Jump to content

Moto Zajednica

Kinezi na sajmu u NS

Recommended Posts

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Za spt su rekli da ce biti za mesec dana ali ne garantuju da ce izgledati kao ovaj na sajmu  ??? tako su meni rekli

Ostaje da se nadamo da ce izburgijati taj motor do pocetka sezone pa da vidimo i to cudo od 350ccm made in china

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Za spt su rekli da ce biti za mesec dana ali ne garantuju da ce izgledati kao ovaj na sajmu  ??? tako su meni rekli

Ostaje da se nadamo da ce izburgijati taj motor do pocetka sezone pa da vidimo i to cudo od 350ccm made in china

Ако погледаш СПТ-ову машину, видећеш да није неко чудо. Мени се чини да је то само малчице разбушен и са воденим хлађењем 253-ка, мотор кога ти имаш на твом "Кинроуду". Погледај само облик кућишта мотора.

 

А и цена не би смело да буде виша од те коју су најавили јер има јако јефтиних детаља и читав мотор је веома једноставан.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

interesantan je i podatak o snazi, zpravo, i prica o svega 23 KS. Ako je to tacno, tesko da moze samo razlika u ceni registracije da bude adekvatna zadovoljstvu od svega par KS vise u odnosu na cenu 250 ccm motora. Inace, slazem se skroz za oblik kucista i ostale slicnosti izvana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Za spt su rekli da ce biti za mesec dana ali ne garantuju da ce izgledati kao ovaj na sajmu  ??? tako su meni rekli

Ostaje da se nadamo da ce izburgijati taj motor do pocetka sezone pa da vidimo i to cudo od 350ccm made in china

Ако погледаш СПТ-ову машину, видећеш да није неко чудо. Мени се чини да је то само малчице разбушен и са воденим хлађењем 253-ка, мотор кога ти имаш на твом "Кинроуду". Погледај само облик кућишта мотора.

 

А и цена не би смело да буде виша од те коју су најавили јер има јако јефтиних детаља и читав мотор је веома једноставан.

Ocigledno je da su agregati malo izuzetno slicni ali sama konstrukcija motora je, rekao bih, nova za ovo trziste. Do sada su uvozeni samo coperi i skuteri izuzev qq 2d modela ali ne znam da li ga ima od 250 ccm. Ako obratimo paznju, bez ona dva slucaja raptora na nasem trzistu, nema kineskog motora koji ima vise od 250 ccm.

Zar ne?

Ako bi ovaj model poceo da se uvozi znaci da bi bio jedan od prvih modela preko 250 ccm. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Raptor Spt se proizvodi sa 125 i 350ccm motorima, da budem precizniji 320ccm. Bar je takva ponuda na njihovom sajtu. Mislim da bi Spt sa dva bocna kofera i jedan top case bio odlican za srednje duze ture. Izgleda dobro i za gradsku voznju a verujem da bi mogao i u neki blazi off-road. Ne znam gde sam procitao ali kazu da povecanje snage nije veliko u odnosu na 250 icu ali je zato povecan obrtni momenat i to dosta. Ako je stvarno cena 1900e onda je  to bas dobra kupovina. Naj slicniji je Qingqi ali ovaj ipak nudi dosta vise u odnosu a razliku u ceni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Veci motor, vodeno hladjenje, direktno ubrizgavanje (nisam siguran da li ce uvezeni motor biti sa ubrizgavanjem ili karburatorom jer postoje obe verzije a uvoznici ce naj verovanije odabrati jeftinju varijantu), vece dimenzije, bolji za off-road. Jedino sto izgled nije bas nesto ali verujem da ce malo da ga dorade i ubace jos neku sitnicu. Po specifikacijama maksimalna brzina je 145kmh. Iskren da budem nije malo. Predpostavljam da 90-100 moze bez problema da odrzava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ovo sto do sada znamo za odnos snage i krajnje brzine, apsolutno se kosi sa iznesenim podacima.

Verujes da iz 20-ak KS ne moze da se izvuce vise od 125 km/h nikako, a da 3 do 5 KS vise moze da se postigne cak 145 km/h?

Ja tesko mogu da poverujem, iako nije nemoguce, ali nisam sretao tako nesto.

Koji off-road pominjes?

 

Zasto mislis da je vodeno hladjenje bas prednost? Ima tu itekako objasnjenja zasto nisu svi motocikli sa vodenim hladjenjem....

Sta tacno znaci "veci motor" a sta "vece dimenzije" jer vidim da si to razdvojio kao stavke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Pa ipak vodeno hladjenje odrzava temperaturu sa manji oscilacijama. Kod vazdusnog zavisi i od spoljne temperature a i od brzine kojom se vozi.

A i Qingqi 125 2d nije ista klasa sa Spt. On je slicniji Raptoru Nac 250. Qingqi jeste lepsi ali moj izbor bi bio ipak SPT. Ovo je samo moje licno misljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

He he. Vidim da nam se misljenja ne slazu. Nisam ni uporedjivao Spt sa qm250 jer su to potpuno razliciti motori. Uporedjivao sam za sa onim 125ccm novim nakedom. Jeste da i oni nisu u istom rangu ali je 125 2d naj slicniji sa Spt-om.

Qm250 je stvarno dobra masina, to stoji, cak je i on u uzem izboru motora. U odnosu na Sprint Princa vise mi se svidja qm250 jer je bogatiji opremom. Ali da se ne lazemo naj lepsi je Raptor Spyder 125 samo sto je male kubikaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Na beogradskom sajmu mi rekoše da će cena za Raptor SPT350 biti 1800-1900 evrića što jeste realna cifra ali teško ostvariva u praksi kod nas pošto se uvoznici ugrađuju najstrašnije. Nisam baš siguran da će ga zaista uvoziti jer smatraju da se neće dobro prodavati pa kao da ne zarobe pare... Što se karakteristika tiče, zaista se navodi max. brzina od 145 km/h, zapremina rezervoara je 24L a mašina od 320 ccm je identična sa Dajtonom. Malo više informacija na http://www.regal-raptor.com/eng/products_read.asp?id=20&bid=5 ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja