Jump to content

Moto Zajednica

Koja je najbolja marka iz kine

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Keeway, Qingqi i Sprint po mom nekom misljenju. I to bas i tim redom, mada je Keeway najskuplji ali nudi visi kvalitet. :)

 

Zavisi sta trazis, tj. kakav motor i za koje pare  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

a po mojim iskustvima je bas obrnut redosled ta prva dva, pa cak i kad uzmem u obzir servis koji nudi Kiwi...na trecem mestu bih mogao da vidim i Kinroad ukljuciv i sada vec nepostojeci zxmco, nekako rame-uz-rame sa Sprintom, opet mereno nekim kantarom sveukupnog utiska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Ja nisam imao nikakvih problema s mojim Keeway-om :) I slozicemo se da Keeway ima najbolju zavrsnu obradu, bar koliko sam uporedjivao sa drugim kinezima, ali zato i vise kosta ;)

 

Pozdrav!

 

 

Da, setih se faktora "maleroznosti" kod kineza  ;D ;D Ili ce raditi sve bez problema ili ako si maler pa nabasas na masinu koje ce ti zadavati malo glavobolje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Zajecar(centar grada)

ne volim kineze...ali koliko sam skontao...ganci(qingqi) je jedina kineska firma sa nekim renomeom..tj prave motore vec 50tak godina...ako oces bas kineza..uzmi njega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova

nemojte generalizovati kako je keeway skup kad keeway speed od 1150e je bio najjeftiniji na sajmu u toj klasi! bilo je mnogo slichnih modela bash na ovogodishnjem sajmu i speed je bio najjeftiniji a svi znamo kako se taj motor pokazao odlichnim! A osim toga keeway ima najbolju garanciju i najrasprostranjeniju mrezu servisa. Shto se sprinta tiche,koliko sam ja ukapirala sprint nije proizvodjach ili mozda greshim? Jer isti onaj model raptor od 250cc i 300cc postoji i kod firme YUKI koja isto tako ochigleno nije proizvodjach nego samo nalepi svoje nalepnice.YUKI ima i model kao qingqi QM 125 2D!

 

Dakle za mene je redosled isti 

Keeway, Qingqi i Sprint po mom nekom misljenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Sprint nije kineska firma nego domaci brend, pa prica na kom je mestu nema preteranog smisla u vezi Sprinta.

 

A prodaju Yamasaki, Jinlun, Giantco, Regal Raptor...

 

Licno bih najbolje kotirao Qingqi i Keeway, ali sve zavisi od modela do modela, pa se ne bih usudio da kazem da je bolji ovaj ili onaj, osim sto Keeway prednjaci u ceni za neke modele. Tako je bar na nasem trzistu, a za nekim drugim je i obrnuto.

 

@miSterry

Speed kosta taman toliko koliko i treba da kosta. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova

pa sad :) bolje da je shto jeftiniji i pristupachniji shto vecem broju ljudi da ga kupi,ali hocu reci da je takvih modela  poput speeda bilo bash dosta na sajmu i da je speed bio najjeftiniji a po mom mishljenju jedan od najboljih u odnosu na one no name modele :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova

Svaki ... svoga.... hvali. Pa i ja JIn Lun 250-5 .Moze samo moje iskustvo.

Kad sam ga uzeo (nov) uzese i drugari u isto vreme neke druge marke ( prins qu -palac , king blabla  itd..) .Mogu da kazem imao sam najmanje problema ili nazovimo   sreca  ili kvalitet .Nije bilo mnogo ovakvih foruma i saveta zna lancia88 o cemu pricam. Sami smo uz malobrojnu bracu ucili iz iskustava .Mislim na srafove i tako dalje da se ne ponavljam iz nekih drugih tema.Ali svejedno  isto ti je  sa zenama ako  joj ne pruzis ili ne odrzavas samo cekas dan kad cev da se pokvari    ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

pa sad :) bolje da je shto jeftiniji i pristupachniji shto vecem broju ljudi da ga kupi,ali hocu reci da je takvih modela  poput speeda bilo bash dosta na sajmu i da je speed bio najjeftiniji a po mom mishljenju jedan od najboljih u odnosu na one no name modele :D

 

pa sad :)

lepo je sto imas svoje misljenje ali kada nekome dajes prepporuku, uglavnom bi trebalo da je znas obrazloziti i da osmislis neke argumente koji su nastali iz iskustva i to po principu poredjenja ovoga sa onim i slicno.

Dakle, pitanje je prosto - koliko si modela "iz klase" vozila, testirala, imala itd.?

Ako zelis preciznije, na osnovu cega si tacno zajkljucila da je Speed u bilo cemu bolji od bilo kog drugog modela "iz klase", odnosno, kako si zakljucila da je uopste Keeway kao marka ispred ili iza neke druge marke...ah, da, ni Keeway nije nikakav proizvodjac, naravno. Sve je to brand za neko trziste, u ovom slucaju istocnoevropsko iako se prodavao malo i na Zapadu pod tim nazivom.

 

Naravno, sve ovo vazi i za druge koji imaju svoje misljenje, i to ne zarad nekih konstatacija sta je bolje ili nije, vec da bismo dobili neku kvalitetnu diskusiju, odnosno, ono sto nedostaje buducem kupcu da procita, bas vezano za ovo sto je Dragonfly napisao.

 

Eto, ja cu da pocnem prvi sa svojim referencama po pitanju "kineza":

imao sam ili imam jos uvek sve proizvodjace ciji se modeli prodaju kod nas na raspolaganju da ih testiram, a deo motora sam i imao ili ih imam jos uvek. Jedino sto nisam testirao vec samo provozao je nekakav Tonys ili tako nesto, prica stara barem tri-cetiri godine, naisao u jednom cugu i kraj. Ovo se ne odnosi na skutere uopste, njih zaista nisam nikada zarezivao posebno iako uvek imam bar po jedan (ironijom sudbine, jos neko vreme jedino skuter i mogu trenutno da vozim), i ne odnosi se na deo slabih off-road modela. Moja iskustva se mogu izvuci za svaki pojedinacni model zasebno, za neke detaljnije, za neke ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova

1. Keeway JESTE proizvodjach! Imash i klip kako izgleda njihova fabrika iznutra,sam proces prozivodnje!

2. Pisala sam vishe puta vec shta to keeway speed ima i zashto ga preporuchujem drugima ,bilo je to u temi za speed 150 i u josh nekim temema

3. Osim mene keeway speed ima josh mnogo ljudi koji posecuju isti ovaj forum i koji mogu potvrditi moje rechi.

4. Pre nego shte pochnesh  da skrecesh paznju drugima mogao si sam da proshvrljash po podforumu Kineski Motori i podforumu Motori gde je uveliko pisano i o ovom i o drugim modelima,a ne da se napravish pametan i govorish nekome kako nema argumente.

5.Ne moram da probam ni jedan model,mogu da vidim njegove specifikacije i da chujem iskustva vlasnika.Ja mogu probati neki primerak koji je ok ili totalno suprotno od toga - to mi nece dati realnu sliku o tom modelu!

A sad ako te konkterno interesuje keeway speed imash temu o njemu pa postavi pitanje,odgovoricemo ti.Toliko od mene.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova

Qingqi je definitivno najveci proizvodjac iz kine. Ne znam da li ste znali,kompletna linija peugeot skutera,maxi skutera i jedan motocikl se prave upravo u qingqiju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

Naravno da je nezahvalno ocenjivati kvalitet bilo kog proizvodjaca bez statistika servisa ( kvarovi, reklamacije )

Keeway je brand za evropu, i samim tim nesto kvalitetniji od nekih drugih proizvodjaca ( mnoge fabrike sastavljaju motore od delova iz stotinu drugih fabrika ), pa se vracamo na temu " velikih " - proizvodjaca iza kojih stoji drzava. Istina je verovatno da kvalitet ne zavisi toliko od fabrike vec od trzista za koje se proizvodi i stepena sklopljenosti samog motora. Ne bih ulazio u raspravu koji je proizvodjac najbolji jer stvarno ne znam kao sto niko i ne moze da zna jer ne postoje standardi procene kao sto je nemacki a i nema ko da obavi procenu. Jedina stvar koja mi je zasmetala je pominjanje kinroada medju " kvalitetnije " proizvodjace, iz razloga sto je to verovatno najkontraverzniji proizvodjac iz kine na nasem trzistu, nudi lepe i " bogato" opremljene modele, o cijim kvarovima mozete citati hiljade strana na nasim forumima, a cesto su situacije tipa " verovali ili ne ", tako da po iskustvu nasih kolega koje voze taj motor, slobodno moze da se rangira na samo dno tabele po kvalitetu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Ne moram da probam ni jedan model,mogu da vidim njegove specifikacije i da chujem iskustva vlasnika.

 

 

??? ??? ??? Zensko  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova

pa shta,ti kad probash motor odmah znash kaakv je? a ovamo njih 100 se zali na njega :) morash svakako da chujesh iskustva vishe vlasnika :) naravno da treba da se proba,ali probavash ono shto stavish u najuzi izbor,logichno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Конкретна имена? Јес', када би их знао све, али ту су Ћингћи, Лифан, Лонцин, Ђалинг, Ејжавинг, Ђинлун...

 

Мој је утисак, да што је већа фирма (а та величина је и последица и узрок пуно фактора којих је много и који сви много говоре) - то је квалитетнија продукција, мада има и солидних "компилатора", нпр. "Аполо", чији се један од модела појавио и код нас.

 

Ал' што неко написа - BMW је најбоља марка из Кине.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

Mistery, eto citam sve sto si napisala i opet vidim da nemas bas previse pojma o onome o cemu pises, svo znanje si "popila" sa interneta i iz citanja specifikacija, opet si na osnovu jednog modela ocenila citav brend a da pritom nisi uporedila sa necim drugim, ali si umela da postavis njega na prvo mesto u listi za poredjenje....nadam se da nije beznadezno i da Ti samo treba jos godina pa ce Te proci to sa sujetom&tastaturom.

 

Pa, prozivela Ti meni tih nekoliko godina koje nedostaju u zdravlju i veselju, da kasnije nastavimo tu diskusiju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Keeway jeste dobar i po meni cena je kod dosta modela opravdana, ali ne i kod svih ;D. Zavrsna obrada je stvarno dobra i za klasu bolja od sprinta tj mog Yiying Benzhou ili bese tako nekako :D. Sto se tice Kinroad-a stvarno sam stekao utisak da je jedan od naj nekvalitetnijih (moja predpostavka). Verujem da je jedan od najboljih Regal raptor ali i cena je malo veca. Jonway nije los ali Giantco malo bolji. Qingqi verujem da je dosta dobar ali moj drug ima dosta sitnih problema sa njim mada generalno dobro motorce.

Sta mislite o proizvodjacu Yamasaki? Svidja mi se jedan njihov kruzer ali nisam siguran u njihov kvalitet. Moj komsija ima jedan skuter Yamasaki i posle 50km mu crkla svecica. Ja sam mu stavio moju kinesku dok ne nabavi drugu koja je sljakala 3 sezone (i jos radi). Skuter deluje stvarno utegnuto, lepo i motor mi deluje bas nekako zilavo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: CF Moto V5

Nemojte ljudi ko Boga vas molim!!!...Da se prepucavate na ovakav nacin...

Evo...I ja i prijatelj mi ,skolski drug,nekada davno polozili za B kat.Dobili Zastavine Keceve 81-82 godiste na poklon povodom tih manifestacija...

Ljudi pricaju price da su to bili najbolji Kecevi tada...Ne znam...Ali znam...

Ja mog vozio tri godine ...Ko zna gde sve nije stigo...po kaldrmisanom Kopaoniku,bar 3-4 puta godisnje...Ma ko ce se svega setiti!...Prodao ga...

Covek posle mene s njime dve kuce napravio...A mucenik mi se drugar napatio onoliko...Pa bar jednom nedeljno su mu tabani ispod kola virili,a ruke bile masne do lakata...Zasto?...Kola koja nisu poznavala nista dalje osim puta NBGD-Smederevo...

Mora da je baxuz...Sta se kome zalomi???

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

mislim,stvarno,Lancia,zalicemo se u Strazbur sto nam nipodastavas ovo malo zenskadije na forumu... :)I mnogo gresis kad kazes da ona ima samo internet znanje,jer da je MALO pratila forume uverila bi se da ti itekako znas sta su drugi pisali o tamo nekim motorima...

sory za off....

mada ni ja NISTA ne znam o motorima...

 

mozda je najbolji najjeftiniji?pa kad je kinez,nek je makar jeftin,pa kome se potrefi,navozace se slatko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Lifan je najbolja marka. Ajde da vidimo ko to jos u kini pravi autobuse, auta, motore, agregate, i kamioncice cak.

A s drude strane, ja bolji nisam vozio, znaci Lifan ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja