Jump to content

Moto Zajednica

Givi Maxia E52 Kofer - Montaza STOP svetla

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

al da je e55 ruzan, jeste.

 

:D :D

 

Apsoulutno. Neuporedivo ruzniji od e53, iako je noviji model.

 

 

 

Misliš na K53' (Kappa) ili E52 (Givi)? Ja se Bog'me ne biK ljutio za jedan E55, čak bih drage volje menj'o ovu Maxiju za E55....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

ali i to nije problem za maximalnu picajzlu  :D

 

nece da se vide nikakve zice. poklopac koji svetli ti treba kada je kofer zatvoren, a prelaz kontaktima ka donjem je isto lako izvesti.

 

 

Khm khm, kao što rekoh (boldovano gore)  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Misliš na K53' (Kappa) ili E52 (Givi)? Ja se Bog'me ne biK ljutio za jedan E55, čak bih drage volje menj'o ovu Maxiju za E55....

 

Mislio sam na e52 (Givi).

 

Ja sam, kada sam kupovao kofer, probao kako na mom motoru stoji i e52 i e55 (oba Givi) i mogu reci da je e52 neuporedivo, neuporedivo lepsi...

 

Naravno, sve je to subjektivno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

jedno pitanje... jel ima smisla de se ovo (http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=46928&trazi=1&ur=1&model=94&m=--Oprema-i-delovi-Led-diode) uvuče između crvene plastike i kofera i poveže... ne mora da se buši koder na mnogo mesta a trebalo bi da može da svetrli sasvim lepo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Hmmmm.dobra ideja...KOliko mikro kandela su jake led sijalice?

 

Crvene su 5000 mcd a amber 12000 mcd i kad se "došteluje" sve svetleće do bola...

 

@Aćim: Napravljene su rupice samo na pokrivnoj/ukrasnoj ploči, glavna nije dirana da se ne bi oslabljivala jačina iste-sve se to u principu vrlo lako izvede, nikakav problem

 

@Severian: E55 ima lepše odrađeno mesto za migavce ali su postavljeni u gornjem delu - poklopcu tako da će se žice neminovno videti što može samo estetski da zasmeta, ali i to nije problem za maximalnu picajzlu  :D . Sve ostalo je identično. Primera radi, ovaj isti komplet bez prepravki odgovara i za Kappu K53 jer je donji deo identičan, ukoliko vlasnik ne smatra da migavci moraju da idu u gornji deo tj. poklopac

Da. Te od 12000 mcd su tzv "Super" hell..oko 45 din komad.Mada me bune te crvene od 5000.Da nisu previse slabe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Pa na jakom suncu se vide odlično a još više kada je mrak i to je meni jedino merodavno. Možda deluje slabo kao podatak na papiru - 5000 mcd, ali su se u praksi pokazale kao apsolutno adekvatne - čak deluje kao da jače svetle od onih amber koje su više nego duplo jače... Mislim da nema realne potrebe za 12K mcd, mada, sve je stvar ličnog opredeljenja i budžeta  ;)

 

Popsy, može da se stavi takva traka nije nikakav problem i ja sam razmišljao o tome, ali se dobija samo 1 vrsta svetla - npr. pozicija ili stop, a opet mora da se mozga oko konektora. Jeste malo jeftinije rešenje ali nije iste funkcionalnosti i snage osvetljenja... Usput, ni moj kofer nije bušen uopšte osim za kontakte na dnu što se i u ovom (a i u svakom) slučaju mora uraditi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

Te od 12000 mcd su tzv "Super" hell..oko 45 din komad.Mada me bune te crvene od 5000.Da nisu previse slabe?

 

nisu super hell (radioklub terminologija) nego daylight traffic i pakardove su.

i nisu slabe kao takve, pozicija koristi samo 3mA struje kroz diode. stopaljka je sa oko 20ak, mislim da je 17mA.

kolicina nije odabrana slucajno, 1 ledara gadja tacno 9 "piksela" plastike (3x3) pa je tako ispostovano i po horizontali. koga ne mrzi nek broji.

da neki mudrijas u giviju nije stavio bistru crtu (bez piksela) po sredini, bio bi bolji raspored al je i ovo dovoljno.

ima malo i fizike naravno, al posto je protitip u pitanju, mala vrljanja su zadovoljavajuca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Napisah tzv. Super hell.Zato sta sam takve kupio sa tim nazivom a vidim da ih ima i po internetu u svetu.NEbitno za ovu pricu.Ja sam zadovoljan sto sam kao pokretac ove teme i obrazlozio,slikao i sl.Meni su novina pokazivaci pravca na koferu,sto je lepa varijanta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Meni su novina pokazivaci pravca na koferu,sto je lepa varijanta.

 

Meni se cini da crveni pokazivaci mogu nase vozace vise da zbune, nego da pomognu. Ipak, bez obzira na crvenu plastiku, moguce da uzivo pokazivaci i imaju amber nijansu...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Ipak, bez obzira na crvenu plastiku, moguce da uzivo pokazivaci i imaju amber nijansu...

izgleda se na snimku ne vidi najbolje. oni imaju amber boju.

 

Da, definitivno se ne vidi najbolje. Meni deluju onako "americki" crveni migavci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Moze li mi neko pomoci i reci da li na ovu maxi-u moze da se stave led diode za stop svetla i migavce??

Juce sam ga kupio pa ako mi neko moze pomoci bio bih jako zahvalan.

Unapred hvala!!!

post-6387-12879062886958_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Moze li mi neko pomoci i reci da li na ovu maxi-u moze da se stave led diode za stop svetla i migavce??

Juce sam ga kupio pa ako mi neko moze pomoci bio bih jako zahvalan.

Unapred hvala!!!

Koliko znam taj model nije predvidjen ali moze na svaki da se staveledovi.Malo busenja i zavrsen posao.Kontakt je malo teze napraviti ali i to moze.A Ako nemas obicaj da skidas kofer mozes i fiksnu vezu da napravis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Evo kako sam ja namestio ustvari samo sam povezao kofer na struju ostalo mi je jos da kupim i ubacim diode.

 

Konektor ispod nosaca. (kompjuterski konektor ima 4 pina ali ja sam koristio samo tri.)

QIA23_p1250147.jpg

 

 

Konektori ili u mom slucaji mali srafovi sa orugicom iz hemiske olovke.

2ORKN_p1250149.jpg

EBpoE_p1250163.jpg

wzxmh_p1250161.jpg

 

Konektori na nosacu kofera, u mom slucju danak lim a ispod lima izbisena mala rupa kroz koju prolazi kablic koji je zalemljen na lim (ovaj lim treba jos malo da se obrad jel je ovako malo ruzno ).

hZ1xV_p1250156.jpg

 

Zalemljene zice na srafove iznutra kofera. (inace ovaj krug ima poklopac).

4DZJW_p1250153.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Izvini ali trenutno sam ostao bez aparata  :'( Tek sutra mogu da slikam.

 

Jedno pitanje koje led diode iz radio kluba da kupim. Planirao sam tri reda led dioda dva reda sa Stop svetlo a jedan red pozicija. E sad u redu sam planirao da stavim 8 led dioda pa sam u dilemi da li da stavim manji broj jacih  od  10000mcd ili da stavim veci  broj slabijih od 2200mcd  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

 

Koliko znam taj model nije predvidjen ali moze na svaki da se staveledovi.Malo busenja i zavrsen posao.Kontakt je malo teze napraviti ali i to moze.A Ako nemas obicaj da skidas kofer mozes i fiksnu vezu da napravis.

[

 

Hvala za inormaciju ali mi reci gde mogu da kupim te led diode za stop svetla i migavce?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Obrenovac

leonta, ajd skini crvenu plastiku i slikaj zonu koju pokriva kao i unutrašnju stranu crvene plastike.

 

Evo slika

 

crvena plastika iznutra

cela

NNWwp_p1250170.jpg

samo deo gde treba da stije lede diode

GoQIP_p1250171.jpg

 

Kofer sa reflekujucon trakom ispod crvene plastike

AGmQM_p1250173y.jpg

posle odljepljivanja ref. trake

gxjy1_p1250174.jpg

Rg4pd_p1250175.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Uh...Ovaj stari model isto ima predvidjenog mesta za ledove.Super! Na dnu kofera bi onda trebalo da postoji i mesto za kontakt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Zavrsena ugradnja led diodica. Kupio sam u Mikroprincu samolepljive SMD Led trake od 3500mcd i ako verujete svetle ko nenormalne.  ;D

 

Evo trakica isecene na na po 4 segmenata

 

0OZhC_p1250213.jpg

 

Samolepljive trakice na koferu

 

IFQrp_p1250223.jpg

 

Sa obe strane stavljene i stavljena crvena plastika (svele sva tri reda)

 

T494J_p1250229.jpg

 

Svetle gornji donji red

 

316KA_p1250231.jpg

 

Svetli samo srednji red koji sam ja zamislio kao stop svetlo jel se nalazi u sredini i tu je nekeko najace svetlo jel po sredini prolaze ravne strafte i svetlost proazi mnogo jace nego gore i dole

 

vMrKY_p1250232.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja