirt-b-font-font.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

jel ovo zadnja kocnica kao leva rucka,pa da ti bude i to kod kvacila?

ili hidraulicno kvacilo?

 

Hidroulicno kvacilo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Koja je svrha na motoru od 250cc?

 

Prosta,

 

1. mnogo je sigurnije

2. nema da puca sajla i da te ostavi u neku vukojebinu.

3. nemas obavezu da podmazujes sajlu kako bi sprecio pucanje

4. mnogo lakse pokretanje mozes i sa djurom hehe

5. na off-road mnogo znaci jer se tad dosta koristi kvacilo

 

 

 

Eto dovoljno ti je to, mada znam da ces u sledecem postu da napises kako na tvom motoru je vec sve najbolje i kako su ostali sranje...

 

 

 

 

Pozdrav!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Ne znam dal je sigurnije dosta ljudi je imalo problem sa curenjem ulja posle nekog vremena..

 

Mislim da ti kvacilo nece ici mnogo lakse, jer na 250cc i mehanicko kvacilo ide lako ako je sajla podmazana kako treba. :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Otok Krk
  • Motocikl: Orion RX250

Izvadiš far iz plastike i izbrusiš gornju polovinu plastike gdje ti sada udara far, izbrusi skoro do kraja jer sam ja tri puta skidao far dok nije bilo dovoljno

Ljudi jer zna neko kako moze jos da se spusti far, ja sam skroz odvijo onaj sraf sto je ispod fara i spustio ga max sad udara gornja ivica fara u plastiku koja je oko fara.

 

Kako ste vi resili taj problem, sad sam se vracao i vidim da mnogo baca visoko kad sam iza nekih kola svetlim mu u retrovizor i pravo njemu u oci.

 

 

Sve ranije pada mrak pa cesce vozim nocu na kraju ima neko da izadje iz kola da mi razbije far 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Evo kako idu radovi, stigo top:

 

post-29350-0-11968600-1416695926_thumb.jpg

 

 

Jedina falika je sto rupa na uzduvu nije bas lepo napravljena ali takvag sam kupio sto bi se reklo koliko pare toliko muzika.

 

Danas sa bio da mi premesti nosace za plastican deo i nosac top-a i zaokrene cevku:

 

post-29350-0-23824100-1416695907_thumb.jpg

 

 

 

 

Na motoru sam napravio drzac sve je spremno da se postavi samo mi trebaju matice i gumene podloske da lepo sve to stegnem. To jos sutra zavrsavam pa ce mo videti kako ce sve to da ispadne 1moto3.gif.

 

Spajanje sa uzduvnom granom ce da priceka malo jer cu za mesec 2-3-4 da stavi 2 pregrade u top posto sam ga kupio bez.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Zavrsio sam skoro sve sad, slike cu pridvece da ubacim posto jos nisam stigo da slikam.

 

Sve sam nakacio ostalo je samo jos da se na izduvu stavi ona manja cevka i jos jedna koja ce da drzi zidove rupe, posto je to prosli vlasnik skinuo pa sad izgleda ruzno u odnosu na ovaj drugi top koji je fabricki. To bi trebalo da zavrsim do sutra prekosutra.

 

 

A spajanje oba top-a sa izduvnom granom ko sto reko ce pocekati posto trebam da izvucem katalizatore i da se napravi raskrsnica....

 

 

 

Evo kako izgleda rupa, samo sam ga prislonio:

 

 

post-29350-0-94242300-1416759551_thumb.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Jel apolo moze nekako da se vozi na polozenu kategoriju a1?

Pise da ne sme da se vozi motor koji ima veći odnos od o,1 kw/kg,a na apolu je taj odnos o,86 kw/kg.

Ali piše ni da motor ne sme prelaziti 125cc.

Da li mora motor da upada u oba uslova ili može biti ispunjen samo jedan?

 

Pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Evo ljudi malo da osvezim temu... :lol:

Ako ne narucujete filter ulja iz Sprinta (kao ja),

oznaka na MAHLE filteru za nasu azdaju je OX 406 micro star :zdravo:

Sto se tiče ulja ja sipao Motul 5100 10w40 polusint.

Moram da kazem da mnogo lepo mirise to ulje, bas lepo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Ja sipam Castrol polusint. 10w40 jer mi se taj miris najvise dopao hahaha,salu na stranu,bio castrol na snizenju pa sam ga uzeo bas jeftino 0takoje.gif a dobro je ulje,ali stvarno ne mirise lose 1lol.gif ...

Uzeo sam motor negde u oktorbru sa 1800km sad je preso vec 4k,kad sam uzeo odma zamenio ulje,bilo malo problema da operem onaj ruzni antrifriz ko neka vanzemaljska sluz,zeleno,a nije tecno vec je kao gel,ceo sistem za hladjenje sam rastavio pa prao i konacno sastavio i sipo sam biloxxi plavi neki antifriz koji izdrzava do -40.

Svidjaju mi se njegove nalepnice pa ih nisam skidao,malo sam ga modernizovao ali ipak zadrzao fabricki izgled.Za sada je azdaja u kuci gde je sredjujem za prolece.Nisam imao nikakvih problema do sad,ali je sad poceo da curi malo zadnji amortizer,ali ne bez razloga vec zato sto je cale uleteo u krater sa motorom dok je preticao auto(bio izvadjen saht).Malo se iskrivio tocak i amortizer procureo,al to nije nikakav problem popraviti,na amortizeru cu da zamenim semeringe,tocak cu nekako da ispravim i opet ko nov.

Sto se tice sredjivanja,nalepicu jos po koju nalepnicu,posto je taman lepo razradjen lepo cu da ga iztjuniram,da dobijem dosta vise snage jer moze on to bolje,cak i kad sam ga uzimao mislio sam samo o tome sta cu sve na motoru da cackam,i nekih 25ks da dobijem,mada znam da ce biti i vise.1moto3.gif

 

 

NAPOMENA:nikako ne uterivati motore u kucu,dosta se oseca benzin ulje,nikako ne paliti u zatvorenom prostoru :D,.,u kuci u kojoj sam ga uterao niko ne zivi,a razlog je zato sto je tamo toplo i ne prokisnjava kao garaza u kojoj je do sad bio..

 

 

Pozz1zdravo.gif

post-31778-0-58059900-1420045780_thumb.jpg

post-31778-0-66630500-1420045831_thumb.jpg

post-31778-0-65116700-1420045934_thumb.jpg

post-31778-0-92025500-1420046019_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova

Lijep pozdrav iz Hrvatske,usput sretan vam Bozic(pretpostavljam da ste vecina pravoslavne vjeroispovjesti pa..) :))

 

Zovem se Davor i novi sam na ovom forumu. Pretrazio sam dosta foruma i jedino na ovom sam naso korisne informacije o orionu,kojeg i sam posjedujem pa da podjelimo informacije. Dakle imam Oriona RX 250 2011 god,kolko sam kod vas skuzio,kod vas su vecina 2009 god s kockastim farom? Uzeo sam ga pokidanog(bregasta,klackalice i uljna pumpa) ali sam u meduvremenu naso klip,karike i cilindar novi i sada cu uzet komplet glavu sa svime novu i uljnu pumpu i slozit to.

 

btw,mogu nabavit jednog oriona(kaze mi decko da je kvar 3. brzine) i bez papira je za nekih 200€,zanima me dal bi neko uzimo mozda samnom popola? ja bi sebi vjer ostavio tockove i glavu i mozda koju sitnicu a vama ostalo,moguc je dovoz do granice tu tovarnik-sid?

 

i evo par slika oriona dok je bio kompletan.

orion1.jpg

orion2.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

@Marko Tomic

Jel da, da lepo mirise ulje??? hahaha1lol.gif

Fino ces da ga iztjuniras ako ga nabijes na 25hp... 0takoje.gif

 

Razumem te skroz, moj je na poslu posto tamo imamo garazu sa grejanjem, sve samo masina da ne trpi 1hej.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

dobrodosao dachi 1zdravo.gif

 

Reci mi kako ti je resen taj stitnik za ruke na kormanu???

Kod mene je samo cev, pa da li sada da pravim unutrasnji navoj pa da se tako srafi ili

postoji jos neka tehnika?

Voleo bih i ja mog da oplemenim tim stitinikom... 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aleksandar Gal, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6 2006,2012 Kawasaki Zx6r 2006 Honda Shadow V2 125 2003

Ima li ko da prodaje apola za 200-300e? A da pali bar na kurblu moze i na alnaser al on je manje bitna stvar :)

Bitno je da pali i da su sve brzine ok :)A sve ostalo se da srediti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova

hvala :)

 

nazalost to nisam dobio,negdje je nestalo u meduvremenu ahah...taakav na slikama kakav je takav je kompletan,ja sam dobio masinu skinutu pa sam u meduvremenu maske poskido i cekam sad da ulovim koju kunu pa da mogu slozit i upalit ga. Ali gledo sam po ebayu itd ima za 15tak dolara uzet te stitnike pa cu si narucit.

 

motoaki - jbg ja za 200€ mogu nabavit al nije ispravan a i meni ce trebat glava pa..al opet,imat cu dosta dijelove pa ako kom sta bude trebalo,dogovorit cemo se :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

@ Meteorolog

Pa to ti kažem mnogo dobar miris ima ;-)

Zao mi ga da mi kišne pošto mi garaža malo prokišnjava jer nema zaštitu odozgo A krov je ravan pa se zadržava voda i tako....

Kod nas imaš da nadjes ručke na kp za 2500-3500 A moramo nekako da sredimo volan da možemo da sredimo te ručke,ne znam tacno šta treba da se radi ja cu ručke kupiti najmanje za dve nedelje pa cu videti šta ću al čim stavim javljam šta treba da bi se stavile

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja