Jump to content

Moto Zajednica

Koja je najbolja marka iz kine

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

KVALITET ???

Cega ???

Sedista, masine, menjaca, rama, karburatora, generalno, sijalica u farovima, guma...

 

znam da Chituma 150 je dobar motor za tu kubikazu i za te pare.

Da li ima boljih "kineza" ???

Ne znam.

 

Mislim da je najbolji motor onaj kojeg trenutno vozimo.

 

Najbolja marka ??? Za sta ???

Za kros, putovanje, "svrckanje" po gradu... ???

Najjeftiniji "kinez" ima prednost nad Harlijem, jer ce da se provuce, onde gde harli nece moci da prodje, delovi i odrzavanje su jeftiniji, sam najeftiniji "kinez: je mnogo, mnogo jefitiniji od HD...

 

Ovu temu je pokrenuo neki "antikinez" ;D da zavadi, do sada, slozne vlasnike "kineza"

 

ZAKLJUCAK: Najbolji je motor kojeg vozis, a jos bolji ce da bude onaj kojeg ces da imas :);)

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Najbolji je keeway speed ;) da nije nebi bio kupljen ponovo.pozz

Mistery je msteriozno nestala  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

Keevay je odnedavno i vlasnik  benelia braco i to defiinitivno jeste pravi brend .... i to stoji mala je u pravu !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Da citiram samog sebe pre nego sto se pokoljete oko Keeway-a. ;D

 

Za one koje interesuje Keeway se u originalu zove Qianjiang, a  brendirani su kao Keeway  za evropsko trziste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Nagledao sam se svega i svacega poreklom iz Kine.

Mislim da sam imao srecu sto sam nabasao bas na ZXMCO,najvise zbog masine,koja stvarno nema greske.

Pogresno je misljenje da mu hladnjak za ulje ne znaci bas mnogo,ili da je to neki nedostatak u konstrukciji,znaci ite kako,narocito ako se duze vozi na visim obrtajima.Ne bih bas da ga previse hvalim,jednostavno ima i dobre i lose strane.Ide dobro,za 150 kubika i to je to.

 

Po nekom mom odokativnom misljenu,mislim da su Regal Raptor najozbiljniji motori poreklom iz Kine.Znam takodje da su oni povezani sa pricom o nekadasnjoj cuvenoj marki Engleskih motocikala,AJS.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

Vidim da svako Ture hvali svoje ..., pa reko da se i ja malo pohvalim :)

Shalu na stranu, mislim da Kinroad nije najkvalitetniji, ali da je Xintian Kinroad xt 150-16 super motorce za te pare i koliko sam pratio, a pratim dosta samo malo slabije pisem, ljudi su uglavnom imali nekih problema sa 250icama dok sa 150icama niko sa foruma koliko ja znam nije imao nikakvih problema sem brzinomera i sl. A to je koliko ja znam ista masina koja ide i u Citumu i Zxmco do 150 ccm.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Vidim da je ovo sad postala pijaca  ;D

Ajde sada iskreno da li znate ijednog kineza koji je imao ozbiljan problem sa AGREGATOM?

Koliko sam ja upoznat nijedan !

Svi problemi kineza svode se na struju, zavrsnu obradu, obrtomer i brzinomer, *gume*...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Shto jes jes, mada ja osim kod starijih 2T skutera nisam uzivo video ni probleme sa strujom (uvek je na gurku mogao da se upali)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Bgd Zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250

SYM  pa tek onda KYMCO su 2 najbolje marke koje su dosle na Balkan iz Azije -ovo je zakljucak mog servisera, koji jedino te dve marke prihvata da radi od ovih silnih istocnjaka.

e sad izgleda da ni SYM ni KYMCO nisu iz kine...  hehehehe :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Najbolji je keeway speed ;) da nije nebi bio kupljen ponovo.pozz

Mistery je msteriozno nestala  ???

Naravno da je najbojli  ;) odnos cena-kvalitet kako treba,servis koliko vidim kod nekih drugih firmi se placa  ??? to kod keeway-a nema,garancija je 2 godine bez obzira na kilometrazu i za te 2 godine šta god da zafali motoru oni srede besplatno

 

Keevay je odnedavno i vlasnik  benelia braco i to defiinitivno jeste pravi brend .... i to stoji mala je u pravu !!

 

Upravo tako,nije odnedavno,bio je vlansik i 2007. kad sam kupila prvi speed,e sad dal je od 2007. postao ili koju godinu ranije to ne znam.Uglavnom na batajnickom drumu gde im je glavni servis imala sam prilike da vidim par benelli zveri od preko 1000cc :D i na ovogodisnjem sajmu je bila izlozena jedna benelli motorchina :D

 

Što se tiče onog visokostručnog komentara uvaženog nam mr. dr. TESTERA svih kineskih motora na našem podneblju,gospodina lancie88,mogu reci samo sledece,narvano kulturno i u njegovom maniru lepo upakovanih postova sa vec poznatom sadržinom:

 

Поздрав,

 

драги и уважени модераторе кинеског подфорума,надам се да ће вас проћи то са сујетом и тастатуром и да ћемо онда моћи да разговарамо као ЉЈУДИ јер у супротном веома је забринјавајће да се човек у вашим годинама понаша на овај начин .Разумем потребу пубертетлија да неког праве глупим како би себе уздигли,али када то ради зрео човек и још притом онај који треба да буде узор доброг понашања-ту нешто гадно не штима  :) Будући да овакво понашање показује какав сте Ви човек,ствара се моја велика забринутост  за ваше емотивно-душевно стање. Изађите у природу,прошетајте,прикупите што више позитивне енргије.То би требало помоћи да савладате вашу потребу писања коментара са пуно речи а мало тога реченог,у којима друге ниподаштавате дa бисте ваљда себи  ??? доказали како сте  изнад других.Верујте,нема потребе за тим,а када то схватите осећаћете се мнооого боље.

Ако вам и даље ништа није јасно могли бисмо на неку вожњу па да вам то лепо објасним,не бринте,прилагодићу вожњу могућностима Вашег скутера.

Надам се да ово није било безнадежно,и да ћете разумети макар делић горе написаног текста.

С љубављу и дубоким поштовањем miStery.

 

П.С. молим Вас да на овај мој пост одговорите приватном поруком јер не желим да настављам дискусију даље,чак шта више,као што до сад нисам ни знала за ваш ник на форуму,правићу се да га и даље не знам. И да... keeway се не чита као 'Kiwi',није у питању воће (и ако је то додуше једно веома лепо,укусно и здраво воће), keeway  се  чита као КИВЕЈ.

 

 

Joj sto ne volim kad se ovakve stvari pojave na forumu...

Recimo ovako: do skora je drugar vozio Pasata i bio apsolutno odusecljen njime.U njegovim ocima nije postojao bolji auto(sto on u principu u nekom cenovnom rangu,posmatrajuci plateznu moc prosecnog Srbina mozda i jeste) a onda je dosao do nekih para kupio Mercedes i u roku od jednog dana dojucerasnje savrsenstvo savremenog transporta je postalo "konzerva na tockovima"

Tako da kao i kod automobila(a manje vise i svih stvari) i kod motora je bitno iskustvo i kriterijum na osnovu cega se nesto ocenjuje da li je dobro ili lose. E sad utisci drugih ljudi na netu takodje dosta znace ali je pitanje i sta su oni pre toga vozili.

Sto se tice Lancie88, po onome sto sam imao prilike da procitam(posto spomenutog gospodina ne poznajem licno) na nekoliko drugih a pre svega na ovom forumu ne sumnjam u njegovu strucnost sto bi koliko sam do sad procitao moglo da potvrdi i pola BJB foruma koji ga zna vec godinama.Covek je do sad bio maksimalno fer i od pomoci,i licno ne vidim cime te je toliko uvredio(bas naprotiv) ,sem ako ti nisi resila da istrajes u tome kako si ti u pravu a neko drugi nije.

Ovim postom ne zelim da te uvredim (ili nesto slicno),mozda samo da ti dam temu za razmisljanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova

servis koliko vidim kod nekih drugih firmi se placa  ??? to kod keeway-a nema,garancija je 2 godine bez obzira na kilometrazu i za te 2 godine šta god da zafali motoru oni srede besplatno

 

moram da se ispravim - materijal se placa,ruke se ne placaju,recimo chovek nam je promenio svecicu besplatno i podesio par stvari besplatno,kad smo menjali ulje kupili smo i opet nije bilo placanja.Ali ako se neki drugi deo menja onda se naravno i placa

Ostalo necu da komentarisem :) ko je ukapirao,ukapirao,ko nije nikad i nece

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Dobrodošla nazad Misterijo,kako fercera novi -stari bajk jel prošao period razrade?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Sprint nije kineska firma nego domaci brend, pa prica na kom je mestu nema preteranog smisla u vezi Sprinta.

 

A prodaju Yamasaki, Jinlun, Giantco, Regal Raptor...

 

 

Od Giantco fabrike Sprint vise nista ne prodaje vec 2. sezonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Opet se odnekud pojavio Grdoje  ;). Moj prvi skuter je bio giantco. Ako se ne varam i prve modele Sprint Princa sa jednim cilindrom je proizvodio Giantco. Onaj moj se solidno pokazao mada mislim da je Max bolji tj YIYING ili tako nekako ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja