Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

A da kazem, zaboravili smo polozaj motora pri sipanju, litar tamo vamo, a nisam probao ono na prazan 10l pa dokle stignem!! I cinjecica da uz ozbiljno maltretiranje masine van grada nije presao 3,5l.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Па гумирај (постави гумене подлошке, оне од славина за воду) и те твоје пластичне ће да ућуте.

 

mudro zboris mladi covece... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

e pa drugari evo me najzad sa opisom puta na Zlatibor...

Krenuo sam 1.6. u ponedeljak ujutru oko 10 sati vreme je bilo kil(slin)avo ali me je drustvo cekalo na Zlatiboru i morao sam zbog njih da pozurim, osedlao sam magarencei zaputio se. Od Cacka do Ovcar banje svuda je vlazan put, nisam smeo nigde da predjem 60. Posle Ovcar banje put je skroz suv, vec odatle pocinjem da vozim konstantnom brzinom od oko 80 km/h. U Pozegi me hvata sitna kisica ali sreca uspeo sam da pobegnem, polako stizem do Uzica i dugo ocekivane uzbrdice i penjanja na Zlatibor, i motor me je odusevio uz Zlatibor sam odrzavao brzinu izmedju 60 i 80 i non stop bio u 4 ili 5 brzini i motor je radio kao sat oduzevilo me sto se uopste nije gusio...Posto je motor jos u razradi nisam hteo da ga silujem i testiram! Cuvajte se po putu vozaca Krusevackog Jugoprevoza, pred Zlatibor me jedan umalo nije oborio sa motora, na odrediste sam stigo oko 11:15 uz samo jednu pauzu za sokic za mene a i corbu za motorcic na benzinskoj pumpi na Mackatu... Slika sa puta nemam jer je bilo ruzno vreme pa me je mrzelo da stajem svaki cas da bih se slikao, ali obecavam drugarima sa foruma da cu cim prodju ispiti opet otici do zlatibora i stajati usput i slikavati... :)

P.S. ako krenete negde na put a nemate ciradu za motor, najjefrinije a dobro resenje vam je obican najlon koji se koristi za zastituu kad se kreci, u jednom pakovanmju ima dovopljno da se ceo motor umota a kosta samo 50 dinara :)

evo slicice mene kad sam stigao i umotanog motora! ;)

 

 

post-3791-12879037774807_thumb.jpg

post-3791-12879037779552_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
P.S. ako krenete negde na put a nemate ciradu za motor, najjefrinije a dobro resenje vam je obican najlon koji se koristi za zastituu kad se kreci, u jednom pakovanmju ima dovopljno da se ceo motor umota a kosta samo 50 dinara

evo slicice mene kad sam stigao i umotanog motora!

 

Ali samo ako je neophodno, bolje da pokisne nego da bude pod najlonom. Problem je sto se vlaga kondenzuje ispod i ne isparava, pa zardja sve zivo.

 

 

Steta sto te vreme nije bolje posluzilo, ali bar si video kako se motor ponasa na malo ozbiljnijem putu.

Eto da te nismo ubedili da uzmes 250, ne bi bilo uz zlatibor izmedju 60-80, nego bi bilo 40-60kmh, verovatno u 3. ponekad 4.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

black, dugujem i piva zato sto si me ubedio da uzmem 250-icu!!!

na 1100km sam uradio drugi servis u kjoj spada stelovanje ventila, zamena ulja, stelovanje, ciscenje i podmazivanje lanca...

Presao sam vec 1200km i sinoc ga prvi put zgazio preko 100 ali na kratko, izvukao sam do 130km/h,  moze jos da navalja, ali semafor na kruznom putu me zaustavio a i ovo je dovoljno brzo (cak i previse za ovaj tip motora)... jace vibracije ali podnosljive javljaju se od oko 110 pa navise :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

P.S. ako krenete negde na put a nemate ciradu za motor, najjefrinije a dobro resenje vam je obican najlon koji se koristi za zastituu kad se kreci, u jednom pakovanmju ima dovopljno da se ceo motor umota a kosta samo 50 dinara

evo slicice mene kad sam stigao i umotanog motora!

 

Ali samo ako je neophodno, bolje da pokisne nego da bude pod najlonom. Problem je sto se vlaga kondenzuje ispod i ne isparava, pa zardja sve zivo.

 

Meni nije kondenzovalo ispod ali to je verovatno zbog vetra jer ga je bilo koliko hoces pa je podpirivao ispod najlona (morao sam da vezen najlon na par mesta da nebi spao sa motora)... a na kraju pred polazak sa ovm najlonom za zastitu smo se cak i igrali :) evo i kako

post-3791-12879037786527_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Да, бре, лепо је и Блекбајт приметио - батали тој најлон: чим сине сунце, к'о у пластеник да си га утер'о (мислим на мотор). Иначе, одерали те мангупи, код мене он (мислим на најлон за кад се молује) кошта 30 динара.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

hehe, verovatno mu "Zlatibor" malo dize cenu...  ;D a ovo mi je bila prva pomoc posto nije imalo nikakvu netkrivku na terasi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova

black, dugujem i piva zato sto si me ubedio da uzmem 250-icu!!!

na 1100km sam uradio drugi servis u kjoj spada stelovanje ventila, zamena ulja, stelovanje, ciscenje i podmazivanje lanca...

Presao sam vec 1200km i sinoc ga prvi put zgazio preko 100 ali na kratko, izvukao sam do 130km/h,  moze jos da navalja, ali semafor na kruznom putu me zaustavio a i ovo je dovoljno brzo (cak i previse za ovaj tip motora)... jace vibracije ali podnosljive javljaju se od oko 110 pa navise :)

 

Ako vec jesi nista.ali ako tek ides na servis nemoj nista dsa steluju ventile .prazna prica . izvini sad sam video da si vec bio.

Ako su ti rekli da su stelovali ventile LAZU

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

ne lazu prijatelju, sve vreme servisa sam bio tu pored motora, serviser u cacku je ekstra covek, videcu da ga nagovorim da na sledeci skup nas kineza ako bude negde blize dodje... vec sam hvalio coveka ali evo opet :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Koliko te je iskostao Servis? Ja nisam hteo da moj motor teram u servis jer mu istice garancija za 2 nedelje pa sam sam to odradio osim stelovanja ventila. Mislim da su stelovani na prvom servisu jer se na srafovima vide tragovi da je poklopac skidan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

4500 dinara je kostao servis (vodi se kao veliki servis) a mali je 3000 (u mali spada samo zamena ulja, ciscenje, podmazivanje i dotezanje lanca, ako je potrebno stelovanje kocnica, i ne znam ni ja sta jos) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Juce sam malo probusio zadnju stranu izduva. Ni sad nije previse bucan ali razlike ima. Malo je glasniji a i zvuk je dublji. Sa fabrickim auspuhom skoro da nisam cuo zvuk iz auspuha, samo tup zvuk same masine.

Pre busenja

http://www.youtube.com/watch?v=EGRLNHqKVGY&feature=channel_page

 

Posle busenja.

http://www.youtube.com/watch?v=YtyBs_Ey0gM&feature=channel_page

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Bogda

E sada kada si to uradio, lepo razbusi to jest spoj te rupe i taj poslednji kraj ce da ispadne sa sve tom cevkom koja je dugacka oko 5cm! A posle na jedno 15-17cm imas isto to ali je cev u gornjem desnom uglu iz zamisljenog slova X pa ti u sredini ili dole levo probusi jos jednu rupu od 16-18mm i to je zvuk! Meni je ovo objasnio Slayer, kada sam to uradio stvarno je  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Hteo sam da spojim te rupe i tu cevcicu izvucem ali sam se plasio da ne bude previse bucno. Dosta vozim i van grada pa se plasim da ne ogluvim od buke ;D. Malo da se naviknem naovaj zvuk pa cu posle da ga jos otvorim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Hteo sam da spojim te rupe i tu cevcicu izvucem ali sam se plasio da ne bude previse bucno. Dosta vozim i van grada pa se plasim da ne ogluvim od buke ;D. Malo da se naviknem naovaj zvuk pa cu posle da ga jos otvorim.

Kad to izvadis + ono sto je Slayer radio, opet je tih, tako da slobodno teraj dalje.

 

 

Video postavljam u ime Zo_Lee-ja, ovako poje njegovo motorce. :)

http://www.youtube.com/watch?v=xGD5Bc0GhTo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Bas sam sad testirao potrosnju na malo vecu kilometrazu i izaslo je oko 2.75L na 100 km mada mislim da imam jos malo u rezervoaru tako da bi potrosnja mozda mogla da bude i 2.7L. To je prosecna potrosnja, znaci preko trecine grad, okusio je i Nisku zescu voznju, dva putasam bio u Pirotu prosao sam ceo Leskovac u potrazi za kacigom. Mislim da je to ok potrosnja za njega jos kad se uzme i da sam dosta tezak, nesto preko 115 kg. Kako se krece potrosnja ostalih motora sa 250ccm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Bas sam sad testirao potrosnju na malo vecu kilometrazu i izaslo je oko 2.75L na 100 km mada mislim da imam jos malo u rezervoaru tako da bi potrosnja mozda mogla da bude i 2.7L. To je prosecna potrosnja, znaci preko trecine grad, okusio je i Nisku zescu voznju, dva putasam bio u Pirotu prosao sam ceo Leskovac u potrazi za kacigom. Mislim da je to ok potrosnja za njega jos kad se uzme i da sam dosta tezak, nesto preko 115 kg. Kako se krece potrosnja ostalih motora sa 250ccm?

Moje LICNO misljenje je da trosi malo vise nego sto bi trebalo, trebalo bi da ti potrosnja bude negde izmedju 2.05 i 2.55 l na 100 km ovako si cinimi se malko iznad granice. Moja Mangula je negde u tvojim okvirima sa sve gradom , istom kilazom i cak sa saputnicom.... tako da vidi sta tu ne stima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Dzoks, a jesi li ti siguran da ne vozis na jedan cilindar i dalje? Pa toliko trose 4t 50ccm skuteri majqmu.

 

Nego ostaje pitanje i tacnosti brzinomera i merenja kilometraze. Koliko mi se cini sat na princu je optimistican za oko 10%, pa stoga i potrosnja izleda oko 10% manja od realne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

To ja bilo zimus, malo sam ih ja dosinhronizovao na oko,posto nisu bili ravni...

Ali samo da se skupi kinta i vozim ga na stelovanje ventila i karburatora

jer ovi u servisu nisu ni otvarali motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Drugari  moji, ja opet isao do Zlatibora sad u nedelju... Pre podne isao do sela da zavrsim obaveze popodne se cuo sa drugarima i resili da napravimo jednu probu za putesestvije na more koje smo planirali za 10 dana. Posto idemo sa dva motora a nas je trojica i posto je moj motor 250ccm dogovor je pao da ja vozim drugara moja tezina je oko 85kg, a drugar tezi oko 95kg, drugi motor je Malaguti Madison 150 ccm! Krenuli smo oko pola 5 popodne putovali smo oko sat i po... po ravnom Princ bez problema odrzava brzinu od 80-100km/h sa nama dvojicom, posle Uzica krece uzbrdica uz koju motor ne moze brze (ili ja ne znam da ga izsaltam sa menjacom kako treba) od 60 - 70 km/h i tu brzinu odrzava svuda u brdu! Uz brdo sam vozio konstantno cetvrtom brzinom sa oko 2/3 gasa i motor se dobro ponasao, nije se grejao vise nego obicno... inace sto se tice ponasanja motora i stabilnosti u krivinama sa suvozacom je super, kroz Medjuvrsje po krivinama sam ga svuda obarao, nisam nigde spustao ispod 80km/h osim na Pejicinoj krivini, i nije bilo nikakvih problema gume su odlicno drzale put... Sve u svemu oko 250km predjeno za taj dan bez ikakvih problema, mislim da nece ni na putu za more da bude problema...

Evo malo slicica sa Zlatibora

post-3791-12879041904374_thumb.jpg

post-3791-1287904190728_thumb.jpg

post-3791-1287904191035_thumb.jpg

post-3791-12879041913655_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja