Jump to content

Moto Zajednica

HONDA NT 650 V Deauville

Recommended Posts

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sunshine State - HERZEGOVINA N 42°42.757' E018°20.748'
  • Motocikl: Yamaha XT660ZA, BMW C-400X , Kymco People S 504T

E i ja sam o njoj razmišljao dok je nisam probao na Hvaru prije 20-tak dana na skupu isto Slovenačka

crna nova naravno 700ccm, a pored nje odma ista godina i sve PANEUROPIEN ST-1300 ma ogromna

je razlika ova ide kao da plovi sa vrhom gasa a Deauville se ipak muči u odnosu na nju jedino što nas

kolje registracija zbog tih 1300ccm a mislim da kod voženih i nije neka razlika u cijeni.

Ako sam dobro primjetio kod ove manje je čelični ram a kod veće ALU-FRAME.

Ne znam Wulfi da li bi kompromis bio VFR-800 sa koferima meni se čini da bi po meni, ali jedina stvar

koja mi na VFR smeta je lanac za razliku od ovih koje imaju kardan.

O tom kvrckanju i čukanju kardana nema ni govora ja se samo sjetim gdje sam ove godine išao sa BMW-om

u Albaniju pa sve do Grčke granice inazad pa samo po onako lošem i pršnjavom putu i u kiši bi za to vrijeme

i na te kilometre bar 5 puta bih morao podmazati i očistiti lanac, a ovako sam stalno ponavljao BOŽE HVALA

TI ŠTO IMAM KARDAN...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Ajde da dignemo malo ovu temu.

Imam finu ponudu za ovaj motor,pa se razmisljam dali da ga uzmem?

Posle svih ovis vasih hvalispeva o ovom modelu,mozda bih trebao odma da odem i da ga kupim ???

Motor koji je jako malo presao 20230km 98 god.ocuvan kao lutka je, boja mu je braon dukat.E sad  posto nisam ovaj model nikad vozio a video sam ga mnogo puta i svidjao mi se odavno,ali cena je bila problem.E sad imam neku kintu i dobru ponudu  ;D

Ja sam hteo neki drugi motor ali evo sad se bas razmisljam o ovom modelu.Mozda to nebi bilo losa investicija hhmmmm

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

CCCCCCCCCCC, sad sam išao na prozor da proverim da li mi je motor tu, rekoh, možda ti neko nudi moj motor ;) ;) ;)

Šalim se naravno, i moj je 98 godište, braon boje i sada ima 21000km.

Moram priznati da se meni ta boja nikako ne svidja, ali kad kupuješ polovan, ne može sve da se složi. Inače, ta boja je bio Hondin neuspeli eksperiment i već od 99 ne postoji. Ima još jedna razlika: samo 98 godište nema HISS ( Hondin sistem kodiranog ključa).

Poznato je da ovaj model drži cenu i nikad se nije mogao jevtino nabaviti. Ne znam kakva je tvoja ponuda i da li je motor u Srbiji ili Nemačkoj. Za poredjenje, ja sam moj kupio prošle godine u maju, imao je 9000km, top-case i dve nove gume (bukvalno, dobio sam ih u kesi upakovane u prodavnici), registrovan u Srbiji, za 3500E. Mislim da su cene od tada pale, ima ih i za ispod 3000, ali sa 50000-70000km i ne znam za stanje i opremu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Arakise, malo je visoko sedište na tom modelu  ;D

I težak je  ;D

I nema potrebe da se montira naprava za namerno curenje ulja iz motora  ;D

Nije to za dečaka kao što si ti  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Pozdrav svima.

Kolega Arakise RESPEKT ;-)

Nisam do sada detaljnije obratio paznju na ovako nesto, ali sada... Dopada mi se, moram priznati.

Ali obzirom da se jos nisam nauzivao na svom TA ne muci me nedoumica. Mogu samo da konstatujem da je po mom ukusu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

@arakis

@scuba

E vama dvojici baš nije dosadno :).

I nema potrebe da tvrdite pazar, zna se čiji je to budući motor. Samo da vidimo šta će čovek da kaže, kakvi su sada uslovi da bi nešto bilo prilika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Maribor, Slovenija
  • Motocikl: Honda Deauvill NT650, BMW R1150RT

Tema je malo stara ali i da se ja uključim sa mojim iskustvom.

Honda Deauvill NT650 je bio moj prvi motor. Za tu varijantu sam se odlučio jer sam u startu rešio tip motora koji želim:

1. motor cruiser za putovanja sa nekim komoditetom

2. obavezno kardan

Na izboru sam imao BMW RT, Pan Europiana, Yamaha FJR, Kawa,....

Sa obzirom, da je to moj prvi motor nekako sa respektom do jačih motora odluka je pala na Honda Deauvill NT650.

 

Kupio sam polavan motor iz Njemačke sa pređenih 22kkm god. 2002. Več prvi dojam je bio dobar, bez obzira na relativno malu kubaturu i snagu motor izgleda ''ko pravi motor''.

Uz moju visinu 183cmm i 115kg te težinu moje supruge i svom prtljagom taj motorič nas je prevezo po lepom delu ex YU. Na žalost zbog bolesnih roditelja 2013 nismno prešli više od 750km.

Jedina zamerka koju sam imao je prednji šajba. Zbog moje visine mi je stuja zraka tukla tačno u visini očiju, pa sam zbog toga povisio staklo. To mi je majstorski odradio Dejan iz Beograda. Sada mogu iza stakla zapaliti cigaretu.

Sa dodatnim koferom od 50l litara malo pedatniji vozač BP upakira svu prtljagu koju trebaš.

 

Očituje mu se mala snaga i velika težina. Moram reći, da ja nisam imao taj dojam, barem ne zbog mog načina vožnje. Autoput (koji izbegavam) do 130km/h, a na otvorenom je vožnja od 70-100km/h pravi užitak.

 

Što se motor samog tiče več ste rekli više manje sve, motor jako pouzdan nije sklon kvaru, menjaš ulje, kontrola svih tečnosti i vozi miško. 2 cilindra mu daju pravi osečaj motora. Neki moj prijatelj kaže da je bog sve značajne stvari napravio u paru, uši, oči, ruke noge, sise, muda..........i pravi motor mora imati dva cilindra!

Motor preporučujem bikerima kojima nije imperativ u što kračem vremenu stiči od tačke A do B, nego stvarno uživati u lagodnoj vožnji uz male troškove registracije, održavanja............

 

Moja želja je, da bi supruga položila A kategoriju i da kupimo još jedan takav motor, ali niti da čuje. Ali kako nije u startu htela ni čuti za motor ( a sada me več proziva kada idemo na vožnju) mislim, da će ipak ostati kod kuće i da ćemo voziti svaki svoj. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 371 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Da neotvaram novu temu, elem imam u ponudi Deauvil 700 novi model,moram da prebijam neki dug. Motor je 2007 ili 2008 godište, skoro nije vožen ima 10km u top stanju. E pitanje je koliko para to realno vredi jer ja moram da doplatim pa neznam šta bi to bila prava cena. Čekam doduše da čujem šta će on prvo reći za cenu ali bi voleo da čujem vaša mišljenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Zavisi od stanja i opreme ali otp. 4000, 4500, negde i jace.

 

 

Taj motor sam probao u 3T racingu i da imam te pare, ne bih se min razmisljao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 371 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Stanje kao nov, a od opreme ima kofer veliki sa naslonom za suvozača Honda org, vizir veliki neka vario varijanta, grejače ručki, ABS i još ponešto od sitnica. Nema ih baš kod nas po oglasima, a preko su cene tako negde. Će vidimo, hvala na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Old Fart, 86 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Honda NT700 VA

Stanje kao nov, a od opreme ima kofer veliki sa naslonom za suvozača Honda org, vizir veliki neka vario varijanta, grejače ručki, ABS i još ponešto od sitnica. Nema ih baš kod nas po oglasima, a preko su cene tako negde. Će vidimo, hvala na odgovoru.

 

evo, kod nas je odprilike ovako:

 

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=8203514

 

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7743059

 

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7523477

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 371 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Da to je to, ali novac koji mi duguje za posao verovatno neću moći da izvučem u kešu, već ćemo prebijati motor u dug. Postoji opcija da mi plati uskoro, to ću znati narednih dana, pa ako se to i desi onda nije problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Pozdrav.Imam u ponudi jednu Deauvillku pa bih voleo da mi kazete na sta obratiti paznju prilikom kupovine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja