Jump to content

Moto Zajednica

QINGQI - QM 125 - 2D: Potencijalni kupac

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav svima,

 

u slobodno vreme bavim se biciklizmom, ali se sve više interesujem za motocikle. Do sada sam vozio samo mopede od 50 kubika.

Već oko godinu dana razmišljam da kupim neki pristojan motor, koji bi mi služio za opuštanje i vožnju po gradu i okolini.

 

U početku sam razmišljao o kupovini motora Honda NSR 125, starog 10-ak godina. Inače, gledajući brojne testove, opise, čitajući komentare i tekstove, kao i susret uživo sa pomenutim motorom doveli su do toga da NSR 125 postane moj favorit. Međutim, u međuvremenu sam ideju o kupovini motora zapostavio.

 

Pre nepunih pola meseca, ideja se ponovo javila, mada sada već razmišljam i o kupovini novog motora. Naravno, novac kojim raspolažem mi svakako ne dozvoljava da kupim novog japanca, već naravno nekog kineza.

 

Pretražujući internet sajtove i obilazeći prodavnice motocikala u gradu, zapadne mi za oko motor kineskog proizvođača QingQi, model QM 125 2D.

Moram priznati, meni lično, naizgled sasvim pristojno motorče. Iako sam oduvek bio skeptičan po pitanju kineskih proizvoda i zastupnik čuvene "Bolje japanac star 20 godina nego nov kinez", ovaj put sam morao korigovati mišljenje... Za onu cenu (~1600€), rekao bih - odlična kupovina.

 

Još uvek nisam imao priliku da probam motor, pa mi se ovih 125 kubika čini malo za moje potrebe, no možda grešim. Iz tog razloga kontaktirao sam firmu QINGQI MOTORCYCLE CENTER u Novom Sadu, tražeći informaciju da li se mogu nabaviti jači modeli ovog motora, od 200 i 250 kubika, s obzirom da su prisutni na delu svetskog tržišta a da ih u Srbiji još uvek nema. Na žalost dobio sam negativan odgovor, uz napomenu da se jači modeli mogu očekivati tek 2011. godine.

No, meni je za početak, nadam se, sasvim dovoljno i ovih 125, bar do te 2011, kada bih ga, ukoliko bi me lepo služio, zamenio jačim.

 


Sada me interesuje, pošto sam na korak od kupovine 2D-a, da li bih trebao na nešto u početku da obratim pažnju, prilikom kupovine motora?

Uz to, interesuje me kolika je garancija i šta sve obuhvata?

Da li bi nešto u startu bilo poželjno dokupiti ili zameniti na motociklu?

Koliko sam upoznat, posle pređenih prvih 100km se radi inicijalni servis, odnosno provera motocikla? Možda grešim?


 

Unapred zahvalan na odgovorima.

 

399_26713_20080326-06_1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
Uz to, interesuje me kolika je garancija i šta sve obuhvata?

Nas Qingqi uvoznik daje jako malu garanciju na motore ove marke i iznosi svega 1 godinu ili 2.000 km  po sistemu sta pre istekne.

Ja sam te 2.000 km presao za 2 meseca pa mi je i garancija tada istekla ali na srecu do sada sve na motoru radi OK

 

Koliko sam upoznat, posle pređenih prvih 100km se radi inicijalni servis, odnosno provera motocikla? Možda grešim?

Glavni uvoznici iz Novog Sada insistiraju na 3 servisa (na 500, 1000 i 2000 km) u toku tog garantnog roka a posle toga bi valjalo raditi servis na svakih 2000 ili 4000 km radi dugotrajnosti masine.

 

Nadam se da ce se uskoro ovde pojaviti i Anton pa ce ti on odgovoriti na ostala pitanja posto poseduje bas taj model motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
Već oko godinu dana razmišljam da kupim neki pristojan motor, koji bi mi služio za opuštanje i vožnju po gradu i okolini.

 

Za to sto je tebi potrebno sasvim je dovoljne snage, a uz to trosi ispod 3L goriva i registracija je mala.

 

Ako imas ambicije za duze voznje i otvoren put trebalo bi malo jace, mada i sa ovim ces stici uz malo vise strpljenja.

 

Model je relativno svez, pa ne znamo puno o njemu, ali ono sto se lako da primetiti da su popravljene sve mane u odnosu na model koji je ovaj nasledio. Istina i skuplji je u odnosu na stari, ali deluje dosta kvalitetnije i bolje u svakom smislu.

Nisam imao prilike da ga vozim, pa sto se tice nekih detalja neka napise neko sa vise iskustva sa njim.

 

P.S. Pogledaj drugu stranicu podforuma. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Za te pare mozes da kupis Yamahu YBR 125 sa jako malo predjenih kilometara, tako reci novu. Daleko sigurnija kupovina + neuporedivo bolja i sigurnija servisna mreza i da ne nabrajam sve... ;)

 

Evo i linkova, pa sam proceni...

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=99999999&topic=29669.0

 

i

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=99999999&topic=23135.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ma kakva servisna mreza, 125ccm dvoventilski agregat je 3.14ckin dim za bilo kog mehanicara ako nesto podje po zlu.

 

Ako planiras da vozis motor sezonu-dve, manji je pad vrednosti Yamahe. Sto se tice kvaliteta voznje verujem da je Qingqi dobija sa sirim gumama, USD viljuskom i monoamortizerom pozadi, a ni dva diska napred + jedan nazadi nisu za baciti u odnosu na jedan disk + dobos na Yamahi, a i estetski je mnogo zanimljiviji.

 

 

Sto se tice kvaliteta, verovatno je Yamaha nesto ispred, mada ne mora da znaci da puno odskace, jer za razliku od nekih brendovanih kineza koje pitaj boga ko proizvodi... Uostalom i o fabrici Qingqi imas na drugoj stranici. ;D

 

 

Sada me interesuje, pošto sam na korak od kupovine 2D-a, da li bih trebao na nešto u početku da obratim pažnju, prilikom kupovine motora?

Uz to, interesuje me kolika je garancija i šta sve obuhvata?

Da li bi nešto u startu bilo poželjno dokupiti ili zameniti na motociklu?

Koliko sam upoznat, posle pređenih prvih 100km se radi inicijalni servis, odnosno provera motocikla? Možda grešim?

 

Prilikom kupovine pogledas da nema nekih ociglednih propusta, kao i za bilo sta drugo da kupujes, proveris signalizaciju i slicno.

 

U startu nista neophodno za zamenu i dokupljivanje, ali je preporucljivo da obratis paznju na srafove i na to kako je sve sastavljeno, jer motori putuju u sanducima polurastavljeni, pa moze da se desi da onaj koji ga je sastavljao nije odradio svoj posao kako valja. Naravno proveris da li je lanac pravilno zategnut i tako neke sitnice.

 

Ne znam konkretno ne koliko je prvi servis, ali u prvim kilometrima se on najvise razradjuje i ulje se najvise kontaminira cesticama metala, pa se zato tako brzo i prosipa fabricko ulje, kao i jos jedna-dve zamene. To je preporucljivo za dugotrajnost agregata i nije samo da bi uzeli pare na servisima. Kada ti istekne garantni rok ulje menjaj sam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Zaista, hvala svima na dosadašnjim odgovorima!

 

Moram priznati da sam sada već u maloj dilemi...

 

Gledao sam ranije pomenutu Yamahu YBR 125, po meni takođe VEOMA lep motorčić!

Međutim, nisam uspevao da naletim na očuvaniji model...

 

Ovaj mi, moram priznati deluje negovano i čak šta više kao potencijalna kupovina  :)

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=99999999&topic=29669.0

Opet, moralo bi to uživo da se pogleda...  ;)

 

Sad bih trebao na papir da stavim oba motora, pa da upoređujem... prednosti jednog, prednosti drugog... možda i dođem do rešenja :)

 

Inače, da se nadovežem na prethodne komentare, što se tiče mojih potreba - trebao bi mi motorčić koji bi mi prvenstveno služio za grad, povremeno i za okolna mesta (vožnje do 100-tinak km), mada, ništa mi to ne bi značilo ako ne bih mogao da se uputim sa sigrnošću malo dalje, u jednom u danu, npr. 300-tinak kilometara u jednom smeru i da se vratim...

 

U svakom slučaju, razmisliću dobro!  ;)

Hvala svima još jednom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Sad bih trebao na papir da stavim oba motora, pa da upoređujem... prednosti jednog, prednosti drugog... možda i dođem do rešenja :)

Боље пробај да уместо да да нешто стављаш на папир, сам ставиш, да простиш, дупе на оба моторића. Нисам написао неку мудрост, али то је неко универзално правило.

 

Што се конкретног "Ћингћи" моторића и "Јамахе", оба су из Кине и оба имају машине не баш најновијег датума. "Јамаха", наравно, има своју машину, док "Ћингћи" има лиценцне "Сузукијеве" моторе (погледај нпр. модел GN 125 и употреди га са машином на 2D-у). То није проблем сервисирати (нити су оба склона томе). Мени лично "кинески Кинез" изгледа 20 година млађи од "јапанског Кинеза", али обзиром на перформансе које пружају, оба "раде пос'о".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
Боље пробај да уместо да да нешто стављаш на папир, сам ставиш, да простиш, дупе на оба моторића. Нисам написао неку мудрост, али то је неко универзално правило.

 

Hehe, svakako - to je u svakom slucaju najbolje.

 

No, ovako sad, što mogu na osnovu komentara i testova da zaključim o manama konkretnih motora je to da npr. Yamaha YBR 125 ima loše kočenje, te da je potrebno dosta da se zaustavi, čak i pri manjim brzinama, tako da bi trebalo ranije kočiti; kao i to da je jedna od najlošijih stvari na motociklu veoma neprecizan menjač; a u prilog Yamahi se ne mogu staviti ni dosta uske gume, koje utiču pre svega na udobnost, ali i na sam izgled motora (na osnovu navedenih mana, ispade da je dosta nesiguran motor, s obzirom da se one odnose na ipak bitnije stvari, kao što su KOČNICE i MENJAČ)...

Kada bismo izdvajali mane QingQi QM 125 2D, kao prvo odnosile bi se na zasigurno lošiju završnu obradu i kvalitet izrade pojedinih delova, sa manje detalja, upotrebom lošije, jeftinije, nekvalitetnije plastike... a kako je model relativno nepoznat, o ostalim manama nisam uspeo da nađem informacija na internetu...

 

Opet, prednost Yamahe je možda to što je ipak YAMAHA ( zvučno ime :) ), naspram ovog "ČinČi"-ja... bolja završna obrada i kvalitet korišćenih materijala, a možda i to što se vremenom može pokazati Yamahin motor kvalitetnijim i izdržljivijim...

Očigledne prednosti "ČinČi" se svakako mogu odnositi na za nijansu veću udobnost i komfor koji pruža tokom vožnje, duple disk kočnice napred, disk i pozadi, dosta šire gume, veći rezervoar pa samim tim malo robusniji izgled (mada ovo poslednje meni lično nije bitno)...

 

Napominjem da sam sve gore navedeno napisao na osnovu brojnih tuđih komentara, što bi sapravo predstavljalo neki mali rezime...

 

Meni ostaje da odlučim - uzeti NOV QingQi QM 125 2D za oko 1600e ili za isti novac uzeli polovnu 2-3 godine staru Yamahu YBR 125.

Opet kad bolje razmislim i shvatim da bih motor ove kubikaže najverovatnije vozio jednu do dve sezone, pa posle najverovatnije prodavao/menjao/???... a onda bih zasigurno tražio jači naked od 250 i više kubika...

 

Teško mi je doneti odluku šta je, sudeći po svemu prethodnom što je napisano, bolji izbor.

 

Još jednom, hvala na dosadašnjim odgovorima i pozdrav svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

QQ ima anton, pa vidi sa njim, moze ti preneti iskustva i njegova zapazanja za taj motor, zajedno smo vozili za Glogonj.

A za Yamahu vidi slobodno sa Jamanom, verujem da ce ti covek izaci u susret da vidis a i probas motor (ako si iz NS-a).

Obzirom da u Srbiji veliku ulogu igra problem "Finansija" kineza preporucujem, mada ne mora da znaci sto je jeftino da je dobro

ali....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Najbolje bi bilo da provozas oba i procenis i da ih detaljnije pogledas. Nisam ni jedan ni drugi zagledao do detalja, jer mi nije od nekog interesa.

Doduse vozio sam stariji model Qingqi-ja, koji je klon Yamahe i nista mi se na njemu nije dopalo. Proklizavao je i prednji i zadnji tocak, leluja od neravnog puta i nije za brzine vece od 70kmh, a u krivinama pliva samo tako, a sve to u poredjenju sa kruzerom koji vozim i za koji se ne bi moglo reci da je bas idealan za ostriju voznju. Istina na YBR-u su kvalitetnije gume, pa bi trebalo da je nesto bolje stanje, ali ne verujem da time dobija nesto preterano.

Ne smatram ga dovoljno bezbednim motorom da bih ga kupio, a ako je tacno to sto je Wolfy pisao da se isto ponasa u voznji kao YBR, ne bih ni njega, nego nesto trece.

2D nisam vozio pa ne mogu da tvrdim, ali po nekim britanskim testovima sto je neko kacio u kineskoj temi nahvalili su ga kao stabilnog i sigurnog u krivinama (to sam jedino i zapamtio, jer mi je bila i najveca zamerka na stari model), a sto se tice izrade isto je za malo je reci klasu iznad, jer je stari model bio prilicno jadan, mada je i cena bila u skladu sa time.

 

 

Nego najbolje ti da zamolis Antona da ti da da napravis koji kilometar, i isto da uradis sa YBR-om pa i sam procenis sta ti vise lezi i sta se vise isplati.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cagiva Canyon Jamana 600 TT

Opet ja medju bracom Kinezima. ;DNecu nista komentarisati jer sam "zainteresovana strana",samo mogu da ti

ponudim da probas moj motor a i Anton je ok lik pa mislim da ce ti i on izaci u susret.

Jos nesto,jako mi se svidja sto si studiozno proucio i jedan i drugi i pored toga trazis savet na forumu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

  evo i ja da se javim.ja sam sa mojim presao skoro 2000 km i jos nisam imao nikakav kvar sem sto su mi mangupi pretegli sajlu kvacila.isao sam sa njime u Glogonj,nekih 140 km u jednom pravcu i nikakvih problema.nije mu ni zavrsna obrada losa.kod mene se cak nije desio ni onaj problem sto muci vecinu kineza,a to je da mu popustaju sarafi.svi jos uvek stoje na svom mestu i stegnuti su kao sto su i bili.

  uradio sam na njemu do sada dva servisa i sve je ok.sada mi ostaje jos treci i to je to.ako trazis neke negativne strane to mozes naci na svakom motoru ako ne ti uvek ce se naci neko ko ce reci da nesto ne valja na bilo kom motoru pa sve da ga i NASA pravi.

  uglavnom ja sam prezadovoljan.ali ja se nikada nesto nisam ni dvoumio izmedju dva motora nego sam tako reci odmah pazario 2d.

  ne znam odakle si ali ja nedeljom dolazim do NS pa ako si blizu mozemo se naci da pogledas i probas,ako si zainteresovan.

  ima na forumu jos par clanova sa ovim modelom pa se mozda i oni jave.o karakteristikama ne bih pisao posto se nesto i ne razumem u to.meni je bitno da je motor lagan sa voznju,stabilan je,malo trosi,jeftin je za odrzavanje i jako je udoban za neka putovanja tipa100km a verovatno i za duza samo sto ja jos nisam bio u prilici da dalje putujem.a ima i solidnu brzinu od nekih 100km tako da i to ne predstavlja neki problem.uglavnom sam i vise nego zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova

ako vec razmatrash yamahu,onda uzmi u razmatranje i keeway speed :) shto da dajesh ne znam koliko para za yamahu kad mozesh dobiti to isto,chak i bolje (yamaha ima zadnju kochnicu dobosh a speed disk,ima napred zute zmigavce a speed bele  - lepshe izgleda,stop svetlo je mnogo lepshe uradjeno na speedu,takodje speed ima pokazivach goriva i pokazuje u kojoj je brzini dok yamaha to nema) ,a ima i kurblu i- ne znam dal yamaha to ima kao i srednji nogar i nogar sa strane :D mashine su iste,ali  nov keeway 125  mozesh uzeti za 1150e a novu zamahu za 1000e vishe :) pa ti vidi.Chak josh negde mozesh naci i 150cc keeway speed!Imala sam speed 150 2 godine i preporuchujem ti ga,a i keeway ima ozbiljniju garanciju nego qingqi na 2 godine ili 10000km i dobro rasprostranjenu mrezu po srbiji :) tako da moj glasi ide za keeway pre nego za yamahu,ili uzmi QM 125 2D.Meni se 2D bash svideo,ali sa keeway znam na chemu  sam tako da cu ga opet uzeti :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

ako uzimas motor da bi ga vozio jednu sezonu pa prodao zbog neceg veceg, definitivno uzmi yamahu ( lako moze da se desi da je prodas dogodine za isti ili cak veci novac, ako uzmes qingqi "gubis" par stotina evra, i daleko teze ces ga i zameniti i prodati, ako ipak uzimas motor za tri, cetiri sezone uzmi sta ti se vise svidja, meni je licno qingqi lepsi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja sam isto jedan od potencijalnih kupaca QM125-2D i pored vec napisanog u ovoj temi me zanima kakav zvuk ima ovaj motor?

Da li je onako poput Tomos zoljice, da ne kazem "prduckav" :), ili ima malo grublji zvuk poput nekih jacih motora?

 

U sustini mi je zvuk motora jako bitan i mislim da to daje poseban osecaj u voznji. Znam da 125 kubika nije bas mnogo za neki zvuk grmljavine, ali sa druge strane sam cuo neke motore od 125ccm (doduse ne kineske) koji su imali prilicno dubok zvuk.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja