Jump to content

Moto Zajednica

pri kocenju motorom pocelo da se mestimicno cujanje pucanje iz auspuha

Recommended Posts

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Pozdrav svima,

 

ako ima neko ko bi me malo uputio sta bi moglo da se desva sa mojim motorcetom. Naime juce sam proimetio kada ga malo zaletim i putsim gas (tj motor pocinje da koci) cuje se ono PAAAA iz auspuha :D. Znaci do juce se nista tako nije desavalo. Jedian promena je da je motor bio teran, dosta duze nego inache, van puta po blatu i pesku kada sam se uglavnom kretao 3. a cesto i 2. brzinom. Inache i dalje normalno vuche (cukam u drvo) samo npr kad krenem na svakom semaforu na kojem je crveno imam po jedno PAAA (ako sam uspeo pre toga da se zaletim)??????

 

A da ovo se ne dogadja kada je motor hladan (da cuknem u drvo ;) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

pucanje iz auspuha na oduzimanje gasa ima neke veze sa tackom paljenja ili sa gorivom manje oktanske vrednosti , jesi skoro sipao na nekoj sumnjivoj pumpi gorivo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Nabudzi ubrizgavanje pa se nece cuti. ;D

 

Normalna je pojava prilikom motornog kocenja da nesto goriva procuri do auspuha i upali se u izduvnoj grani. Ako se malo cuje nije strasno.

 

Uostalom i na mom motoru se nekad desava po malo, ali su mi auspusi malo otvoreniji i malo rastureniji.

 

Kada je auspuh fabricki, ako je dobro prigusen onda se to i ne primeti.

 

Uostalom procitao sam u nekom kineskom uputstvu da je normalna stvar ukoliko se naglo popusti gas i preporucuju da se gas popusta postepeno.

 

To sto je motor bio teran je jedan od razloga. Stvorila se dovoljna temperatura  u izduvnoj grani da dodje do detonacije, a u "hladnijim" okolnostima visak goriva polako sagori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

To se zove objashnjenje ! Svaka chast Blackbite ti stvarno dajes pravu informaciju!!Ma i moj motor "DROMBULJA" povremeno kad se usija auspuh pa kad krenem nizbrdo ....ili  kad se zeznem pa sipam na Jugopetrolovoj pumpi u MML!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Hvala na odgovorima, pa nek pucne sad po koji put dok se ne stavi ubrizgavanje ;):D (izdrace valjda tih 100 godina). I da uprao je to stvar kod postepenog pustanja gasa se ne desava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Kod prethodnog skutera kojeg sam vozio to mi se desavalo ali zbog lose paljenja tj CDi je bio los.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ipak moram malo bolje da objasnim  ;D.

Tada sam imao Isto sprint Skuter ali onaj Naj obicniji. Problem je bio sa strujom, verovali ili ne samo iskidana zica kod reglera. Kod nas juznije je put uzasan tako da je ta zica kao i plastike morala da strada. Zbog iskidane zice motor je prestao da puni akumulator tako da je svu struju za cdi uzimao od akumulatora. Kada se akumulator isprazni on jednostavno pocne da secka kada se vozi punim gasom. Kada se vozi manjim gasom onda ide normalno, bar dok se skroz ne isprazni. Zbog toga mi se javljalo to pucanje jer nije uvek imao varnicu pa kad se nakupi goriva u auspuhu on pukne. Nije to ni bio obican pucanj vec nekako kaze fufff i izbaci 10-ak cm plamen. Zbog lose struje CDI je crko tako da menjanjem CDi-a i lemljenjem zice problemi su nestali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja