Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

• Svrati ponekad, 105 postova

Ja sam od početka spominjao prekidač misleći na neispravnost  dugmeta za start ko je shvatio pesnika shvatio je polovni desni i levi platio 20 eu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• U prolazu, 4 postova
  • Motocikl: JL 125 11 - Sprint Prince

Поздрав, прочитао сам целу дискусију али се не се сећам да је неко поменуо проблем који се јавља на мом Принцу 125, те ако неко зна о чему се ради нека помогне. Наиме, шрафови којима се причвршћује задњи ланчаник за точак (4 комада, кључ 14) се олабаве већ након 50ак километара вожње а након око 100 километара буду одвијени за око две лозе у просеку. Ако имате неку идеју због чега се то дешава и како да решим био бих веома захвалан....

• U prolazu, 17 postova
  • Motocikl: Sprint Knight Adams 125cc

Zemo ja sam skoro kupio motor i ti srafovi su mi bili labavi. Dotegao sam ih i za sad se nisu olabavili. Dobro da znam da se desava da povedem racuna. Pozz

• Sviđa mi se 1

• Svrati ponekad, 177 postova
  • Motocikl: fj 1100
On 20.5.2019. at 20:01, Drokit je napisao:

E ovako drugari,hvala zaista od srca svima na savetima i zelji da mi resite problem ali nece pa nece. Dakle ovako: glavni osigurac nije,prekidac na copki nije,prekidac na kvacilu nije,senzor neutrala nije sve sam zivo navedeno i nenavedeno pokusao i ne vidi me kao vrana obran vinograd:grr: Zato sam mu doakao po Srpski,namestio prekidac direktno na automat alnasera i sad to izgleda ovako:IMG_20190520_193637.thumb.jpg.99ad65bf586b51f3aeaf9c769eace342.jpgJedino mi ne radi lampica neutrala al sto kaze @KAPETAN KOCA "a i koj ce mi":jee: Jos jednom hvala svima:jee3:

ovo jeste grunfovanje,mada mislim da nije najsrecnije resenje.po svemu sto sam procitao predpostavljam da je zveknuo start relej.

• U prolazu, 17 postova
6 minutes ago, rex said:

ovo jeste grunfovanje,mada mislim da nije najsrecnije resenje.po svemu sto sam procitao predpostavljam da je zveknuo start relej.

Kako izgleda i gde se nalazi,za slucaj da sam ga prevideo??

• U prolazu, 4 postova
  • Motocikl: JL 125 11 - Sprint Prince

pre 24 minuta, rex je napisao:

pre 16 minuta, Drokit je napisao:

Kako izgleda i gde se nalazi,za slucaj da sam ga prevideo??

Aко се не варам баш са супротне стране од дугмета које си уградио, односно, иза акумулатора горе...

treba da je blizu akumulatora.obicno je okruglog oblika ,na dva srafa se kace crvene zice.jedna je sa akumulatora a druga ide na anlaser.ispitujes dali radi tako sto ta dva srafa spojis srafcigerom.ako zavergla onda je unjemu problem

• U prolazu, 17 postova

Pa mislim da je to automat alnasera koji je fizicki izdvojen tu od alnasera. Kad prespojim vergla i vodeci se tom logikom kupim nov ali opet nece na dugme alnasera da pali. Na njega sam i prepojio pomocu tasterskog prekidaca. Nalazinse bas sa te strane ispod te plastike a izgleda ovako:

1336619427236937356.jpg

ako je on ok i radi na to dugme koje si postavio onda ti je ili zica od prekidaca do njega u prekidu ili  sam prekidac nije ispravan.

• U prolazu, 49 postova
On 6/5/2019 at 8:15 PM, mikilesje said:

Поздрав, прочитао сам целу дискусију али се не се сећам да је неко поменуо проблем који се јавља на мом Принцу 125, те ако неко зна о чему се ради нека помогне. Наиме, шрафови којима се причвршћује задњи ланчаник за точак (4 комада, кључ 14) се олабаве већ након 50ак километара вожње а након око 100 километара буду одвијени за око две лозе у просеку. Ако имате неку идеју због чега се то дешава и како да решим био бих веома захвалан....

kupi lepak za šrafove koristi se za fiksaciju šrafova na remenicama od zupčastog kaiša

• U prolazu, 49 postova
On 5/20/2019 at 8:01 PM, Drokit said:

E ovako drugari,hvala zaista od srca svima na savetima i zelji da mi resite problem ali nece pa nece. Dakle ovako: glavni osigurac nije,prekidac na copki nije,prekidac na kvacilu nije,senzor neutrala nije sve sam zivo navedeno i nenavedeno pokusao i ne vidi me kao vrana obran vinograd:grr: Zato sam mu doakao po Srpski,namestio prekidac direktno na automat alnasera i sad to izgleda ovako:IMG_20190520_193637.thumb.jpg.99ad65bf586b51f3aeaf9c769eace342.jpgJedino mi ne radi lampica neutrala al sto kaze @KAPETAN KOCA "a i koj ce mi":jee: Jos jednom hvala svima:jee3:

koliko sam video sa šeme lampica neutrala prekidač neutrala prekidač nogostupa i relej svega toga je zajednički. onako iz glave i nabrzaka rekao bih da je problem ili sa tom instalacijom ili sa masom zajedničkom, a može da bude i sam relej. i ima i neka usmeračka dioda, može biti da je i ona crkla. ali pošto je grumfovanje uspelo i zaobišao si uspešno sigurnosne mere. neka čeka zimu :D

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja