Jump to content

Moto Zajednica

Koja guma za Enduro ?

Recommended Posts

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Gde ima da se kupe michelin gume?

 

U radnji u Osijeku, a kod nas samo kog nezvanicnih distributera jos uvek.

 

U kojoj radnji u Osijeku ?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Gde ima da se kupe michelin gume?

 

U radnji u Osijeku, a kod nas samo kog nezvanicnih distributera jos uvek.

U kojoj radnji u Osijeku ?

 

Vulkanizera Gorana Pardon 00385-31-381163 On poruci od zastupnika u HR, mozes dobiti i potvrdu za povracaj poreza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1331 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Doslo je vreme za zamenu zadnje gume, pa iako sam mislio da nastavim sa Anakee, usled vece zelje da u buduce vise silazim sa asfalta, mada ce asfalt i dalje biti u dalekoj vecini zastupljen, naisao sam na dilemu. Da li nastavaiti sa Anakee pitanje je sad ili mozda Sahara il nesto trece? Dao sam ovde par predloga ali ako neko ima i neki pametan a nije na listi slobodno. Da napomenem da napred ostaje Anakee bar za sada, relativno je nova.

 

Ako ti ostaje naprijed Anakee, onda stavi i zadnju Anakee... Osim toga, Sirac i Enduro 3 ti nisu ništa

bolje offroad gume od Anakee, ili toliko malo da je zanemarivo... Ili Anakee ili nešto sa ozbiljnijim

ripnama, kao T63 ili MT21 ili TKC 80...Ja sam vozio i Sirac i Enduro 3 i tvrdim da su lošije od T63 u

svim uvjetima vožnje... Trenutno su T63 nedobavljive u HR, nema ih više do iduće godine, sve je

rasprodano... Nema ni u SLO... Pa sam ja stavio Bridge TW 301/302...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Antek, cini mi se da si spominjao da si stavio Mitas E09, kako su ti se pokazale, koliko se moze preci sa njima u nekoj voznji 70/30, asfalt/makadam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Osim toga, Sirac i Enduro 3 ti nisu ništa

bolje offroad gume od Anakee, ili toliko malo da je zanemarivo... Ili Anakee ili nešto sa ozbiljnijim

 

 

Kako moze šara od Anakee biti ista na offu kao Enduro 3?

Da je od najgore plastike Enduro 3, ne moze Anakee bolje da zahvati podlogu nego Enduro 3.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1331 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Antek, cini mi se da si spominjao da si stavio Mitas E09, kako su ti se pokazale, koliko se moze preci sa njima u nekoj voznji 70/30, asfalt/makadam?

 

Jesam, i to sam vozio - za suho super, makadam super, za kišu katastrofa - nikad više!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1331 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

 

Kako moze šara od Anakee biti ista na offu kao Enduro 3?

Da je od najgore plastike Enduro 3, ne moze Anakee bolje da zahvati podlogu nego Enduro 3.

 

Može, može, to je toliko mala razlika da je praktički zanemariva. Enduro 3 je loš na mokrom

i kliskom offroadu, tako da je vrlo prosječan odabir. Kliže se po travi jako, u blatu je isto

loš, sve u svemu, 99% cestovna guma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

 

Kako moze šara od Anakee biti ista na offu kao Enduro 3?

Da je od najgore plastike Enduro 3, ne moze Anakee bolje da zahvati podlogu nego Enduro 3.

 

Može, može, to je toliko mala razlika da je praktički zanemariva. Enduro 3 je loš na mokrom

i kliskom offroadu, tako da je vrlo prosječan odabir. Kliže se po travi jako, u blatu je isto

loš, sve u svemu, 99% cestovna guma.

 

Aj posto verujem tvojoj proceni, koliko bi imalo smisla da metnem ContiEscape na moju AT? Imao sam TKC80 i pokazale su mi se jako dobro (jedino sto se pojedu dok popijes pivo ;D) sem po vlaznom asfaltu. Sad bi ipak stavio nesto da me drzi za laksi off preko zime a da se ne kotrljam po asfaltu (dok ne uzmem CR-a ;) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1331 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Aj posto verujem tvojoj proceni, koliko bi imalo smisla da metnem ContiEscape na moju AT? Imao sam TKC80 i pokazale su mi se jako dobro (jedino sto se pojedu dok popijes pivo ;D) sem po vlaznom asfaltu. Sad bi ipak stavio nesto da me drzi za laksi off preko zime a da se ne kotrljam po asfaltu (dok ne uzmem CR-a ;) )

 

Ne znam za Conti, nisam vozio, općenito su slabo zastupljene ovdje... Čuj, meni ako guma nije dobra po vlažnom asfaltu, onda

mi nije generalno dobra! U većini slučajeva su ljudi zadovoljni onim što imaju na motoru, pa iste preporučuju... No treba probati

svašta da se dobije objektivna slika. Bar po meni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

 

Kako moze šara od Anakee biti ista na offu kao Enduro 3?

Da je od najgore plastike Enduro 3, ne moze Anakee bolje da zahvati podlogu nego Enduro 3.

 

Može, može, to je toliko mala razlika da je praktički zanemariva. Enduro 3 je loš na mokrom

i kliskom offroadu, tako da je vrlo prosječan odabir. Kliže se po travi jako, u blatu je isto

loš, sve u svemu, 99% cestovna guma.

 

Aj posto verujem tvojoj proceni, koliko bi imalo smisla da metnem ContiEscape na moju AT? Imao sam TKC80 i pokazale su mi se jako dobro (jedino sto se pojedu dok popijes pivo ;D) sem po vlaznom asfaltu. Sad bi ipak stavio nesto da me drzi za laksi off preko zime a da se ne kotrljam po asfaltu (dok ne uzmem CR-a ;) )

      Abdula druze stari  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Antek, cini mi se da si spominjao da si stavio Mitas E09, kako su ti se pokazale, koliko se moze preci sa njima u nekoj voznji 70/30, asfalt/makadam?

 

Jesam, i to sam vozio - za suho super, makadam super, za kišu katastrofa - nikad više!

 

Uh, sad si me razocarao.  ;D

Sta vozis ti trenutno? Koja guma je dobra za 70/30, asfalt/makadam, a da se ne trosi ko sto kaze Abdulah dok popijes pivo! :o :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1331 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Uh, sad si me razocarao.  ;D

Sta vozis ti trenutno? Koja guma je dobra za 70/30, asfalt/makadam, a da se ne trosi ko sto kaze Abdulah dok popijes pivo! :o :D

 

Što je guma mekša, to bolje drži i prije se troši... Recimo, ja sam jučer montirao Bridgestone TW 301/302,

sad ćemo vidjeti kakve su... Prednja je dobra, to znam od prije... Osim toga, taj odnos cesta/makadam

uopće nije bitan, jer ostaje pitanje kako se želiš voziti van ceste... Ako ćeš paziti, svaka je guma dobra  ;D

U prvu i mic_po_mic... Moj favorit je T63, za sada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Imao je drugar na Dominatoru 650, extra zadovoljan.

 

Sto je nema vise?

 

Aj posto verujem tvojoj proceni, koliko bi imalo smisla da metnem ContiEscape na moju AT? Imao sam TKC80 i pokazale su mi se jako dobro (jedino sto se pojedu dok popijes pivo ;D) sem po vlaznom asfaltu. Sad bi ipak stavio nesto da me drzi za laksi off preko zime a da se ne kotrljam po asfaltu (dok ne uzmem CR-a ;) )

      Abdula druze stari  ;D

 

Xa xa ma ne mogu vise da maltretiram svoju kamilicu, istresao sam je iz gaca pa cu sad da je cuvam za put i laksi off ali... mora se nesto za merak uzeti  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1331 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Neko iskustvo sa Trailmax gumom ?

 

I to sam imao, ono, prosječna guma, nije za neki offroad... Nije me impresionirala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS, Ex BMW R1150GS, Ex Honda NX500R Dominator

Tema podignuta iz mrtvih a tice se prvenstveno dimenzije gume.Na dominatoru je trenutno 130/80 17 zadnja guma.Moze li se namontirati 140/80 17 i ako moze,sta cu time dobiti a sta izgubiti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 43 minuta, nikolapanic je napisao:

Tema podignuta iz mrtvih a tice se prvenstveno dimenzije gume.Na dominatoru je trenutno 130/80 17 zadnja guma.Moze li se namontirati 140/80 17 i ako moze,sta cu time dobiti a sta izgubiti?

Nisam lično probao, ali znam neke koji jesu i svi tvrde da je to loše. Na pravcu čak i upotrebljivo, a za krivine katastrofa. Skidali su ih vrlo brzo nakon probe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS, Ex BMW R1150GS, Ex Honda NX500R Dominator

Onda da kupim istu dimenziju.Ali ako krenem na taj put,oko mene sve propeleri 1150gs ,1200gs i moje magare.Hvala zika56

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ako nazad stavljaš 'za jedan' veću dimenziju onda stavi i napred isto, da održiš ciklistiku, najprostije objašnjeno. U suprotnom, ne stavljaj samo jednu veću gumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja