Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

napravio sam i idejnu slicicu novog pokazivaca nivoa goriva u rezervoaru po uzoru na slayerovu ideju pa bih voleo da cujem (procitam) i vase komentare...

P.S. ovo sam radio samo idejno i na brzinu veceras cu odraditi bolje...

post-3791-12879030817063_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

hehe, svasta moze da se desi, a ni to da se zagledam nije iskljuceno, samo sam razmisljao da sklonim ovaj natpis Phatass (ma sta to znacilo, a pretpostavljam da znaci debelodu*e ili debeloguzi coperi) i da pojurim takav ili slican font i napisem Shaolin?

P.S.nemojte mnogo da mi se smejete ako sam pogresio u prevodu  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova

napravio sam i idejnu slicicu novog pokazivaca nivoa goriva u rezervoaru po uzoru na slayerovu ideju pa bih voleo da cujem (procitam) i vase komentare...

P.S. ovo sam radio samo idejno i na brzinu veceras cu odraditi bolje...

 

Volio bi uzivo i

Proveravao bi nivivo goriva cesce ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

I meni se to desilo, pukla guma od karburatora na cilindar i vuce fals vazduh!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Јесте ли озбиљни или се зезате кад пишете да је дифузор (та цевка од тела карба до цилиндра) карба од ГУМЕ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Јесте ли озбиљни или се зезате кад пишете да је дифузор (та цевка од тела карба до цилиндра) карба од ГУМЕ?

nisam siguran da je od gume.  u delu kod cilkindra je bas tvrda kao neka plastika ali deo koji ide na karb sa selnom je mekan i bukvalno mi se pocepao i rekao bih da je ipak guma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: POZAREVAC

karburacije je kod njih najveci problem. nekada svecice nove, pa nisu dobre, te toplotna vrednost velika ili mala, pa onda ima na kapici svecice metal nekad, koji treba da se skine sa gume ili plastike jer povlaci varnice sa svecice i pali tesko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

imali smo 2 ili 3 slucaja gde je spaner lanca labav ili u pocetku udara malo i vremenom sve vise, treba odmah srediti cim se pojavi nesto cudno

 

 

Kad se olabavi taj spaner lanca jel to onda stalno se cuje ili u momentima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Iskreno da ti kazem u planu mi je kad zadje iz garancije da ceo rezervoar i jos neke delove prefarbam komplet i da uklonim nalepnice...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

drugari, ja sam upravo registrovao motorce i podi gao tablicu i saobracajnu, sad nastupa vozikanjeeeeee  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Jedino sto mi se ne svidja kod Sprint Princ-a jeste sto ima vrlo malo dodatne opreme. Ako Slabiji model od 125 ccm nema obrtomer, voltmetar, jos dva pomocna fara trebali su bar jacem bratu to da ubace.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Samo da skrenem paznju na po koji detalj,

prijatelj vozi 125ccm verziju pa pricam sta se izdesavalo na njegovom motociklu.

Lanac i lancanici uz pravilno dotezanje i podmazivanje nemogu da izguraju preko 1000km,

ukoliko motocikl uhvati rosa (o kisi da negovorim) odmah korodiraju izduvne grane,zadnji amortizeri,stitnik lanca,svi varovi na ramu i srafovi...

Masina za sada(1500km) dobra.

Savet_

nedozvoli da motocikl bude vlazan preko 1h vremena,ram i srafove kako bi zastitio od korozije prskaj onim sprejom za instrument table.

Po isteku garancije mozes plastificirati ram,zameniti srafove kvalitetnijim(isto vazi i za gume).

Da podsetim,pisao sam o 125ccm modelu,250 je mozda kvalitetnije uradjen.

 

Pozdrav Nenad.

post-4951-12879032386525_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: Golden Dragon

Posto sam u ponedeljak imao malkice viska vremena, igrao sam se sa karburatorima i na kraju dobio ono sto sam hteo. Prekjuce i juce sam probao kako ce hladan da upali i upalio je tako lagano kao nikad ranije. U voznji ne mogu da primetim neku bitniju razliku, mozda za nijansu bolje ide, a mozda mi se i cini. Uglavnom sad kad je hladan upali odmah i  odmah radi na oba cilindra, ne mora da se ceka po 5 min da se zagreje, samo upalim, sacekam oko minut, cisto da nije skroz hladan, sednem i vozim, laganeze.

Eto mozda ce nekom pomoci u buduce ako bude imao probleme kao ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Posto sam u ponedeljak imao malkice viska vremena, igrao sam se sa karburatorima i na kraju dobio ono sto sam hteo. Prekjuce i juce sam probao kako ce hladan da upali i upalio je tako lagano kao nikad ranije. U voznji ne mogu da primetim neku bitniju razliku, mozda za nijansu bolje ide, a mozda mi se i cini. Uglavnom sad kad je hladan upali odmah i  odmah radi na oba cilindra, ne mora da se ceka po 5 min da se zagreje, samo upalim, sacekam oko minut, cisto da nije skroz hladan, sednem i vozim, laganeze.

Eto mozda ce nekom pomoci u buduce ako bude imao probleme kao ja.

Posto i ja imam slican problem sa paljenjem kada je hladan motor bilo bi dobro da napises sta si tacno radio. pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: Golden Dragon

Prvo moras da utvrdis koji cilindar ne radi kad je hladan. Upalis motor, znaci prvo paljenje, i polako odvijas sraf koji je sa donje strane na karburatoru sve dok motor ne promeni rad, tj dok ne pocne i taj cilindar da radi. Onda malo sacekas da se ugreje motor pa probas kako prima gas, gusi li se, kako radi bez choka itd....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Јесте ли озбиљни или се зезате кад пишете да је дифузор (та цевка од тела карба до цилиндра) карба од ГУМЕ?

Jedna ispravka! Stigli su mi difuzori (lule karburatora) koje sam narucio iz NS-a i da ne davim, nisu od gume samo su istom presvuceni ali je onaj kraj koji se navlaci na karburator gumen i relativno knap i kratak  pa se usled vibracija lako cepa. Kako mi je rekao IgorXT to je potrosni materijal na motoru i valjalo bi ga imati i u rezervi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Jeste mali off ali ajde da ne otvaram novu temu. Znam da ima dosta tog u temi Tema za vlasnike kineza ali ima mnogo strana i ne mogu da se snadjem.

Planiram da izmem za jedno mesec dana, mozda malo vise Sprint Princ 125. Napisite kakva su vam iskustva, koje su mu mane, potrosnja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: Golden Dragon

Pa ja ga imam vec godinu dana, mada sam ga slabo vozio skroz, presao nesto vise od 2000. Od negativnih stvari je bila ta sa karburatorima, jedino, drugo nisam primetio.Kvalitet izrade je ok za pare za koje se nudi,mada bi varovi mogi da budu bolji. Nisam imao problema sa pucanjem varova, odvijanjem srafova i slicno. Lako je upravljiv na putu, po gradu malo teze kroz guzvu, od 1 do 10 za upravljivost po gradu, dao bih mu 7. Takodje jeda od losih osobina je i to sto se slabo cuje, kao da radi na struju. To sam resio vadjenjem prigusivaca iz auspuha, sad se cuje glasnije od Yamahe Virago 250ccm, uporedjivali smo :D Dobra i najbolja stvar je sto ne trosi ni puna 3 l na otvorenom. Pre neki dan sam ga malo testirao, bili smo dvojica, i sa 5.5l (500din) presao ~170km i nigde ga nisam stedeo. Nisam isao na dalje relacije, tipa 200+km u jednom pravcu, mada ne sumnjam da b bez problema izdrzao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: Golden Dragon

Zorane ja imam Princa 125ccm, i sve sto si naveo za ovog gore nije ni slicno. Moj je presao preko 2000 i lanac i lancanici su jos kao novi. Podmazivao sam lanac 2 puta, na 1000 i na 2000. Korozije nema nigde jos, bar nisam primetio. Motor ne vozim po kisi niti kisne, imam garazu, a ne idem nigde dalje ako nije lepo vreme. Zanima me kako ide taj tvoj sa 250ccm motorom, da li primetno jaci od ovog mog. Mozda ovih dana ako bude lepo vreme prosetam do Cacka, da ga provozam malo, ako dopustis :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja