Jump to content

Moto Zajednica

Kinroad XT50GY. Mali kineski endurac

Recommended Posts

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Ustvari nista od toga, ili sam da sklepam nesto jer ovako nema pojma, kosta skoro ko pola mog motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Па прво видиш колико је лако/тешко накарикати читав систем na твоју 50 cm3 машиницу, па нађеш некакво малешно хладњаче за уље, онда, ако нема готових, наручиш да ти направе пар црева за уље и накачиш све то на моторче.

 

Пази хладњак за уље на овом малом прдоњи..

 

http://www.youtube.com/watch?v=Jt1tR6llzS4

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Jel treba mozda pumpa za taj hladnjak (stvarno ne znam). Ja na mom motoru imam tacno dva srafa za to (samo mi jos hldnjak fali)..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

Za markodjurovic ne znam kako se kaci ali za DzOkS ovu ludu masinu je veoma prosto. Kao sto sam ti vec rekao na Fruskoj Gori, mislim DzOkSu, ti na masini vec imas dve rupe koje su kratko spojene i kroz njih vec tece ulje, ako nabavis bilo koji hladnjak za ulje mozes da ga prikacis na to mesto samo trebalo bi voditi racuna da hladnjak bude tako povezan da prilikom zamene ulja istece i to ulje iz njega na donji sraf, tj. da ne moras da odvijas jos negde prilikom menjanja ulja!

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Meni i dalje nije jasno kako ce da tera ulje u hladnjak, kad ove masine nemaju uljnu pumpu, nego rade na buckanje.

e to sam se i ja pitao....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Eto da se pofalim, i ja sam terao ovo malo sokocalo, mogu vam reci da sam jako pozitivno iznenadjen sa ponasanjem istog.

Naime, okrenuo sam ga samo koji krug na skupu u Indji i cinimi se da je vise nego dobar za 50 (80)ccm ... dobro vuce i

dobro podnosi rupe (u indjiji ih je bas bilo) mada iskreno cini mi se da bi slabije podneo jace uspone i naprezanja....toliko od mene...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

Uzimajuci u obzir da Kinroad i 250 i 150 imaju filter za ulje, nesto bi trebalo da to ulje gura kroz taj filter, makar to meni zvuci logicno, nisam 100% siguran ali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Uzimajuci u obzir da Kinroad i 250 i 150 imaju filter za ulje, nesto bi trebalo da to ulje gura kroz taj filter, makar to meni zvuci logicno, nisam 100% siguran ali...

Imaju filter, ali vazduha. ;)

 

Ako mislis na ono sito iznad one nazovi pumpe, sto baca samo na bregastu, taj se ionako ne cisti osim u slucaju nekog loma u masini. Eventualno da se malo iscetka nakon 20-30 000km ukoliko je potrebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne bih se bas slozio sa tom konstatacijom ali... nije bitno, ja moj "nazovi filter" cistim pri svakoj promeni ulja, a nalazi se odmah iznad poluge menjaca i ima usmeren tok ulja kroz njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ne bih se bas slozio sa tom konstatacijom ali... nije bitno, ja moj "nazovi filter" cistim pri svakoj promeni ulja, a nalazi se odmah iznad poluge menjaca i ima usmeren tok ulja kroz njega.

Ako je pristupacno, zasto da ne, ne moze da skodi. Na 250ccm treba skidati dekl i uljnu pumpu da bi se ocistilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

nisi razmishljao u pravcu npr jawa i chezetka , ceo motor imash za 100e i implantirash celu mashinu , em pouzdano em 175 ili 250 ccm em delovi dzaba ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Pa imam opciju da kupim jaci agregat i namestim ga na moju sasiju. Ne znam zasto al mi nesto frka da mi tako motorche ne zavrsi na vanrednom tehnickom. Iovako me chike na belim motorima sumljicavo gledaju kad kazem da ima 50cc. A cvaju bi uzimao samo u ultra dobrom stanju (Prosli motor mi je bio mz) jer kako u bosni kazu ko se o mleko opekao taj i u jogurt pushe ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

pa ima ih na temi posvecenoj skupu :) Inache moracu pozatezem shrafove pre nove voznje sve se raslimatalo :D, al to je to zadovoljstvo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Posto spremam motorce za malo duzi put reko aj da mu sredim dihtunge i ostalo nekoliko dana ranije pa da vidim kako sta ide. Tako sam hteo da sipam gusce ulje i uzeo 20w60 (propisano je 15w40). Takodje sam prihavtio sugestiju da stavim i neku markiranu svecicu NGK c7hsa umesto LG A7RTC koja ide na moj kit.

Posle izvrsenih promena , morala je da se nasteluje smesa u karbu da bi motor uopste upalio. To je rezultiralo znacajnim padom performansi, ali bash znacajnim. Vukao sam se jedva po ulici skroz uz desnu stranu. U leru se motor gasio ma koliko mu pojacao ler gas, uzas. A najludje sto su me biciklisti obilazili sa desne strane pa sam ukapirao kako je vozacima automobila kad mi, doduse retko  ::), to isto radimo. Motor se i dalje grejao ali mu je trebalo mnooogo vishe da se ohladi (valjda zbog gustine ulja).

Prva stvar je bila da se vratim na propisano ulje. Zamenim ulje i dobijem primetno poboljasanje performansi. Mozda sa nekom 50icom se ovo ne bi desavalo ,ali 60ica ga je gusila.

Medjutim i dalje nije bilo to to. Nekako i nastelujem da mi se ne gasi u leru, ali performanse i dalje kao da imam 50cc i da nisam busio auspuh i sta sve vec ide. Treba mu vremena da povuce.

Palo je ciscenje i ponovno stelovanje karba, ali...

Promenim svecicu na NKG i motorce zivne CR7HSA na priblizno iste mogucnosti kao pre servisa. Kako mi djavo nije dao mira uzmem staru svecicu LG A7RTC i ponovo stavim nju kad sve poleti skroz na staro.

Eto chisto da znate jer ako znate moze i neki dinar da se ne baci uludo ;).

Mislim da cu smesu morati opet malo da dostelujem, ali ako zelim da jache vuche ne znam jel treba vishe ili manje vazduha??

Takodje da li neko zna koja bi mi svecica od ovih "firmiranih" najvise odgovarala?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Mislim da je to ulje bilo pregusto i jos ako je mineralno nije moglo dobro da podmazuje masinu. Od velikog trenja i gasa motor se je pregrevao. Naj bolje je da se drzimo propisane gradacije ili malo iznad toga za vazdusare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ne verujem da ima bilo kakve veze sa uljem, nego da je ili svecica skart, ili da je sumnjiv kabal od svecice ili nije bio dobro namesten.

 

A uz to, moguce je da si nesto zeznuo sa karbom, ako hoces pogledacemo kad dodjes u pazovu.

 

I ja bih rekao da bi mu gusce ulje vise odgovaralo, s'obzirom na temperaturu i da ga redovno spaljujes i da se trosi. U neku ruku motor ce raditi i bez ulja samo nece dugo pre nego sto crkne, a motor je i iz prve tesko upalio. Stelovanje karburatora nema preterano veze sa svecicom, svaka svecica na svetu napravljena je za isti odnos vazduh/gorivo. Pre ce biti da si cacnuo kabal dok si stelovao karburator pa da je onda upalio.

 

P.S. Kazes mnogo vise mu je trebalo da se ohladi, ali i spoljasnja temperatura je bila mnogo visa nego cele godine, a sigurno i to ima uticaja. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Podgorica

U neku ruku motor ce raditi i bez ulja samo nece dugo pre nego sto crkne

Pa da, sve su gljive jestive, samo neke jednom, a neke više puta. ;)

 

Šalu na stranu, mislim da nije ulje problem, ni što se tiče paljenje i rada, ni što se tiče vuče, ali bih ja svejedno sipao ono što mu je fabrika propisala. Možda ima razlike u kavlitetu ulja sa istim viskozitetom? Eto sad se pravim pametan, vidim da nisam niđta pomogao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Ima tu svega, od ulja do najvise svecice (po mom skromnom misljenju)

ulje vece gustine moze da zamara masinu od 50-80ccm-a naravno ne znacajno ali moze.

dok sto se tice svecice, svaka NGK ima odredjenu "toplotnu " vrednost koja se ogleda u

onom nazivu posle konkretno kod tebe "c7hsa" pitanje je da li ta vredno moze da se meri sa

vrednoscu pretodne (kinske-predpostavljam) svecice.

 

Ja sam u moj motor sipao 15W-40 (propisano 10W-40) i zamenio svecice sa NGK i nisam imao problema ali sam

trazio svecice po katalogu kod nekog lika....

tako da pokusas negde u nekoj kvalitetnioj prodavnici ili mozda na internetu da nadjes i da izboksujes to!

 

Uspot veliki pozdrav i nadam se da se vidimo za vikend  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

mislim da ulje nije problem.cale u njegov skuter je pre sipao motul 5100

sada je presao na optimu long life i kaze da motor mnogo bolje radi i da se bolje ponasa :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja