Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

Zdravo svima,

 

 

Imam par pitanja vezano za Princ 125(Jinlun 125-11):

 

- Da li STOP svetlo treba da je upaljeno kad se koci "noznom" kocnicom?

 

Primetio sam da posle 5-10min rada, donja cev od auspuha nije toliko topla kao gornja, negde sam procitao da je razlog nepravila rad jednog cilindra?

E sad:

 

- Da li moze u kucnoj radinosti (ili ako je komplikovano, koliko odprilike kosta i gde moze u Bg-u da se to odradi) da se nasteluje:

 

> smesa

> karburator

> ventili ?

 

I jos, kada je motor upaljen i stoji na nozici, zvuci kao da se "muci" dok radi, a kada ga ispravim zvuk se popravi.

Desava mi se dok je hladan, kada gad tek startujem pod saugom, i pustim min da radi, ugasi se pri prvom dodavanju gasa, i tako par puta dok ga malo ne "nacepim" po gasu.

 

Predlozi - sugestije...

 

 

Pozdrav,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Stop svetlo treba da radi kada kocis zadnjom, lako se steluje na opruzi od papuce imas jedan sraf samo ga dotegni dok ne dobijes svetlo (valjda sam dobro objasnio)

Karburator nisam ni ja jos stelovao pa bi mi ta info dobro dosla, A ventile sredio Aspar. Za ventile motor mora da bude skroz hladan, znaci da stoji noc ili da je napolju hladno pa posle vise sati od voznje da se steluje.

Sto se tice rada na copavoj to je povezano sa dotokom goriva, kada je rezervoar pun nece se desavati ili prebaci na rezervu kada je u tom polozaju.

Sto se tice tog gasenja, prvo malo spusti sauh na pola a inace bi to trebalo da se sredi sa stelovanjem ventila i karba. (mislim da je slayer to radio na svom)

Ako sam pomogao, mozda me se sete! ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ako si mislio na razliku izmedju leve i desne cevi koje su blizu stubline onda je razlika u toploti u stvari razlika u kolicini goriva tj karbovi nisu sinhronizovani. Ako si mislio da je jedan lonac hladniji onda to ne mora da znaci jer se dve grane ispod masine spajaju kako bi se izjednacio pritisak jer je jedna izduvna grana duza. Znaci naj bolje je da kada je hladan upalis i drzis ruke pa utvrdis da li se obe izduvne grane priblizno ravnomerno zagrevaju.

Sto se tice rada na copavoj, ja nisam primetio nikakvu razliku. Moj mad je hladan mora da se pali sa sauhom a posle 5-10 sekund pustim sauh i zagrevam na leru. Nikako ti nebih preporucio da ga turiras kad je hladan, to naj vise steti masini. Normalno je da kad je hladan ne prima gas vec se gusi. Znaci kad ga upalis neka radi par minuta na leru, a posle toga vozi ga lagano u trecoj-cetvrtoj na manjim obrtajima dok ne dobije radnu temperaturu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Kako vama koci prednja kocnica. Meni je u pocetku kidala. Znaci kocim samo jednim prstom i moze da blokira tocak koliko je osetljiva. Sada malo slabije koci. Potrebno je da je bolje stisnem da bi tocak proklizao. Mislim da je to pocelo kada sam zadnji put oprao motor u perionici. Moguce da je disk malo zamascen. Kad ga perem sledeci put reci cu im da mi uz pomoc onog sredstva malo odmaste disk pa cu videti da li ima poboljsanje. Iako je zadnja dobos nije toliko losa. Jeste da treba da se pritisne dobro ali solidno i koci. Gledao sam plocice i ne pokazuju nikakve znakove istrosenosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd - Čukarica
  • Motocikl: Sprint Prince

Odgovor za Bogda - jes da kasni, ali bolje ikad nego nikad  ;D

Da bi dosao do tiristora, majstor je skinuo sediste, pa potom i rezervoar. Tiristor je ispod njega, lici mi na recimo skart utikac sa jednom uticnicom.

 

A zasto je crkao? Majstor ima interesantnu teoriju - koja je verovatno i tacna: motor mi stoji napolje, i provizorno je pokriven plasticnom ceradom, kupljena u robnoj kuci "Uradi sam" za male pare. Kad padne kisa - voda isparava, zadrzi se ispod cerade, i pada dole - pravo na elektroniku koja je ionako slabo zasticena. Verovatno bi trebalo da uzmem neku ceradu koja "dise", ali sam bas sad u nekoj krizi koja traje li traje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

I moj stoji napolju  :'(, i isto je pokriven ali platnenim prekrivacem iz metroa tako da mislim da bar malo "dise" motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Zadnja kocnica je dosta slaba ali ipak upotrebljiva, bar kod mene. Kad se dobro pritisne moze da blokira tocak. Neki su se zalili da ne moze ni da im blokira zadnji tocak, koliko god da gaze  :D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Nova Pazova

Ja pre neki dan reko' hajde da probam da zakocim samo sa zadnjom i priticnem svom snagom i sa svojieh 105kg a ono nista, jedva nesto malo uhvatilo, bolje bi zakocio da sam drljao nogom po asfaltu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

eeeeeeeeeeeee, pa malo pogledajte tu kocnicu, nije ona losa uopste, moja kopa umesto cim je malo jace pritisnem, poenta je samo da se zategne na zadnjem tocku, ima jedan mali plasticni zavrtanj, kod mene je zelene boje... e taj zavrtanja malo pritignes, a on vuce sajlu, i odmah dobijas visu papucu kocnice, tj reaguje i kad je malo stisnes. ali ne sme da se pretera, jer osim sto ce vam blokirati tocak, a samim tim i motor ce slabije ici, verovatno cete spaliti sve zivo u dobosu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Kovacica

Pozdrav drugari, evo da i ja prijavim moj problem sa Princom... Celo leto sam ga vozio bez ikakvih problema, ali pre izvesnog vremena je pocelo nesto da mi lupka u motoru. Otisao sam ja kod majstora, kad on kaze da odmah ispustim gorivo jer to sto sam sipao je slabo ??? . Ja tako i uradim i sipam gorivo tamo gde uvek i sipam, predjem posle toga oko 50 km, a lupkanje ne prestaje, odem ja ponovo kod majstora, kaze on verovatno su ventili, kaze nastelovace on to do sutra... Medjutim, odem ja sutradan kod majstora kad on kaze ne zna sta mu je, kao ovakav slucaj jos nije imao. Ja ga pitam sta cemo sad, a on kaze da motor mora da ide u Novi Sad u servis, i tako, motor mi je vec nedelju dana u NS-u i jos uvek majstor nista ne javlja, danas cu da ga zovem pa javljam sta je bilo...

Izvinjavam se na dugackom postu, ali mozda nekome ovo dobro dodje ako bude imao ovakvih, ili slicnih problema...

Jel imao neko ovakvih ili slicnih problema?? Trazio sam na forumu ali nisam nasao nista slicno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

eeeeeeeeeeeee, pa malo pogledajte tu kocnicu, nije ona losa uopste, moja kopa umesto cim je malo jace pritisnem, poenta je samo da se zategne na zadnjem tocku, ima jedan mali plasticni zavrtanj, kod mene je zelene boje... e taj zavrtanja malo pritignes, a on vuce sajlu, i odmah dobijas visu papucu kocnice, tj reaguje i kad je malo stisnes. ali ne sme da se pretera, jer osim sto ce vam blokirati tocak, a samim tim i motor ce slabije ici, verovatno cete spaliti sve zivo u dobosu ;)

Zile, nije poenta u dotezanju, znaju to svi. Mozes ti da dotegnes koliko hoces, kocnica i dalje nece raditi. Tebe je ocigledno "zabola" dobra serija, pa ti kocnica funkcionise kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Pozdrav drugari, evo da i ja prijavim moj problem sa Princom... Celo leto sam ga vozio bez ikakvih problema, ali pre izvesnog vremena je pocelo nesto da mi lupka u motoru. Otisao sam ja kod majstora, kad on kaze da odmah ispustim gorivo jer to sto sam sipao je slabo ??? . Ja tako i uradim i sipam gorivo tamo gde uvek i sipam, predjem posle toga oko 50 km, a lupkanje ne prestaje, odem ja ponovo kod majstora, kaze on verovatno su ventili, kaze nastelovace on to do sutra... Medjutim, odem ja sutradan kod majstora kad on kaze ne zna sta mu je, kao ovakav slucaj jos nije imao. Ja ga pitam sta cemo sad, a on kaze da motor mora da ide u Novi Sad u servis, i tako, motor mi je vec nedelju dana u NS-u i jos uvek majstor nista ne javlja, danas cu da ga zovem pa javljam sta je bilo...

Izvinjavam se na dugackom postu, ali mozda nekome ovo dobro dodje ako bude imao ovakvih, ili slicnih problema...

Jel imao neko ovakvih ili slicnih problema?? Trazio sam na forumu ali nisam nasao nista slicno...

 

O kakvom lupkanju je rec?Kad se to javlja jel konstantno ili u intervalima.Napisao si "slabo gorivo" da nisi mozda mislio ulje?I koje si sipao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

eeeeeeeeeeeee, pa malo pogledajte tu kocnicu, nije ona losa uopste, moja kopa umesto cim je malo jace pritisnem, poenta je samo da se zategne na zadnjem tocku, ima jedan mali plasticni zavrtanj, kod mene je zelene boje... e taj zavrtanja malo pritignes, a on vuce sajlu, i odmah dobijas visu papucu kocnice, tj reaguje i kad je malo stisnes. ali ne sme da se pretera, jer osim sto ce vam blokirati tocak, a samim tim i motor ce slabije ici, verovatno cete spaliti sve zivo u dobosu ;)

Zile, nije poenta u dotezanju, znaju to svi. Mozes ti da dotegnes koliko hoces, kocnica i dalje nece raditi. Tebe je ocigledno "zabola" dobra serija, pa ti kocnica funkcionise kako treba.

pa moguce da sam imao srece, ali ipak treba prvo probati sa dotezanjem, pa ako nece, onda misliti o necemu drugom, ja sam samo naveo najbanalniji primer, za svaki slucaj  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Kovacica

Pozdrav drugari, evo da i ja prijavim moj problem sa Princom... Celo leto sam ga vozio bez ikakvih problema, ali pre izvesnog vremena je pocelo nesto da mi lupka u motoru. Otisao sam ja kod majstora, kad on kaze da odmah ispustim gorivo jer to sto sam sipao je slabo ??? . Ja tako i uradim i sipam gorivo tamo gde uvek i sipam, predjem posle toga oko 50 km, a lupkanje ne prestaje, odem ja ponovo kod majstora, kaze on verovatno su ventili, kaze nastelovace on to do sutra... Medjutim, odem ja sutradan kod majstora kad on kaze ne zna sta mu je, kao ovakav slucaj jos nije imao. Ja ga pitam sta cemo sad, a on kaze da motor mora da ide u Novi Sad u servis, i tako, motor mi je vec nedelju dana u NS-u i jos uvek majstor nista ne javlja, danas cu da ga zovem pa javljam sta je bilo...

Izvinjavam se na dugackom postu, ali mozda nekome ovo dobro dodje ako bude imao ovakvih, ili slicnih problema...

Jel imao neko ovakvih ili slicnih problema?? Trazio sam na forumu ali nisam nasao nista slicno...

 

O kakvom lupkanju je rec?Kad se to javlja jel konstantno ili u intervalima.Napisao si "slabo gorivo" da nisi mozda mislio ulje?I koje si sipao?

 

Evo ovako, lupkanje se javlja konstantno, ulje sam sipao u servisu, a izraz "slabo gorivo" je upotrebio moj majstor, zato sto je lupkanje pocelo da se javlja kada sam sipao gorivo na jednoj benzinskoj pumpi za koju on kaze da nema dobro gorivo  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Evo da se pohvalim. Za oko 2.5 meseca koliko aktivno vozim Princa napravio sam do danas 5000 km. Za sada nisam imao nikakvih problema. Motor za 125-icu dosta dobro ide, lepo povlaci iz nizih obrtaja ali ipak za vece uzbrdice i brzi start trazi da se zavrti u vece obrtaje. Potrosnja uz laganu voznju je oko 2.3L na otvoreno, 3.5L u gradu. Pri agresivnijoj voznji potrosnja je veca. Do sada mozda samo par dana ga nisam palio tako da jos ne znam kako se ponasa kad se dugo ne pali. Do sada je palio na dodir. Kod mene nije bilo problema sa sinhronizacijom karburatora. Boja svecice i toplota izduvnih grana je priblizno ista, mala je razlika ali je to po meni zanemarljivo. U startu radi na 2 cilindra. Sto se tice lupkanja kod mene se cuje samo u specificnim uslovima  ::). Kad vozim motor i stanem 5-10 minuta da napravim pauzu posle toga dok se opet ne zagreje na radnu temperaturu pucka nesto pri jacem gasu. Istop se cuje i kada vozim na bas dugoj nizbrdici. Planiram da opet prestelujem ventile sad nekad ili na prolece. Prosli put sam ih stelovao dok je motor bio mlak tako da nisam siguran da li su bas dobro nastelovani ali je u svakom slucaju malo bolje nego ranije. Prednja kocnica je odlicna. Zadnja je kod mene dosta dobra za dobos ali i dalje neuporediva u odnosu na disk. Prednja viljuska je dosta meka i sa dosta dugim hodom(po mom ukusu). Za solo voznju i tezinu do 130-140 kg sa suvozacem ili prtljagom zadnji amortizer je dobar i na naj meksem nivou (bar kod mene). Danas sam vozio druga (ukupno smo oko 170 kg) i zadnji tocak je na uzbrdicama ponekad zakacinjao o blatobran. Znaci potrebno je dotezanje. Za sad sam prezadovoljan masinom i nadam se da ce tako i ostati. Ova sezona je dosta bila mrsava, mozda napravim do 7000km, sto zbog krize a i skoro pola sezone sam vozio skuter. Sledece sezone planiram da izguram na 20 000 km, one tamo 30 000... Videcemo kako ce da se pokaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja