Jump to content

Moto Zajednica

Sator, vreca za spavanje i oprema koja ide uz to

Recommended Posts

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Zvezdara-Beograd
  • Motocikl: KAWASAKI Z1000 GTR

Vojne vreće su loše jer su prevelike za nošenje, leti pretople, zimi hladne, slabo dišu i teško se suše... Dobre su jer mogu da se otvore po celoj površini i prostru kao krilo a i jeftine su. Uz njih treba da ide i gumena podloška za kišu, što je retkost.

 

 

E tu se ne slazem sa tobom da su zimi hladne. Ja sam spavao u vojnoj vreci koju imam u triko majicu I boxerice samo na 3 stepena I veruj mi lepse se nikada nisam naspavao a nije mi bilo ni h od hladnog. ova koju ja imam se sastoji iz dva dela , onog normalnog kao sve vrece I plus deo od poliestera koji zadrzava toplotu tela , jes da se smrznes kao pi..a dok ne postignes temteraturu tela u vreci ali to je nwkih 5 min a posle uzivas , PROVERENO I IS ISKUSTVA KAZEM :) a leti jeste da je vruce :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Bergen, Norway
  • Motocikl: Yamaha fazer fzs600 1998

Obicno kampovi imaju neku prodavnicu gde korisnici mogu da kupe sta je potrebno. Uvek ima neka mogucnost kupovine sveze hrane i slicno. Zasto bi jos kupovao masinu, kuvao rucak, izvlacio vodu, pakovao, nosio na motoru i opet to podgrevao?

Razumem da se bavis alpinizmom i da mnoogo vremena provodis u nekim zabacenim krajevima. Ovako mislim da ti se ne isplati. Manje ce kostati da se hranis u restoranu nego da to radis. Naravno, osim u slucaju da to volis. Onda cena nije bitna.

 

Hvala ti, nisam aplinista ali pitanje i dalje stoji.

Iz prostog razloga sto "obicna" vecera za dvoje u restoranu u unutrasnjosti Norveske kosta oko 70-150e, sto je samo po sebi cena dehidratator masine.

Takodje par nocenja u kampu kostaju i do 100e, tako da mi se finansijski mnooogo vise isplati da kuvam i susim nego da jedem u restoranima i spavam u kampovima :)

(btw u Norveskoj mozes da otvoris sator gde ti je volja, cak i nekome na imanju ako nije ogradjeno, i ako si na 150m od najblizeg objekta)

 

A realan je scenario da budemo van civilizacije nekoliko dana zbog fotografija i sl, lakse mi je da kuci kuvam pa da posle samo "podgrejem" nego da kupujem namirnice usput i kuvam negde po kisi (a pada kisa mnogo cesce nego sto deluje). A i stomak mi vole kuvanu hranu pa ne bi da razmisljam dal cu da dehidriram kad me uhvati neki od stomacnih problema u pizdincima :)

 

Koncept dehidratacije deluje interesantan ako se ide na "nepoznati" teren 10ak ili vise dana, ako uspes da jedes usput odlicno, ako ne imas pravu hranu kod sebe kao plan B

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

U tom slucaju ima smisla raditi to sto si zamislio. Nisam dehidrirao hranu, kod nas se kupuje vec pripremljena, zapakovana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Bergen, Norway
  • Motocikl: Yamaha fazer fzs600 1998

Videh pre neki dan ovo (i posle ga jedva izbunarih)

http://lamzac.com/

Kad stanem na pauzu, ako ne nadjem klupicu onda bude tesko ispraviti programerska ledja pred nastavak puta... a to mi puno znaci iskreno.

Nemam pojma koliko bi bilo prakticno nositi, mozda da naprave duplo manju (i mozda duplo laksu) verziju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Videh pre neki dan ovo (i posle ga jedva izbunarih)

http://lamzac.com/

Kad stanem na pauzu, ako ne nadjem klupicu onda bude tesko ispraviti programerska ledja pred nastavak puta... a to mi puno znaci iskreno.

Nemam pojma koliko bi bilo prakticno nositi, mozda da naprave duplo manju (i mozda duplo laksu) verziju.

Ako kupis, napisi posto je bilo, interesantno izgleda. 

Mozda bi bilo primenjljivije za kraca putovanja i neke krace pauze nego za duzi put, gde treba poneti vise stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Po meni nepraktično i komplikovano rešenje.

Običan šatorčić i cerada za motor (dvadesetak eura u Louisu) je neuporedivo bolje rešenje.

Brže se i montira i demontira, zauzima msnje prostora (i u sklopljenom i u rasklopljenom stanju), nije potreban pomoćnik prilikom postavljanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa sad, satorcic bas tesko. Znas da su bajkerski uslovi specificni - velicina satora uvek ide na broj osoba na motoru plus 1 za stvari. Ako ides sam, dovoljan ti je sator za dve osobe. Ako je dvoje (tvoj slucaj) treba ti sator za tri osobe. A sator za tri osobe svakako nije satorcic :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Pa sad, satorcic bas tesko. Znas da su bajkerski uslovi specificni - velicina satora uvek ide na broj osoba na motoru plus 1 za stvari. Ako ides sam, dovoljan ti je sator za dve osobe. Ako je dvoje (tvoj slucaj) treba ti sator za tri osobe. A sator za tri osobe svakako nije satorcic :)

Kada sam napisao "šatorčić" upoređenje je bilo u odnosu na ovu skalameriju u koju staje i motor.

Ja uglavnom koristim dvoslojni "iglo" šator za tri osobe (ima i predsoblje), a nosim i ceradu za motor. Sve to zauzima manje prostora i lakše i brže se montora i demontira u odnosu na ovo prikazano. A prostor i udobnost u mom šatoru je neuporedivo povoljniji od ovog "kombinovanog" modela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ove godine po svemu sudeći neće biti ništa od odmora i tradicionalnog višednevnog lunjanja u avgustu ;) , tako da prelazim u vikend-režim i ultra lagano pakovanje.

Biće nešto ovako :

 

trav010b.jpg

 

ADAF23B9-B50E-474B-89F9-3CFA2C8A0617.JPG

 

Dovoljno za prespavati (a neće mi biti prvi put ovako) po suvom vremenu. Za padavine, juriće se neki seoski smeštaj ili planinski domovi :popovanje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Sta kazete za ovako nesto, kosta oko 50e i cini mi se da je bolja varijanta nego louis. Ja imam neki stari sator koji je krenuo da puca po savovima (verovatno je konac) pa se razmisaljam da uzmem ovako nesto. Proletos sam sa decom kampovao u basti, pa me sad stalno pitaju kad cemo ponovo.

 

http://www.decathlon.co.hu/arpenaz-xl-3-fos-kek-sator-id_8293541.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Svako ima ono sto voli, ali meni se to spavanje u sumi na otvorenom ne dopada. Nisu tu samo komarci, ima tu i zmija, gustera i jos kojecega sto leti, trci ili gmize okolo, i ne zelim da mi zavrsi u vreci za spavanje. Drugi problem je vlaga koja tokom noci moze da se nadje u ili na vreci za spavanje i drugim stvarima, jakne, pantalone i slicno. Previse je tu problema i neudobnosti zarad jako male ustede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Svako ima ono sto voli, ali meni se to spavanje u sumi na otvorenom ne dopada. Nisu tu samo komarci, ima tu i zmija, gustera i jos kojecega sto leti, trci ili gmize okolo, i ne zelim da mi zavrsi u vreci za spavanje. Drugi problem je vlaga koja tokom noci moze da se nadje u ili na vreci za spavanje i drugim stvarima, jakne, pantalone i slicno. Previse je tu problema i neudobnosti zarad jako male ustede.

 

Za vas plašljive ima i ovo :P

 

5740919_orig.jpg?332

 

Imam jednu, kinesku naravno i dugo sam razmatrao da je nosim ali je osnovni problem sa ležaljkama što zahtevaju dva drveta.

 

Nikad mi nije palo na pamet da pokrivam motor na kampovanju. Eventualno sediste zbog rose.

 

Na primerima koje sam ja postavio, motor se pokriva jer se koristi kao deo konstrukcije. Ima i varijanti gde ne mora da se pokriva. A ima i varijanti gde motorcikl uopšte ne mora da se koristi kao konstrukcija, dovoljne su jedna do dve prikladne grane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

 

Svako ima ono sto voli, ali meni se to spavanje u sumi na otvorenom ne dopada. Nisu tu samo komarci, ima tu i zmija, gustera i jos kojecega sto leti, trci ili gmize okolo, i ne zelim da mi zavrsi u vreci za spavanje. Drugi problem je vlaga koja tokom noci moze da se nadje u ili na vreci za spavanje i drugim stvarima, jakne, pantalone i slicno. Previse je tu problema i neudobnosti zarad jako male ustede.

 

Za vas plašljive ima i ovo :P

 

5740919_orig.jpg?332

 

 

 

 

I onda zmijurina niz kanap pa u ležaljku :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Najbolje da se ne izlazi iz protivatomskog skloništa :D

Ja se u srbiji plašim samo jedne vrste divljači - čoveka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Nekada sam i ja voleo kampovanje, vodio i klince, po 7 dana u šatoru, dok mi se (srećom mala) šarka nije uvukla u duks, odložen na travi pored drveta. Od tada spavam samo u prostoriji gde vrata dobro dihtuju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Najbolje da se ne izlazi iz protivatomskog skloništa :D

Ja se u srbiji plašim samo jedne vrste divljači - čoveka.

 

To su sad samo parole i marketing :) Kad tako mislis, idi sam u srce Kucajskih planina pa zanoci u sumi pod tim pokrivacem. Sume u kojima caruju vukovi, a Lazarev kanjon i okolina najvece staniste poskoka u Evropi. Mozes tako da nocis na Rajcu ili Zlatiboru, ali u divljini ne.

 

Ni meni sator ne bi tu puno pomogao, ali bar zmije i gusteri ostaju napolju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ne znam, meni ne bi palo na pamet da nocim sam u sumi 100x100km. Biram mesta koja su koliko toliko blizu ljudima. Pa opet, nije zgodno kad cujes kako ti u mrklom mraku nesto trupce oko satora, ili krene da rice, rokce i grokce tu u okolini. Na srecu, samo jednom sam imao prilike da cujem zavijanje vuka i osecaj kad ti krenu tnci uz ledja do kose je neopisiv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja