Jump to content

Moto Zajednica

Kinezi na sajmu u NS

Recommended Posts

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Evo sad se vratih sa sajma, ponuda onako... Bio je Qingqi sa standardnom ponudom i sajamskim popustom od cak 0 (nula)%.

Sprint je imao velik stand sa dosta modela. Mene je zainteresovao Apollo 250 na koji daju 10% popusta pa je sada cena 145200 (1530-1540 eura). Uzivo deluje mnogo bolje nego na slikama, dosta veliki motor. Ja sa svojih 186 prstima dodirujem zemlju.

 

t9OF1_20090424001cr.jpg

 

eI3VN_20090424003.jpg

 

 

Na par mesta se primeti jeftina izrada, najvise na prekidacima koji deluju kao igracke.

 

AW98X_20090424030.jpg

 

Qv34F_20090424031.jpg

 

Garancija je godinu dana ili 5000km i obuhvata kako mi rekose sve osim svecica, felni i prekidaca (nisam siguran da li je ostala struja ukljucena). Cak je i akumulator pod garancijom od 3 meseca. Ljudi se ubise pola sata da nadju kljuceve a kad su ih nasli ispostavilo se da mena goriva u rezervoaru :) Intrument tabla deluje ok, ima dosta podataka i plavno pozadinsko osvetljenje.

 

JfeZE_20090424032.jpg

 

Nijedan drugi model nisam ni pogledao kako treba, ovaj mi je zaokupio svu paznju, tako da ne znam ni cene...

 

Keewey nije ni imao stand. Orion bio sa par skutera i onom kopijom BMW-a  :-\

 

Toliko od mene, sad odoh da se preracunavam sa novcima  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ти си, Глиго, већ "обарен" за пазарење овог мотора.

 

Cuti, ne staj mi na muku :) Obaren sam ja za razne motore samo sto $$$ predstavlja problem. Za ovo bi se mozda mogao istegliti. Prokleto je biti student :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

ima kod nas u jagodini prodaje se ovaj supermoto, gledao sam ga sa drugom, dosta je veliki, i dodje nama gazda, ja bre momci ovo ono, ima delova, rasturam drugi, bla bla bla, i da ga upali cvrc, verglaj i verglaj i jok, ode akumulator??? kazemo mi ce dodjemo sutra i odemo tu do auspuh servisa pogledamo na put, isti taj motor voze se oni radnici po putu??? pa to vise nije nov motor, a i oni ga cepaju?? znaci ima ih raznih, proveris sve lepo, nego koja je bese cena ovog crvenog pored?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova

ima kod nas u jagodini prodaje se ovaj supermoto, gledao sam ga sa drugom, dosta je veliki, i dodje nama gazda, ja bre momci ovo ono, ima delova, rasturam drugi, bla bla bla, i da ga upali cvrc, verglaj i verglaj i jok, ode akumulator??? kazemo mi ce dodjemo sutra i odemo tu do auspuh servisa pogledamo na put, isti taj motor voze se oni radnici po putu??? pa to vise nije nov motor, a i oni ga cepaju?? znaci ima ih raznih, proveris sve lepo, nego koja je bese cena ovog crvenog pored?

 

Zatekao sam se na sajmu dan ranije kada su montirali štandove. Momci sa tog štanda su ih cepali ukrug iz dosade kada su završili svoj deo posla i čekali nekog. Tri-četiri motora su zadizali kočili, palili gume...

Meni je došlo da im kažem da sjašu malo bre!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

ima kod nas u jagodini prodaje se ovaj supermoto, gledao sam ga sa drugom, dosta je veliki, i dodje nama gazda, ja bre momci ovo ono, ima delova, rasturam drugi, bla bla bla, i da ga upali cvrc, verglaj i verglaj i jok, ode akumulator??? kazemo mi ce dodjemo sutra i odemo tu do auspuh servisa pogledamo na put, isti taj motor voze se oni radnici po putu??? pa to vise nije nov motor, a i oni ga cepaju?? znaci ima ih raznih, proveris sve lepo, nego koja je bese cena ovog crvenog pored?

 

Zatekao sam se na sajmu dan ranije kada su montirali štandove. Momci sa tog štanda su ih cepali ukrug iz dosade kada su završili svoj deo posla i čekali nekog. Tri-četiri motora su zadizali kočili, palili gume...

Meni je došlo da im kažem da sjašu malo bre!

 

Pocinje da mi biva muka,kad vidim koliko pojedinci ne cene Kineske motore.

Kad bi samo znali da im je u kucama skoro sve Kinesko...

Da li bi smeli da tako voze recimo nove Honde,sajamske modele.

Stvarno smo stoka.

 

Nego,Dzoks,obrati paznju na Raptor Daytonu,pa napisi kakav je utisak na tebe ostavio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Daytona ovako izgleda sasvim OK, ali po meni polozaj vozaca nije dobro podesen.

Volan je "kratak" tako da moras dosta da se nagnes napred, dok je kvacilo

opet jako pomereno unazad. Umesto da je obrnuto.

Tako da sam imao osecaj da sam seo na neki enduro.

Sve je stvar ukusa, i naravno proporcija vozaca (ja sam 184cm) tako da nisam pametan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio X9 180

ja rešio da pazarim neki od ovih sa sprint motora,

najviše mi se doapio daytona ali sa cenom od oko 3200 nema šanse

sad dilema je da li uzeti Prince 250 ili Raptor 125 (inače imam 190cm i 110kg - i potpuni sam početnik)

ili možda sačekati još jedno mesec dana i pazariti Raptor spt za 1900e

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

ja rešio da pazarim neki od ovih sa sprint motora,

najviše mi se doapio daytona ali sa cenom od oko 3200 nema šanse

sad dilema je da li uzeti Prince 250 ili Raptor 125 (inače imam 190cm i 110kg - i potpuni sam početnik)

ili možda sačekati još jedno mesec dana i pazariti Raptor spt za 1900e

Raptor otpisi. Mali je to agregat za takav motor i njegove gabarite, a jos kad se dodaju i tvoji gabariti nece to bas da ide.

Najlepsi i najkvalitetniji je od ova tri sto si spomenuo, ali ipak je  slabasan za njega i tebe na njemu.

 

Za tvoju visinu mozda je i najbolji i najudobniju spt (bar je mene odusevio polozaj i osecaj za volanom, nesto poput maxi endura). Jes' da je malo nakaradan u neikim detaljima, ali cenom to kompenzuje. Uz tvoje gabarite bi verovatno on bio u najboljoj proporciji.

Uglavnom dvoumi se izmedju Princa i njega, a Raptora otpisi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Zan li se cena za ovor Raptora SPT od 350 ccm i onog nakeda od 250ccm. Na sajmu u bg ih nisam mnogo bas gledao jer me je zaslepio Raptor Spyder pa se nisam pomerao od njega 15 minuta a ostalo nisam ni video. Ako je 1900e onda je to naj bolja kupovina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ja ne znam citas li sta je napisao Blackbite - to ne da je najgora kupovina, vec zvuci kao noocna mora u najavi, upravo zbog nejakog agregata. To ces jedva cekati da prodas, ili da mu istekne garancija pa da juris neki veci agregat, pa ce onda odstajati bar jednu sezonu u garazi kod nekog mehanicara da mu ubaci taj agregat, pa ce to onda doneti sijaset novih problema kao i vecinom kada se budzi takva stvar....e, a ako ne stavljas drugi agregat, onda ces da umires od sramote kada krenu da preticu jugici na blagim uzbrdicama, kada klinci pocnu da prolecu skuterima oko tako nalickanog a nejakog choppera i slicno.....kako hoces, uostalom.

 

Koliko sam video, samo Daytona ima agregat od 350 ccm ali u Hrvatskoj je on nenormalno skup trenutno, mislim da videh nesto preko 3K eura i tu je vec zasao u podrucje Aquille od 250ccm koja je najbolja kupovina ako se udje u taj cenovni rang.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Или варијанта No2: пазариш Рептора и оног СПТ-а, па им замениш моторе и на крају продаш СПТ-а. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Pozdrav,

 

ja ne znam citas li sta je napisao Blackbite - to ne da je najgora kupovina, vec zvuci kao noocna mora u najavi, upravo zbog nejakog agregata. To ces jedva cekati da prodas, ili da mu istekne garancija pa da juris neki veci agregat, pa ce onda odstajati bar jednu sezonu u garazi kod nekog mehanicara da mu ubaci taj agregat, pa ce to onda doneti sijaset novih problema kao i vecinom kada se budzi takva stvar....e, a ako ne stavljas drugi agregat, onda ces da umires od sramote kada krenu da preticu jugici na blagim uzbrdicama, kada klinci pocnu da prolecu skuterima oko tako nalickanog a nejakog choppera i slicno.....kako hoces, uostalom.

 

Koliko sam video, samo Daytona ima agregat od 350 ccm ali u Hrvatskoj je on nenormalno skup trenutno, mislim da videh nesto preko 3K eura i tu je vec zasao u podrucje Aquille od 250ccm koja je najbolja kupovina ako se udje u taj cenovni rang.

 

He he. MA citam ja Blacbite-ove poruke. Ne kazem da je dobra kupovina 125-ica ali nisam bas nesto ljubitelj brze voznje i jakih motora. Pa cak mi i ova 50-ica nije mnogo preslaba. Meni je bitna mala potrosnja i pouzdanost. Mada ne bih se protivio ni malo vecoj kubikazi  ;D. Ako je tacna ova najavljena cena od 1900e za spt onda mislim da je ovo naj bolja kupovina, jeste malo ruznjikav ali opet dobar za ono sto nudi. I ja sam pre neki dan gledao na netu i cena Spt-a je u rangu sa Dejtona od 350, sto si i sam rekao preko 3000e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ne znas jos uvek sta znaci nejak agregat, nije rec o krajnjoj brzini vec o putnoj brzini na koju mozes da racunas, snazi na uzbrdicama (blagim a dugim recimo), voznji dvoje na motoru, vremenu za dostizanje iole pristojne brzine za ne-gusenje saobracaja i slicno.....cena od 1900 eura zaista je cena po kojoj apsolutno moze da se razmatra i kineski i japanski polovnjak, ako se uzme u obzir agregat koji se dobija za tu cenu. Suvisno je pominjati da se odavno za manje od te cene moze dobiti proveren motocikl QM250 kao i Kinroad koji u obe verzije em manje kosta, em je snaziniji agregat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Potpuno te podrzavam  ;). Ako sakupim neke pare i ako bude u prodaji ovaj SPT njega bih uzeo. Mislim da za njega nije problem da odrzava putnu brzinu na oko 90-100. Ako ne napravim toliki stek onda cu se ipak muciti sa Princom 125 ili nekom slicnom masinom >:(.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Dragi moji kineziolozi mogu da vam kazem da sam u najmanju ruku razocaran sa ponudom na NS sajmu.

Govoreci globalno o celom sajmu, dok mogu slobodno da kazem nasi kinezi su drzali ako ne pola onda bar dobru trecinu

ovog NS sajma. Toliko dobrih firmi je izostalo, zao mi je sto nisam bio u BG-u pa ne mogu da ga uporedim sa prestonickim

sajmom ali mogu da kazem da sam u najmanju ruku razocaran.

 

Sto se tice raptora spt koji je mene najvise interesovao i zbog gabarita (mojih i njegovih) i zbog cene koja je za model od 350ccm

nov itekako prihavaljiva.

P2T2D_s5006178h.jpg

seo na njega, visina mi je odgovarajuca (196cm-100kg) medjutim kada sam pitao jednog od radnika na standu da mi kaze nesto vise o njemu

dobio sam odgovore: Jel ovaj model od 350ccm?

"valjda"

Jel ovaj model ima veliki rezervoar od ono cinimi se 28l?

"sigurno"

Kako sam se samo iznervirao u momentu, toliko da sam preskocio dajtonu, u prvom krugu.

Inace sto se tice spt-a nema sta tu da se kaze osim da je za nijansu (cini mi se) bolje odradjena plastika i kompletna zavrsna obrada.

Inace jako jako tanke vile i mozda malo siromasnije varijante satova ostalo je po meni ok.

 

Sto se tice dajtone i raptora nisam nespo posebno zagleda bas zbog izuzetno male kubikaze 125-250ccm pa to je vise nego

zalosno za bilo sta osim da se preparkiras po gradu (dobro malo preterah sad)....

Obrada im je ok ali kako neko navede gore da te obidje klinac sa skuterom a ti tako nalickana masina :)

 

 

jos jedan model mi je privukao paznju

a0Z0w_s5006181.jpg

 

malo sam se natezao sa gospodjicom na standu (ragovarao, da neko ne protumaci pogresno, mada mi ni to ne bi smetalo  ;D )

za kubikazu , posto je uvoznik iz GM  jedini je sa ovim tipom motora od kineza....

medjutim i tu je mrka kapa.....

 

I za kraj da kazem da su tu bili i momci iz Temerina sa

404.jpg

nekima od nasu su pomogli da se nadju delovi i da se nadju kitovi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

@Dzoks

Posto si iz Temerina predpostavljam da si upoznat sa programom Sky motora. Meni se na sajmu u Beogradu bas posvidjao onaj kruzer Sky Star. Da li znas kako su se pokazali? Ima li ih dosta u temerinu? Motor je stvarno prelep, po meni mnogo lepsi od Sprint Princa. Jedine mane su po meni sto ima 4 brzine i sto je jedan cilindar. Mada sam u poslednje vreme stekao utisak da je za 125 ccm ipak bolji jedan cilindar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

@Bogda

Sta god te interesuje, mogu se raspitati, kod njih sam kupio svoj prvi skuter i nisam imao problema.

Video sam par ovih motora po Temerinu ali nisam jos pricao sa vlasnicima...ako te nesto konkretno interesuje

pitaj....pa cemo se raspitati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

interesujem se cisto informativno. Sto se tice jeftinjih kruzera Sky Star je prelep. Mislim i da je sama firma dosta dobra. U Sprintu sada uvoze onah kros od 50 ccm tako da mislim da ta firma yamasaki i nije bas toliko losa.

Sta su rekli za ovaj raptor SPT oce li ga biti skoro u prodaji i da li je to stvarna cena 1900e ili greska ili neki marketinski trik?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja