Jump to content

Moto Zajednica

Sator, vreca za spavanje i oprema koja ide uz to

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Dane , imam vojnu vrecu i inteksov sator, samo ovde procitah da vojne vrece nisu dobre jer su namotane izgubile funkciju a i malo su glomazne zar ne, i ovaj intex nije mali bas kada se sklopi zato sam mislio da uzmem neku tanju podlosku. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Lalajko, pa do nekih 100-120 eura najvise, ako ima da se nadje nesto, ne trazim neku extra klasu, samo da ne budu preglomazni kad se napakuju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Milanezi, za ovaj iz luisa nordkap (bila cena 119 a sada na akciji 70 evra) je dvoslojni i odlican je video si kako se sklapa i rasklapa za par minuta. Jedina mana mu je po meni sto spakovan ima duzinu 70cm. :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Milanezi, za ovaj iz luisa nordkap (bila cena 119 a sada na akciji 70 evra) je dvoslojni i odlican je video si kako se sklapa i rasklapa za par minuta. Jedina mana mu je po meni sto spakovan ima duzinu 70cm. :zdravo:

 

Hvala Dane,poručio sam Nordkap dok je još na popustu:takoje:.Gde imaju te okupatorske-nato vreće da se kupe?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Koliko para si spreman da izdvojis za vrecu, sator i podlogu?

 

 

Lalajko, pa do nekih 100-120 eura najvise, ako ima da se nadje nesto, ne trazim neku extra klasu, samo da ne budu preglomazni kad se napakuju

 

Lalajko je toliko platio podlosku, ako ne i vise. Sad nece da se prehladi :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa jeste... kad se sa 2-3 kampovanja od nekoliko dana vratim bolestan, to znaci da nesto debelo nije u redu. Zato samo najbolje, sto se zdravlja tice. Kamp oprema je jeftinija od bolnica, lekara, lekova i terapija, da zanemarim bolove i ostale fizicke neprijatnosti. Sem toga, vrhunska oprema je i laka i malih dimenzija, kao stvorena za motor. Za koji dan mi stize Visa Internet, pa cu testirati PayPal na Exped Pillow jastuku za kampovanje koje je ogromno kad se raspakuje, a zapakovano velicine casice za jogurt :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Sator sam danas porucio Nordkap big po Danetovoj preporuci, iako je malo duzi 70cm spakovan, u odluci je prevagnula laka montaza.Neznam koju vrecu, kakve su one iz Louisa?

 

http://www.louis.de/_30f61434603d55762c9062e6bfd2c25f63/index.php?topic=wgr&grwgr=610&wgr=102&hersteller=0&anzeige=0&typ_id=

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

Uzeo sam skoro nordkap lite 2 iz luisa,pretpostavljam da je malo veci problem podizanje satora,zbog polukruznih nosaca. Jel imao neko iskustva sa ovim satorom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5495 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Podizanje ovih tunel satora je vrlo lako, jedina im je mana sto nisu samostojeci, tj. ako je tvrda zemlja, kamenito i sl. ipak moras dobro da pobijes klinove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sator sam danas porucio Nordkap big po Danetovoj preporuci, iako je malo duzi 70cm spakovan, u odluci je prevagnula laka montaza.Neznam koju vrecu, kakve su one iz Louisa?

 

http://www.louis.de/_30f61434603d55762c9062e6bfd2c25f63/index.php?topic=wgr&grwgr=610&wgr=102&hersteller=0&anzeige=0&typ_id=

 

Evo od 50-tak eura mi izgledaju OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Sator sam danas porucio Nordkap big po Danetovoj preporuci, iako je malo duzi 70cm spakovan, u odluci je prevagnula laka montaza.Neznam koju vrecu, kakve su one iz Louisa?

 

http://www.louis.de/...zeige=0&typ_id=

 

Nisu lose te za 50e, samo nemoj da ih peres u masini. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Bergen, Norway
  • Motocikl: Yamaha fazer fzs600 1998

Pozdrav svima, negde na temi je neko preporucio (lalajko mislim?) Mamut vrece za spavanje pa sam naleteo negde na 50% popusta na istu i uzeo je za mene (izadje oko 100e inace kosta 200e), a danas ce da ode zence duzme i za sebe.

E sad, mi bi voleli didemo na kampovanje na koje nikad nismo bili, cenimo da bi smo voleli didemo svaki drugi vikend ili tako nesto. Sedam hebenih godina planiram duzmem motorce i nadam se da ce ove godine isti da se desi.

Kako od kamping opreme imamo za sad samo jednu vrecu i dosta planova, najkrupnije stvari su ocigledno podloska i čador.

 

 

E sad ovo su neki nasi "prohtevi" sa sator :)

 

- Mora da drzi vodu ko blesvo, vidjao sam neke satore od 3000mm al video sam i neke od 5000, posto gde trenutno zivim u Bergenu u Norveskoj kisa pada oko 200-300 dana godisnje (provereno na wikipediji, ne pitajte koj ce mi moj motor i kampovanje kad toliko pada kisa :) ). Tako da je moguce ocekivati da 3-4 dana kampovanja kisa pada bez prestanka. Ne bude to oluja uglavnom ali pada.

- nas je dvoje, a kad uznem motor bice i stvari, cenimo da nam treba troosobni sator i voleli bi da imamo predsoblje (mooozda bi morali da kuvamo tu nesto dok kisa rosi, al mozda...)

- ako moze da nije bas preko 4 kile jer bi ga ove sezone nosio ja na ledja, posle cenim na motoru da nije nesto posebno tezina krucijalna (al ne znam)

 

Sad znam da ovo garant kosta samo tako, al da kazem da cu uzmem malko kvalitetniji sad i da mu ne mislim par godina. Do sada su mi zapali za oko ovi

http://www.mckinley.eu/hardware/tents/hardware-tents-escape-3-p2481 (McKINLEY Escape 3)

http://www.outnorth....od_grp-s1%2F375 (Bergans - Kompakt 3) - za ovaj sam citao neke opake reviewe da je najbolji odnos cene i kvaliteta, al bojim se da je malo previse sobzirom da ne znam sta mi treba i da nisam siguran dal cu moci bas svaki drugi vikend didem na kampovanje.

 

Edit: sad vidim i ovaj Brenta da je ustvari bolji i jeftiniji od ovih gore?

http://www.mckinley.eu/hardware/tents/hardware-tents-brenta-3-p2478

 

Podloska za vrecu, to sam cuo da je najbitnija stvar i tu ne bi stedeo, uzeli bi neku za extremne uslove posto smo zimogrosljivi i imamo slabe jajnike :)

Do sada mi je samo ovo zapalo za oko, samo zato sto ima R value 8.2 (od valjda mogucih 9.5?)

http://www.fjellspor...mat-198x70.html

I podloska bi verovatno trebala dide na ranac a posle i na motor, da kazem da bude kompaktna. Neka preporuka ovde?

 

 

Ako neko ima iskustva sa ozbljnijim kisama (mislim na 76 sati konstante kise i sl, da ne bude pala nocas kise i nista mu nije bilo) i ako ima neki predlog/misljenje na ove modele ili neke slicne alternative (sa blagim naglaskom na kvalitet) bio bih veoma veoma zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sto se podloge tice, po meni je najbolji izbor Thermarest Neoair.

 

NeoAir2.jpg

 

U XXL velicini je nesto preko 150e, ali rekao si da tu neces da stedis.

 

Za nesto manje novca imas Mammut Light Pump Mat koja u sebi ima integrisanu pumpu!! A i slaze vam se uz vrecu! :)

 

http://www.backpackinglight.com/cgi-bin/backpackinglight/mammut_light_pump.html#.UXVUdaIepCM

 

mammut_light_pump-1.jpg

 

Obe podloge se naduvavaju, imaju oko 8cm debljine, i sto je jako, jako vazno zapakovane su velicine boce piva od pola litra. Obe jako tople i udobne.

 

Izbor je tvoj :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sto se satora tice, svetski broj jedan je Hilleberg, ali sumnjam da ces ti uzimati neki od njihovih satora. Neka sredina po kvalitetu je Ferrino i ja bih obavezno trazio sator koji ima spojen spoljasni i unutrasnji sloj. Takvi su svi Hilleberg satori. Samo ga rasprostres, sipke sklopis i zavuces u rupe na coskovima i postavljanje je gotovo! Pored brzog postavljanja (45s, ako si trapav 2min.) prednost je i sto tokom kise kisne samo spoljasnji omotac i sator po sklapanju ostaje potpuno suv iznutra. Ja sam uzeo Ferrino Suncro 2, tebi bi odgovarao Syncro 3. Problem je sto se nijedan vise ne proizvodi, ali imaju svoje naslednike u Ferrino programu. Satori su naravno cetvorosezonski sto je jako bitno za tvoje podneblje.

 

Imao sam prilike da prenocim vise puta u planini sa kombinacijom Syncro2, Mammut Ajingulak vreca i Mammut Light Pump podloga. Na prilicnoj hladnoci meni je bilo vrucina i morao sam da otvaram ventilacione otvore :)

 

Od satora koje si naveo ja bih najpre uzeo Brentu 3. Rekao bih da ostala dva modela nisu za nosenje na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Obzirom da vas je dvoje i da cete biti zajedno na kampovanju preporucujem da uzmete vrece istog brenda, ali sa zakopcavanjem na razlicitim stranama, tako da mozete spojiti dve vrece u jednu, prostranu i toplu. Tako se smanjuje gubitak toplote...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Bergen, Norway
  • Motocikl: Yamaha fazer fzs600 1998

E puno hvala na opsirnom odgovoru, ondak Lalajko kopiram tvoj setup :)

 

Vidim da ova mamut podloska ima veci R rating od thermaresta pa ce duzmemo te podloske verovatno. Tu i tamo ima Syncro3 po Norveskoj a naslednici izgleda da kostaju preko 400e ovde, al to ce verovatno na sledecu ili onu tamo platu. Pa ako nestanu ili bude preskupo ondak cu uzeti McKinley Brentu 3 koji mi se prilicno dojma ovako a ne kosta nenormalno puno. A i boja ne dreci bas posto ne planiram neke posebne expedicije na vrhove i sl, vise volim da se uklapam u okolis.

 

Vrece smo kupili oboje Mamut kompakt 3 seazon, ali im je ostao samo model sa desnim/levim rajsfeslusom (195L i 180L), tako da smo prilicno kompatilibni ali samo ako jedan spava nagavacke jbg... Pa ce zence danas-sutra da zove da pita u drugu radnju jal im je ostao mozda isti model samo sa druge strane. Voleli bi da mozemo da ih spojimo, ali i ako ne moze nije strasno posto imamo prilicno razlicite ukuse o udobnoj nocnoj temperaturi, pa bi nam mozda komfornije bilo da smo odvojeni :)

 

Inace vrece smo probavali po kuci i ono, odusevljeni smo kvalitetom i udobnoscu i funkcionalnoscu. Neverovatno su vruce kad se skroz zakopcas na 20C :)

 

Sad gledamo i neke gace za vrece, kazu ljudi da je to kao dobro se ima, manje se prlja vreca i lakse se odrzava i to. I neki jastuk na naduvavanje.

Da ga ne tupim sad previse jer cenimo duzmemo neki najobicniji "carsav" za unutra, al jel ima tu neka logika/filozofija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Super je ako nadjes Syncro 3 i odmah ga uzimaj! Sjajan sator za vas dvoje, isti sistem postavljanja kao Syncro 2 (Hilleberg). Sto se jastuka tice, analizirao sam dosta i izbor je samo jedan: Exped Air Pillow!

 

http://www.exped.com/exped/web/exped_homepage_na.nsf/0/1F03B6D93DD3ED26C12576BD00811741?opendocument

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=sXZQ8V1HwbM

 

Obrati paznju na velicinu - spakovan je 17x12cm a raspakovan 45x29x13cm! Napolju je oko 35e. Cekam PayPal :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Bergen, Norway
  • Motocikl: Yamaha fazer fzs600 1998

Hvala ti puno na tome sto si podelio sav taj info, siguran sam da si ulozio gomilu vremena u istrazivanje silne opreme i iskustava drugih...

 

A cekas paypal, tvoj licni ili neke uopstene regulative? Ako sam dobro razumeo moze se otvoriti paypal od skora u Srbiji i moze se placati s njim, ne moze se samo dobiti novac od nekog.

 

Ako nekako mogu da pomognem za taj jastuk ili paypal uopste (koliko mogu da premostim u trenutku naravno), javi pa cemo smisliti nesto

 

Hvala jos jednom za silan info, sigurno ce koristiti jos nekom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

...malo sam se častio danas... stvarčice su sjajne, malo pakovanje, kvalitet fantastičan :takoje: jastuk i air podloška...

 

P.S. zagledah i Hilleberge ali...neka ih za drugi put :) onaj za koji se uhvatih - 699 evrića.

post-393-0-99579600-1368806205_thumb.jpg

post-393-0-20436000-1368806216_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Exped sam uzeo u L veličini - 31,90 eur. M je 28 eura.

 

Termarest je harakiri-140 eura u L varijanti, regular je čini mi se 120.... ali ne žalim, odličan je... brzo se naduva, oko 45 sec, 196x63 cm, debljina 7,6 cm ... ne bi trebalo da bude zime :)

 

p.s. sutra, ponedeljak 20.maj, krećem za Srbiju pa mogu da kupim jastuk i da ti ponesem, ako hoćeš ?!

 

http://www.outdoorxl.nl/slapen.html?manufacturer=18380

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Bergen, Norway
  • Motocikl: Yamaha fazer fzs600 1998

Ja porucio pre neki dan bergans compact light 3

http://www.outnorth....akt-light-3.php

12314_c221c92610013abf3bf58f08d59d4254.jpg

regularno je oko 470e a sad izasao neki popust pa me kosta oko 300e, a citao sam nekoliko norveskih reviewa da je best-buy za ovdasnje klimatske uslove (puno kise i vetra), porede ga cak sa hilbergom, pa se nadam da ce biti dobra investicija, izgleda nije nesto popularan u ostatku evrope tako da bemliga.

 

Jos podloske i jastuci ostali, mislim da sam odabrao modele al to ceka letnju platu (i nadam se opet neku akciju, cicija po prirodi :) )

 

E sad, istrazujem oko klope, ovde sva "instant" hrana kosta prilicno a ja nekako volem kuvanu kuhinju pa sam video domacu dehidriranu hranu, nesto meni nepoznato, da li je neko imao iskustva sa tim?

Naime, skuva se obican rucak (recimo pasulj, moze i neka piletina sa nekim povrcem, cak i nemasna govedina, moze spaghete, cak moze voce itd) i to se metne u neki dehidratator masinu koja to susi jedno 10ak sati na ~60 C i izvuce svu vodu. To onda bude 10ak puta lakse i zauzima manje kad se zapakuje u kesice i ne kvari se nedeljama, i posle samo se doda vruca voda i kad upije kunu se da bude isto kao kad je sveze skuvano. Nesto kao instant supe, pire i sl sto ima da se kupi u kesicama, samo sto znas koje si otrove stavio pre dehidratacije.

 

Da li je neko imao iskustva sa time, da li neko sam sprema dehidriranu hranu za visednevno kampovanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Obicno kampovi imaju neku prodavnicu gde korisnici mogu da kupe sta je potrebno. Uvek ima neka mogucnost kupovine sveze hrane i slicno. Zasto bi jos kupovao masinu, kuvao rucak, izvlacio vodu, pakovao, nosio na motoru i opet to podgrevao?

Razumem da se bavis alpinizmom i da mnoogo vremena provodis u nekim zabacenim krajevima. Ovako mislim da ti se ne isplati. Manje ce kostati da se hranis u restoranu nego da to radis. Naravno, osim u slucaju da to volis. Onda cena nije bitna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja