Jump to content

Moto Zajednica

Sator, vreca za spavanje i oprema koja ide uz to

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Moj sator od 1700 dinara je konacno testiran,ko je bio u Kovinu na moto skupu onda zna kakva je kisa padala a us to i led i jak vetar.Sator je izdrzao e sad jedino ulaz je bio okrenut tako da je vetar bas u njega udarao i samo je tu malo popustio kisu al to sam resio sa stavljanjem satorskog krila posle.Inace sreca da mi vreca za spavanje ima nepromociv sloj koji srecom nisam otkopcao inace bi morao u hotel.Sad mi je jasno da imati "predsoblje" na satoru i nije tako lose.

post-2352-1287904171049_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Jako malo i prakticno: Sator,vreca i dusek sa integrisanom pumpom.Sator ima predsoblje,mrezicu(komarci) i lagan je. Mislim da sam dao 100eu u Louisu za sastor,oko 60 eu za vrecu i oko 20-30 eu za dusek.Ista firma pravi i dusek i vrecu.

Razlog kupovine ovakvog satora je:

Mali je po visini( 1m).To mi odgovara zbog toplote i nije upadljiv.Dugacak je dovoljno i ima predsoblje tj mesto za prtljag.Nocna kamuflaza je dezen i odgovara mi jer ne volim da budem vidjen kada kampujem.Iz tog razloga sam i kupio elastican,crni prekrivac za bajk.Kampujem odvojeno od drugih jer nisam tolarentan kada se odmaram.Ko ima ovakve navike,ovoje idealno.

 

http://www.louis.de/_10647c8a6684bb7b9e133985c8214a2e06/shop/katalog/2009/pdf/0562.pdf

 

http://www.louis.de/_10647c8a6684bb7b9e133985c8214a2e06/shop/katalog/2009/pdf/0563.pdf

 

post-3824-12879041924683_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

A ima i daljinac,to mi se svidja!    ;D :D

 

Nisi shvatio.Daljinac od tv-a je tu da bi se videla razmera velicine opreme jer je to jako bitno kod prtljaga za motorcikl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Ranije je na ovu temu bilo diskusija, medjutim ne mogu da nadjem link. Tip kojji je objasnjavao sta treba uzeti od satora i vreca je iskusan planinar...bas mi zao da ne mogu da nadjem taj link...

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=5428.msg230839#msg230839

 

key word je "benjamin"  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

A ima i daljinac,to mi se svidja!    ;D :D

 

Nisi shvatio.Daljinac od tv-a je tu da bi se videla razmera velicine opreme jer je to jako bitno kod prtljaga za motorcikl.

 

Ma znam,salio sam se.  ;D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Ima uz ovu opremu ima jos dosta toga da se preporuci.Moja preporuka je i baterijska lampa,i konac.Konac je jeftin a treba ga koristiti da se oko satora isprovlaci svuda u parametru od 2 metra pa i oko bajka.KO nema alarm na bajku moze mu doci zgodno u divljini. ;D Obzirom da na skupovima skidaju opremu sa motora samo tako pa cak i nocu dok ljudi spavaju u satorima. ;D Ovaj konac se lako skine ujutro.Naravno da krajeve treba zavezati oko satora.Ko pokusa,nece videti konac a zaljujace sator.Dovoljno.....\\\\\\\\\\\\\\\\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: bez motora od 1.10.2008 zbog udesa

Hvala KochaMatori :) za link...nalazim da je to dobra diskusija sa razmenom iskustava iskusnih ljudi po ovom pitanju. Korisno je shvatiti neke preporuke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Da li je moguce da se na bike skupovima krade oprema? To prvi put cujem..!?

uuuuuuuuu..itekako...Najvise kacige ali radili su i kljucevi za skidanje crash barova i sl.U Umagu su na kraju napisali da ne odgovaraju za delove koji nestanu sa motorcikala jer je toga bilo i tamo.A kod nas toga na svakom skupu ima...JA na bajku imam preko soma Eu od opreme pa nisam bas raspolozen za takve kombinacije.... >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Kolega "[`_`]" me je zamolio da postavim sliku satora. Samo sam ga dva puta montirao i nisam ga ni jednom slikao kako izgleda. Evo slikao sam omot, tako i uzivo izgleda, samo lepse.

 

f3cvs_img5185.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Malo sam tumarao Netom citajuci o satorima i ostaloj kamp opremi, pa sam naisao na (meni nepoznatu) marku satora Husky.

 

http://en.huskycz.cz/

 

Sa aspekta mototurizma, najvise mi se dopao sator Extreme Lite Baron 3:

 

http://www.huskyeu.eu/tent-extreme-lite-baron-3-prs--red-815_dst.html

 

Sator je za tri osobe (dve u nasim uslovima - kaciga, oprema...), veoma lak, samo 3.5kg, vodonepropusnost od 5000 mm/cm2 za omotac i 8000 mm/cm2 za dno. Sipke su od duraluminijuma, ima dva ulaza... I najvaznije, spakovan sator ce stati u skoro svaki veci top-case, dimenzije paketa su 45x15cm!!!

 

Ono sto je posebno interesantno je sto Husky satore mozete kupiti u Srbiji: www.alp.co.yu

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nisam odustao, ali to sto imam McKinley ili Quechua ne znaci da ne treba da pisem o interesantnim satorima koje vidim. Ovaj Husky je sigurno jedan od takvih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12232 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Hmm, mislim da Lalajko ipak ne može odjednom da boravi u više šatora? :D

 

Da ti se ne desi da postaviš sva tri i onda noć provedeš u premeštanju iz jednog u drugi ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Lalajko, batali masu :) mene si zaintrigirao...

 

mada mozhda bolje ovaj:

http://www.huskyeu.eu/tent-extreme-lite-beast-3-prs--red-124_dst.html

 

lakshi je .. ali ista velichina pakovanja shto mene najvishe smara...

 

ili ovaj:

http://www.huskyeu.eu/tent-extreme-lite-buster-2-3-prs--red-817_dst.html

 

manji je kad se spakuje a i lak...

 

mada ovaj koji si ti naveo mi je najlepshi.. plus par sitnica tipa ona mrezha na vrhu za stvari i tako neke sitnice mi se bash svidjaju...

 

 

ja sam kupio MTB Ferrino za sebe...

http://www.ferrino.it/en/homepage/products/TENTS/3_seasons_117/MTB_1784

 

sad gledam josh jedan za put u dvoje:

http://www.ferrino.it/en/homepage/products/TENTS/lite_line_232/prodigy_

 

ovaj se pakuje u 18x40 i ima 2,5kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ovi Ferino su bas mali. Nije problem do Ferina, ali za putovanje motorom se mora uzeti sator "za broj veci", sem ako neces kacigu, cizme, kofere, tank torbu... da ostavljas nocu na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

@lalajko pa i nije mali ovaj prodigy... 160x210 u osnovi a 90x160 je ulaz.. meni je krevet toliki.. bash sam slagao kacigu, torbe, jaknu itd pre neki dan i lezhao da vidim dal ima mesta za dvoje :D :D

 

@kepo osim cene (oko 11000din) meni je bzvz shto se ulazi kao u tunel.. i shto nema dva ulaza zbog luftiranja.. plus najveci problem sa shatorima koji nisu sa dve ukrshtene shipke je shto moraju da se postave dobro jer bez klinova ne stoje.. pa ako postavljash u pesku sve ti se izvlachi i pada kao ovaj moj MTB.. a ovi sa dve ukrshtene shipke stoje i bez klinova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

@lalajko pa i nije mali ovaj prodigy... 160x210 u osnovi a 90x160 je ulaz.. meni je krevet toliki.. bash sam slagao kacigu, torbe, jaknu itd pre neki dan i lezhao da vidim dal ima mesta za dvoje :D :D

 

Mozete da se smestite na 160cm sirine (koja nije upotrebljiva da samih ivca satora) ti, devojka i sve stvari??

 

Moracu na dijetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Lazarevac/Beograd

bio sam u Alpu pre neki dan da kupim shlem ali nisam gledao cene shatora..

okreni telefonom,ok je momak koji radi,sve ce ti reci..

011 3037158

064 6401455

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Mozete da se smestite na 160cm sirine (koja nije upotrebljiva da samih ivca satora) ti, devojka i sve stvari??

Moracu na dijetu.

 

;D ;D ja sam 191cm i 100 kila ona je 170cm ili tako neshto i neshto malo kila... stavio sam dve vrece otvorene, givi E470, kacige, dve jakne, dva para pantalona... stalo bre :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja