Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Svez sam i ja vlasnik ovog lepog kineza ali cu ti reci moja dosadasnja zapazanja na nekih 1000km. Potrosnja oko 4,5l po gradu ako ga ne stedis a za otvoreno ne znam. Do 90 je ok posle vibracije i nisu prijatne ali jos vozim na kineskim gumama pa je mozda i to razlog. Malo igra ali to se resava podesavanjem amortizera koje je Ivan iz Glogonja negde na forumu vec objasnio. Prvo paljenje je problematicno i treba vremena da se uspostavi normalan rad 5 do 10min ali i to mozes videti par postova ispred. Meni je palio u sekundi ali se gusio sledecih ...min. Ni ja ni predhodni vlasnik koji je presao 5000km nismo imali vecih problema i to u nepunih godinu dana. A sada konkretno sta zameram: slabo svetlo, los lanac sklon pucanju (pogotovo ako tocak nije dobro centriran), lula karburatora (leva) lose resena (vibracije i toplota) treba imati jednu u rezervi! I za kraj ovaj motor je idealan kao prelazno resenje za pocetnike ili matorce kao JA! ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

... Zanima me kako ide taj tvoj sa 250ccm motorom, da li primetno jaci od ovog mog...

Iznenadio bi se :)

kada si ti postao urednik foruma?! cestitam kosooki brate

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

drugari moji dragi, evo mene opet posle 10-15 dana odsustva sa foruma, ja se izvinjavam braci shaolincima ali sta da radim, opravdani razlozi su u pitanju pa molim urednike da mi opravdaju izostanke  ;) ...

sto se motora tice sve sam zadovoljniji sa njim (da kucnem u drvo...), cak i ono zagrevanje pre voznje traje sve krace  (otprike samo ujutru kad ga palim oko 20-30sekundi je dovoljno da radi pod sauhom a posle moze odmah da se vozi bez problema) do sad sam presao oko 400 km motor jednako dobro vuce kako sa 1 tako i sa 2 osobe, takodje motor ekstra vuce uzbrdo, nema problema sa pregrevanjem, prvi servis koji se radi na 150km kosta 3000 dinara, imam sve preporuke za ovlascenog servisera Sprint motora i skutera Miska iz Cacka, covek je skroz korektan i radi svoj posao kako treba, i sta god da posumljas da nije u redu uvek izlazi u susret...

Sheik, javi se kad budes dolazio u  Cacak, da probas motor, nema nikakvih problema...

P.S.pridruzujem se cestitkama Blackbite-u sto je postao urednik

 

Blackbite prijatelju dugujem ti piva za ovo sto si me ubedio da uzmem 250ccm, jbg ne mogu za sutra da se organizujem da dodjem na Frusku goru (finansijski problemi) ali na sledecem skupljanju ili voznji eto me...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

e pa drugari moji ja sam osedlao mog konjica i sad put pod tockove i pravac zlatibor, vracam se u sredu - cetvrtak pa cu vam reci utiske!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

Lepo motorce,sluzice te,ne brini!!!!

 

Sto se tice onih cevi sto idu do kutije filtera vazduha, ja ti preporucujem da ne skidas.

Ja sam moje skinuo jer nisu bile povezane i smetale su mi pri prepravkama.

 

One sluze kao male turbine,da pomognu motoru da lakse ''provuce'' vazduh kroz filter!

Koliko ce pomoci te turbine zavisi od broja obrtaja motora tj od kolicine izduvnih gasova!

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

One sluze kao male turbine,da pomognu motoru da lakse ''provuce'' vazduh kroz filter!

Koliko ce pomoci te turbine zavisi od broja obrtaja motora tj od kolicine izduvnih gasova!

Jeste, da ne kazem sta. ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova

Dali je neko od vas pokusao da vozi sa takozvanim turbinicama i bez njih ?

Ili samo teorija .Ako je samo teorija recite mi gde ste  procitali ili koji majstor (servis ili sta vec)vam je dao tu informaciju.

E da treba mi informacija posto ij a imam te turbinice i predjenih 11000km .pitanje je sledece .

Dali one sluze necemu ili nesluzenicemu?

i dali da  secem ili  mi sluzi za ukras?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Dali je neko od vas pokusao da vozi sa takozvanim turbinicama i bez njih ?

Ili samo teorija .Ako je samo teorija recite mi gde ste  procitali ili koji majstor (servis ili sta vec)vam je dao tu informaciju.

E da treba mi informacija posto ij a imam te turbinice i predjenih 11000km .pitanje je sledece .

Dali one sluze necemu ili nesluzenicemu?

i dali da  secem ili  mi sluzi za ukras?

 

 

 

Zo_Lee je skinuo, kaze da malo bolje ide, takodje i Slayer, takodje je smanjilo pucanje iz auspuha ako se ne varam i lese rade bez toga.

 

Euro norme, nista drugo, samo prlja svez vazduh koji ulazi u masinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

e pa drugari moji, ja stigao sa Zlatibora... u puti sam prosao skroz ok, nista nije otpalo niti se odsrafilo... uz zlatibor Princ je vukao 60-70 pa i do 80 bez problema, nije bilo prioblema sa pregrevanjem ili bilo cim drugim a namerno sam ceo put vozio bez ijedne pauze bas da bih video hoce li da se pregreva ili ne znam sta drugo... samo mi je juce bio lep dan ali nisam mogao da ga iskoristim za voznju motorom jer su drugari i drugarice hteli da se setaju... :( slike cu postaviti ovih dana cim uhvatim malo vremena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Vec par dana posedijem Princa i nisam primetio da dok je hladan radi na jednom cilindru. Ujutru zahteva sauh koji ne mora da se drzi, samo 10-ak sekundi malo da povuce goriva pa posle radi bez sauha. Odma pocinje da radi na oba cilindra ali po malo nestabilno dok se zagreje. Skidao sam svecice i skoro su iste, ni jedna nije crna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

@zoran032

Pa gde su te slike sto si obecao? I da, zeleo sam da te pitam za ove tvoje bisage, kako ti se cini koliko su kvalitetne? I da li znas da li mogu da se kupe naknadno, tj. bez motora :) i koliko kostaju?

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

joj nacepili me ispiti na faksu, veruj mi da nikako da uhvatim vreme da postavim slike...

sto se bisaga tice ja nisam zadovoljan, mislim da su cak manje od plasticnih, kvalitet je dovoljno dobar da ne propusti vodu ali su mnogo male da u njih ne moze da stane cak ni slem kaciga  >:(

verovatno da mogu da se kupe posebno u predstavnistvu u novom sadu (verovatno i da ce da posalju brzom postom) ali ja ti ih ne preporucujem jer uopste ne sluze svrsi za koju su namenjene (mnoooooogo su male i tesne) nadam se da sam pomogao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

Hvala na odgovoru, moracu da ih pogledam izbliza posto su mi ovako bogami delovale vece nego ove plasticne koje ja imam, ali ako kazes da su male onda su male sigurno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Bio sam danas u Pirotu i pogledao jednu 250-icu u radnji. Te kozne bisage su dosta manje od ovih plasticnih i nekako su mi ruznije od plasticnih. Jedina dobra strana je sto verovatno ne truckaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Па гумирај (постави гумене подлошке, оне од славина за воду) и те твоје пластичне ће да ућуте.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: Golden Dragon

Znaci da je dobro nastelovan. Ima jedan moj drugar istog Princa i radio je normalno od prvog dana. Izgleda kako ko ima srece. Moj sad radi normalno, a i nije problem da se nasteluje, svako to moze sam da uradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Pisao sam u Tema za vlasnike kineza ali ajde i ovde da se pohvalim  :(. juce je poceo da me zeza menjac. Nema sanse da se normalno ubaci iz prve u drugu. Jedino moze nekako bez kvacila. Sada polazim samo drugom i nemam problema, ponekad iz trece u cetvrtu nece da ubaci vec izbaci. Zvao sam servis i naj verovatnije ga sutra ujutru teram u Nish. Taman cu do sutra da napravim 1000 km i da odradim redovan servis i da provere menjac. Inace motor je bas mali potrosac. Potrosnja u gradu je oko 3,5 litra a mesano uz laganu voznju oko 2,5 litra na 100km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Potrosnja oko 4,5l po gradu ako ga ne stedis a za otvoreno ne znam.

Ajde molim te proveri to opet, ovo mi deluje previshe.

Na otvorenom oko 3-3.5 a po gradu oce da ode do 4,5max (provereno 10x po 200km)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Potrosnja oko 4,5l po gradu ako ga ne stedis a za otvoreno ne znam.

Ajde molim te proveri to opet, ovo mi deluje previshe.

Na otvorenom oko 3-3.5 a po gradu oce da ode do 4,5max (provereno 10x po 200km)

Pa misli se valjda na Hardcore BG voznju, tako da me 4.5L ne iznenadjuje previse, pogotovo ako zavrces gas i ides u vece obrtaje od semafora do semafora. Puno ubrzanja, kocenja, cekanja, guzvi... Sasvim normalno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Evo da se opet pohvalim :). Sve je u redu sa menjacem . Odsrafio se jedan sraf na nogostupu pa papucica nije isla do kraja >:(. Ja to u opste nisam primetio nego sam se istripovao da je menjac. Zategao sam sraf i sada masina cepa samo tako, mnogo se bolje salta nego pre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Potrosnja oko 4,5l po gradu ako ga ne stedis a za otvoreno ne znam.

Ajde molim te proveri to opet, ovo mi deluje previshe.

Na otvorenom oko 3-3.5 a po gradu oce da ode do 4,5max (provereno 10x po 200km)

Pa misli se valjda na Hardcore BG voznju, tako da me 4.5L ne iznenadjuje previse, pogotovo ako zavrces gas i ides u vece obrtaje od semafora do semafora. Puno ubrzanja, kocenja, cekanja, guzvi... Sasvim normalno...

 

Kako god....i dalje je previshe. trebao bi da troshi max 3.2-3.3L

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja