Jump to content

Moto Zajednica

Dnevna tura do Stare Planine

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

evo ljudi malo je bila guzva pa nikako da napisem jedan mali post od pre mesec dana....evo samo par reci..
Dane i ja smo morali da se spustimo rano do Knjazevca i kako smo 8 morali da budemo dole krenuli smo negde oko 6 iz Bg autoputem...jos je mrak ali je zato preko 20 stepeni,bolesno toplo...punimo gorivo na ELP-u posle naplatne rampe i krecemo dalje...e sada evo malo racunice ...dane krece sa pumpe jer nece da vozi Africu preko 140km/h a ja ostajem da napumpam gume i dok sam se obukao proslo je 10min...ja krecem za njim i vozim sve vreme 180-190km/h,usput racunam gde cu ga stici i shvatam da je to OMV 100km dalje...dakle ako vozite normalno stizete na svim putevima u toku dana najvise pola sata brze a potrosnja barem na Stromu je 2lit vise...naravno da je dosadno na autoputu i da kada imas jak motor ne mozes da vozis polako ali do Nisa imate rucak dzabe ako idete malo sporije,sve ovo govorim jer ljudi obicno misle da mnogo mogu dobiti na brzini a u stvari na velikim putovanjima usteda je ogromna..
AfUID_daneautoputrf8.th.jpg
jako je lepo jutro bilo,izlazi sunce,toplo,lepa priroda...iskljucujemo se kod Paracina i krecemo ka Zajecaru
peAcV_jaautoputlr6.th.jpg
ovaj deo puta je lep,sve vreme 140km/h,oko Rudnik planine se nalazi jedan lep prevoj sa 3 trake gde posle dugog pravca kreces da struzes papucicama :lol: ...pravo osvezenje..zatim Zajecar,Knjazevac i odlazimo na Staru Planinu...
Planina je stvarno prelepa i pravi raj za endurase...skrecemo za asfaltnog puta na jedan razvaljen kameniti put...
LTX6f_stromupotokuuz4.th.jpg
zalim sto nemam Dominatora jer nije bas Strom za ovakav teren...u stvari nisu gume za takav teren i zastita motora je od plastike,tj nema je a ima dosta velikog kamenja...ali ide strom bez ikakvih problema ali mogu samo da gutam prasinu i kamencice iza tandema Dane-Afrika..
stizemo na vrh
u9k0y_stiglinaplaninueo6.th.jpg
Wj6Zk_prirodaej0.th.jpg

uzivamo malo i pokusavamo da se popenjemo na vrh jedne livade...krecem peske jer vidim da je to zid prekriven travom ali krece Africa sa svojim gumama koje su kao kora od lubenice i naravno posle klizanja u mestu Dane je lepo spusta da odmori u travi..
91SIC_paodanenalivadius2.th.jpg

nastavljamo dalje put ali nailazimo na motorne testere uz poruku dalje necete moci,decooooo,decooooo,busiiiii,busiiiii haahahh
naravno salim se,seljaci su bili krajnje gostoljubivi jer tu motor nikada nisu videli ..
zFJBg_daljenecetemoci1yv3.th.jpg
1YK4Q_daljenecetemoci2uh3.th.jpg
malo osvezenje na potoku i krecemo nazad

7pZJ7_resizeofpijemovodunapotev5.th.jpg
tu smo naisli na cicu koji ima 95godina...pogledajte samo kako izgleda...neverovatan lik...u toj vukojebini gde ima 10 kuca taj genije prica bez ikakvog zamuckivanja,koncizne misli,prica o datumima iz proslosti,atomskim bombama...neverovatno..
S0HMQ_resizeofcicagenijeav2.th.jpg
izlazimo na asfalt i nastavljamo ka Dunavu...put kojim smo isli Knjazevac-Zajecar-D.Bela Reka(sve vreme uz planinu Deli Jovan,put odlican i sve su krivine :D ,odlicna deonica) i izlazimo na Dunav,Donji Milanovac..

HGvgE_resizeofprevojnaputuhp3.th.jpg
put uz Dunav je prelep,vecina je vec bila tamo pa nema sta da se pise...
tura je nekih 800km i super je za jedan dan...jos je bolj eotici na dva dana pa se provozati po Staroj Planini koja je stvarno netaknuta i prelepa...
eto toliko..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

sjajno Koma!! Nego, sta si se stis'o za slike??? Kakva je to rezulucija....pa to mi je malo i za ekran od mobilnog.

 

Slobodno se opusti....pa evo cak i Dirty nabavlja DSL :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

jebga,otkud znam,reko ajde sto ce mozda neko da me pljuje, nego sto ce da razbije monitor od nervoze dok skida pa reko da coveku ustedim neki dinar :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Bravo Koma! I mene zanima voznja po vukojebinama pa eto drustva za sledecu sezonu.

Hteo sam letos da sa Vlasinskog jezera odem na Besnu Kobilu, ali su me lokalni beraci pecurki & lekovite trave upozorili, da nije bas preporucljivo da idem sam. Kad sam video da cikici ispod gunja viri poveca ''cevka'' bilo mi je malo ''jasnije''.

Ceo taj kraj Srbije je napusten od strane lokalnog stanovnistva. Kaze matori da putevi postoje, ali da su u losem stanju i da prolaze kroz neka potpuno pusta sela. Cak ima i neki ''avetinjski'' rudnik. Ko na divljem Zapadu :D Pojavi se tu i tamo koji meda, ima vukova & divljih svinja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Bravo Koma! I mene zanima voznja po vukojebinama

 

za to ne moras da ides dalje od Vracara!! Poserem vam se na ove ulice ovde. Moram da perem kola svakog dana! Sjebah sve pare americkih gradjana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix
Bravo Koma! I mene zanima voznja po vukojebinama

 

za to ne moras da ides dalje od Vracara!! Poserem vam se na ove ulice ovde. Moram da perem kola svakog dana! Sjebah sve pare americkih gradjana

 

Pa zbog ''kvaliteta'' asfalta na Vracaru i kupih Stroma. Mada...nije mi bas jasno sto ga ti uze za Senjak. Pa za one vase urvine, gudure i provalije ni Afrika nije dovoljno enduro :D :baeh:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Ceo taj kraj Srbije je napusten od strane lokalnog stanovnistva. Kaze matori da putevi postoje' date=' ali da su u losem stanju i da prolaze kroz neka potpuno pusta sela. Cak ima i neki ''avetinjski'' rudnik. Ko na divljem Zapadu :D Pojavi se tu i tamo koji meda, ima vukova & divljih svinja.[/quote']

 

 

uuuu,ovakve predele zelim da obidjem! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Bravo Koma ! Ja mislim da cu da se iskljucim s ove teme ili celog foruma jer se samo ubedacim kad cujem koliko brzo , koliko daleko , koliko lepo.... bas vam svima zavidim...

I dalje, naravno nemam reci , a kako sam jednom prilikom i rekao na forumu, nisam mogao da pretpostavim da toliko ima ljudi koji jos vole prirodu i gaje avanturisticki pristup ovom jednom zivotu i ne zele, ama bas nista da propuste....

 

biti ziv i ziveti - nije svejedno.....!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja