Jump to content

Moto Zajednica

Kinroad XT50GY. Mali kineski endurac

Recommended Posts

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Izgleda je se sve slozilo na lose. Pocev od ulja pa svecice pa ventili koji su nastelovani po fabrickom upustvu. MIslim ja se jesam zalio na vibracije, pregrevanje  i cudno zveketanje al tad je motor isao kako treba. Sad vibracija nema (pre su se javljale vec b\na 40km/h), zveketanja nema, nekako deluje mnogo udobniji za voznju upravo zbog vibracija, al motor nece predje 50 (a i to jedva dostigne). Problem se inache javlja SAMO u 4. brzini, u nizim stepenima prenosa radi kao pre

Poslednja solucija (pre nego potrazim pomoc profija koji ce me odere) je da rastelujem malo ventile pa nek zvekece. Ustavri odo odma sad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

 

Poslednja solucija (pre nego potrazim pomoc profija koji ce me odere) je da rastelujem malo ventile pa nek zvekece. Ustavri odo odma sad.

 

Dobar dan -1000din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ma питање је и где да одеш да ти среди то што те мучи. Не треба ти неко ко се генерално дознаје у моторе, већ неко ко има искуства са тим Хондиним клоном, а мени тренутно падају на памет или сервисери Спринта (од ове сезоне имају ту машину у оном Јамасакију) или они из Сакса, (јер га имају на Мед Ес 50 већ неколико година).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Veruj mi Zorge svi oni otvore servis manual i po njemu. Veoma malo njih zna sta da se radi kad su komponente od raznih motora. U tome je bash i stvar mozda ne treba CDI da bude nastelovan po markerima milion stvari. Po upustvu mogu i ja da sednem al opet nisat necu uradim. Stvar je u tome sto je sve po fabrickim specifikacijama, al ne treba bude :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Верујем да на Нету има оних који су се занимали том машином само тако јер и сам видиш да је турају све кинеке фабрике, а кубикажа им иде и до 160 цм3. Је ли: а какав си са енглеским? Питам те ово јер ако га знаш довољно, можеш да видиш на "Мај Чајна мото" форуму. Шпанац који се занима свим тим "малокалибарским" машинама и сам има неки клон Хонда Манки или шта већ са том хоризонталном машином и радио је нешто са њим.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

A zashto mi to radish ;):D

 

Edit: Nasho sam malopre agregat od cbr-ke 125 Samo ne znam dal ce stigne pre mora :D :D :D ili ce ipak 80-ica ici na more (mislim ja se nadam da ce ga majstor srediti do 5. )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

A zashto mi to radish ;):D

 

Edit: Nasho sam malopre agregat od cbr-ke 125 Samo ne znam dal ce stigne pre mora :D :D :D ili ce ipak 80-ica ici na more (mislim ja se nadam da ce ga majstor srediti do 5. )

 

Koliko te je iskostao agregat? Sta ces sa starim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

agregat ce me izdaje 150e sa anlaserom (150 im majki.... ;) ), al sve ostale ponude su bile dosta skuplje (vishe nego duplo). A sa starim otom potom Moram prvo da vidim kako ce po novom zakonu da ide tehnicki pregled za trajno registrovane motore. Chek prvo stigne ovaj hondin :). Ili josh bolje chek prvo da mi se vrati motor, ova agonija oko njega me bash nervira. Jbt otero sam ga na finalno sredjivanje pre mora i cap posle toga ne moze se popne uz iole ozbiljniji uspon (mislim moze ali mu padne brzina na 35 i pochne se gushi). Nishta njemu za po gradu ne fali, ali ipak je njegov smisao skroz drugaciji. Kod novog majstora sam otisao po preporuci nasheg drugara R.I.P-a (i ovom prilikom mu se zahvaljujem :) ) i dechko koji treba da ga sredi je otprilike rekao da ne moze da veruje koliko malo snage se izvlaci iz ovih 80cc. E sad njega chekam da mi se javi i to ono ko zaljubljena tinejdzerka kad cheka da je dechko nazove. Uzhast

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Е мени вала није јасно шта мислиш да урадиш са тим Хондиним мотором. Можда јесу, али не могу да поверујем да су димензије и распоред рупа на раму за качење машине исте (или такве да за буџење не треба труда), да можеш да имаш поравнате преди и задњи ланчаник и да све то може да се упакује у рам, али ме интересује шта ће на крају да испадне.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Е мени вала није јасно шта мислиш да урадиш са тим Хондиним мотором. Можда јесу, али не могу да поверујем да су димензије и распоред рупа на раму за качење машине исте (или такве да за буџење не треба труда), да можеш да имаш поравнате преди и задњи ланчаник и да све то може да се упакује у рам, али ме интересује шта ће на крају да испадне.

Na kraju ce da ispadne tako dobra CROSS masina (koju cu rado da provozam po nekim gudurama ako mi Marko da)  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Upravo sam dobio tip od majstora da je sve otishlo. Previshe je akano, i po njegovom savetu sutra se stavlja CBR-ov agregat misli da ce em jeftinije em bolje da ispadne.

Dzoks brate znash da cesh MORATI da probash :), samo da ne predje u supermoto ;) (shalim se naravno)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Upravo sam dobio tip od majstora da je sve otishlo. Previshe je akano, i po njegovom savetu sutra se stavlja CBR-ov agregat misli da ce em jeftinije em bolje da ispadne.

Dzoks brate znash da cesh MORATI da probash :), samo da ne predje u supermoto ;) (shalim se naravno)

 

Koliko si presao kad je vec sve otislo? Koliko mi se cini skoro si ga uzeo  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ала ће раму и осталим компонентама да се свиди прираст снаге са нека 2,5-3 киловата на целих десет...

 

Ал' свеједно - чекам да видим наставак приче.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Pazi fora je da sam ga uzeo u februaru, i po svojoj staroj navici sam bio najpametniji i reko ma sta to ima da se razradjuje. Odmah sam mu stavio kit od 80cc i krenuo ga drndam onako jako. Preso sam oko 1500km od kojih je sigurnih 850 po off-u. Jednostavno motorche izgleda nije moglo to izdrzi plus moje neznanje (3-4 sata u drugoj pod velikim brojem obrataja mi se chesto desavalo kada sam isao po blatu) plus rute od 60-100km pod punim gasom.

Ma shta da ti pricham. Ima tu josh detalja koje su majstori zeznuli. Klip je bio malo manji nego sto odgovara cilindru, pojele su se karike skroz, ventili koji su mi zveketali takodje nisu dobro (a i nisu kompletni bili fali im neki regulatori vibracija ovo sad lupam u afektu). Moze da se bushi cilindar ali onda je pitanje koliko bi radilica izdrzala poshto je i ona nacheta. Na put mi je sugerisano da ne krecem nikakav dalji jer svakog chasa moze sve crkne. Decko koji ga sad radi je bar ispao fer i otvoreno mi reko da ga je namestio da lichi na staro al da on mi preporuchuje da se ne kockam nego da stavimo ovaj hondin trip(umesto da me farba da ga je sredio pa opet kod njega da dolazim za mesec dana ili manje), em ce manje ruke da mi izdaju em ako ga vec imam necu kupovati gomilu delova koje treba zameniti.

Shta da vam kazem moram ovo da sredim do 5. avgusta ili cu poludim (nadam se da ce bude ranije :) )

JOOOOOOJ PET MESECI SAMO PA SHTA IM JA RADIM TOOOOOO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

@Zorge

ma ne samo ramu nego i ostalim komponentama. Ali to polako pa cu da pravim neko svoje hibridno chudo polako kako budu se shtekale parice. Ne znam mora da ga namestim teracu ga polako. Chelik je to mozda ne najboljeg kvaliteta al...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ала ће раму и осталим компонентама да се свиди прираст снаге са нека 2,5-3 киловата на целих десет...

 

Ал' свеједно - чекам да видим наставак приче.

 

Realno, nece previse novi agregat cimati, nego sto je njegov cimao u prvoj-drugoj, a i smatram da sve do nekih 20-30ks nije previse opasno po ostatak motora.

 

Marko, dosao si mu glave jbg, malo ti, a malo i prenos koji je prekratak, te agregat nije bio dovoljno opterecen kako bi max snagu izvlacio na max obrtajima, nego je stalno vrteo vise nego sto je potrebno, u crvenom sto bi se reklo (crveno, po definiciji je opseg obrtaja za koje fabrika garantuje da ce dovesti do ostecenja). Osim toga, imao si i momenata da vozis sa nedovoljno ulja, pa ga je mozda i to zaklalo, posebno zbog visoke temperature i obrtaja.

 

 

 

 

Cisto poredjenja radi, za one koji nisu upuceni koliko je prekratak prenos - Markov motor sa svojih 80ccm je lakse kretao u trecoj, nego moja 250-ka u prvoj.

 

 

Jedva cekam da vidim kako ce da ispadne nova masina, a obavezno napomeni majstoru da ti izvede merac temperature, jer je vodeno hladjenje u pitanju, i gledaj da napravis neku zastitu za hladnjak od kamencica i slicno, zbog off-a. (npr. onakva zica kao sto je Zorge postavio sliku u Apollo temi).

 

E da, i naravno nikakvo divljanje dok se ne postigne radna temperatura, vodeno hladjenje je mnogo osetljivije po tom pitanju, a bilo bi odlicno kada bi uspeo da pazaris cajger od 200ccm Kinroada za KMH, i jos da nabudzis neki merac obrtaja.

 

 

Sto se tice rama, ako ne pasuje idealno i mora nesto da se sece, pre secenog mesta zavari ojacanje, tipa poprecnu sipku, pa onda seci, kako ne bi izgubio pravac. Takodje i var ume da povuce prilikom ponovnog varenja i prepravki, pa je zbog toga jos i bitnije.

 

Uostalom, videcemo se valjda pa i ispricati na tu temu, da ne pisem sad romane ovde.  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Upravo sam dobio tip od majstora da je sve otishlo. Previshe je akano, i po njegovom savetu sutra se stavlja CBR-ov agregat misli da ce em jeftinije em bolje da ispadne.

Dzoks brate znash da cesh MORATI da probash :), samo da ne predje u supermoto ;) (shalim se naravno)

 

Koliko si presao kad je vec sve otislo? Koliko mi se cini skoro si ga uzeo  ???

Ja bi to pitanje preformulisao kao "Koliko ste VI presli sa njim?" posto ovaj motoric smo izjahali svi u Kovinu...

osecam se krivim  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Чек , чек'... па тебе је зезао мотор јер си га, да простиш, сје...? Па ја би ти ту ставио педале, а не машину!

 

Шалу на страну, Маркони, после тог ЦБР-изовања, ја бих прве слободне паре уложио у ојачавање рама: конверт, испод мотора, ту где пролази осовина задње виљушке, носачи мотора, па можда и задња виљушка.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova

mozda gresim ali

sipam vrednost ulja koje je naznaceno na otvaracu .i nevidim razlog za experimentisanje.

znam da je nas narod izmislio svasta  i sijalicu i film i sve zivo.

ali ipak neki put treba poslusati proizvodjaca istih agregata.

neradi se o garancijama i tako to.

radi se o tome da je ipak neko isao u skolu i napravio agregat i odredio sta,koliko i kad se sipa  ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Jesi CBRovo makinu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

:D

Ispostavilo se da to nije tako mali posao kao sto sam ja mislio (a ni jeftin). Trenutno sam na putu a kada se vratim chim ovo bude gotovo (a nadam se da ce bude) chastim rostilj i prateci materijal u technom stanju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja