Jump to content

Moto Zajednica

Da li se postize nesto busenjem rezone kod skutera?

Recommended Posts

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

hehehe :) nesto je drugar lupao da je nesto sekao,pa vadio,busio...pa ja reko da pitam iskusne momke :)

 

Ako je nesto vadio iz auspuha onda je to sigurno katalizator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Kod 4T masina se dobija minimalno na snazi sa promenom auspuha tj efekat je skoro zanemarljiv. Kod 2T masina cackanjem auspuha moze da se dobije mnogo vise od 4T ali opet ne mnogo tek cisto da se malo oseti u voznji. Dobices mozda za 4-5% bolje performanse ali je buka 2T motora skroz bez veze, Bar se meni ne svidja. Sto kaze GhostMile, mozes dosta da dobijes stavljanjem nekog extra auspuha ali dobitak je opet beznacajan u odnosu na cenu.

Ja sam moj 4T skuter probao i samo sa izduvnom granom i bez izduvne grane i sa iscepanim auspuhom. Bez komplet izduvne grane povecanje snage je minimalno. Testirao sam i za xx metra sa auspuhom ubrzam na 55kmh a bez auspuha mozda 57. Sa iduvnom granom slicno, a sa iscepanim auspuhom (odvarila se ona cevcica sto izlazi od auspuha) dobitak u snazi apsolutno nikakav ali je zvuk bio perverzija. Zvuk je bio dosta glasan, ne preterano taman odlican  ;D ali je zato bio nenormalno dubok. kada prodjem svi se okrecu i misle da je neka extra masina a kad ono kinez i to 50-ica :D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Kod 4T masina se dobija minimalno na snazi sa promenom auspuha tj efekat je skoro zanemarljiv. Kod 2T masina cackanjem auspuha moze da se dobije mnogo vise od 4T ali opet ne mnogo tek cisto da se malo oseti u voznji. Dobices mozda za 4-5% bolje performanse ali je buka 2T motora skroz bez veze, Bar se meni ne svidja. Sto kaze GhostMile, mozes dosta da dobijes stavljanjem nekog extra auspuha ali dobitak je opet beznacajan u odnosu na cenu.

Ja sam moj 4T skuter probao i samo sa izduvnom granom i bez izduvne grane i sa iscepanim auspuhom. Bez komplet izduvne grane povecanje snage je minimalno. Testirao sam i za xx metra sa auspuhom ubrzam na 55kmh a bez auspuha mozda 57. Sa iduvnom granom slicno, a sa iscepanim auspuhom (odvarila se ona cevcica sto izlazi od auspuha) dobitak u snazi apsolutno nikakav ali je zvuk bio perverzija. Zvuk je bio dosta glasan, ne preterano taman odlican  ;D ali je zato bio nenormalno dubok. kada prodjem svi se okrecu i misle da je neka extra masina a kad ono kinez i to 50-ica :D.

 

Sa ovim se ne bih bas slozio, kod 2t motora auspuh je veoma vazna stvar jer sve zavisi od njega. 2t motor bez auspuha prakticno i ne moze da radi. Kod 4t motora je skroz druga prica, auspuhom se ne dobija skoro nista kod malih kubikaza tipa 50ccm.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Kod 4T masina se dobija minimalno na snazi sa promenom auspuha tj efekat je skoro zanemarljiv. Kod 2T masina cackanjem auspuha moze da se dobije mnogo vise od 4T ali opet ne mnogo tek cisto da se malo oseti u voznji. Dobices mozda za 4-5% bolje performanse ali je buka 2T motora skroz bez veze, Bar se meni ne svidja. Sto kaze GhostMile, mozes dosta da dobijes stavljanjem nekog extra auspuha ali dobitak je opet beznacajan u odnosu na cenu.

Ja sam moj 4T skuter probao i samo sa izduvnom granom i bez izduvne grane i sa iscepanim auspuhom. Bez komplet izduvne grane povecanje snage je minimalno. Testirao sam i za xx metra sa auspuhom ubrzam na 55kmh a bez auspuha mozda 57. Sa iduvnom granom slicno, a sa iscepanim auspuhom (odvarila se ona cevcica sto izlazi od auspuha) dobitak u snazi apsolutno nikakav ali je zvuk bio perverzija. Zvuk je bio dosta glasan, ne preterano taman odlican  ;D ali je zato bio nenormalno dubok. kada prodjem svi se okrecu i misle da je neka extra masina a kad ono kinez i to 50-ica :D.

 

Sa ovim se ne bih bas slozio, kod 2t motora auspuh je veoma vazna stvar jer sve zavisi od njega. 2t motor bez auspuha prakticno i ne moze da radi. Kod 4t motora je skroz druga prica, auspuhom se ne dobija skoro nista kod malih kubikaza tipa 50ccm.

 

 

 

To sam i ja rekao. Prepravljanjem postojeceg auspuha se ne dobija bas mnogo ali stavljanjem pravogo sportskog auspuha dobija se dosta. Ja sam eksperementisao sa mojom 50icom 4T tako da je na dobitku samo zvuk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Da ne otvaram novu temu,mozda vec neko vidi pa mi odgovori...Zanima me za yamahu majesty 125 da li bi mi bilo bolje izbusiti samo 2-4 rupice pored centralne ili izvaditi centralnu cjevcicu,ne zelim da dobijem na snazi zelim samo malo jaci zvuk?Ovdje kod mene u B.L malo tih da kazem boljih dijelova za skutere ima pa se onda snalazim kako znam...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

De ces da se patis da otvaras pa zatvaras auspuh, ja sam mom liberty-u busnuo jednu poveliku rupu ispod ukrasnog lima i dobio fenomenalan zvuk. Elel da bi se dobila snaga uz otovoreni auspuh ide i veca dizna, prenos itd...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Bušenjem auspuha na motoru se dobije rupa na auspuhu ... i sad, u zavisnosti od toga koliko rupa želiš, toliko ih probušiš i imaš ih .. :takoje:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 30 minuta, strasilo je napisao:

Bušenjem auspuha na motoru se dobije rupa na auspuhu ... i sad, u zavisnosti od toga koliko rupa želiš, toliko ih probušiš i imaš ih .. :takoje:

:lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ко каже да ничим изазвано оживљене теме не могу да буду интересантно штиво?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pazi sad, u zavisnosti od diametra rupe dobija se i mogućnost da se zaviri u unutrašnjost auspuha.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ako je rupa sa donje strane dobija se i nemogućnost da se auspuh ispuni tečnošću. :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...
48 minutes ago, Singularitet said:

Da, al' ubija aerodinamiku.

To je jako bitno mozda cak i naj bitnije, obavezno uz busenje i neki down force sojler-cic na sam auspuh. :jee:

 

#Bušenjem auspuha na motoru se dobije rupa na auspuhu ... i sad, u zavisnosti od toga koliko rupa želiš, toliko ih probušiš i imaš ih #

:lol3: hahahahaha Rofl

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Pogledao sam sve vase odgovore i uradio sam sljedece a to je da sam oko sredisnje cjevcice (prigusivaca) nekim da kazem srednjim borerom probusio 4 rupice i sa tim dobio mnogo ljepsi zvuk sto sam i zelio,nije ni preglasan a ni tih bas je da kazem da ne probudim komsije dok ujutru krecem na posao ... :D:D:D samo da napomenem nije mi bilo vazno da dobijem sa tim nista mislim snagu itd.samo mi je bilo vazno da dobijem malo na jacini i cistoci zvuka a ne onaj njegov standard koji me jeo svaki dan kada sam god upalio motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja