Jump to content

Moto Zajednica

sustanje menjac honda cbr 600 i zveckanje lanca

Recommended Posts

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

zamenio sam nov spaner,i na leru je prestalo zveckanje :)

ali i dalje postoji cankrljanje pri zavrtanju gasa u voznji,u mestu se ne cuje,nije nista previse bucno,sta znam mozda to tako i treba da se cuje nisam pametan.menjao sam ulje ,nema opiljaka u ulju,skidao poklopac brege,nema ostecenja na bregastim,

neznam dali je moguce da se cuje ake su ventili rastelovani?ali na leru se nista ne cuje,samo kada poteze i to preko 3ooo obrtaja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

neznam,nisam pametan,skinucu poklopac kada stignem pa cu videti....nisam vozio ni jednu drugu cbr pa neznam dali se to cuje kod ostalih....

padalo mi je na pamet da mozda zvecka siber klip u karburatoru,pa mozda da lupa na maloj pesnici...nisam pametan sta bi moglo da bude,neznam da ne lupka neki ventil....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2007

Wice, idi kod nekog glodača napraviće ti španer sa ručnim dotezanjem (MCCT) za sitne pare. Mene je koštao 500 din sa materijalom, sam sam ga namestio, dotegao, radi kao doxa. Proveri strane forume, dosta hvale taj način štelovanja  lanca.

ajde molim te da mi das neki link ako imas da vidim kako izgleda manuelni spaner posto se i kod mene cuje  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Wice, idi kod nekog glodača napraviće ti španer sa ručnim dotezanjem (MCCT) za sitne pare. Mene je koštao 500 din sa materijalom, sam sam ga namestio, dotegao, radi kao doxa. Proveri strane forume, dosta hvale taj način štelovanja  lanca.

ajde molim te da mi das neki link ako imas da vidim kako izgleda manuelni spaner posto se i kod mene cuje  :-\

 

Prostiju stvar u životu nisam video, kad pogledam koliko ga naplaćuju oduševim se.

Skineš tvoj stari španer, kupiš komad aluminijuma i jedan šraf M8 (ja sam uzeo neki tvrđi od 10  neznam čega), dve matice za taj šraf i odeš kod nekog ko ima glodalicu pokažeš mu stari deo, da bi skinuo mere (prečnik dela koji ulazi u blok i raspon između rupa). Obradiš malo šestougaonu glavu šrafa pošto on naleže na plastiku koja gura lanac, matice staviš sa druge strane šrafa, gornju zavariš za šraf i to je to.

Mene je koštao 500din sa materijalom  ;D

 

 

Qmbya_tensioner.th.jpg

 

Štelovanje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2007

Wice, idi kod nekog glodača napraviće ti španer sa ručnim dotezanjem (MCCT) za sitne pare. Mene je koštao 500 din sa materijalom, sam sam ga namestio, dotegao, radi kao doxa. Proveri strane forume, dosta hvale taj način štelovanja  lanca.

ajde molim te da mi das neki link ako imas da vidim kako izgleda manuelni spaner posto se i kod mene cuje  :-\

 

Prostiju stvar u životu nisam video, kad pogledam koliko ga naplaćuju oduševim se.

Skineš tvoj stari španer, kupiš komad aluminijuma i jedan šraf M8 (ja sam uzeo neki tvrđi od 10  neznam čega), dve matice za taj šraf i odeš kod nekog ko ima glodalicu pokažeš mu stari deo, da bi skinuo mere (prečnik dela koji ulazi u blok i raspon između rupa). Obradiš malo šestougaonu glavu šrafa pošto on naleže na plastiku koja gura lanac, matice staviš sa druge strane šrafa, gornju zavariš za šraf i to je to.

Mene je koštao 500din sa materijalom  ;D

 

 

mLf04_tensioner.th.jpg

 

Štelovanje:

 

i koliko dugo vec vozis sa takvim spanerom i da li si imao nekih problema oko lanca?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2007

sad sam ga napravio i taj zvuk sto je postojao je odklonjen...sad me interesuje sta bi bilo pametno raditi?

da li stavljati nov lanac ili spaner (ili oba) posto nzm koliko je ovo dugovecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

pa ovo moze da traje,ali ja vise volim fabricko resenje,tako da sam uzeo originalan spaner

 

Ovaj iz videa prica o "stetnom djelovanju" fabrickog rjesenja, zbog cega je i uzeo ovaj "rucni".

A i nije da nema logike u njegovom rezonu... :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

manuelni je bolji jer je lanac uvek naspanovan istom silom,i nema  popustanja lanca usled pustanja gasa koliko dozvoli opruga na mehanizmu spanera,.uzeo sam fabricki,jer me mrzi da povremeno kontrolisem zategnutost lanca,ali da nisam mogao da ga nadjem da kupim,i ja bi stavio mehanicki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Ja prešao sa njim oko 2000km. Nisam ga dotezao, ako čujem kliktanje verovatno ću ga dotegnuti.

Što se tiče trajnosti... a šta može na njemu da se pokvari???

Na gixxer forumu je u mnogo postova objašnjeno i kako i zašto se stavlja MCCT.

 

Štelovanje

and GSXR-Freak recommends checking the tension every 6000 miles or so (tension can only be adjusted on the manual tensioner though, of course). If you have the manual tensioner already and get the "diesel" or clicking sound, it is wise to check the tension in the cam chain immediately.

 

 

Zašto staviti MCCT

APE manual cam chain tensioners are designed to replace the automatic and hydraulic tensioners on high performance engines. The automatic adjusters can back out when the throttle is closed suddenly at high rpm. This allows the cams to go momentarely out of time, and can result in bent valves and/or serious engine damage. Hydraulic tensioners have a tendency to put too much tension on the chain guide under high rpm/high oil pressure conditions, resulting in premature wear.

 

Moji jedini razlozi za stavljanje ovog španera su da nisam imao para za novi, a u ludilu traženja španera po internetu 500 puta mi je u google izlazio "APE manual cam chain tensioners" po "tričavoj" ceni od 51$. Odmah sam video da je upravo model za "napravi sam".

Još jedna stvar, ortak koji mi je uzubio motor i namontirao španer, inače mehaničar, je posle 3 dana takođe napravio španer, ali nije smeo da ga stavi na svoj  motor (GSXR750K2).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Pozdrav, da li neko moze mozda da mi pomogne...

U pitanju je honda hornet 600.

Motor lako pali, kada se upali, nebitno da li je hladan ili ne u masini se nista ne cuje. Kada se vozi motor i samo u dodavanju gasa se cuje neko zveckanje, puckanje u masini. Sumnjam na lanac bregaste. Znam gde se nalazi spaner ali ne znam sta da uradim sa njim. Je l moze neko da da neki savet?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Podledaj kakav ti je prednji lančanik. Skini dekl i vidi u kakvom je stanju. Ako je pohaban on se čuje. Kad kreneš lanac "preskoči".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja