Jump to content

Moto Zajednica

Kinroad XT50GY. Mali kineski endurac

Recommended Posts

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Zbog vise pitanja o mojem iskustvu sa ovim motorcetom rekoh aj da postavim temu o njemu.

 

Prvi utisak:

Kupio sam ga u februaru na Novom Beogradu. Kako je tih dana sneg opet iznenadio putare ;) bilo ga je i po putu. Recimo da sam do starog grada stigao sa manje problema nego vecina kola u tom trenutku (bila je uzasna vejavica posle 2-3 dana sunca i to bash taj dan kad sam isao da uzmem motor)

 

Kasnije:

E kasnije situacija pocinje da se menja. Kada je prosao sneg i dosle kise gume su se klizale ko lude. Trebalo mi je po 5 minuta da zagrejem motor da bi uopste mogao da krenem sa njim. Zbog guma (i ludih peshaka) sam imao i jedan laksi pad, od kojeg mi je palac na nozi i dan danas crno/plav. Uz bilo koju jachu uzbrdicu nije mogao da me izvuce a da ne pocne da se "gushi". Nista preterano iritantno al po onoj ladnoci sam sedeo na motoru 5-10 min dok se ne zagreje i sa skroz otvorenim sauhom. Ako zatvorim sauh pre tog perioda zagrevanja nastavljao je da radi ali nije hteo kako treba da primi gas pa se cak i ponekad (retko doduse) i gasio tako hladan. Max brzina je bila oko 45km/h. Shta cu brze bolje krenem da se raspitujem o upgrade kitovima i uz pomoc druga Dzoksa nadjem kit od 80ccm. Pre kita ne znam kolko je trosio jer nisam bio preso ni 100km u originalnom stanju.

 

Posle ugradnje kita:

Kit ugradjen. Dan-dva posle ugradnje bio je skup u Glogonju. Sednem na motor po onoj vetrustini (a kasnije i kisi) i krenem za  Glogonj. Max brzina se malo povecala (50km/h), ali poceo je da vuce mnogo mnogo bolje. Period zagrevanja se spustio na jedno 30sec (u odnosu na 5min pre). Junancki je izdrzao sve udare vetra i pored plivanja nije me ni u jednom trenutku bilo strah da ce me vetar i mokar afsfalt ugroziti.

 

Sad:

Kakvi su mi sad utisci. Ako covek hoce da se vozi u grupi sa ovim motorom nek zaboravi max brzina je oko 60km/h i svi ce vas mrzeti ;). Posle nekoliko stotina km off road voznje gume kao da su se "razradile" pa tako sam za sada (i zbog krize ;) ) odustao od kupovine novih. Veoma dobro se ponasaju i na mokrom asfaltu, ali napominjem da brzine nisu velike. Kocnice su super (najvise koristim prednju, jbg navika, simulirajuci abs pricip pusti-stisni). Generalno na asfaltu se motor poprilicno dobro ponasa za svoju kategoriju (visok je metar i 20) i izuzetno je lak za upravljanje (ima 120 kila). Troshi oko 3l koliko sam mogao da  procenim, mislim na asfaltu. Nije za duze puteve, kad sam iz bg-a dosao u Smederevo na skup ruke su mi usled vibracija bridele jedno sat vremena. Poprilicno je tvrd pa pocne posle nekog vremena da te boli i dupe (mislim bukvalno).

 

E sad van asfalta:

Verovali ili ne ovaj motor je stvarno napravljen za lagani off-road. Pravo zadovoljstvo ga je voziti van puta. Svuda moze da te izvuce (imam oko 85kg). Dobro se ponasa i u blatu (mislim kad padnes lako ga dignesh ;) ), i na pesku, i u plitkoj vodi i u shumi. Izvlaci gde npr neke masine od 125ccm nisu tako lako prolazile (a nisam neki vozac, mislim dobro nisam ni losh, a ovi su ostajali iza mene i gurali motore). Prolazio je i kroz ono duboko muljetivo blato pored Dunava. Jednom prilikom sam pokusao da prodjem u tunelu kod nebojsine kule gde je dubina vode bila malo manje od metar. Naravno voda mu je usla u usisni sistem i motor se ugasio. Gurao sam ga oko 800m prema gajbi i posle toga je upalio kao da nista nije bilo (dobro bash nije kao da nista nije bilo :) ). Za lagani off je carski i nije ti zao da ga pustis da padne i nikad mu nista nije bilo (chuk, chuk). Samo zbog toga ga obozavam iako tada vishe troshi.

 

Sledece:

Konacno cu se nakanuti da odem i promenim CDI tj "sklonim blokadu", ali posto nisam spid frik i ovako mi je super. Sa vremena na vreme me uhvati frka "daj josh brzine", ali brzo me prodje (da sad inache moze da izvuche 60km/h). Ima svojih mana kao npr shraf koji mi je danas otpao, ili svetlo koje je do sada dva puta gubilo kontakt (usled padanja u blato na desnu stranu i tada se iscupaju neki kablovi), ali za laganu off voznju (ako posle se zategnu shrafovi) PRVA LIGA. Mana je takodje sto veoma malo ljudi za koje ja znam ima ovaj motor pa nemas nesto ni iskustva da razmenish. Inache postoji i verzija od 200ccm ali je dosta niza pa ne znam kako bi se snasla na terenu. Akacu ga dokle traje pa otom potom :)

 

Eto pa ako nekoga zanima moze ovde da vidi posto pp-ove retko primetim :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Као прво, морам да напоменем да се наш сајбер-другар АТХ није улоговао на мој налог, па пише ово.

 

И шта, "закитио" си моторче и са осамдесет кубова извучеш око шес' банки? Ма под хитно нађи неко решење за тај лењи CDI кога сад имаш и бучилицом чачни чунак. Са тобом би то без муке да иде преко 70 км/ч. Ма мене оволиког медведа мој двадесетогодишњи "њивски експрес" (читај АТХ; због тога напомена на почетку) по асфалту вози до 60, без да има макар "Б" од буџења.

 

Је ли, а како је са пластикама: крте или еластичне?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

:D evo vec sam prduzeo prve korake u sredjivanju lenjosti kompletnog sistema. Valjda za 3-4 dana ce da bude OK.

 

Plastike su inace elasticne. Ni jedna i pored brojnih obaranja (doduse ne na asfaltu) nije naprsla ili nesto slicno. I jos jedna cudna stvar kojju sam zaboravio da napomenem jer sam se vec naviko brzine su kontra od normalnih menjaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Хајд' сликај тај систем полуга за шалтање - ту сигурно може да се уради нешто да имаш "нормалан" распоред брзина.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Da me nisi ovde spomenu tacno bi se naljutio  ;D , ako mogu da pomognem tu sam, jos ako si

ti zadovoljan onda je to pun pogodak.

reci mi samo koliki je taj lagani OFF sa tom masinom, ja za vikend provozah banetovu GY200 i mogu ti reci

da mojih 105kg izvlaci bez problema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Хајд' сликај тај систем полуга за шалтање - ту сигурно може да се уради нешто да имаш "нормалан" распоред брзина.

 

Sistem za saltanje cu slikati ali bojim se da ga necu menjati Sad mi ovakav odgovara nekako mi cak deluje prirodniji.

 

Da me nisi ovde spomenu tacno bi se naljutio  ;D , ako mogu da pomognem tu sam, jos ako si

ti zadovoljan onda je to pun pogodak.

reci mi samo koliki je taj lagani OFF sa tom masinom, ja za vikend provozah banetovu GY200 i mogu ti reci

da mojih 105kg izvlaci bez problema...

Kako bre da te ne spomenem naso si jedini kit u Srbiji ;)

 

Kad kazem lagani off mislim na njive u obradi sa onim zljebovima od traktorskih guma, onaj sitan pesak na obali Dunava (e sad ne znam u kakvom mi je stanju filter za vazduh), blato desetak cm dubine sa cvrstim povrsinama pored na koje mogu bar jedan tocak stavim i makadam bez oshtrih i krupnih kamenova, ostalo klasika trava i shuma. Po kamenolovima nemam josh hrabrosti da se vozim kao i po potocima stra me da mi opet voda ne udje u filter a i nisam bash najvestiji ;)

 

Ovako otprilike to prosecno izgleda bash opusteno i lagano kada sam isao sa josh jednim drugarom (evone sa foruma, zelim sto brze da sredi motor i da stavi enduro gume pa da idemo u tu pescaru :) ) na jednih bash opustenih 40km, i ja ga nisam snimio jer nemam jbnu kamericu. Ishli smo polako jer je decko vozio jednom rukom a drugom snimao (na kraju je pokusao da stavi telefon u usta a zaboravio je da ima kacigu :P ). Kad idem sam malo vishe muchim sebe i motor a i volim da se prljam a i imam enduro gume :D

 

 

Nisam jos stigao sve da procitam al daj i neke slike da vidimo.

 

Ja mislim da sam jedini covek u Srbiji koji nema kamericu na mobilnom a nemam ni photo aparat. Al moracu nabavim jer neke stvari bash treba slikati pogotvo rode, sokolove i sove a pre neki dan sam video i zeceve koji nisu sivi kao u shumadiji nego ridji

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

pa sediste je nize jedno desetak cm a najnizi deo rama je nizi jedno 5-6cm Procenjeno odokativnom metodom. ne znam tacno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125

ja sam vozio danas kinroad xt50 q copper i on ima bas obrnuto saltanje ler je skroz gore a sve ostale idu dole

 

znaci to izgleda ovakoi:

 

ler

1

2

3

4

;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Saltanje je kao i kod mene...

Zato kad ga raspalim kroz grad mjenja kao da je formula ;D

Meni nekako lakse saltati prema dole... kad ga puknem nema za*ebancije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Па само мало зезања да се она полугица која се качи на осовину "бирача брзина" окрене за 180 степени и тако упасује са осталим склоповима за мењање брзина, и шалтали би сте "к'о сав нормалан свет".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

I na Kinroadu xt 150 je isti takav kruzni menjac i pravo da vam kazem kada sam ga uzeo prvo mi je bilo nezgodno i cudno ali sam se neverovatno brzo navikao i sada mogu da kazem da mi je lakse i brze saltanje na ovaj nacin, a da ne pricamo o tome da ako vozite cruzer sa klackalicom nema vise prljanja obuce jer se menjac samo gazi djonom, nema povlacenja na gore gornjim delom obuce. Napred gazis za vecu brzinu a nazad za manju! )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

evo kupih i ja mobilni sa kamericom i USB kabel pa sam malo slikao. Voznjica po ritovima izmedju Zrenjaina, Jabuke Glogonja i valjda Ovce. Sve bre ravno pa ne znam tacno ni gde sam bash bio (chitaj malo se i izgubio). Trava do kolena kad sedim ali ni jednog krpelja :)

cDQCu_image012n.jpg

ovde nisam znao gde sam

 

jgwtM_image013rrw.jpg

tjpOI_image014oay.jpg

n7vNO_image017klr.jpg

mali motorin

404.jpg

Md3Ib_image019qhl.jpg

 

video je uzasnog kvaliteta tj neglediv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

e da i svaki put kad odem da vozim tamo gde nije ravno odnosno gde dosta trucka, e posle toga mi ne radi svetlo, izgubi se kontakt i to uvek na drugom mestu :(. Nemam pojma kako to da sredim a autoelektricari beze od mene ko djavo od krsta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

e da i svaki put kad odem da vozim tamo gde nije ravno odnosno gde dosta trucka, e posle toga mi ne radi svetlo, izgubi se kontakt i to uvek na drugom mestu :(. Nemam pojma kako to da sredim a autoelektricari beze od mene ko djavo od krsta

Ne znam zasto beze, struja bi trebalo da je prilicno jednostavna na tvom motoru. Jedino ako zeza negde u buzirima gde su sve zice umotane zajedno, moze da bude zezanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Otisao sam danas do majstora koga mi je drugar preporucio al zbog pravila foruma njega cu reklamirati u zato predvidjenoj temi, ali moram da kazem izuzetno izuzetno prijatno iznenadjenje. (ustvari mozda bolje da ne znate bice manja guzva ;) )

 

Sto se svetla tiche riknule su sijalice znachi jedno 4. put od februara (svaki put posle offroad voznje). Danas sam kupio neke kao malo kvalitetnije isto balonke pa ce mo da vidimo kako ce se one pokazati.

Medjutim to nije nista, u tanku za ulje sam imao 3.5 dl ulja UZAS (josh sam pre jedno 3 nedelje onako odokativno sipao jos 1.5-2 deci novog ulja) I to ulja koje smrdelo na sprzeno. O boji necu ni da pricam. Inace do sada sam presao oko 800km-a offa. Primetio sam da mi je glava motora vrela (vise od 100 stepeni jer pljuca i ne stigne do motora a vec cvrci) posle svake "duze" voznje. Sada sam uzeo neko hard duty ulje pa cu da vidim kako ce se ono ponasati (ako nista bar kvacilo super radi). Sva sreca nije nista pocrkalo. Znam da ga vozim u malom stepenu prenosa na visokom broju obrtaja cesto ali ovako nesto nisam mogao zamislim. Napominjem da pravila razrade nisam nesto poshtovao (citaj uopste, mozda prvih 50km), ali nigde nisam primetio da mi ulje curi nikad kap nije bila ispod motora, medjutim majstor je primetio sumljivu malu kolicinu (ala jedna kap) na dihtungu glave.

 

Bash ne bi voleo da mi bike trosi vise ulja nego benzina  :-\. Al dobro valjda cu sad za vikend do Indjije taman da ga malo istestiram. Iglica na karbu je sad stavljena na srednji podeok tako da prvi put osecam koje su prave razlike izmedju 80 i 50 kuba (imao sam i sire ventile al jednostavno nista od toga nisam iskoristio). 29. cistim auspuh i josh neke cegrtaljke (npr neko crevo koje krece iz pocetka izduva i vodi nigde !!?? ) pa ce u Kovin motorce valjda stici u punoj moci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Majqmu, pa kako se ne seti iglice kad si radio kit. Spominjao sam vise puta inace, ali nebitno, sad ce valjda da valja, a mozda cak i jos jedan zarez gore moze da ide.

 

Sto se tice temperature, nemoj puno da te iznendajuje, ipak je vazdusno hladjenje, gde je normalna temperatura  u agregatu preko 100 stepeni, a lako moze i blizu 200 da nagura u malo zahtevnijim uslovima. Ono sto je bitno za agregat je da se ulje na visokim temperaturama previse razredi, pa je pozeljno da sipas gusce ulje u uslovima u kojima ti vozis, kako bi imao odgovarajuce podmazivanje. Osim slabijeg podmazivanja "razvodnjeno", ulje je previse retko pa prolazi pored karika pa zato i trosi vise sto se vise forsira i ima slabiju kompresiju, samim tim i gubitak snage.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L
:) ma cak sam i citao sve sto ste pisali o iglici al meni je u glavi sve vreme bio CDI. Hvala na odgovoru Black moracu da uradim neki eksperiment sa uljem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Марко, за то машинче код тебе постоје хладњаци за уље које пазариш са два панцирна црева и ето ти мање температуре уља. Види како и шта раде, па се баци на импровизације (мислим, где ћеш да се зезаш да наручујеш од преко гране).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

He nisam znao da tako nesto postoji. Ima na netu tih kitova sad sam zvao nekoliko prodavnica ali niko nema. U Hrvatskoj ih ima pa cu morati da sacekam kad mi neko od prijatelja bude isao tamo pa da mi donese. Bravo Zorge :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja