Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: BG - PN
  • Motocikl: JL 125 11 - Sprint Prince i Fuego Tekken - Peda Tek 250

 

pre 24 minuta, rex je napisao:

ovo jeste grunfovanje,mada mislim da nije najsrecnije resenje.po svemu sto sam procitao predpostavljam da je zveknuo start relej.

pre 16 minuta, Drokit je napisao:

Kako izgleda i gde se nalazi,za slucaj da sam ga prevideo??

Aко се не варам баш са супротне стране од дугмета које си уградио, односно, иза акумулатора горе...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

treba da je blizu akumulatora.obicno je okruglog oblika ,na dva srafa se kace crvene zice.jedna je sa akumulatora a druga ide na anlaser.ispitujes dali radi tako sto ta dva srafa spojis srafcigerom.ako zavergla onda je unjemu problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Sprint Knight Adams 125cc

Pa mislim da je to automat alnasera koji je fizicki izdvojen tu od alnasera. Kad prespojim vergla i vodeci se tom logikom kupim nov ali opet nece na dugme alnasera da pali. Na njega sam i prepojio pomocu tasterskog prekidaca. Nalazinse bas sa te strane ispod te plastike a izgleda ovako:

1336619427236937356.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

ako je on ok i radi na to dugme koje si postavio onda ti je ili zica od prekidaca do njega u prekidu ili  sam prekidac nije ispravan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
On 6/5/2019 at 8:15 PM, mikilesje said:

Поздрав, прочитао сам целу дискусију али се не се сећам да је неко поменуо проблем који се јавља на мом Принцу 125, те ако неко зна о чему се ради нека помогне. Наиме, шрафови којима се причвршћује задњи ланчаник за точак (4 комада, кључ 14) се олабаве већ након 50ак километара вожње а након око 100 километара буду одвијени за око две лозе у просеку. Ако имате неку идеју због чега се то дешава и како да решим био бих веома захвалан....

kupi lepak za šrafove koristi se za fiksaciju šrafova na remenicama od zupčastog kaiša

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
On 5/20/2019 at 8:01 PM, Drokit said:

E ovako drugari,hvala zaista od srca svima na savetima i zelji da mi resite problem ali nece pa nece. Dakle ovako: glavni osigurac nije,prekidac na copki nije,prekidac na kvacilu nije,senzor neutrala nije sve sam zivo navedeno i nenavedeno pokusao i ne vidi me kao vrana obran vinograd:grr: Zato sam mu doakao po Srpski,namestio prekidac direktno na automat alnasera i sad to izgleda ovako:IMG_20190520_193637.thumb.jpg.99ad65bf586b51f3aeaf9c769eace342.jpgJedino mi ne radi lampica neutrala al sto kaze @KAPETAN KOCA "a i koj ce mi":jee: Jos jednom hvala svima:jee3:

koliko sam video sa šeme lampica neutrala prekidač neutrala prekidač nogostupa i relej svega toga je zajednički. onako iz glave i nabrzaka rekao bih da je problem ili sa tom instalacijom ili sa masom zajedničkom, a može da bude i sam relej. i ima i neka usmeračka dioda, može biti da je i ona crkla. ali pošto je grumfovanje uspelo i zaobišao si uspešno sigurnosne mere. neka čeka zimu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd - Čukarica
  • Motocikl: Sprint Prince

Koga zanima Sprint Prince 125 za delove, resio sam da prodam mojeg, koji mi stoji vec 7 / 8 godina... Cena za ceo je 200 evra sa tablicom, saobracajnom i overom kod notara. Zbog nemogucnosti da nadjem pravog majstora a i pomanjkanja vremena (novca), batalio sam ga nacisto, a inace stanje mu je: ostecen vetrobran, zardjao auspuh, ram je takodje napala rdja, rol bar treba da se predje sa novim slojem hroma, CDI je bio ispravan, rezervoar takodje, gume ok zadnja krpljena ali drzi, sedista cela, svetla zadnja i prednja ok migavce ima ali su za zamenu, neko mi odvalio retrovizor, akumulator izvetrio odavno. Znaci, kome treba, prodaje se ceo sa dokumentacijom i overom kod notara za 200 e, pa kome odgovara, motor je u naselju Radio - far blizu aerodroma Surcin, telefon je: 063-110-55-18.

Fotografija1005.jpg

Fotografija1006.jpg

Fotografija1007-1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd - Čukarica
  • Motocikl: Sprint Prince

A posto me je zvalo dosta ljudi, evo jedne kompilacije problema sa ovim Princom, i ne kraju onaj finalni koji mi je ubio svaku zelju za posedovanje kuneskog motocikla:

-Prvi kvar: samo vergla, i to lepo, zdravo, ali nece da upali / zamenjen kompjuter, prpblem resen

-Drugi kvar: usla voda u zadnje migavce / kupio od traktora migavce, nisam ih ni stavio, ove originalne uvezao u izolir traku i rade

-Treci kvar: korozija, cak i po ramu / problem neresiv

-Cetvrti kvar - otezanje lanca, problem je kako kazu upuceni, sto je prevelika duzina lanca pa se lako otegne. Resenje je u postavljanju dodatnog lancanika, sto nisam video nikad, pa sam zato promenio tri lanca, i opet se otegao.

-Peti kvar: zadnji tocak bezi iz ose, i nema sile da se namesti kako valja, ko je gledao nekad kako ide krs od *stojadina* po snegu i ostavlja 4 traga u snegu, znace o cemu pricam.

-Sesti kvar: sve gde ima hroma - na motoru, rol - baru, sve se ljusti, varovi korodiraju, a sve je to skupo i neisplativo za popravku

-Sedmi kvar: takozvana "salterica" ili polugica koja povezuje papucu i menjac, to je popravljano jedno 5 puta. Raspalo mi se sve u Leskovcu po sesti put, nekako sam ubacio u trecu brzinu, i putovao bez menjanja brzina do Beograda celih 8 sati, i otad tvrdo resio da vise nista ne popravljam.

   Tako da, ako se motor ne proda do 12. januara (nedelja), onda skidam par delova i bacam ga u Dunav sa Pupinovog mosta prvog sledeceg vikenda, jer me sad i zena nervira, dakle gundja 7 godina sto ga ne prodam, pa sad jos vise gundja KAKO ga prodajem...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd - Čukarica
  • Motocikl: Sprint Prince

Ode motor danas, nadam se da ce novog vlasnika vise usreciti nego mene :)  Ali moram reci kakva sam pitanja dobijao:

-zasto niste, kad ste kupili motocikl, trazili od prodavca kurblu da vam da?

-"odlicno poznajem taj model... recite mi jeste li sipali antifriz?" (morao sam da priznam da nisam :) )

 -ja: "vetrobran je ostecen, ima liniju" kupac: "da li biste zamenili vetrobran, i dali popust"

-"gde ste pali sa motorom" -ja: na zemlju :)

 -na kraju, najbolje  - kupac: "moze popust?" ja: "moze" kupac: "a jel mozete vi da mi platite delimicno slepovanje do moje kuce"

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Pa kada si zacepio cenu :)

 

Cudan smo narod. Ja sam vecinu svojih vozila prodao poznanicima uz popust samo da izbegnem ovakva pitanja i sacuvam zivce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ima ljudi kad bi im rekao tjeraj za Dz, oni bi pitali da ti njima nesto doplatis

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Pozdrav i sve najlepše u novoj godini !

Jedno pitanje ako neko pretpostavlja šta je u pitanju.

Od skoro prilikom kretanja prvom  opuštajući kvačilo čujem jako lupanje (tak tak tak) i posle normalno prihvati brzine.

Mogu vam reći da nisam siguran da li se čuje u menjaču ili u kvačilu ali je zvuk jeziv.

Takođe je poslednji simptom da iako držim stisnuto kvačilo kada guram motor ide teško kao da lamele nisu odlepile, nakon toga malo šaltam brzine u mestu i onda krene normalno.

Pomoć korpa, lamele ili druk ležaj, a možda ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: BG - PN
  • Motocikl: JL 125 11 - Sprint Prince i Fuego Tekken - Peda Tek 250
Pozdrav i sve najlepše u novoj godini !
Jedno pitanje ako neko pretpostavlja šta je u pitanju.
Od skoro prilikom kretanja prvom  opuštajući kvačilo čujem jako lupanje (tak tak tak) i posle normalno prihvati brzine.
Mogu vam reći da nisam siguran da li se čuje u menjaču ili u kvačilu ali je zvuk jeziv.
Takođe je poslednji simptom da iako držim stisnuto kvačilo kada guram motor ide teško kao da lamele nisu odlepile, nakon toga malo šaltam brzine u mestu i onda krene normalno.
Pomoć korpa, lamele ili druk ležaj, a možda ....
Koliko presla masina

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Pozdrav !

Sramota me da kažem da ne bude '' ujka dusko da li si stvarno bio na mesecu..?'', od maja 2007 preko 60 000 bez otvaranja mašine.

On inače radi normalno ali u poslednje vreme se pojavljuju povremeno ovi simptomi - ne uvek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: BG - PN
  • Motocikl: JL 125 11 - Sprint Prince i Fuego Tekken - Peda Tek 250
Pozdrav !
Sramota me da kažem da ne bude '' ujka dusko da li si stvarno bio na mesecu..?'', od maja 2007 preko 60 000 bez otvaranja mašine.
On inače radi normalno ali u poslednje vreme se pojavljuju povremeno ovi simptomi - ne uvek.
Auu kapa dole za masinu Mislim da ovaj problem potice od kvacila a ako proklizava kad se da gas onda je sigurno kvacilo

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Proveri ti i pogonski lancanik, mozda su se zubi pojeli, iskriviki pa preskace. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: BG - PN
  • Motocikl: JL 125 11 - Sprint Prince i Fuego Tekken - Peda Tek 250
Mene više brine kod kretanja iz prve onaj jezivi tak tak tak kao ds se nešto kida menjač ili nešto drugo
 
Ne bih ja to terao u tom slucaju, vec ako se nista spolja ne vidi pravac majstor

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

To mi nije palo na pamet zadnji lančanik je ok mada je i on zamenjen sa zadnjim  a prednji nisam ni pogledao jer sam ga tada zamenio pomislio sam

da u stvari preskače lanac videću 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Izvinjavam se sto interaptujem temu :)

Gledao sam fote ovog motora i svideo mi se brzinomer :D Deluje mi da bi mogao da cucne na moj motor (: 
Zna li neko gde bi mogao napraviti bar ljusturu od njega? Unutrasnjost bih svakako pravio po mojoj meri :)

 

Zahvaljujem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Pozdrav ako sam skapirao misliš na km sat  Princa, guglaj km sat Sprint Princ (delovi), ili nešto slično imaš na oglasima gde prodaju polovne delove za njega.

Mislim da je kompletan 20 -inu eu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Da da. km sat mi treba. Guglam vec neko vreme. Ili ja ne znam da izguglam ili je bas tesko naci tako nesto. Nisam trazio samo za ovaj motor. Gleadam za razne motore. Bitno mi je takav oblik da ima i da je hromiran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja