Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Priboj
  • Motocikl: Kinroad xt-250

Pozdrav ljudovi. Treba mi mala pomoc oko elektricnih instalacija....Jel ima neko semu? ili nesto slicno jel radio? Inace vozim kinroud xt250 ali kapiram da nema neke  razlike u kinezima...

Srdacan pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Priboj
  • Motocikl: Kinroad xt-250
On 13.1.2020. at 10:14, KAPETAN KOCA je napisao:

I za 125 pa se snađi.

sema princ 125.jpg

 

Drugaru hvala puno .  Zanima me samo ovaj alarm? Ja bih to izbacio posto ga  i nemam.... pa da ne napravim neku pizdar*** 

Nabasao sam na vrlo jednostavnu semu od honde  250, da li bih pogresio po njoj da se vodim?  

honda 25o xl 1986 wiring diagram.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
On 1/9/2020 at 7:04 AM, KAPETAN KOCA said:

Pozdrav !

Sramota me da kažem da ne bude '' ujka dusko da li si stvarno bio na mesecu..?'', od maja 2007 preko 60 000 bez otvaranja mašine.

On inače radi normalno ali u poslednje vreme se pojavljuju povremeno ovi simptomi - ne uvek.

Pošalji motor u fabriku da ti daju novi, zaslužio si

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Pozdrav !

Izgleda da sam ga prehvalio, opet ista pesma kada nije u brzini  jedva ga pomeram (kao da kvačilo ne odvaja '' do kraja'')

Nisam pametan za vikend ako bude lepo vreme da se pozabavim sa njim, ako ne skontam tražim majstora.

A na kraju krajeva posle toliko km-a ,ako mu ne nađem leka (ja ili majstor) ima počasno mesto u garaži ispod pokrivača.Ništa nije večno a kamoli žilavi kinez, kome su u startu davali život trajanja pneumatika (originalne prve gume Duro zamenio posle 19 000 km).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ako je ram, odnosno zadnja viljuška ista kao na 125 ccm, mislim da ne može. Ja sam ugurao 150/70 - 15 jedva. Sto se tice sirine to je max zbog lanca ali sa druge strane je bio problem ona sipka sto se kači na dobos. Morao sam da je okrenem naopako i nekako uglavio u mm. 

Ako stavis 17 tocak, on je jos veci za 2.5 cm i mislim da nema sanse da stane. A iskreno i ne vidim poentu zamene osim sto je lakse naci gumu 17 od 15 inc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Pozdrav, ostadoh dužan bar odgovora na misteriju zvanu  da li je kvačilo ili nešto treće.

Pošto sam menjao prekidač stopa prednje kločnice ostao je luft između ručice i prekidača (stalno bio u naponu ,tj stalno je goreo štop) kreten ubacio između njih parče tankog bkartona (do kuće) i zaboravio.

Zato su simptomi i bili kao da ne odvaja kvačilo do kraja jer je kočnica bila ''poluaktivna''.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Pozdrav da tema ne "zamre" ovaj kreten nije primetio da na prednjem lančanku par zuba otkinuto zato ima simptome da stravično krklja preskače po lančanku . zamenio i prednj i zadnj kao i lanac samo peva neko je to i rekao ali moram da menjam dioptriju

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Sprint Knight Adams 125cc

Drugari jel neko zna kakav je tip menjaca na 125cc, odnosno ide li neko ulje u menjac da zamenim ako ide. Izvinjavam se ako je pitanje glupo:):neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: BG - PN
  • Motocikl: JL 125 11 - Sprint Prince i Fuego Tekken - Peda Tek 250

Поздрав, јел пратио неко колики је напон пуњења на 125-ици? Код мене је током вожње 14,7-14,8V а на леру око 14V што ми изгледа као да је превише, односно да је рикнуо реглер, али нисам баш 100% сигуран. Кад сам на крају прошле сезоне скинуо акумулатор у њему је остало било врло мало електролита, што ме опет наводи на то да га је висок напон избацио услед кувања. Ако неко има искуства са овим нек напише....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Pozdrav, svaki napon od 12.6 -14 jenormalan,i zato po meni ovo je previše i zato ''kuva'' proveri regler, meni gruvao i do 17 pre crkavanja.

Ako se neko ne slaže samnom neka nas nauči nečemu.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Cao ljudi, treba mi za Princa 250 zupcanik mjenjaca, ili kompletan mjenjac, u BiH ga do sad nisam nasao. Ako neko ima za prodati nov ili polovan, spasio bi me. Pozdrav iz BL :)9b3219a2f8d60aa57aacbf9c8b9bdbca.jpg331630d31a812170757796077562be11.jpg2fbc0b797a1bfbd265bf1c2b8cda5319.jpg98bb5b35c0526adf0916f8ab1332a293.jpg

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Pozdrav i Pomoć !

Dat kontakt, svetla rade, štop, žmigavci svi osim prednjeg levog, ne vergla ali kada stisnem si držim tart za verglanje svetli šta?Pa prednji levi ali normalno ne blica.

Misterija patuljaka, negde spoj ili ?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
On 8/18/2020 at 2:02 PM, KAPETAN KOCA said:

Pozdrav i Pomoć !

Dat kontakt, svetla rade, štop, žmigavci svi osim prednjeg levog, ne vergla ali kada stisnem si držim tart za verglanje svetli šta?Pa prednji levi ali normalno ne blica.

Misterija patuljaka, negde spoj ili ?

 

 

otvori far verovatno je tu izgubio kontakt, ili se spoji sa nečim :=)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja