Jump to content

Moto Zajednica

2010.-smrtni ishod

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Sombor

Sto vise gledam ovu crnu hroniku to me je sve vise strah i prelaziti ulicu, a ne jos sesti na motor.

 

Mozes postovati sve propise, nositi najbolju zastitnu opremu, voziti najopreznije, ali i poginuti zbog najmanje gluposti . Mada i voziti kao manijak svaki Boziji dan i da ti ne bude nista. Budimo realni, vecina vozaca kod nas ne bi trebala ni sesti za volan.

Kao ja dragi na primer...Sela sam na motor ne znajuci kakvih vozaca ima..I eto,zamalo mi ostala glava na semaforu...:/

Od tog dana sam zapocela ziveti novim zivotom i gledati drugacije bajkerski zivot...Dobro kazes,ne treba dosta njih sedati za volan,ali tu nema spasa...Neki sa najmanjih brzina i sa komplentnom opremom umiru,dok,naprimer,ja bez icega na sebi ostala ziva leteci nekih 70-ak metara a pri tome promasila semafor,trafiku,par znakova,red drva i jos klizanje motora koji je isao zamnom,srecom,zaustavio se nedaleko od mene...

Plase me pijani vozaci i oni puni adrenalina.Ali zaista smanjiti sa alkoholom i divljanjem pokazalo bi se kao smanjenje kojeg procenta nesreca na motorima.Kad bi neki ljudi bar malo gledali oko sebe i pazili na druge,a boga mi i na sebe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

Da se ne bi nagađalo:

 

Od januara poginulo čak 37 motociklista

26.08.2010. - 01:12

 

CRVENO - Na putevima u Srbiji od januara do jula život je izgubilo 37 motociklista, dok su 1.243 osobe povređeno. Prema podacima policije, u prvih šest meseci ove godine motociklisti su bili krivi za 327 udesa, ali oni istovremeno spadaju i među najugroženije učesnike u saobraćaju i trećina smrtno stradalih su mlađi od 30 godina. Lane je u istom periodu poginulo 39 motorista (za dva više), a i broj od 1.436 povređenih, bio je tada veći nego u ovoj godini.

 

Izvor: http://www.24sata.rs/vesti.php?id=78197

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Amsterdam
  • Motocikl: SUZUKI gsxr 750

Načitah se raznih stavova i razmišljanja, pa rekoh, da dodam i ja neko.

Neki lik je u jednom TV programu o bezbednosti u saobraćaju citirao svog prijatelja bajkera koji kaže:" Ja sam sve ove godine preživeo na motoru jer vozim tako kao da svi ostali učesnici u saobraćaju hoće namerno da me ubiju". To mi se učinilo kao dobar stav. Nikakvi novi zakoni, kazne, skupe kacige, sofisticirana oprema ne može zaštiti ljudsko biće pod točkovima četvorotočkaša, a oni su odgovorni, po svetskim statistikama za čak 80% nesreća kod dvotočkaša. Meni je, naravno lakše da delim stav  gorepomenutog, jer imam 25 godina iskustva u saobraćaju i 42 godine = manje hormona, ali i za mlađe bi motociklizam mogao da bude možda interesantniji, ako bi to shvatili kao kompjutersku igricu gde su svi protiv tebe, a ti imaš samo jedan život!

Jedne subote ujutro krenuo sam da se provozam. Bilo je rano i bez gužve. Usporavao sam lagano pred semaforom ( crveno svetlo, naravno), kad pored mene protutnji beli "Punto" i pravo kroz zrelo crveno. Pratio sam ga pogledom do sledećeg semafora misleći da nije primetio crveno svetlo, ali avaj - pun gas i kroz drugo crveno. Na trećem je morao da stane jer nije mogao da prođe od ostalih vozila. Upalilo mi se zeleno i krenuo sam do njega. Stao sam sa vozačeve strane i pogledao u njga. Bio je očigledno pijan od celonoćnog bančenja. Podigao sam vizir i upitao:" Jesi primetio da si prošao kroz dva crvena svetla sa najmanje 70 na sat?"  Mirno mi je odgovorio: "DA" . Srećom , pa ne nosim oružje te sam tako izbegao dugogodišnju zatvorsku kaznu. I dok ovo pišem sav se tresem od besa i nemoći pred ovakvim skotovima. Ali ono što mogu je da ne verujem nikom, pa čak ni najsjajnijem zelenom svetlu na semaforu.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Centralna Srbija
  • Motocikl: bicikl SCOTT, 1ks, manual, air cool, naked :))

a bas sam trazio neki skuter za sebe da mi to bude prvi dvotockas u zivotu... sada kad ovo procitah...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • pustolov :), 98 postova
  • Motocikl: XT 660 R

ne treba to da te pokoleba,taj majmun je tako mogao da uleti u pesake na pesackom tako da nema to mnogo veze sto si na motoru.

uzivaj u voznji i cuvaj se raskrsnica,one su najopasnije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd-stari grad
  • Motocikl: Piaggio x9 250cc

maa...kolko samo ginu ljudi kad padnu sa motora, udesi kolima, kolko samo ima ludaka koji poubijaju celu familiju-komsije-prolaznike.... pa nama ne treba rat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750, Honda VFR 800 Fi

katastrofa,pa malog bi za medjunozje obesio na glavmo trgu za primer drugim budalama koji misle da su mnogo jaki i brzi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Iako je stara tema, zasluzuje da se osvezi novim vestima: http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/407908/Sutra-presuda-bivsem-vozacu-Vlade-Srbije-zbog-smrti-motorcikliste

 

Vozac Vlade rep. Srbije je bio pijan kada je usmrtio motociklistu Marka Djordjevica. Prvobitno je bio osudjen na 3 godine zatvora + 3 godine zabrane vozenja (smejurija - ljudi dobiju za manji prekrsaj po 6-12 meseci zabrane upravljanja vozilom, a ovaj ubio coveka i dobio 3 godie zabrane ...). Sada ide nova presuda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja