Jump to content

Moto Zajednica

Koja guma za Enduro ?

Recommended Posts

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Krusevac

Pozdrav svima,

Da li neko zna koju zadnju gumu mogu da namontiram na hondu dominator nx 650 1994god.

 

Fabricki nosi 120/90/17,a ja bih stavio neku malo siru npr. nasao sam povoljno 130/80/17 za nekih 30-40e.

 

E sada pitanje da li moze zadnja guma 130/80/17 na dominatora ?

A moze i neka preporuka za  enduro gume za asfalt ....

 

pozz aca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

Moze 130/70-17 na dominatora bez problema.

Najbolje je nova najpovoljnije su Mitas ima tema o tome

mitas??????? ako zelis ziveti malo duze uzmi bilo koju drugu , na kisi znaces sta je mitas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Moja sledeća guma je ili jopet Anake ili Conti Trail Attack, težak će biti izbor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Moja sledeća guma je ili jopet Anake ili Conti Trail Attack, težak će biti izbor...

 

Pre nego što se odlučiš da uzmeš Anakee, sa kojom sam i ja bio prezadovoljan, dobro pogledaj i Conti Trail Attack. Da sam sad u situaciji da kupujem enduro-turing gume mislim da bi prevagnula TrailAttack.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Koliko je nepreporucivo koristiti kramponke na asvaltu? Da li se radi samo o vecoj buci i vibracijama od cestovne gume ili postoje i neke drugi bezbednosni nedostaci. npr. kakve su kramponke na mokroj cesti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Koliko je nepreporucivo koristiti kramponke na asvaltu? Da li se radi samo o vecoj buci i vibracijama od cestovne gume ili postoje i neke drugi bezbednosni nedostaci. npr. kakve su kramponke na mokroj cesti?

 

  Kramponke se na asfaltu jako brzo trose stoga nisu bas preporucljive ako nemas para za bacanje . Naravno slabije , to jeste manjom povrsinom prijanjaju uz cestu samim tim veca je mogucnost proklizavanja , narocito krivine i mokra podloga  . Medjutim kada bi tura bila kombinovana asfalt sa makadamom , zemljom , blatom uvek bi se odlucio za kramponke jer je exta osecaj sigurnosti koje one pruzaju a na asfaltu bi bio mirniji na  gasu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Mikulanac, hvala na odgovoru. Nemam iskustva sa kramponkama na motoru, ali znam koliko su mi znacile na BMX i MTB koje sam vozio citav zivot. Osecam da mi nedostaju na TA kad skrenem sa ceste... tacno mi fali ta sigurnost koju kramponke pruzaju. Kod voznje bajsa sa kramponkama po asvaltu nisam primecivao neke nedostatke, ali voznja bajsa i motora se ipak razlikuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Moja sledeća guma je ili jopet Anake ili Conti Trail Attack, težak će biti izbor...

 

Pre nego što se odlučiš da uzmeš Anakee, sa kojom sam i ja bio prezadovoljan, dobro pogledaj i Conti Trail Attack. Da sam sad u situaciji da kupujem enduro-turing gume mislim da bi prevagnula TrailAttack.

 

 

 

Conti TA nisam imao zato me i svrbi da ih uzmem, a verujem da su odlične, a opet Anake sam izmenjao na skoro svakom motoru i znam kako dišu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Uhh uvek teska odluka ! Anakee uvek ! D607 Dunlop onako, Cope nemo se zahebes sa Trail Attack !!! samo za suv i rapav asfalt !!!

Probah Pirelli Scorpion i mislim da sam nasao buducu zamenu za Anakee !!! odlicna na asfaltu, suvom ili mokrom a na terenu daaaleko bolja od svih nabrojanih ! Mada nesto mi se mota Sahara po glavi !!!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Krusevac

OK hvala svima,

Ja se sve vise razmisljam da kupim ovu pireli scorpion sto prodaje balkanlover.

Ustvari nerazmisljam se,kesh me koci trenutno :( stigla me registracija-prenos,pa tako da cu jos malo

da gulim staru gumu :)

 

edit:da li je to ova guma pireli scorpion

pirelli_mt_90_st_scorpion.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

OK hvala svima,

Ja se sve vise razmisljam da kupim ovu pireli scorpion sto prodaje balkanlover.

Ustvari nerazmisljam se,kesh me koci trenutno :( stigla me registracija-prenos,pa tako da cu jos malo

da gulim staru gumu :)

 

edit:da li je to ova guma pireli scorpion

pirelli_mt_90_st_scorpion.jpg

 

Ne ! ova ! ma ima ih 15 modela  >:(

 

13Mrb_pirellimt90atscorpion.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Uhh uvek teska odluka ! Anakee uvek ! D607 Dunlop onako, Cope nemo se zahebes sa Trail Attack !!! samo za suv i rapav asfalt !!!

Probah Pirelli Scorpion i mislim da sam nasao buducu zamenu za Anakee !!! odlicna na asfaltu, suvom ili mokrom a na terenu daaaleko bolja od svih nabrojanih ! Mada nesto mi se mota Sahara po glavi !!!  ;D

 

A jel se pravi Scorpio prednja 19"

 

Ova mi se dopada, al ne znam dal ima u mojoj dimenziji

 

http://www.us.pirelli.com/web/catalog/moto/moto_catalogo_schedaDescription.page?categoria=style-2&vehicleType=MOTO&product_id=12619&uri=/pirellityre/en_US/browser/xml/catalog/moto/MOTO_MV90STSCORPION.xml&menu_item=/motorcycle/entertainment/riding-experience/riding-style-2#

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Uhh uvek teska odluka ! Anakee uvek ! D607 Dunlop onako, Cope nemo se zahebes sa Trail Attack !!! samo za suv i rapav asfalt !!!

Probah Pirelli Scorpion i mislim da sam nasao buducu zamenu za Anakee !!! odlicna na asfaltu, suvom ili mokrom a na terenu daaaleko bolja od svih nabrojanih ! Mada nesto mi se mota Sahara po glavi !!!  ;D

 

A jel se pravi Scorpio prednja 19"

 

Ova mi se dopada, al ne znam dal ima u mojoj dimenziji

 

http://www.us.pirelli.com/web/catalog/moto/moto_catalogo_schedaDescription.page?categoria=style-2&vehicleType=MOTO&product_id=12619&uri=/pirellityre/en_US/browser/xml/catalog/moto/MOTO_MV90STSCORPION.xml&menu_item=/motorcycle/entertainment/riding-experience/riding-style-2#

 

Nemam pojma !!! da li si kopao po netu ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Uhh uvek teska odluka ! Anakee uvek ! D607 Dunlop onako, Cope nemo se zahebes sa Trail Attack !!! samo za suv i rapav asfalt !!!

Probah Pirelli Scorpion i mislim da sam nasao buducu zamenu za Anakee !!! odlicna na asfaltu, suvom ili mokrom a na terenu daaaleko bolja od svih nabrojanih ! Mada nesto mi se mota Sahara po glavi !!!  ;D

 

Razočarat ćeš se, nije klincu na terenu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Uhh uvek teska odluka ! Anakee uvek ! D607 Dunlop onako, Cope nemo se zahebes sa Trail Attack !!! samo za suv i rapav asfalt !!!

Probah Pirelli Scorpion i mislim da sam nasao buducu zamenu za Anakee !!! odlicna na asfaltu, suvom ili mokrom a na terenu daaaleko bolja od svih nabrojanih ! Mada nesto mi se mota Sahara po glavi !!!  ;D

 

Razočarat ćeš se, nije klincu na terenu...

 

Onda definitivno scorpion !!! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free rider, 814 postova
  • Lokacija: Beograd/Borca
  • Motocikl: 2014 BMW R1200RT

Moja XL600R nosi iste dimenzije kao tvoj NX, elem na Bubanj potoku nasao sam METZELER ENDURO SAHARA 3 u extra stanju dimenzije 130/80/17, pazario je za 900 dinara i odmah namontirao, mogu ti reci da sam prezadovoljan, kako na asfaltu tako i van njega. Onda sam sledece subote nasao bridgestone 90/90/21 za 10 evra sa sve unutrasnjom, i nju sam namontirao i tako ja obuo mog ljubimca za male pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Doslo je vreme za zamenu zadnje gume, pa iako sam mislio da nastavim sa Anakee, usled vece zelje da u buduce vise silazim sa asfalta, mada ce asfalt i dalje biti u dalekoj vecini zastupljen, naisao sam na dilemu. Da li nastavaiti sa Anakee pitanje je sad ili mozda Sahara il nesto trece? Dao sam ovde par predloga ali ako neko ima i neki pametan a nije na listi slobodno. Da napomenem da napred ostaje Anakee bar za sada, relativno je nova.

 

Metzeler Enduro 3 Sahara

 

Metzeler_enduro3_sahara.jpg

 

 

Michelin Sirac

 

Michelin_sirac.jpg

 

 

Michelin Anakee

 

michelin-anakee-3_460x0w.jpg

 

 

Michelin T63

 

Image1912.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja