Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Evo slikao sam sraf.Na glavi se vide tragovi da je dotezan, verovatno na prvom servisu na 100 km. Ispao je negde ispod dupeta  :).

 

WJQdM_img5216y.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Verovatno, nisam proveravao. U poslednja par dana nesto mi se culo na srednjim obrtajima oko 50-55km/h u petoj ali ne uvek. Naj verovatnije je taj sraf i taj deo koji je on drzao je vibrirao. Od kako je odpao sraf nisam primetio te zvukove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

To mi lici kao sraf od rama,pogledaj dobro ram i dole negde da ti ne fali sraf.Nije bas dobro da ti fali sraf koji drzi ram a ti srafovi hoce da se otpuste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

To mi lici kao sraf od rama,pogledaj dobro ram i dole negde da ti ne fali sraf.Nije bas dobro da ti fali sraf koji drzi ram a ti srafovi hoce da se otpuste.

Aj prevedi se? Koji su to srafovi koji drze ram?

Da ne mislis na onaj nastavak na kom se drze oslonci za noge i komande, ali on nema direktno ulogu rama, nego agregat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

To mi lici kao sraf od rama,pogledaj dobro ram i dole negde da ti ne fali sraf.Nije bas dobro da ti fali sraf koji drzi ram a ti srafovi hoce da se otpuste.

Aj prevedi se? Koji su to srafovi koji drze ram?

Da ne mislis na onaj nastavak na kom se drze oslonci za noge i komande, ali on nema direktno ulogu rama, nego agregat.

 

Pa mozda neki sto su i tebi bili ispali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

heej drugari, evo i mene!

Ja sam se sinoc uspesno vratio sa mojim motorcicem sa mora, motor se ceo put pokazao super, nigde nije ni stucnuo, a bogami ni potrosio ni gram ulja, imao sam i suvozaca (koji tezi 85-90kg) pa se prosecna potrosnja goriva kretala oko 5l na 100km! opsirnije o putovanju i krajevima kroz koje smo prolazili cu napisati u putopisu cim skupim sve slike i snimke. Sve u svemu presli smo oko 1500km bez ijednog problema, tako da prica o nepouzdanosti kineskih motora pada u vodu (osim sto je meni pukao okvir za tablicu, mada mislim da je neko pokusao nasilno na parkingu da prisvoji istu za sebe, na srecu nije uspeo :D )

P.S.suvozac je drugar(da nebi pomislili da mi je devojka toliko teska  ;D )

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 696 postova
  • Lokacija: Karaburma
  • Motocikl: Strom 650 2009

heej drugari, evo i mene!

Ja sam se sinoc uspesno vratio sa mojim motorcicem sa mora, motor se ceo put pokazao super, nigde nije ni stucnuo, a bogami ni potrosio ni gram ulja, imao sam i suvozaca (koji tezi 85-90kg) pa se prosecna potrosnja goriva kretala oko 5l na 100km! opsirnije o putovanju i krajevima kroz koje smo prolazili cu napisati u putopisu cim skupim sve slike i snimke.

P.S.suvozac je drugar(da nebi pomislili da mi je devojka toliko teska  ;D )

 

Ma laze za suvozaca sigurno!  ;)  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

heej drugari, evo i mene!

Ja sam se sinoc uspesno vratio sa mojim motorcicem sa mora, motor se ceo put pokazao super, nigde nije ni stucnuo, a bogami ni potrosio ni gram ulja, imao sam i suvozaca (koji tezi 85-90kg) pa se prosecna potrosnja goriva kretala oko 5l na 100km! opsirnije o putovanju i krajevima kroz koje smo prolazili cu napisati u putopisu cim skupim sve slike i snimke.

P.S.suvozac je drugar(da nebi pomislili da mi je devojka toliko teska  ;D )

 

Ma laze za suvozaca sigurno!  ;)  ;D ;D ;D

 

Ma suvozac laze sigurno  :D  ;D  ;D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Drustvo, bio sam  sokobanji nedelju dana pa nisam mogao da se javim ranije. Nasao sam odakle je otpao sraf. Odpao je sa drzaca sto drzi motor, onog izmedju karburatora. To je i prouzrokovalo cudne zvukove na osrednjim obrtajima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ostali koji drze motor za ram su osigurani9 lepkom. Izgleda da samo ovaj nije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: kawasaki el-250

ja sa svojim princom nisam imao nekih velikih problema do sada(NEKA TAKO I OSTANE ) jedini problem su mi zadnji amortizeri i opruge.podigao sam ih na najvisi stepen  i opet su mekani sad sam morao da podbacim i gume izmedju opruga  da ga ojacam  ali  nije to to kada sam ga skidao isprobao sam amortizer i rukom se moze gurati gore dole  neznam dali i drugi imaju slicnih probblema i kako ga resiti mada ima mene  pa jos kad idem negde oprema itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Moj je fabricki postavljen na naj meksi nivo. Sto se solo voznje tice za mene je extra. Znaci ja sam oko 115 kg zive vage + puni koferi obaveznog i neobaveznog alata i jos neke sitnice + celokupna kamp oprema i stvari na zadnjem sedistu. Znaci kad ga natovarim extra je mekan i udoban, radi odlicno. Mozda bi za nekog bio premekan jer se desi da na nekim izbocinama pocne da odskace kao neko teretno vozilo ali meni odgovara. Problem je kad vozim nekog. Zakacinje mi zadnji tocak na rupama. Danas sam provozio druga po ulici koji je oko 75kg i nije zakacinjao. Sto se mog primerka tice za solo voznju odgovara naj mekse, za voznju u dvoje definitivno je potrebno dotezenje. Sami amortizeri su izuzetno mekani i sto rece ne stvaraju skoro nikakav otpor. Meni to odgovara jer vi nemate pojma kakvi su ovde putevi na jugu  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd - Čukarica
  • Motocikl: Sprint Prince

Pozdrav svima :)

Resio sam da se manem Jawe, i kupio sam skoro Sprint Prince 125 cm3. Motor ima godinu i koji mesec, s njim sam presao desetak kilometara dosad, a vec sam uhvacen od strane "organa" kako vozim bez kacige, registracije i A kategorije  ::)

Prvo sam kupio kacigu, danas htedo da ga registrujem - ali jednostavno nece da upali ? Motor vergla, ali nikako da "kresne". Malo sam cackao, i video da je sa akumulatora spala jedna kapica, mada i dalje ima kiselinu. Da li je to problem? Hteo sam da skinem akumulator, ali je zapekao jedan sraf na "+", pa nisam imao vremena da se bakcem, a oko njega ima i belih taloga.

Kada je sauh otvoren? Kad se povuce ka vozacu, ili je skroz napred?

Ono crveno dugme sa desne strane sam stavljao u oba polozaja, ni sa jednim nece da pali. I gorivo sam pustio, ako ona mala polugica treba da bude okrenuta ka dole.

Sutra bi trebalo da pogledam i svecice, i da probam da skinem akumulator i da vidim ima li struje.

Inace, 1500 dinara za tehnicki je cista pljacka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Pozdrav svima :)

Resio sam da se manem Jawe, i kupio sam skoro Sprint Prince 125 cm3. Motor ima godinu i koji mesec, s njim sam presao desetak kilometara dosad, a vec sam uhvacen od strane "organa" kako vozim bez kacige, registracije i A kategorije  ::)

Prvo sam kupio kacigu, danas htedo da ga registrujem - ali jednostavno nece da upali ? Motor vergla, ali nikako da "kresne". Malo sam cackao, i video da je sa akumulatora spala jedna kapica, mada i dalje ima kiselinu. Da li je to problem? Hteo sam da skinem akumulator, ali je zapekao jedan sraf na "+", pa nisam imao vremena da se bakcem, a oko njega ima i belih taloga.

Kada je sauh otvoren? Kad se povuce ka vozacu, ili je skroz napred?

Ono crveno dugme sa desne strane sam stavljao u oba polozaja, ni sa jednim nece da pali. I gorivo sam pustio, ako ona mala polugica treba da bude okrenuta ka dole.

Sutra bi trebalo da pogledam i svecice, i da probam da skinem akumulator i da vidim ima li struje.

Inace, 1500 dinara za tehnicki je cista pljacka...

Ne bih da se pravim pametan a jesi li podigao copavu?

Meni se desilo da sam motor gurao do majstora jedno kilometar ipo zbog tog crvenog prekidaca....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

He he. Prvi dan kad sam ga doterao iz obrenovca sam imao problem sa crvenim prekidacem. Otvoreno je na dole tj strelica pokazuje na gore. Rezerva je obrnuto, zatvoreno u sredini. Sauh se daje kad se poluga povuce prema tebi. Ono sto je zanimljivo da princ nema sanse da upali bez sauha, bar kod mene. Jednom sam probao i rucno dao sauh samo jednom karbu. Motor je par minuta radio na jednom cilindru sve dok nisam dao sauh na oba cilindra. Kad je prvo paljenje dovoljno je da ga upalis pod sauhom i da radi 3-5 sekunde. Posle pustis sauh i ostavis da radi na leru.

Znaci prvo proveris copavu, slavinicu, crveni prekidac, das sauh i ako je sve u redu mora da upali, mozda ne iz prve ali mora. Probaj da ga upalis na gurku. Mozda akumulator ne moze da ga zavergla dovoljno brzo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd - Čukarica
  • Motocikl: Sprint Prince

Motor nece da se startuje, a za "copavu" sam cuo  :D

Odo sad da skidam akumulator, pa da vidim da ga napunim. Imam punjac Einhell AFN 12, ima na njemu i slika da se mogu puniti i motocikli.

E sad, u uputstvu su dati primeri, da se moze puniti akumulator od 12 v i 36 ah, a moj akumulator ima 12v 7 ah ako se ne varam, pa se pitam nije li punjac prejak? Mozda je glupo pitanje, ali mi struja nije jaca strana  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ne znam kojom jacinom puni. Naj vise akumulatoru odgovara da se puni slabijom strujom. U uputstvu pise da je puni oko 15 sati sa 1/10 kapaciteta akumulatora. Znaci ako (na primer) Ovaj Einhel puni strujom jacine 2 ampera a akumulator je kapaciteta 7a onda 7mnozis sa 1.4 sto je oko 10/2=5 sati. Ako je jaci onda manje punis.  Znaci 10/ sa jacinom punjenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Upali na guranje, ako moze tako i vozi bar jedno pola sata-sat, najzdravije je za akumulator da punis u voznji, ali pre toga skini i osmirglaj kleme.

 

I ne bi bilo lose da pre svega izmeris napon u akumulatoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Danas su mi stigli oni topovi iz louisa. Montiracu ih naj verovatnije sledece nedelje pa cu da postavim neki klip a sutra i neku sliku. Ja sam odusevljen. Mislio sam da je to samo obicna tanka cev. Medjutim stvarno su kvalitetno odradjeni i definitivno vrede mnogo vise od ovih 30e koliko su sad na akciji. Zid je dosta debeo, unitra imaju neke prigusivace ali ne mnogo, u principu otvoreni su ali ne kao obicna cev vec imaju nesto staklene vune i one mreze. Imaju 5 malih izduva koji mogu da se skinu. Zdnji deo sa izduvnim cevima je pricvrscen sa 3 srafa koji imaju gumu i taj zadnji deo ima isto gumu. U kompletu se dobija selna za zatezenje i drzac. Videcemo kako ce da se cuju ali moj prvi utisam je fenomenalan. Evo i linka.

http://www.louis.de/_308a9bac66f3b8902d29e3ce6e4060a2bb/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=420&wgr=325&list_total=7&anzeige=0&artnr_gr=10027007

Ako otvori prvu stranu pokusajte opet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Jel to nov motor?Pazi ako vergla onda nebi trebalo da je do akumulatora.Probaj ti u drugu pa na gurku,daj mu saugh i bez gasa ili moze ali malkice.Mora da upali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: kawasaki el-250

krsticu i ja sam razumeo da je to nov motor  prosto kontakt,dignes copavu crvenu na dole i mali gas i pali  ali nebih ti savetovao da nesto preterano cackas ipak je to novo oteraj do servisa ako tio nije daleko  nadam se da je u garanciji.javi sta si uradio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd - Čukarica
  • Motocikl: Sprint Prince

Motor sam kupio polovan, star samo godinu dana, tako da je za mene nov. Presao sam tek oko desetak kilometara, a vec nece da startuje. Punio sam akumulator, ima dobar napon i sve, ali opet nece. Dok sam petljao oko masine, rece mi jedan motorista u prolazu da je mozda u pitanju bobina ili tako nesto: u svakom slucaju, zvacu majstora, a gore od tog kvara je zena koja mi naklapa i zvoca sto sam uzeo to cudo, a jos i ne radi. A stvarno mi je glupo da relativno novu masinu guram i palim na silu, a imam skodu staru 20 godina koja pali na pola kljuca.

Dok cekam majstora - pitanje za razonodu  ;D

Kako se uopste zove (nas) motocikl ???

Na motociklu pise Sprint Prince, na auspuhu pise Jinlun, a u saobracajnoj - Adams  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja