Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • U prolazu, 53 postova
On 4/8/2020 at 8:10 PM, Drokit said:

Drugari jel neko zna kakav je tip menjaca na 125cc, odnosno ide li neko ulje u menjac da zamenim ako ide. Izvinjavam se ako je pitanje glupo:):neznam:

motori imaju zajedničko ulje za agregat i menjač tako da kad menjaš ulje o istom trošku si zameni oba. samo polako i pun gas :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd,Mirijevo,Zvezdara
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Jedno pitanje malo neobicno...Gledam da kupim nekog copera..i videla jedan Sprint Princ al mi je daleko od Bg..Da li ima nekog iz Bg ili blize okoline taj motor samo da probam polozaj nogu?...gledam model i deluje mi da je rezorvoar bas sirok u delu prema sedistu...sto bi meni smetalo zbog bolesnog kolena i kuka...pa kad bih samo mogla da probam polozaj sedenja ako neko ima taj motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: BG - PN
  • Motocikl: JL 125 11 - Sprint Prince i Fuego Tekken - Peda Tek 250

Jel menjao neko prednji lančanik? Kakva su iskustva? Stavio bih veći od fabričkog jer je mašina prespora za autoput pa me zanima od koliko zuba bi bilo najbolje da uzmem.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Pozdrav bajkeri. Dali neko zna dimenzije iglice na plovak u karburatorima sto regulise nivo goriva?Narucio bih nove ali ne znam duzinu i debljinu,ako neko ima rastavljen karburator da izmeri mnogo bi mi pomogao.Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Pozdrav i pomoć da ne zamre tema izgleda da sa kinezima nema nekih velikih problema.Koje su veličine semerinzi prednje vile, neko napisa kao kod marudera ali nisam nešto siguran 37x50x11 .

Da li neko zna sigurno da ne bacam pare na mojima nema ama baš nikakva oznaka, za 37 sam siguran ali za ostalo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Pozdrav nažalost u katalogu nema oznaka ni za semering,ni za ležajeve iako imaju kataloški broj na kome piše da su dimenzije date u tabeli.

Molim te gde  da nađem na netu(šta sve nisam pregledao) te dimenzije semeringa za princa 125 ? Kao što napisah semering tih dimezija dođe samo kao ''čep'', sjebao par arieta zato sam i stavio sliku '' čizme'' sa dimenzijama gde se vidi da od spolja 50 pa na delu gde dolazi zeger kreće konus od cirka 3 mm a tek od tog dela treba da legne semering. Zato ako je neko menjao i zna help.Pošto skoro 15 godina do pre neki dan su funkcionisali (propišao samo jedan) , taj nemar je doveo do toga da su bili sjedinjeni sa metalom to još niasam video,skinoh ih pomoću trikova i delom pajsera i brenera.Oznake nisu ni imali a i da jesu skidan je u komadima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Hvala svuima na odgovoru, ali mislim da sam rešio misteriju nedostatka prostora.Ju7če zagledao ,ali kao što rekoh pajser i brener bili solucija, mislim da je u žljevovima gde dolazi semering ostalo dosta izgorele gume.Vidi se i na slikama pa ću probati tankom lemilicom i iglom da to iščačkam, neznam šta bi od hemije brže delovalo na tu sada već stvrdnutu masu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
WWW.SHOPPERALATI.RS

Žićana kružna četka-kovrdžava žica 50\/6mm Makita Pogodna za uklanjanje korozije, čišćenje, uklanjanje premaza i boja u zatvorenom prostoru Prečnik četke (Ø) 50 mm Najveći broj...

 

 

Samo da je fi 50mm, a ova je skupa. Ima se za 100 din takve. Ili mali bijaksic pa na njega cetkicu.

Lemilica nece tu gumu da topi.

Zacepi ispod cizmu da ne upadaju ostaci ili opiljci.

Promenio član slave74

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Hvala ti probaću i sa četkom idem da kupim, nešto će neko pametan još da predloži(neko iskusan).

Mene su varali puno u životu i sa te strane imam iskustvo ali j....a guma -ne':grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Pozdrav četke zalud bačene pare žljeb spoljnod dela semeringa je dubok 3 4 mm i samo sam tankim šilom i iglom većom uspeo da izbacim veći deo slepljene plastike  unutrašnji žljeb sa četkom ds.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Lešak
  • Motocikl: Nemam trenutno

Поздрав, да ли би овај Принц одговарао возачу висине 190цм и тежине око 100кг?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Pozdrav ali sigurno ne, težina nije bitna ali visina da zbog suviše niskog težišta sedišta i male udaljenosti nogu do menjača.

Ja 180 cm , po lokalu i kraće ture podnošljive sve ostalo je mučenje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja