Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Banostor
  • Motocikl: sprint prince 250

Platio sam ga 450e i vec 5 meseci me sluzi odlicno, vec sam presao 2500 km i sad vec je vreme za servis, otisli semerinzi, ulje je kapalo 2 meseca, juce sam se vozao i video da sad vec na momente curi ali nivo je jos skoro na max. Ostalo je sve kako treba, nemam problema. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
Pozdrav svima.
Nov sam ovde, prelistao sam ovu temu od prve do poslednje strane i resio da se i ja regisrujem.
od pre par meseci sam vlasnik (polovng) princa 250, mnogo sta sam naucio na ovom forumu sto nisam uspeo naci nigde drugde.
Zanima me, ako ko zna, da li ima neki dobar majstor (servis) u Novom Sadu i blizoj okolini?
Budi Sam svoj majstor, jer ces redovno slusti pricy, ma to to je kinez, I gumu ako ti neko probusi majstor ce reci to je her je kinez zamena ulja semeringa malo oko lanca, osnove oko struje, sve to mozes sam

Sent from my K6000 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Banostor
  • Motocikl: sprint prince 250
4 minutes ago, stefanFanatic said:

Budi Sam svoj majstor, jer ces redovno slusti pricy, ma to to je kinez, I gumu ako ti neko probusi majstor ce reci to je her je kinezemoji23.png zamena ulja semeringa malo oko lanca, osnove oko struje, sve to mozes sam

Sent from my K6000 Pro using Tapatalk
 

Namera mi je da budem sam svoj majstor, tako sam i dosao na ovaj forum ali jos nemam dovoljno iskustva za tako nesto. znam ulje kako se menja, svecice, filteri, podmazivanje lanca i te osnovne stvari sto naucis jos ko klinac. Do sada sam vozio ladu nivu i uvek sam pare ulagao u nesto pametnije, a sada je dosao red i da uzmem motor, sebi za dusu. :)
Dosta sam naucio ovde na forumu ali nemam prakse jos uvek, jedino da nadjem nekoga ko ima vise iskustva pa polako da naucim i ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: malaguti madison 125

Drugari moze li neko da preporuci majstora za menjac (prince 125cc)  u Beogradu kad saltam iz prve u drugu i drzim i malo gasa izbacuje mi u ler. Kapiram da je birac brzina (viljuska) ali numem sam da resim.

hvala !

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Banostor
  • Motocikl: sprint prince 250
23 hours ago, darkstarbgw said:

Drugari moze li neko da preporuci majstora za menjac (prince 125cc)  u Beogradu kad saltam iz prve u drugu i drzim i malo gasa izbacuje mi u ler. Kapiram da je birac brzina (viljuska) ali numem sam da resim.

hvala !

 

Mozda ti se samo nogostup razlabavio (popustili srafovi), meni se to desilo par puta i kad sam ga dobro stego i saltalicu naprskao WD-om nemam problema cak ni u trazenju N.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Zanima me dali je bolje izbaciti iberlauf (crevo iz motora koje ide u filter vazduha) van filtera jer vidim da na crevu duva a i filter mi smdi na gorivo.Ne znam dali je kod svih kineza isto ovo je mondial Mondial mct 250.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
Zanima me dali je bolje izbaciti iberlauf (crevo iz motora koje ide u filter vazduha) van filtera jer vidim da na crevu duva a i filter mi smdi na gorivo.Ne znam dali je kod svih kineza isto ovo je mondial Mondial mct 250.
Teorija za to crevo jeste trostruka ako mislis na crevo koje ide iz izduvnih grana.
1. Vraca dio nesagorivih gasova u motor, dakle trebalo bi malo smanjiti potrosnju jer tamo ima jos energije, dakle zato smrdi na gorivo
2. Daje dodatni pritisak pri protoku vazduha
3. Samim tim manje benziskih isparenja izlazi iz auspuha pa manje zagadjuje
Tako kazu profesionalci, nasi majstori vole da to she pocupaju I zavare.
Ako mislis zaista na iberlauf I samo to crevo je povezano sa filterom vazduha, to ja mislim da he bi trebalo da smrdi na gorivo, proveri kada je motor dobro zagrijan da li dimi dok radi na leru
Mozda neko iskusniji uskoci sa boljim savjetom

Sent from my K6000 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

E jbg ja  skinuo crevo i sproveo ga ispod motora.I na autu ljudi izbacuju iberlauf van filtera jer ako motor produva onda u filter izbacuje i ulje i to zapusi filter samim tim i gusi motor.Nisam obratio paznju dali dimi kad je zagrejan ali u kutijici koju sam skinuo bio je kao sundjer, koji je bio pun ulja a i cev koja je ispod tog sundjera je bila puna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
E jbg ja  skinuo crevo i sproveo ga ispod motora.I na autu ljudi izbacuju iberlauf van filtera jer ako motor produva onda u filter izbacuje i ulje i to zapusi filter samim tim i gusi motor.Nisam obratio paznju dali dimi kad je zagrejan ali u kutijici koju sam skinuo bio je kao sundjer, koji je bio pun ulja a i cev koja je ispod tog sundjera je bila puna.
Ako tvoj motor produva 200 din su gumice ventila, ako volis da cackas sredis to za popodne

Sent from my K6000 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Jel zna neko gde se povezuje crna zica koja ide na regler?Kada je spojim na + pali mi se lampica za neutral i kada izvadim kljuc ona radi.Vidim da je povezana i za prekidac za  stop svetlo.Pravio sam regler pa zato ne znam gde da je povezem.Povezano je na crvenu i zelenu i to funkcionise ali samo me ta crna buni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Zna li neko koja bi stelovanja mogao da uradim na karburatoru jer mi trosi 6 pa i vise litara.Motor je 250cc u karburatoru su bile sajbnice na iglicama i kada sam to skinuo motor malo slabije ide ali mi svecica nije vise masna.Sinhronizaciju sam uradio tako da ne znam sta jos mogu da mu stelujem?Dali nivo plovka moze da utice na potrosnju?Ovako motor super ide ali preterano trosi,vise puta sam uporedjivao cak od kad sam mu otvorio auspuhe mislim da jos vise trosi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Kad si mu otvorio auspuhe naravno da mora vise da trosi. Vrlo verovatno da mu tu sadasnju potrosnju neces ni moci da smanjis. Zato sto u auspuhu nemas prigusivace vec sve bez ijakvog otpora prolazi. Motor verovatno bolje ide ali mu je zato i potrosnja dosta veca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Pa ne ide bas nesto mnogo bolje ali potrosnja od 6 litara je malo mnogo za ovaj motor.Svi pisu potrosnju od 3.5-4 litara ali 6 niko sem oni kojima je rastelovan karburator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Moze li neko da mi napise koje dizne idu na originalni karburator 250cc?Kod mene na vecoj pise 90 a na drugoj manjoj 35s bile su i sajbnice na iglicama ali sam ih skinuo.Motor trosi 5 litara (danas proverio)Moguce da je predhodni vlasnik stavljao i vece dizne posto je stavljao i sajbnice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Pozdrav drugari!

Malopre mi se desio peh (što bi rekao ciga ovaj dan nije moja noć), mojom glupošću ostadoh bez šaltalice.Deo sa ripnama koji se steže na kraj osovine radilice puče ,neki jako ljut materijal ''špijatl'' verovatno.Posle više miliona šaltanja ja mu dođoh glave.

Htedoh da malo preštelujem pošto je malo skliznuo i nije hteo u prvu, iskoristih moju volovsku snagu da krajeve razmaknem šrafcigerom veličine paradne sablje.

I sada ova konjina moli za pomoć oko pronalaženja iste, a dotle Grunf savet za prevazilaženje problema.Sreća moja ostao u nekoj brzini pa ću se sa posla dovući nekako, valjda a i ako ne zasluzio sam.

IMG_20180719_105708.jpg

IMG_20180719_105716.jpg

IMG_20180719_105730.jpg

IMG_20180719_105912.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

koliko vidim taj deo je manje vise isti na svakom motociklu, bar tako deluje. Ako je isti uzmes polugu menjaca od bilo kog motora (najbolje je da je isti materijal ili sl) odseces taj deo sa nutovima i zavaris na tvoju polugu.

 

Druga opcija, mozda i bolja,  su oglasi pa da kupis polovno od nekog rasturenog, bilo je toga na KP.

 

Evo na brzaka nasao u Sacpcu jednog, rasturen princ u delove 064/66-91-034

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja