Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi FILTER za ulje

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa LML 150

Kao sto napisah u naslovu....naime,

vec sam ubio 1050 km na 2d-u,obzirom da treba da uradim jos dva servisa po 45 eur,sto mi iskreno receno ne pada na pamet,jer i sam mogu da zamenim ulje (posto oni jedino to urade na tom redovnom servisu ) ili u nekom servisu,interesuje me da li zna neko koji filter tj oznaka ide u njega odnosno da li postoji identican samo za drugi model ili marku tipa Sprint,Suzuki itd. ?

Isto tako slobodno me kritikujte ako lose postupam sa ne postovanjem servisa, obzirom da je garancija 2000km a to jos malo pa eto, a 90 eur za neljubaznu uslugu....hmmmm

hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Moj savet bi bio da odradis jos ta dva obavezna servisa kod ovlascenog servisera a posle toga radi sam servise.

Posto si tek presao 1050km masina se jos uhodava i dobro bi bilo da je prekontrolisu iskusni serviseri zbog eventualnih stelovanja. i sl. Budi pored njega kad bude to radio i kupi fazone da znas za kasnije kad budes radio sam.

Sto se tice filtera sigurno ga mozes naci u Novom Sadu kod glavnog uvoznika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa LML 150

Znam sve bi to bilo lepo kada bi mi dopustili da prisustvujem servisu,medjutim ide prica ....znas ne praktikujemo,prljavo je traje tri sata,ne volimo kad nam stoji neko nad glavom itd. s`toga mi ne ulivaju nikakvo poverenje apsolutno su neljubazni i iskreno mislim da je bacanje para ...postoje markeri vec sa prvog servisa koje pratim da lu su se odsrafili ili ne a za stelovanje ne znam cega na kraju krajeva dacu tih 45 eur ali nekome pravom ko ce to zaista uraditi...hvala za savet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

u svakom slucaju je bolje da das tih 45e nekom ko ce odraditi posao kako treba... a moj savet ti je da ne radis sam to nikako jer bi na 1000 km trebao da nastelujes ventile i jos ne znam ni ja sta da proveris a to bez nekog prethodnog znanja tesko da ces sam moci da odradis kako treba...

P.S.jos jednom razmisli o tome, ipak ako neko drugi bude tu cackao gubis garanciju na motor,  a ako je 2000 km garancija to znaci da imas jos ovaj servis na 1000 na sledecem ti istice registracija i u svakom slucaju taj neces morati da radis u ovlascenom servisu(ili sam ja pogresno protumacio, ako jesam izvinjavam se i nek moderator slobodno obrise ovaj post), raspitaj se jos malo i vidi ima li negde blizu ns neki korektan serviser Qingqi-ja pa ako je bolji majstor i korektan covek mozes kod njega d odvezes motorce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Prezivi jos ovaj servis kod njih zbog garancije, a posle sam menjaj ulje i kontrolisi motor i to je otprilike to.

 

Nista posebno oni ne rade na tom servisu, cak nisam ubedjen da uopste steluju ventile (jer cesto to i nije potrebno pa nece da se zezaju).

 

Npr. meni na skuteru nisu stelovani ventili u servisu, a ni sam nisam insistirao. U sustini rekli su mi ako zveckaju ili ako gubi kompresiju da nastelujem, a to mozes kod bilo kog majstora za 5e da uradis, samo da imas informaciju na koliko se steluju.

 

Filter ulja jedino da skines pa da vidis koji odgovara, ili da kupujes kod njih, mada ima i nekih filtera koji se samo peru, pa ako je kojim slucajem tako i kod tebe onda ni o tome ne moras da brines.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Ako ti je 200 ka kao kod mene ja sam 95% siguran da sam stavio hiflo hf132.. al proveri,nisam 100% siguran.. ja sam uzeo u markosu u novom sadu,ispod 400 kinti je bio.. pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

  ja sam stavio filter koji je cini mi se od honde.papirni je i ne pere se nego se menja.isti je kao i onaj sto je bio i kosta nekih 300 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa LML 150

Razgovarao sam danas sa ljubaznim serviserom iz NS za razliku od ovog beogradskog pe`era, i rekao mi je da pase od Suzuki Burgman 2008-2009 god

tako da sam to kupio,MOTULpolusintetiku i sad da zakazem servis pa lagano.U svakom slucaju drustvo hvala na postovima,pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Znam sve bi to bilo lepo kada bi mi dopustili da prisustvujem servisu,medjutim ide prica ....znas ne praktikujemo,prljavo je traje tri sata,ne volimo kad nam stoji neko nad glavom itd. s`toga mi ne ulivaju nikakvo poverenje apsolutno su neljubazni i iskreno mislim da je bacanje para ...postoje markeri vec sa prvog servisa koje pratim da lu su se odsrafili ili ne a za stelovanje ne znam cega na kraju krajeva dacu tih 45 eur ali nekome pravom ko ce to zaista uraditi...hvala za savet

 

Ista stvar..prvi servis su mi ok uradili...na drugom (koji sam skoro odradio),kazu oni mene sipali smo ti ulje,bilo prazno,a ja pre toga nedelju dana sipao novo ulje,koje drzim ispod sedista (koje je naravno i dalje tamo,samo skoro celo potroseno),zamenili mi filter vazduha..Alarm sto se sam palio,nisu popravili,vec iskljucili (ja sam trazio,jer ko zna koliko bi ostao motor kod njih),plastike sto lupaju pri udaru na rupe nisu nista uradili,kao ni sa problemom ubrzanja (odavno ustanovljeno da je problem opruga kvacila),ali to je po njima normalna stvar i ne spada pod garanciju...Naplatise meni to 3000din,od cega 2k su na "rad" servisera...I tad sam resio da ne teram vise kod njih,nego kod pravog majstora,ako ga uopste ima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1958 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Znam sve bi to bilo lepo kada bi mi dopustili da prisustvujem servisu,medjutim ide prica ....znas ne praktikujemo,prljavo je traje tri sata,ne volimo kad nam stoji neko nad glavom itd. s`toga mi ne ulivaju nikakvo poverenje apsolutno su neljubazni i iskreno mislim da je bacanje para ...postoje markeri vec sa prvog servisa koje pratim da lu su se odsrafili ili ne a za stelovanje ne znam cega na kraju krajeva dacu tih 45 eur ali nekome pravom ko ce to zaista uraditi...hvala za savet

 

Do prošle godine je prodaju i servis(zastupnik) radio Bane iz B&M moto servisa...ja sam kod njega i kupio i servisirao mog 200cc Qinggi-a...čovek radi jako dobro te vazdušno hlađena mašine i prilično je realan sa cenama.Prekinuo je saradnju sa likom koji uvozi Q baš zbog njihove bahatosti u odnosu prema mušterijama koji su imali žalbe...pa je sve pucalo preko Baneta.Meni nisu hteli da pošalju novo stop svetlo sve dok nisam poludeo i odvezao motor u NS gde sam bukvalno nakon 12 dana lupao šakom o pult i oterao sve do jednog u.... zabog njihove ne sposobnosti.

Što se tiče tvog ljubimca...njemu pašu svi delovi od suzukija nešto od krosera a nešto od skutera...samo vodi računa o takvom vidu sređivanja motora jer je on vazdušar i sve prepravke koje se ne urade stručno mogu rezultirati kvarom agregata usled pregrevanja.Moj je savet da odradiš te servise zbog garancije.... :)...a posle šta god želiš...razbušivanje karburatora,otvaranje auspuha,zamena lančanika....itd  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa LML 150

sve prepravke koje se ne urade stručno mogu rezultirati kvarom agregata usled pregrevanja.Moj je savet da odradiš te servise zbog garancije.... :)...a posle šta god želiš...razbušivanje karburatora,otvaranje auspuha,zamena lančanika....itd  ;)

 

Da zbog garancije, ali meni na 2000 km istice garancija,a to je jos 90eur za recimo 15-20 dana bas dosta se vozam,a sad je na satu 1200....

tako da sam resio sutra zakazujem u servisu ne znam mu ime kod Pancevackog mosta ...3000din redovan servis oni naplacuju isto ce i meni ali imam svoje ulje i filer i  to ce mi odbiti,pri tom` mogu da budem tu i ne traje satro tri sata kao kod ovih.... ma lagano :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1958 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ako misliš kod Pančevačkog kod autobuske okretnice....to je Bane :)...vozi tamo i ne brini..Pozzz...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja