Jump to content

Moto Zajednica

Becker Z100 Crocodil

Recommended Posts

Guest Velimlje

Zdravo drustvo

 

Prvo da se izvinem , citao sam ovde o GPS- ovima satima ali mora da sam staromodan , ne kapiram bas sve super ..

 

Cini mi se da je onaj Garmin Zumo obicna pljacka , neko vreme sam razmisljao da ubacim normalni GPS u torbu na rezervoaru , pa vucem zice , ali ne volim da budzim previse , obicno mi se na kraju ne svida rad ( mora da sam ili suvise kritican do svog rada , ili imam dve leve ruke  ;D )

 

Videh ovih dana ovaj novi Becker , e sad razumem da je on IPX4 , za razliku od IPX7 kod Garmina , ali mogu da zivim sa tim ...

 

Nisam siguran za te mape , iGo i sta vec bilo , tu sam izgubljen .. na kom sistemu on radi ?

Takode  interesuje me dali ima neko iskustva sa tim ili slicnim Becker modelom .

 

Da napomenem , zivim u Engleskoj , i mada bi voleo ove godine da putujem do nasih krajeva , nije mi presudno da ima 100 posto nase mape , mada nebi bilo lose , ako ima jeftino . Taj deo , koliko cesto mora da menjas ( updatujes ) mape i to mi nije bas jasan .. Ako kupim nase detaljnje mape za njega , ima li to , i posto ? I posle sta ?, ako me ne smeta ne moram da updatujem ili su updates besplatne ??? Zabole me glava koliko su to izkomplikovali ???

 

Ja se jos jednom izvinjavam na off-u , ali se nadam moze neko da me posavetuje ..

 

Pozdrav  Simo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ako ides krajem Jula, svrati do mene, pa za mnom polako....(dobro, to se samo tako kaze  8) )

Ja nosim karte i eventualno TomTom (u torbi, u slucaju da se izgubim).

Ne znam kako korisnici GPS-a ista vide po suncu?? Ja ne vidim nista dok ne stanem negdje u hlad.

 

poz

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Koliko vidim, ovaj tvoj uredjaj koristi Navteq mape koje veoma slabo pokrivaju Srbiju - prakticno samo glavne putne pravce. Za koriscenje po Srbiji - promasena investicija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kupi neki GPS koji podržava IGo mape ili Garmin mape, onda je sve lako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Ako ides krajem Jula, svrati do mene, pa za mnom polako....(dobro, to se samo tako kaze  8) )

Ja nosim karte i eventualno TomTom (u torbi, u slucaju da se izgubim).

Ne znam kako korisnici GPS-a ista vide po suncu?? Ja ne vidim nista dok ne stanem negdje u hlad.

 

poz

 

Tu ii jeste razlika u ceni, ima malo uredjaja koji su planirai za koriscenje na motoru, ( dobar kontrast ), mogucnost bezicnog povezivanja sa kacigom,..

Vec po tradiciji sad ce neko od protivika da se oglasi da on to ne koristi i da to nije bitnno!

;-)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Hvala na dosadasnjim odgovorima

 

Sto se kontrasta tice , ima , pravljen je za motor

 

Sto je bizicnog tice ( bluetooth ) , mislim da nema , ali mi to nije vazno iz prostog razloga jer vec imam Autocom sa zicama na motoru i kacigama , pa mi bezicno ne vredi

 

Sto se pokrivenosti Srbije tice , OK , to me malo smeta , ali rekoh ne zivim u Srbiji , a za ono koliko dodem , valjda necu da se izgubim ...

 

Jeli neko koristio neki Becker , jeli valja ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Evo ponovo sam gledao engleski E-bay , ubacujem iGo , mrak ...

 

Ako ne pomognete , izgubit cu se , koliko vec nisam izgubljen .. ;D

 

Pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Vidim da vozis BMW R1200GS, pa, iskreno... ni jedan pravi vlasnik tog motora iz Srbije ni do prodavnice ne polazi bez Garminovog Zuma 550. Posto je sad izasao 660 verujem da tamo gde zivis mozes jako povoljno da nabavis 550- cenim odokativno kao 1.5 Beckera. Garmin (Infotim) mape za Srbiju su najbolje od svih koje mozes da nabavis, tako da, ako finansije dozvoljavaju, nemas dileme.

 

Sem toga, pogledaj sta moze da se nabavi od Mio uredjaja. Cini mi se da imaju u ponudi jedan vlagonepropusni model, mada je i on skuplji od Becker-a. Kvaka 22 je da se na Mio moze (ukoliko ti ne odgovara MioMap 2008) instalirati iGo 2008. Da napomenem da su Mio i iGo karte Srbije istog porekla - od firme Kontrast.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Lalajko , hvala ti na odgovoru . Nasmejao sam se .

 

Za razliku od Srbije , ovde u Engleskoj i normalni smrtnik , t.j. ja , moze da kupi takav motor .

 

Gledao sam , ovde je Zumo 550 bar 450 funti , a taj Becker 185 . E sad citao sam razprave ovde oko GPS-ova i razmisljao sam da uzmem Garmin , jer koliko sam mogao da shvatim , te masine koje rade na iGo su vrlo lose zastupljene na ovdasnjem trzistu . A nisam nasao nikakav Mio koji je nepropustan za vodu , nazalost .. 

Ja sam kupio motor sa ugradenim Autocom-om na zicu , imam i slusalice i mikrofon u kacigi , tako da bi mi trebao Garmin sa dzekom za slusalice , ali je najjeftiniji opet 250 funti i nagore , a pljunes na njega i on ce da se pokvari . Onda mi je bolje uzet neku kantu od 50 funti sa prikljuckom za slusalice . Razumem ja da ovaj Becker nije isto vodo-nepropustan kao Zumo , ali ako bude bas pljusak , stavit cu ga u torbu koja jeste nepropustna ...

Plus , koliko sam mogao da razumem , karte za SCG su preko 100 eura , jednostavno mi ne pada na pamet ...

 

AKO dodem ove godine , jos je to sve u fazi plana , bice na par dana i idem tamo gde sam nekoliko puta ranije vec bio , pa cu da prezivim bez GPS-a kod nas ...

Vise me interesuje ako neko ima iskustva sa Becker aparatima u smislu funkcionalnosti i slicno

 

Garmin , nazalost odpada totalno , nisam ja toliko bogat ...   

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Zaboravih da napomenem , u veziodlaska do prodavnice ... Ja sam , sto se Londona tice radio kao kurir na motoru nekoliko godina , znam London toliko da mi za njega ne treba GPS ...

 

P.S. jesi li cuo da neki kurir kod nas kupi GS ?  ;D  Nazalost ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Muscle Kawa ZRX 1200R Verdis Rex

Pre tri dana sam se vratio sa lepe turneje po Evropi, (Umag,Minhen,Keln,Prag,Pancevo), i napravio 4000 km sa Becker navigacijom u tank torbi i slusalicama u usima, i mogu ti reci da radi sve perfektno! Ja imam model7926 koji je mnogo slabiji,ali sljaka do 00. Naravno, nasnimljena muzika i peglaj...Sve zavisi kakve karte imas... Ja imam full Europa i Srbija. U Kelnu i Pragu me doveo do ispred vrata na ukucanu adresu i nisam mu nasao niti jednu zamerku... Tako da kupuj slobodno i ne bacaj lovu na neke skupe uredjaje, jer tehnika i tako napreduje jako brzo da ce ti svaki model koji kupis danas, sutra, mislim dogodine, biti zastareo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
Gledao sam , ovde je Zumo 550 bar 450 funti

Ja sam nabavio Zumo 550 iz Engleske za 333funte, kupljeno preko neta u Engleskoj, a vec oko 350-360 ima uveliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Hvala svima na predlozima i savetima , odlucio sam !

 

Kupujem Becker Z201 , isti ko krokodil , ali ne vodoodporan , nesto jeftiniji . Ima iGo 8 , pa time i sve mape koje ce da mi trebaju

 

i

 

torbicu Givi S850 , novi proizvod , svida mi se jer nista ne ostaje na motoru kad ne koristis GPS , nikakva skalemerija ...

 

Pozdrav svima

 

P.S. Nadam se necu uvrediti nekog imao sam prilike da probam Garmin i Becker , druge modele doduse , softver i mape su mnogo bolje kod Beckera , nego kod Garmina . Sad kad sam probao jedan i drugi NECU DA imam Garmin ni da mi ga daju za pola cene ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

torbicu Givi S850 , novi proizvod , svida mi se jer nista ne ostaje na motoru kad ne koristis GPS , nikakva skalemerija ...

 

Ova torbica je jako lepa, mozes li da preneses malo vise utisaka o njoj? Kakva je vidljivost GPS uredjaja kada je namestena tank torba? Da li torba prilikom pomeranja upravljaca dodiruje GPS?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Koliko razumem to su u sustini isti modeli , samo sto je Z100 Crokodil pravljen da bude vodoodporan . E sad to nije do istog standarda kao npr. Garmin Zumo , da mozes bukvalno da ga bacis u baru , ali zato krokodil kosta oko 185 funti ovde u Engleskoj .

Posto nikako nisam uspeo da iskomponjujem varijantu da ga montiram iza stitnika za vetar , a da mi se svida mesto na kojem je , poceo sam da gledam druge varijante . Naime ljudi vecinoma montiraju Garmin iznad skazaljka na R 1200 GS , ko fol da ne treba da spustas pogled kad gledas GPS . Po meni to je glupost , plus toga ostaje taj nosac GPS-a kad da ne koristis , neznam , meni je to ruzno .

 

Ovaj Z 201 je oko 155 funti ovde u Engleskoj , isti je softverski kao Z 100 , i kazem ti , nisam ga jos uzeo , treba da skupim malo para  ;D

ali je nacin rada i izgled mapa , po meni daleko bolji nego Garmin , mada je to sve stvar navike i ukusa .

 

Inace nadam se torba stigne sledece nedelje , a Becker za 2-3 nedelje , pa cu da postavim slike kako sve to izgleda cim stignu na motor

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Koliko vidim, ovaj tvoj uredjaj koristi Navteq mape koje veoma slabo pokrivaju Srbiju - prakticno samo glavne putne pravce. Za koriscenje po Srbiji - promasena investicija.

 

Moram donekle da korigujem ovo sto sam napisao - na Z100 moze da se instalira iGo8 i podrzava bez problema kartice od 4Gb.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Beckerove navigacije prodaje Valtec iz Sapca. Posedovao sam jednu Becker navigaciju (u kolima) i odlicna je, ima mapa Srbije, veca mesta su pokrivena do nivoa kucnih brojeva i sve je ok. Posto su oni ovlasceni  prodavci za Srbiju imaju i mape Srbije. Pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Drugar je bas kupio ovaj Becker Crocodil. Deluje lepo, ima nekih vise podesavanja od Garmin Zumo-a, doduse po nesto i nedostaje. Jel moguce da ovaj uredjaj nema bluetooth?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Drugar je bas kupio ovaj Becker Crocodil. Deluje lepo, ima nekih vise podesavanja od Garmin Zumo-a, doduse po nesto i nedostaje. Jel moguce da ovaj uredjaj nema bluetooth?

 

AC Charger Is Not Included, No Bluetooth Feature :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Jedna stvar mu fali po mom mišljenju, a to je utičnica za audio izlaz na nosaču... Dakle, ako hoćete da utaknete sluške/kabl za povezivanje sa nekim komunikacionim uređajem, morate da skinete gumeni čep sa strane, što znači da više nije vodootporan... Pih. Da ima to, pazario bih ga onomad još...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja