Jump to content

Moto Zajednica

Veljko Vlahovic vise nije sa nama...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: PG, MNE

Nisam vjerovao da cu zbog njega otvoriti ovaj topic a na svom forumu otvarati podforum Crna Hronika, ali neka "nebeska pravda" me po ko zna koji put natjera na to, kao i da se zapitam o kakvoj se to pravdi radi kad odlaze prerano dobri i pravi ljudi, a oni koji su sve suprotno od toga dozive duboku starost.

 

Veljko je moj prijatelj od nedavno, ali je moja tuga danas ogromna je nije vise sa nama. Veljko koji mi je pomogao da kupim svoj prvi motor,"crnu kobilu", kako je on zvao i koju je on posle kupovine vozio do garaze jer ja nisam znao, upucivao me, ucio, savjetovao da kupujem opremu i prije svega  uveseljavao, cinio me srecnim i veselim svaki put kad ga vidim ili cujem. Ne samo mene, sve nas, svi smo mi dobili dio njegove nevjerovatne harizme koju je nosio svuda i uvijek sa sobom.

 

Kao i sve stvari u zivotu, sve hobije i ljubavi koje je imao i zivio kako malo ko od nas zivi, a imao ih je mnogo, zivio je do kraja, extremno, bez zadrske i vracanja unazad. Svaki put kad sam ga vidio na motoru, ledio sam se od prizora koji mi je bio pred ocima, a strah mi je brisao Chika-Veljin osmijeh, jer to je bio SuperFlyGuy koji je sve mogao, bio prvi, najbolji. Jednostavno to je bio Veljko.

 

Tako je bilio i sa ronjenjem, hobijem kojem se predao potpuno, do kraja. U svom stilu, extremno i potpuno ii ako su ga odgovarali da je opasno da ostaje toliko dugo po 2.5minuta po svakom zaronu.

U petak 24 Aprila je Veljko zaronio poslednji put, u Budvi na plazi izmedju Mogrena i Jaza. Suze mi dolaze jer shvacam da nikad vise necu cuti nijednu od njegovih milion prica, o svojim iskustvima, o Zavali u Budvi, o Sofiji cerci komandanta americke vojne baze, o plazama Vijetnama, o skijanju na Alpima, zgroziti se nad njegovim do kraja oguljenim gumama koje se i dalje vrte brze i ludje od icijih...

 

Ne mogu da vjerujem da nikad necu cuti vise:"Raggio Fotonico, jeli ta crna kobila marsira ili galopira?"

 

Pocivaj u miru moj druze,

neka su ti siroki putevi nebeski i bistre dubine u koje ces zaroniti

 

Tvoj tuzni prijatelj

Raggio Fotonico

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: PG, MNE

 

Tijelo ronioca nađeno na dnu mora

OKONČANA POTRAGA ZA VELJKOM J. VLAHOVIĆEM KOJI JE NESTAO U PETAK U BUDVI

Budva – Nakon gotovo cjelodnevne potrage, specijalizovana ekipa policijskih ronilaca juče oko 16 časova pronašla je u moru kod Velike ponte na drugoj mogrenskoj plaži beživotno tijelo Beograđanina Veljka J. Vlahovića (41).

Vlahović je, kako “Vijesti” saznaju, prekjuče oko 14 časova sa podvodnom puškom krenuo u ribolov i svoje lične stvari i motocikl ostavio na plaži Ričardova glava kod prijatelja. Vlahović, koji je poznat kao strastveni ronilac i ribolovac, gotovo svaki lijep dan koristio je za svoj hobi. Kobnog dana, Vlahović je ronio na dah, tako da se sumnja da mu je pozlilo na dubini, što je uslovilo i davljenje.

Nakon što se nije vratio ni poslije nekoliko sati, njegov nestanak policiji su prijavili lokalni ribari, pa je uslijedila potraga kojom je rukovodilo odjeljenje Plovne jedinice Budva. U potragu se uključio i helikopter MUP-a, koji je preksinoć reflektorima osvjetljavao cijeli mogrenski zaliv, gdje se pretpostavljalo da je Vlahović ronio. Kako ga nijesu pronašli do kasno u noć, potraga je nastavljena juče ujutro. Oko podne stigla je ekipa ronilaca iz Podgorice, koja je počela pretragu cijelog akvatorijuma od Starog grada do mogrenske plaže.

Tijelo Vlahovića pronađeno je juče oko 14,30 časova na dvadesetak metara od stijene Velika ponta na kraju mogrenske plaže na dnu mora, na dubini od 20 metara, a nedaleko od beživotnog tijela bila je i podvodna puška.

Kako “Vijesti” saznaju, Vlahović se prije mjesec požalio da mu je prilikom ribolova pozlilo, te da je tada osjetio nesvjesticu i da se ničega nije sjećao.

Uz asistenciju pripadnika budvanske policije, uviđaj je juče izvršio istražni sudija podgoričkog Višeg suda Radomir Ivanović.

Sudija Ivanović izjavio je “Vijestima” da je Vlahović rođen u Beogradu, a da je povremeno živio u Budvi.

- Bio je strastveni, obučeni ronilac. Naredio sam obdukciju kako bi se utvrdio tačan uzrok smrti - kazao je Ivanović.

V.L.-K.R.

 

http://www.vijesti.cg.yu/index.php?id=302934

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cagiva Canyon Jamana 600 TT

Ako je za utehu,kazu da je smrt davljenjem najlepsa smrt jer te u nekom trenutku kad se pluca napune vodom obuzme

potpuni mir i ravnodusnost.

Neka mu je laka zemlja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Na ovom forumu ciji link Vam saljem:

http://www.submania.hr/forum/index.php?topic=5876.msg92346#msg92346

 

Veljko je opisao svoj prvu situaciju-kad je izgubio svest SWB (shallow water blackout) koja mu se dogodla pri ronjenju na dah u Novembru 2008.Na zalost to upozorenje nije bilo dovoljno.

 

Posle ovog drugog nesrecnog zarona 24.04.2009. verovatno mu se ponovila slicna situacija, a kada su ga sutradan izvukli sa dna danasnjim obdukcijski nalazom  je utvrdjeno da su mu mozak i srce bili u redu sto po njima odbacuje mogucnost da je stradao od ljudi koji ribu vade dinamitom.Jednostavno je izgubio svest, poceo je da tone jer je imao visak tegova, pluca su se napunila vodom a alveole popucale.Doktorka koja je radila obdukciju nije primetila nista sumnjivo niti neobicno na njegovom telu!

 

Sahrana naseg Veljka Vlahovica-Superflyguy-a,  je 27.04.2009.god u 15h u Podgorici,Crna Gora, na groblju u Zagorici

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Život mu je prošao u traženju granica... avijacija, motociklizam, skijanje, ronjenje...

Poslije toliko godina došao je do svojih granica i valjda će sada naći mir...

 

 

Fotke sa jedne od mnogih vožnji

 

IMG_0418.jpg

 

IMG_0431.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Poznavao sam coveka!!

Tacnije posle jednog zanimljivog jurcanja po Beogradskim ulicama upoznasmo se na semaforu i naravno na pice...

Bio je streptomicin za zene ... Sta reci  :(

Neka su ti siroki putevi nebeski!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Mačvanska Mitrovica

ova pisana rec nemoze docarati moju zalost za veljkom :'(kratko smo se poznavali,bili u kontaktu...veljko je bio adrenalinska velicina,maher za voznju...ma dosta toga...pocivaj u miru dragi prijatelju,zao mi je sto necu moci da te ispratim na poslednji put,neka te cuvaju andjelice...ides na bolje mesto... :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Au jebote kad se sad nisam slogirao :'( :'( :'( Tresem se , srce mi preskace uzas.

 

Sa Veljkom sam imao akcije zenske vrste, bio je covek vojni pilot a vecina ne zna i fenomenalan crtac i slikar, radio sa airbrushem, uvek vozio u full opremi koja ga je pre par godina i spasla nakon udara taksiste i salta mortale.

 

Nismo se vidjali cesto koliko smo hteli jer je bio jebivetar u pozitivnom smislu, radio 5 stvari odjednom ali ih je sve radio prokleto dobro...

 

E ovo me bas bas pogodilo.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Anđeli mu sa dušom i Carstvo mu nebesko.

 

E jebiga , ...Veljko će zauvijek ostati u mom sijećanju kao zaluđenik za avionima ,  biker koji je uvijek bio u ful opremi i davao primer svima kako treba postovati svoj život dok si na motoru ,  i  kao čovijek vedrog duha , uvijek nasmijan i raspoložen za zezanciju .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja