Jump to content

Moto Zajednica

Far na kinezu... a to treba da baca svetlost?

Recommended Posts

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Daklem, kao i svi ljubitelji, vozaci i vlasnici kineza imam i ja MUKU kad se vozim nocu, jer ona sijalica od 35w daje svetlo taman toliko da kazem da ga ima, a rupe nece same da se sklanjaju, ka ni raznorazne zverke (cak sam zgazio i zeku motorom-dao je zivot za gulas)... E sad ja znam da je neko grunfovao malo sa time, menjao sijalice i ostalo pa me interesuju licna iskustva i saveti

1. ako se napakuje sijalica od automobila 45/50w (kruska) mora da se prosiri otvor da legne novo sijalicno grlo- interesuje me da li se menja snop svetla i rasipanje, jer ne bih da razbrusim otvor a da dobijem povecano rasipanje koje nece da koncentrise snop svetla pa sam o5 na istom, samo sto imam i far manje, jer ne mogu da vratim na staro- znaci nema vise ‚‚kvadrata‚‚ kad se upali kratko ni ‚‚strele‚‚ kad je upaljeno dugacko

2. koliko se greje far obzirom da je ceo plastican?

3. ako ne uspe to, ostaje stari far 30/35w sijalica, a imam par halogenki 35w koje bih napakovao sa strane na drzace prednjeg vizira (isti je skinut) pa me interesuje da li ce to da fercera tj jel nije mnogo opterecenja na alternatoru tih dodatnih 70w

I da motor je KEEWAY SUPERLIGHT kruzerce od 150 kubova

Bratjo kinezi pomagajte...Pozdrav i siroki putevi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

procitaj dzoksovu temu kinroad 250 problemi i resenja u njoj je opisano kako je zamenjeno socivo iz ovog fara sa socivom iz traktorskog fara... piraj dzoksa on ce ti resi koliko je zadovoljan sa ucinkom ovog grunfovanja... po slikama bih rekao da je bolje sa traktorskim socivom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Ukapirao sam i ja da je bolje zameniti far, tj socivo nekim drugim, al sad su u pitanju gabariti i koje se socivo hvata, nego me cisto zanima ovo gore vec upitano kao prelazno resenje dok ne nabacim novi far ili novo socivo, jbg krenula je sezona a i nocna voznja pa ne bih da se opet susrecem sa raznim rupama i zvarekama pokraj i na putu, pa cisto da znam dal da busim far i da montiram sijalicu od kola kao alternativu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

tako nesto je uradio forest sa foruma na njegovom chalingeru (uglavio u ovaj far H4 sijaicu) do sad se nije zalio da je imao problema sa topljenjem ili necim slicnim, pa mozes sa njim da vidis kako je zadovoljan, a i mislim da ce se i sam oglasiti ovde kad vidi temu...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Evo ovako vec sam to pisao i imate i slike u mojoj temi sa kinroadom 250

Od Ivana iz Glognja sam dobio informaciju da se u far napred moze ubaciti far od fergusona crn far sa jednom osovinom za montiranje.

Rasklopis ga i iskoristis njegovo socivo posto je ovo kinesko ocajno, ubacis H4 sijalicu u njega i vratis i namontiras nazad u svoj far. Znaci samo ubacis socivo i staklo ostalo leze sraf na sraf sa mojim farom. Povezes i problema nema....

Posle mozes ubaciti onu sijalicu nightbreak ili kako se vec zove....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Hvala svima na savetima, ostaje mi da se prosetam po prodavnicama i nadjem far za fergusona, ili da skoknem do buvljaka, javljam vam rezultate kad sve to napravim....naravno i kacim slike ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

E a jel smem staviti xenon kit samo jednu sijalicu i balast... Oce li mi far izdrzati nece se istopiti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

Proveri sa Ivanom dal dinama na kinezu moze da "puni" H4 od nekih 55wplus migavce plus sirena , stop, pozicija....Mislim da to ozbiljno moze da ugrozi 15w-nu dinamu, odnodsno "magnet" Ja sam na mom kinezu ubacio obicnu balonku od 35w i mogu ti reci da kad vozish pod dugim svetlom prekodana dinama jedva puni a sirena radi ko decija trubica a o jacini migavaca da ne govorim. Resenje je jaci akumulator nesto od12-15 ah mada i on kad povuce vecu struju zbog pada napona mogao bi bar neku zicu kremirati.. Uzasna je instalacija na kinezima i ja sam sve promenio da bi dobio dobru rasvetu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

releji se podrazumevaju, a sto se tice alternatora mislim da cu na kraju otici i do servisa pa da vidim koja je specifikacija posto ne mogu naci nigde na netu snagu punjenja

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

ja sam cirkulisao po Panchevachkom bljuvaku tamo ima veoma simpaticnih farova za domacu radinost , slikao pa ko voli .....cene su od sedamsto do hiljadu dvesta dinara za par farova ,metalni su i hromirani ...znaci temperatura ne smeta!!

post-4960-12879032038515_thumb.jpg

post-4960-12879032039147_thumb.jpg

post-4960-1287903203956_thumb.jpg

post-4960-12879032039966_thumb.jpg

post-4960-1287903204038_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

tako nesto je uradio forest sa foruma na njegovom chalingeru (uglavio u ovaj far H4 sijaicu) do sad se nije zalio da je imao problema sa topljenjem ili necim slicnim, pa mozes sa njim da vidis kako je zadovoljan, a i mislim da ce se i sam oglasiti ovde kad vidi temu...  ;)

he, he

to se sasvim slučajno desilo. Elem, kada je trebao da krene kući autoputem iz vrčina, sijalica je odjednom pregorela. Kako nismo imali njegovu sijalicu, na grlo fara, postavio sam adapter za H4 sijalicu, stavili sijalicu, pričvrstili i šljaka ko luda.

Ja sam to isto i kod mene uraio ali na oborenom svetu se ništa ne vidi, svetlo se rasipa ali dugo sveto bije ko ludo. Jbg za sada ga vozim pod dugim svetlom, drugi vozači malo blicaju i jxxx mi mxxxx zbog toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Zajecar(centar grada)

na oborenom svetu se ništa ne vidi, svetlo se rasipa ali dugo sveto bije ko ludo.

 

okreni da ti lim bude ispod vlakna i to povezi za kratko...a ovo vlakno bez lima nek bude dugacko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Ma ja za sad na mom faru imam standardnu sijalicu od 35w ali ja ocu da je promenim i stavim XENON KIT 35w znaci to je set (jedna halogenka, adapter, balast iliti trafo, i nekakvih tonu kablova)

Ali ne znam kolika je razlika u temepreaturi izmedju obicne balonjare od 35w dugo-kratko i xenon halogenke 35w dugo-krtko. Bojim sa da mi ne istopi ono plasticno ogledalo a sto se potrosnje tice ona je ista za to ne brinem al brinem ocu li nakon 30 min rada moci da rostljam cevape i osale djakonije na faru a samim tim i da spalim socivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Zajecar(centar grada)

e pa neznam....sinoc smo se ja i ortak vozili.,.on ima sprint prince 125cc i naprd standardnu sijalicu sto je uz motor dobio...,mogu reci da daje sasvim solidnu svetlost...ali naravno is no match against H4 blue ;D...salim se..ovaj kineski far ima dobro usmerenu svetlkost...bas u skoro lep snop pravo ispred motora,dok moj far od juga pravi kocku ispred mene za kratko i neku vrstu romboida na dugacko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Nasao sam na ebay-u 35W halogene sijalice koje su napravljene za ove nase plasticne farove. Da li neko ima iskustvo sa njima, tj. da li ima ikakvog napretka ?

 

http://cgi.ebay.co.uk/Lifan-Wacky110-LF110GY-E-12V-H-LIGHT-BULB-35W_W0QQitemZ250415806959QQcmdZViewItemQQptZUK_Motorcycle_Parts?hash=item250415806959&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1683|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318|301%3A1|293%3A1|294%3A50

 

 

Ne verujem da se puno dobija ovime.

 

 

Na svoj motor sam stavio neku napucanu halogenu sijalicu iz luisa od 40/45W.

Vidi se nesto, ali nista posebno, a juce sam primetio da su se pojavile bubuljice po senilu. Majq im tacno za 35W ga napravise.  Ponadaio sam se da ce preziveti bar tih 10W viska, ali izgleda nista od toga.

 

Ne znam koliko dobro podnose xenone, ali sa ovim farovima 35W je max.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

 

Kad otvorite far,videcete da nase plasticno socivo drze 3 zavrtnja.Odvijete ih i izvadite komplet plasticno socivo i "plasticno staklo",da se tako duhovito izrazim,sto rece Lazar Ristovski u jednom filmu. ;D

Uzmete socivo sa staklom od IMT-a,ili Fergusona,prislonite uz okvir naseg fara i pricvrstite istim zavrtnjima(3 kom),i resili ste ugradnju.

Sad,nije lose da pistoljem za plastiku malo nalijete sve to iznutra,da bolje drzi jer je malo tezi taj far posto ima lima i stakla,ali nije obavezno,ova tri zavrtnja to lepo drze.

Naici cete na problem sto na novom faru nema rupa kroz koje prolaze ta 3 zavrtnja,ali malo jaceg lima kroz koji probusite rupu za zavrtnje,a drugi kraj okrenete da pritiska socivo resava problem.Ili probusite 3 metalna dinara,na sredini,provucite kroz njih srafove,kad zavijate ta 3 dinara ce pritisnuti socivo na okvir fara,ako jedna strana malo viri,obrusite je.Kako ovo zvuci komplikovano kad pisem,a kad neki od vas pocnu ovo da rade,videce da je prava smejurija,lako je.

Obavezno povezite preko releja,moji su recimo u kucistu fara stali.

Magnet bar na mom motoru odlicno puni,imam utisak da mogu jos jedan far da ugradim,ali bi time presao prag ukusa,i nepovratno otisao u kiceraj,a sudeci po nasoj estradi,vidim da je to put sa koga nema povratka ;D ;D

Ziveli!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja