Jump to content

Moto Zajednica

sustanje menjac honda cbr 600 i zveckanje lanca

Recommended Posts

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ok druze hvala ti,znaci mogu skinuti samo spanet,nemoram skidati poklopac ventila da bih proverio nategnutost lanca posle spanovanja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

pa koliko sam gledao na netu steze se lagano dok ne prestane da se chuje....

neznam sada sta je pametnije,dali da pravim manuelni ili da kupim nov automatski?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

skidao sam poklopac i desno deklo i lanac mi deluje ok,kao i spaneri tj klizaci,e sada skidao sam spaner i rastavljao ga,

ali nisam zapamtio koliko je opruga bila nategnuta,mislim da sam je sada nategao malo vishe,koliko mogu da ocenim kada okrecem srafciger.u svakom slucaju kada sam vratio i pustio da sam nategne lanac,dobro je upalio sam i lanac se vise ne chuje.jedino sto me brine sta ako sam previse napeo oprugu?

malo se sada chuju ventili,ali otom potom za to moram odvesti kod majstora posto nemam plocice.koliko se krece cena stelovanja za moj bike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Nije dobro da bude pretegnuto, najebace ti lezajevi na radilici i bregaste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

skidao sam poklopac i desno deklo i lanac mi deluje ok,kao i spaneri tj klizaci,e sada skidao sam spaner i rastavljao ga,

ali nisam zapamtio koliko je opruga bila nategnuta,mislim da sam je sada nategao malo vishe,koliko mogu da ocenim kada okrecem srafciger.u svakom slucaju kada sam vratio i pustio da sam nategne lanac,dobro je upalio sam i lanac se vise ne chuje.jedino sto me brine sta ako sam previse napeo oprugu?

malo se sada chuju ventili,ali otom potom za to moram odvesti kod majstora posto nemam plocice.koliko se krece cena stelovanja za moj bike?

 

Opruga koju si ti nategao vrsi pritisak na lanac otpustanjem, tako da nemas brige. Znaci kad je pustis ona se rasiri koliko moze i tako gurka malo pomalo spaner u jednom smjeru.

Ono sto bi trebalo da te brine je novo zveckanje uskoro, jer ti je spaner vjerovatno otisao, tj. ide u oba smjera, inace nebi zazveckao ni prvi put.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

znaci nisam ja rucno pretezao lanac,vec je to uradila opruga,ali neznam dali sam je naspanovao previse.ako sam preterao pretpostavljam da ce opet praviti problem zar ne?probao sam dok je otvoreno desno deklo da pokusam da vratim spaner u nazad ali ne mrda.

hvala na odgovorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

opet ja.vratio sam se iz bosne juce i primetio sam da mi opet zvecka lanac kada je hladan motor.e sada intresuje me gde mogu kupiti lanac i spanere.koliko sam video ima onaj aktivni  spaner i 2 bocna i jedan gornji klizac lanca.trazio sam na netu ali neznam kako se kaze na engleskom,pa ako mi neko moze reci cene ili bar dati neki link,da znam na koju cifru da racunam,drugar mi cesto ide u nemacku pa mi moze uzeti preko ako ima tamo.pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

Koje ulje sipaš u motor da nepravi ono problem.

U moju bivšu CB1000 ja sam sipao Mobil i ako je preko 80000km prešla nije pokazivala potrošnju ulja ,sad je kod drugara i sa Motul-om ima potrošnju ulja .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

pa za 500-600 km koliko sam presao od kada sam je uzeo nisam primetio da trosi ulje...mada mala je kilometraza

prethodni vlasnik kaze da je sipao motul 5100 mada mozda je i do njega.....ali mislim da cu ga menjati posto mi ne deluje bas cisto,iako mi je vlasnik rekao da je uradjen servis

razmisljao sam da sipam ipone pa da probam sa njim..

mada mislim i da jevreme za zamenu lanca posto je na satu oko 50 i neka hiljada km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

Sad malo pridikujem .

Kad god sam kupio auto ili motor dovezao kuci i prvo zamena ulja i filtera tako da znam šta sam sipao i kad .

Ja sam ti naveo potrošnju ulja što se pokazalo na ovom motoru ali sam primetio kod nekih skojima sam pričao da sipaju auto ulje u motor što nevalja jel nema aditiv dodat za menjač.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

jbg nisam menjao jer sam uzeo od tipa sa foruma koji me ubedjuje da je uradjen servis kada je uvezao motor i pokazao mi je kantice ali naravno to nije garancija nizasta...uvek sam menjao ulje redovno....ali jbg sada nisam...ipak cu morati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Wice javni se za vikend pa da ti pogledamo spaner.. Mislim da imam jedan polovan ali ispravan kući  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Wice, idi kod nekog glodača napraviće ti španer sa ručnim dotezanjem (MCCT) za sitne pare. Mene je koštao 500 din sa materijalom, sam sam ga namestio, dotegao, radi kao doxa. Proveri strane forume, dosta hvale taj način štelovanja  lanca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

druze nisam vise pametan sta da radim,mogu ga sam napraviti,nije to problem,i video sam kako izgleda,ali su me mnogi odvratili od tog spanera,kao mogu ga previse pritegnuti pa ce puci lanac i slicno.....tako da mislim da bi bilo najbolje da uzmem originalan nov spaner.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Pa to je barem lako, napraviš ga, pa odeš kod majstora da ti dotegne koliko treba. Pa ga posle šteluješ na svakih 6000km, naravno kod majstora. Šalim se, nije baš sve tako, kad pretegneš lanac, motor teško okreće, teško vergla, nema snagu... Oseti se. A najlakše ti je da ga napraviš pa ga namestiš, pa onda juriš novi ili polovni. Najgore ti je da voziš motor sa neispravnim španerom (ili poluispravnim kakav ti je sad). Jedno jače turiranje i ode sve u ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja