Jump to content

Moto Zajednica

2T sportak (Mito ili RS) + 4T masina iz neceg veceg ???

Recommended Posts

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R
a ne kad prodje da ljudi gledaju gdje se to drva sjeku...

eh samo kada se setim tog zvuka.... tj. motorne testere  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Kupis rgv 250 i stavis masinu od rg-a 500...oko fabrickih 100ks.Malo zezanje sa karbovima i auspusima 145ks

I da kupi i jednu cisternu od 500 litara da vuce za njim  ;D

A game 500 danas inace ima na svakom cosku...  ::)

Cilj je dobiti lagan i upravljiv motocikl, kao sto je nekada bio MZ Skorpion, sa masinom koja je spremna da povuce kad treba, ne trosi puno i slovi za pouzdanu.

Ma sve mu je na mjestu  ::)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Banja Luka // \\ Herceg Novi
  • Motocikl: Cagiva Mito 125

ako uspijes prepraviti javi, pa da i ja nesto jace stavljam! Mada na mom Mitu i nije tako los zvuk jer ima polini 165, KN i arrow pa se za divno cudo fino cuje cim predje 6 - 7000 obraja 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

ako uspijes prepraviti javi, pa da i ja nesto jace stavljam! Mada na mom Mitu i nije tako los zvuk jer ima polini 165, KN i arrow pa se za divno cudo fino cuje cim predje 6 - 7000 obraja 8)

Nisam bas nesto siguran da cu ulecat u takvu avanturu, jos uvjek razmisljam sta dalje kad prodam ovaj moj, mozda ako nadjem sve elemente povoljno, ovaki bajk bi mi legao ko budali samar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Ako to sve radis sam, znaci si kvalifikovani majstor onda to je u redu da uradis onaka za svoju dusu. Ali ako se poveceva tezina i opterecenje rama i suspenzije, onda treba neko ko se stvarno razume da pojasni i savjetuje. (primer neki inzenjer) A ako zelis da to das nekome majstoru da uradi ne znam dali ce neko oce da to uradi i ako oce koliko ce to da bude kvalitetno uradjeno.... Kako god bilo, srecno  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Ako to sve radis sam, znaci si kvalifikovani majstor onda to je u redu da uradis onaka za svoju dusu. Ali ako se poveceva tezina i opterecenje rama i suspenzije, onda treba neko ko se stvarno razume da pojasni i savjetuje. (primer neki inzenjer) A ako zelis da to das nekome majstoru da uradi ne znam dali ce neko oce da to uradi i ako oce koliko ce to da bude kvalitetno uradjeno.... Kako god bilo, srecno  ;)

 

Ma naravno, onaj sto je stavio masinu od xtx 660, verovatno je konsultovao inzenjera da vidi dal moze da upasuje masinu, i dal ce da izdrzi ram  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Mene interesuje kako to poslje registrovat, jel se motor jos uvjek tretira kao potrosni dio? U novim CG saobracajnim dozvolama nema stavke "broj motora"  ;D, to valjda znaci da ga ni ne gledaju  ???  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

-Ma skrati muke i lepo kupi Yamahu SZR 660 i resena stvar :D

-Ali u sustini svidja mi se ideja, i meni je tako nesto padalo na pamet...imao sam zaklan RD 250 pa sam hteo da mu ubudzim

agregat od Honde CB 400 ali sam odustao od tog projekta....

-To bi bio jedinstven motor, 125-ica  sa 660ccm 4T masinom  ,a posto svi vole da imaju poseban motor mislim da bi to bio pun pogodak.

-Samo kao i uvek, finansije su problem...ali mislim da to nije BAS toliko skupo,

napolju se moze naci neka izvijana 125-ica za 500-600eur (NSR, RG, TZR, RS...)

a dobar agregat se moze naci i za manje 400-500eur , e sad, zavisi ko bi odradio to "spajanje" i koliko bi uzeo za ruke, + da se sve to sredi, servis,kocnice, farbanje , kozmetika.....i da zaokruzimo na 2000eur ,ja mislim da to nije puno ako uzmemo u obzir da je to ipak nesto posebno sto nevidjamo na svakom cosku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 984 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250GSA

Ma jok bre, nije predvidjeno da stavis motor koji je 3x tezi od fabrickog i duplo jaci + 4t. Ko zna nesto nepredvidjeno da se desi, ne moze motor sve to lepo da izdrzi i rasporedi tezinu i pumpanje brzine.Ma moj ti je savet batali to i uzimaj nesto kako valja.Npr hajabusu  :P ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Banja Luka // \\ Herceg Novi
  • Motocikl: Cagiva Mito 125

Mene interesuje kako to poslje registrovat, jel se motor jos uvjek tretira kao potrosni dio? U novim CG saobracajnim dozvolama nema stavke "broj motora"  ;D, to valjda znaci da ga ni ne gledaju  ???  ::)

 

Ides na atest i ako prodje poskupi ti registracija i jos neke zajebancije  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ma moj ti je savet batali to i uzimaj nesto kako valja.Npr hajabusu  :P ;D

Bih rado, al sta poslje sa njom? Mogu samo da je gledam dok pjeske odlazim u grad  :'(

Mene interesuje kako to poslje registrovat, jel se motor jos uvjek tretira kao potrosni dio? U novim CG saobracajnim dozvolama nema stavke "broj motora"  ;D, to valjda znaci da ga ni ne gledaju  ???  ::)

Ides na atest i ako prodje poskupi ti registracija i jos neke zajebancije  :)

Pretpostavio sam to al ako cu da ga registrujem u CG izgleda da ne treba atest, jer ne gledaju broj motora, valjda  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

-Ma skrati muke i lepo kupi Yamahu SZR 660 i resena stvar :D

Vidis nisam do sad znao za ovaj bajk, to je otprilike ono sto trazim, nisko sediste, lagan, dosta snage na srednjim obrtajima...

Mane, lose je prosao na trzistu, u prevodu-retka pojava, delovi ???  I to sto je ruuzaaan  ;D

Yamaha%20SZR660%20%202.jpg

 

Izgleda kao da dizajner nije znao da se odluci sta oce, oce li rezervoar biti u repu ili pod sedistem  ;D ::) , pa ostavili obe mogucnosti  ;D

Yamaha%20SZR660%2096.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Zemoon city

ne znam koliko ce to kostati. skupo u svakom slucaju i puno sati rada. i opet to nije ram za taj motor,gume,kocnice.. za 2000 a mislim da ce biti i vise bolje kupiti,neki stariji od 1000ccm i srediti ga, idu kao nevreme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

ne znam koliko ce to kostati. skupo u svakom slucaju i puno sati rada. i opet to nije ram za taj motor,gume,kocnice.. za 2000 a mislim da ce biti i vise bolje kupiti,neki stariji od 1000ccm i srediti ga, idu kao nevreme

Inace kad bih kupovao motor, sigurno nebih razmisljao o 20godina starom R-u. Drug je kupio takav FZR, s namjerom da ga sam sredi, bacio je tri puta vise para nego sto vrjedi, zajebavao se godinu dana i na kraju se zakleo da vise nikada nece kupiti polovnu stvar. Kad bih kupovao polovan motor, ciljao bih GS500 ili slicno, do deset godina starosti, pa bi poslje pale neke prerade, oklopi, ovo, ono, Ducati 916/996 stil. A ne znam da je bitna razlika u snazi izmedju skroz otvorene 125 od 35ks i prigusenog 600 od 50ks, razlika u tezini dodje mu ko razlika izmedju mrsavog i debelog vozaca, a ljudi trpaju masine od 100+ ks i vozaju vec par godina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Smed.Palanka

ne znam koliko ce to kostati. skupo u svakom slucaju i puno sati rada. i opet to nije ram za taj motor,gume,kocnice.. za 2000 a mislim da ce biti i vise bolje kupiti,neki stariji od 1000ccm i srediti ga, idu kao nevreme

Inace kad bih kupovao motor, sigurno nebih razmisljao o 20godina starom R-u. Drug je kupio takav FZR, s namjerom da ga sam sredi, bacio je tri puta vise para nego sto vrjedi, zajebavao se godinu dana i na kraju se zakleo da vise nikada nece kupiti polovnu stvar. Kad bih kupovao polovan motor, ciljao bih GS500 ili slicno, do deset godina starosti, pa bi poslje pale neke prerade, oklopi, ovo, ono, Ducati 916/996 stil. A ne znam da je bitna razlika u snazi izmedju skroz otvorene 125 od 35ks i prigusenog 600 od 50ks, razlika u tezini dodje mu ko razlika izmedju mrsavog i debelog vozaca, a ljudi trpaju masine od 100+ ks i vozaju vec par godina

 

Pa taj priguseni od 600 pojede otvorenu 125icu...Mozda krajnja brzina im je ista ali sve ostalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ocu samo da kazem da su ljudi dokazali da moze i mnogo jaca masina u taj ram, jedino ako pretjerate sa tezinom, ubacivanjem neceg velikog s vise cilindara i vodenim hladjenjem treba mjenjat viljusku i to je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

evo ja imam da ti uvalim agregat od cbr600rr i naravno telefon od majstora da ne kazem doktora koji to zna da ubudzi i vec je radio slichne stvari ...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Mislim da je cetvorocilindras malo presirok za taj ram, osim toga sto je pretezak. Nesto s jednim ili dva cilindra bi bilo taman

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

pre izvesnog vremena sam video na internetu, tj kopao sam po oglasima mislim da je to bilo na "mobile.de" i video sam zanimljivu preradu, znaci lik je uzeo Hondu Dominator (500 ili 650ccm nesecam se) i prepravio je u Brzinca, stavio trokrake alu-felne sa diskovima od neke trkalice, promenio prednju viljusku, stavio racing dvodelni volan direktno na stapove, pomerio nozne komande unazad i naravno nabudzio masku oklop i rep nesto na fazon aprilije RS 125 extrema, a izduv je stravicno dobro ispao posto je fabricki ispod sedista pa je i ovde tako ostalo sa malim izmenama, i mogu reci da je motor onako u globalu sasvim fino izgledao i naravno NIKOM nebi palo na pamet da je to Dominator sve dok ga ne kresne :)

I verujem da nije preterano skupo kostalo taj poduhvat, a mozda je i jednostavnije to uraditi nego budziti velikog 4T jednocilindrasa u ram 125 2T,

sve u svemu mislim da bi se sve ukopilo u tu magicnu cifru 2000eur a i manje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Subotica -Vojvodina -YU

-Ma skrati muke i lepo kupi Yamahu SZR 660 i resena stvar :D

Vidis nisam do sad znao za ovaj bajk, to je otprilike ono sto trazim, nisko sediste, lagan, dosta snage na srednjim obrtajima...

Mane, lose je prosao na trzistu, u prevodu-retka pojava, delovi ???  I to sto je ruuzaaan  ;D

Yamaha%20SZR660%20%202.jpg

 

Izgleda kao da dizajner nije znao da se odluci sta oce, oce li rezervoar biti u repu ili pod sedistem  ;D ::) , pa ostavili obe mogucnosti  ;D

Yamaha%20SZR660%2096.jpg

 

moze se SZR lepo srediti treba samo malo volje i ljubavi i evo kako izgleda moj SZR a jos nije gotov

Y6HgU_picture090le.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

 

moze se SZR lepo srediti treba samo malo volje i ljubavi i evo kako izgleda moj SZR a jos nije gotov

 

Ovo izgleda komad bolje, jedino prednja maska što reče kineziolog možda još malo dole, mada pretpostavljam zbog svih detalja da to i nije baš lako izvest kao što zvuči.

Inače sam ja otišao u drugom smjeru od ove prerade, uzeh GPZ i sada ga smanjujem  ;D , rezultat bi trebao da bude sličan, mada je ova vrsta prerade za mene i dalje dobra ideja. Onaj ko ima nekog izduvanog 125 sportaka a htjeo bi jači motor, manje mu je maltretiranje i trošak da ubaci veću mašinu nego da ga prodaje i traži nešto drugo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja