Jump to content

Moto Zajednica

DA LI JE IZVODLJIVO MENJATI KOMPLETAN MOTOR NA SKUTERU

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd

drugari bajkeri zanima me da li moze da se zameni kompletan motor na skuteru?

znaci skuter od 50 ccm,izbaci se taj motor i da se stavi neki jaci,recimo 125 ccm ili 150 ccm

pretpostavljam da ovo moze ali otkud znam pa reko da proverim,uzeo bih nekog stranca ili slupanog pa da ga zamenim

inace skuter je kinez,huatian qt9 50 ccm,razlog zasto bih ovo uradio je taj sto je motor star 2 god.i preso oko 6500 km,posle zamene varijatora na 2000 km i kajsa na 5000 km,jednostavno motor nece da povuce trebam da odem do servisa da to pogledam ali nikako da odem a i pre zamene kajsa dosta je slabo vukao ima ja mislim 2.8 kw motor,znam da je to slabo i da nemozes od njega da ocekujes bog zna sta  ali imao sam i apn 6 koji mu je parirao e jedino na nizbrdici niko mi nije mogao nista  ;D ,ali kao sto svi znate nizbrdo se svasta kotrlja... ;D.

pa me samo to zanima da li je ova varijanta izvodljiva?

pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

.Sve je izvodljivo imas na kupujem -prodajem celu masinu od honde pantheon 150 cc dvotaktna sve sa varijatorom ogibljenjem i zadnjim tockom  pa se upusti u pustolovinu !! Prvo i osnovno sve i da tehnicki uspes , finansiski se ne isplati i daleko premasuje vrednost prodam-kupim-drugi-motor-sistem!J licno iz svoje sopstvene znatizelje bi voleo da ti to probas i redovno izvestavas o stanju stvari! ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd

e vidis nisam tamo ni gledao,sad cu da vidim,znaci u principu ta varijanta moze da prodje,znas sta steta da stoji i da se nevozi a prakticno je nov motor tako da cu verovatno da se upustim u ovaj izazov

pozz druze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Verovatno ces morati da prepravljas i ram a mozda i plastike, zelim ti puno srece i naravno sve slikaj i obavezno nam redovno pisi kako napreduju radovi! A kad vec pipas do rama sa shvajs aparatom onda bi mogao i da ga ojacas, ipak planiras tu da stavis jacu masinu pa bi valjalo da bude i ram jak! Zelim ti puno srece i da te taj poduhvat sto manje kosta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/150CC-GY6-SCOOTER-ATV-QUAD-GO-KART-ENGINE-MOTOR-150-CVT_W0QQitemZ390039489483QQcmdZViewItemQQptZMotors_ATV_Parts_Accessories?hash=item390039489483&_trksid=p4506.c0.m245&_trkparms=72%3A1171%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318.

 

Ako je to skuter sa 13" tockovima trebalo bi da se nadje agregat koji u potpunosti odgovara, jer postoje 150ccm verzije sa tom sasijom i tockovima, pa bi verovatno sve pasovalo.

 

Posto iste agregate ugradjuju i na ATV, ti trazis onaj bez rikverca. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd

Verovatno ces morati da prepravljas i ram a mozda i plastike, zelim ti puno srece i naravno sve slikaj i obavezno nam redovno pisi kako napreduju radovi! A kad vec pipas do rama sa shvajs aparatom onda bi mogao i da ga ojacas, ipak planiras tu da stavis jacu masinu pa bi valjalo da bude i ram jak! Zelim ti puno srece i da te taj poduhvat sto manje kosta...

vidim matori da si pazario choopera,svaka cas,kako ti se cini?pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/150CC-GY6-SCOOTER-ATV-QUAD-GO-KART-ENGINE-MOTOR-150-CVT_W0QQitemZ390039489483QQcmdZViewItemQQptZMotors_ATV_Parts_Accessories?hash=item390039489483&_trksid=p4506.c0.m245&_trkparms=72%3A1171%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318.

 

Ako je to skuter sa 13" tockovima trebalo bi da se nadje agregat koji u potpunosti odgovara, jer postoje 150ccm verzije sa tom sasijom i tockovima, pa bi verovatno sve pasovalo.

 

Posto iste agregate ugradjuju i na ATV, ti trazis onaj bez rikverca. ;)

jeste matori 13",a gde bi mogao kod nas da nadjem agregat  koji odgovara mojoj sasiji da li mozda znas,pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

hehe, super, mada jos ga nisam registrovao, moram prvo skuter da prodam pa cu onda da registrujem motor, za sad se samo kad stignem vozikam po kraju i privikavam na menjac...

blackbite-ov predlog ti je ok, mozda bi se cak i najjeftinije uhvatio...eeeee da imao je neko u kupujem - prodajem da je slupao fvisiona 125ccm i prodaje ga pa vidi potrazi oglas mozda ce da da masinu posebno a verujem da ce to da pasuje i nebi trebalo da su neke velike pare u pitanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ako bi pasovalo od Fvision-a, bilo bi najbolje resenje, a ostaje jos i delova za rezervu. Za 150e koliko covek trazi isplati se. Da nemam motor pored skutera i sam bi razmisljao o ovom Fvisionu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja