Jump to content

Moto Zajednica

zdravo po prvi put pisem u vezi kupovine motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: srednjevo (veliko gradiste)

za pocetak odmah da kazem da sto se motora tice nemam iskustva pa me zanima da li neko moze da mi kaze koji bi motor trebalo da kupim s obzirom da sam pocetnik i da ne kosta vise od 1.300 e video sam da se u oglasima nudi za te pare suzuki gsx-r 250 90 godiste i na slici extra izgleda ali to je samo slika . Jos uvek nemam kintu ali bi trebalo da bude zato bolje iz pre da se raspitam sta uzeti i ako bi mogao neko da mi kaze nesto vise o tom navedenom motoru suzuki gsx-r 250. Unapred hvala :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

http://www.suzukicycles.org/GSX-R-series/GSX-R250.shtml

po meni, suvise klipova i cilindara i delova za samo 250ccm.

vidim da su ga radili mahom za japansko trziste, pa pretpostavljam da si oglas video od onog lika s palica. hm... bilo lepo ovo vreme zadnjih dana, al od sutra zima, ipak je novembar - novembar... kad uzmes lovu, bolje vidi sta ima sad i odma i ovde za pocetak.

u svakom slucaju samo napred, iskopaj nesto i cepaj 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: srednjevo (veliko gradiste)

sta bi ti preporucio da ne prelazi tu cenu a da je dobro za pocetnika a da mi potraje i malo kasnije kada ga savladam. Znas i sam kakvo je stanje u zemlji daj boze da bude bolje pa da covek sebi moze da priusti nov motor. Nadam se da cu na leto zaraditi tih para pa da se skrpim i kupim i ja nesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor

Za toliko para možeš da kupiš dobru enduro Jawu i da je preko zime ubudžiš a još bolje , naravno ako imaš nekoga ko dovozi polovne motore da ti naðe kakvu Yamahu krosericu. E sad... ako imaš sreæe da naiðeš na kakvu garažiranu i zaboravljenu mazu kao što je moj drugar našao Hondu Boldor za 50 Evra. Promuvaj se malo naokolo i sigurno æeš negdje naæi neku zaboravljenu makinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: srednjevo (veliko gradiste)

tacno lik je sa palica i ima gomilu motora pise da je uvoz iz japana. Problem je u tome sto nemam gde da se promuvam ovde kod mene u kraju mala je sredina i ne poznajem nikog ko bi imao neki zaboravljeni motor ali raspitcu se pa cu javiti da li sam nesto nasao da mi kazete da li to vredi. Drago mi je da mi odgovarate i dajete neke ideje i savete

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ako vec planiras da skupis 1300e, mozda nije lose da se jos malo strpis i nakupis jos koju stotku vise jer ces onda moci da gadjas i neki 600-650 kubika enduro, koji bi ti bio sjajan za prvi motor, a ne bi ti ni dosadio brzo...

 

E sad, ako si bas totalni pocetnik, dobro ti je resenje i da kupis CTX80 i da tu 'ispeces' zanat. Mocices da polazes za A kategoriju i plus ces se navozati lepo bar godinu dana. A imaces i nesto para viska za opremu. I najbolja stvar je sto ce taj motor isto da kosta i kad ga budes prodavao jer je cena i tako pala na realnu vrednost - 500, 600e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova

Evo Laki TC prodaje Transalpa koji je motorcina za taj mali Suzuki za 1.400 era.

 

Dogovorite se ti 50 gore on dolje i eto :)

 

Mislim pazi nije taj motorin los ali ce ti za djelove biti bas tesko + i nije bas za put, a skoro da i nije brzi od Alpa.

 

Da ne kazem koliko ces ga lakse prodati.

 

I obrati paznju na Palic, nije to meni bas cisto (jos uvijek).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: srednjevo (veliko gradiste)

hvala na savetima pogledao sam slike predlozenih motora i lep je taj transalpa mada ne znam ni ko proizvodi tu masinu. Ako bi mogao da vidim negde slike tog motora koji se nudi duga je zima naucicu valjda nesto i ja na ovom forumu. Fora je u tome da bi ja te pare trebalo da zaradim na leto po mom proracunu to ce biti tada pa posle ko zna kada pa bi hteo i da mi ta masina malo potraje i da sa njom mogu da prelazim vece razdaljine da bude pouzadana da se lako dolazi do delova izmedju ostalog da bude lepa da izgleda malo nabildovano

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor

Transalp je Honda a imaš google pa samo ukucaj njeno slavno ime i pari oèi do mile volje. Ja sam ti rekao da uzmeš enduro ili neki kros (supermoto) motor iz razloga što se lako krpi oprema za njega. Za turera, sportaka ili èopera ti treba brat bratu još toliko para za krpe, rukavce kacigu , eventualno kofere i gume koje mogu trljati još dosta kilometara po asfaltu. Drugim rijeèima, neæeš moæi voziti motor kada ga kupiš dalje od nekog prigradskog pišališta. Ima mnogo dobrih motora bez obzira na to kakvi su i koje su "namjene" izraèunaj da sa najmanje para izaðeš na cestu ali sa minimumom obavezne zaštite i kacige bez koje nemoj ni pomišljati da sjedeš na motor. Kad nešto konkretno naleti javi pa æemo komentarisati. Baanzaiiiiii!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija

Iskreno ako nemas para bezi s ovog foruma (za sada). Inace veruj mi, iz licnog iskustva ti govorim, napalices se i u januaru ici okolo uzajmljujuci pare da bi docekao sezonu kolko-tolko spreman! :-) a u avgustu ces opet pozajmljivati jos vise para da bi kupio ozbiljniji motor, jer je prilika koja se ne propusta... :-) ponavljam iz licnog iskustva pishem.

pozdrav, dule

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja