Jump to content

Moto Zajednica

2T sportak (Mito ili RS) + 4T masina iz neceg veceg ???

Recommended Posts

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Opet me uhvatio napad razmisljanja  ;D  ;D  ;D . Svidjaju mi se Mito i RS ali mi se ne svidja sto su 125cvaje

Neko je pomenuo da se u Cagivu Mito moze upasovat motor od XT660, bilo mi dosadno i malo sam guglao i ispade ovo http://www.fasterandfaster.net/2008/07/yamaha-rd-engined-cagiva-mito-350.html Naravno pominjala se i Cagiva Mito 500, s masinom od Husqvarne 510, pa promjena planova bice V2 od 650 itd...

Ideja je uzeti neki produvani 125 motociklic i nabudziti neki 4T od bar 500ccm

Ima li neko iskustva ili neku ideju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

sto bi rekao i nas drugar Boki moze i prst u oko ali boli....

druze neznam koliko ti se isplati ta zajebancija....

a i masine koje si pomenuo nisu bas za sportake....bar je to moje misljenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Imaš na e-bay da nadješ polovne agregate, pa ako si majstor i entuzijasta i imaš sredstava za takvu zajebanciju, ja ti želim sreći i vetar u leđa !!!!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Nekada davno sam u Cagivu Freciu 125 (model prije Mito) ubacio agregat od Yamahe RD250 . Sve je funcionisalo kako treba , motor se ponasao cak i bolje nego sa originalnim agregatom. Mislim da su ovakve prepravke moguce sve dok snaga ili tezina novog agregata ne prede granicu izdrzljivosti rama i kocnica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Sta ti dodje to upasovati? Ima mnogo vaznih stvari koje treba uskladiti,npr.polozaj 2 lancanika itd... Cini mi se da su na tim fenovima ramovi aluminijumski,pa je samim tim i varenje kog bi sigurno bilo,mnogo skuplje.Ako znas to da uradis,ili imas nekog ko je spreman da se sa tim zajebava,samo napred.

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Lake su prepravke motora sa malom kubikažom i malim snagama...

Ako vjerujes ,prijatelj i ja smo za jedno popodne prepravili sve nosace i ubacili agregat a drugi dan zavrsili struju  i ostale sitnice i pun gas ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Lake su prepravke motora sa malom kubikažom i malim snagama...

Ako vjerujes ,prijatelj i ja smo za jedno popodne prepravili sve nosace i ubacili agregat a drugi dan zavrsili struju  i ostale sitnice i pun gas ;D

 

 

 

Što ne bi verovao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Banja Luka // \\ Herceg Novi
  • Motocikl: Cagiva Mito 125

i ja sam u svoj mito mislio ubaciti novu mashinu al ... buduci da ja veze nemam oko popravljanja motora ne isplati mi se...

 

evo ti link, u ovaj mito je ubacena mashina od XT660:

http://www.youtube.com/watch?v=Lb04A09B4OU&feature=PlayList&p=8913C9A95A0A835D&index=0&playnext=1

 

ps. procitaj komentare ima stranica od tog lika i slike kako je sta radio pa pogledaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Evo sam ga uskopao, znaci moze i masina od XT660 sa vodenim hladjenjem, sve staje

bikepics-1564009-800.jpg

 

Cilj je dobiti lagan i upravljiv motocikl, kao sto je nekada bio MZ Skorpion, sa masinom koja je spremna da povuce kad treba, ne trosi puno i slovi za pouzdanu. Ne radi brzine koliko radi medjuubrzanja, mada u slucaju da je potrebna veca maksimalna brzina moguce je montirati manji zadnji lancanik.  Najvise bi zbog malih dimenzija i tezine odgovarao neki jednocilindras od bar pola litre. Sad moram da prekopam sajt od ovoga lika i vidim, kakvog smisla to ima finansijski

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Mladenovac, Medjuluzje

Sve je to lepo, ali jbt bog zna koliki je to posao... A koliko bi tek neki majstor uzeo da ovo napravi... Po meni je mnogo neisplativo i mucenje je, osim ako ne posedujes mito ili rs. Ali kupiti da bi preradjivao to je van pameti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Evo bas kopam po stranim sajtovima, trpaju ljudi svasta u ram od Mita, neki lik je nabio masinu od Honde 500cc + turbo  :o , kaze ima preko 100ks. Jedino zahtjeva jacu prednju viljusku, serijska postane mekana ako je masina preteska :-\ . Ram izdrzava bez problema, lik je sastavio ram od dva razvaljena i nabio onu turbo masinu u njega  ::) , voza vec par godina, izgleda da su bas kvalitetno napravljeni  ;) . I to jos kazu moze bez varenja, evo vidi se na slici gore napravi se nosac koji povezuje masinu i ram, sve na standardne rupe. Normalno ovo nema smisla da odnesete nekom "majstoru" i kazete mu "sastavi mi ovo", em sto ce vam odrat kozu s ledja zato sto je morao da ustane s guzice i ode do "komse"  ;D , da mu izvari dva nosaca, od komada cevi koje je iskopao u basti, nego je i pitanje koliko ce dobro da ucentrira ram i masinu, spoji struju i komande, gas, kvacilo i koliko ce mu vremena trebati da se posveti projektu koji prevazilazi popravku apenaca i slicnih sokocala. Znaci samo odlucni i spremni.

P.S Samo cekam da ovome liku proradi sajt  ::)  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

U svakom slucaju luda sprava, a mislim da nebi trebalo da predje 2000eura u domacoj radinosti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1044 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Kupis rgv 250 i stavis masinu od rg-a 500...oko fabrickih 100ks.Malo zezanje sa karbovima i auspusima 145ks

 

 

I da kupi i jednu cisternu od 500 litara da vuce za njim  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

Kupis rgv 250 i stavis masinu od rg-a 500...oko fabrickih 100ks.Malo zezanje sa karbovima i auspusima 145ks

 

 

I da kupi i jednu cisternu od 500 litara da vuce za njim  ;D

 

A game 500 danas inace ima na svakom cosku...  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja