Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250
Pre 21 sati, KAPETAN KOCA je napisao:

Nije loše, još kada bi inalo ripne (''sitan nut...''), ili kako urezatui ripne na dečiju kurblu pedale?

Pa nikako :neznam: jedino da se na tu osovinicu nabaci bakarni prsten i kada stegnes to nebi mrdnulo jer bi se nutovi utisli u bakar.Mada sada sam se setio da takve delove sa nutovima imas i na autima,ali sad ne mogu da se setim od cega bi to moglo da pasuje.Znam da od golfa 2 ima nutove na kardanu za volan mada je on veliki za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Pozdrav.

Problem i jeste osovina prečnika 10 mm,kao i materijal za koji komšija strugar kaže da je ''špijalter'' ili kako već.

Srećom da je ostalo više od pola kraja poluge pa sam za prvu pomoć oko osovine i kroz rupicu za stezanje šaltalice provukao iz više puta ''paljenu++ žicu i stegao, tako ta nežno moram da šaltujem , i tako dok se žica ne istegli i pukne pa ponovo.

Dobar majstor strugar iz komšiluka obećao da izgrumfuje nešt ali još nije stigao sa mora.

Do tada živeli armirači.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Ma garant moze da se zbudzi nesto!Ne znam kako se ti kanali prave i na kojoj masini ali siguran sam da on nekog auta ima takav deo sa zlebovima.Nisam merio dali moze da se iskoristi deo za zadnju kocnicu?Igleda da je malo deblja mada ali ako to funkcionise sto si napisao onda bi i pedala funkcionisala.Jesi li zvao one sprint servise koje ima na sajtu mozda je nekima ostala saltalica?Meni treba CDI ali nikako da se nakanim da ih zovem :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Pa koji je materijal?Gus ili obicno gvodje?I napisi kako se vari hartletovanje-CO2 ili elektrolucno :stabre: Sto se tice majstora vecina ce prihatiti da ti to vari ali niko nece da ti da garanciju na var!I obicno idu price pa znas to je slab materijal ne nam koliko ce to da drzi i td..Sto je i logicno jer ne vari on 10mm gvozdje pa da ti za nesto garantuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Majstor Dragan Vrcan  jedan od najboljih ,kojom tehnikom pitaću, sve kome je ikada nešto napravio pa i meni je ''večno''(strugar-vrhunski za sve).Grunfuje sve što iko zamisli. Materijal verovatno neko gvožđe, bem li ga.

IMG_1529.JPG

IMG_1530.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Liberty 125 ; Honda VFR 800 fi

Pozdrav, 

Gde bih mogao da nabavim nosac lancanika ili komplet zadnji tocak sa nosacem za prince adams 125?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova

Imam kinroad 250 ( isti ko princ 250) koji ide k'o nevreme samo me nerviraju vibracije koje potiču od mašine. Vidim da su nosači motora direktno vezani za šasiju ( nema silen blokova). Da li i vaši daju takve vibracije koje zamaraju na dužim vožnjama ili treba nešto da preduzimam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Ja sam pre 8-9 godina vozio princa 250 i prodao ga baš zbog vibracija.

Послато са MI MAX 3 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Sprint Knight Adams 125cc

Ljudi pozdrav svima koliko Vas ima. Pomagajte da ne zapalim masinu. (Princ 125cc) Radio normalno najnormalnije. Vozio se ceo dan i kad sam stigao kuci desi mi se da sam promasio ler a vec kocio da stanem i ugasi mi se u brzini. Izbacim ga ugasenog na ler da uteram u dvoriste kad da probam na taster da upalim nece ni da cuje. Ostavim tako i resim sutradan da probam ma ni da cuje. Simptomi: Ne reaguje na taster a pali na gurku odmah. Ne svetli mi lampica za neutral i gasi mi cim spustim copavu (ranije je gasio kad spustim copavu ali tek kad oduzmem kontakt). Kad prespojim direktno kontakte na automatu alnasera tad vergla. Neka ideja?? Sto rece neko saljem pivo brzom postom ko resi problem:cirka2:Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Probaj da nije izgorela sijalica koja pokazuje da je u neutral, pa da zbog nje ne neće da vergla.

Послато са MI MAX 3 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Ili se pokidala žica koja iz menjača daje signal da je menjač u neutralu.

Послато са MI MAX 3 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

I kao treće, probaj da li će da vergla dok držiš kvačilo.

Послато са MI MAX 3 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Sprint Knight Adams 125cc

@a.c.a nije mi pala na pamet sijalica jer je pocelo da zeza neposredno nakon sto se ugasio u brzini. A dok je radilo normalno,verglao je i sa i bez kvacila. Zice iz menjaca nisu pokidane...

Jedino sutra da idem da kupim sijalicu pa da probam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Verglao je bez kvačila jer je sve bilo u redu sa signalom iz menjača. Princ ima prekidač i na ručici kvačila, tako da si ranije mogo da verglaš i dok je u brzini. Zato sada probaj da zaverglaš sa stisnutim kvačilom, pa ako upali onda je sigurno problem sa sijalicom ili instalacijom do iste.

 

Послато са MI MAX 3 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

A da li si proverio glavni osigurač? Ispod sedišta

Послато са MI MAX 3 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja