Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • U prolazu, 53 postova

Upomoć!

Čitava priča oko zamene filtera za vazduh počinje od ''trokiranja'' motora i gušenja ,koje se manifestuje takvim radom da kao i da nema karike.Stari ''filter'' za vazduh juče očistio i širim šelnama dobro učvrstio na karburator bez lufta, i opet ništa.Pali ko mina samo šuška ,primi gas povuče kao lud i posle 100 m počinje trokiranje kao da prekida dovod struje i onda uuuuuuuuuuuuuuuuu , gubi snagu ali se na leru ne gasi.

Tu počinje nerviranje i mozganje šta?

Prljavi karburatori, filter vazduha ili neka žica baca na masu ili što reče jedan naš kolega kantu goriva (ali od 3 l) i ....( a prekjuče ga tankao do vrha).

Kao u svim Molbama, unapred zahvalan.

Али сада није то , што би рекли исто сра.е друго...(на ред је нешто друго.После толико година и хваљења све је дошло на ред, али шта?

Пали као мина, али као да један цилиндар ''слабије'' ради, што код додавања гаса узрокује не гушење већ исте симптоме као са недовољним доводом горива ,губи снагу и не може узбрдо док по равном ради (али без снаге).Два пута детаљно чистио карбуратор и опет исто.

На ауспусима дими подједнако, али је један цилиндар хладан а други врео.Задњи пут почело да пуца као паљење повукао као бесан једно пар км. и опет уууууууууууууууууу!

Мислио бобина,када је  откачим са левог цилиндра(који је хладан) упали као мина (ради десни), али када бобину са десног цилиндра променим с на леви неће да упали само вергла.али и када бобину са левог за коју сам мислио ставим на десни цилиндар он нормално ради?

На акумулатор на  плус клему је ишла нека зелена жица (коју ћу морати да испратим) коју сада када покушам да вратим ''варничи''.

Помозите људи ко бога вас молим!

Што би рекли има ли лека ?

Iskreno meni to deluje kao da ti instalacija nije uredu. Pogledaj da ti se nije neka žica prekunila da je nije neki miš pregrizao.

Envoyé de mon SM-G925F en utilisant Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250
Pre 6 sati, KAPETAN KOCA je napisao:

Upomoć!

Čitava priča oko zamene filtera za vazduh počinje od ''trokiranja'' motora i gušenja ,koje se manifestuje takvim radom da kao i da nema karike.Stari ''filter'' za vazduh juče očistio i širim šelnama dobro učvrstio na karburator bez lufta, i opet ništa.Pali ko mina samo šuška ,primi gas povuče kao lud i posle 100 m počinje trokiranje kao da prekida dovod struje i onda uuuuuuuuuuuuuuuuu , gubi snagu ali se na leru ne gasi.

Tu počinje nerviranje i mozganje šta?

Prljavi karburatori, filter vazduha ili neka žica baca na masu ili što reče jedan naš kolega kantu goriva (ali od 3 l) i ....( a prekjuče ga tankao do vrha).

Kao u svim Molbama, unapred zahvalan.

Али сада није то , што би рекли исто сра.е друго...(на ред је нешто друго.После толико година и хваљења све је дошло на ред, али шта?

Пали као мина, али као да један цилиндар ''слабије'' ради, што код додавања гаса узрокује не гушење већ исте симптоме као са недовољним доводом горива ,губи снагу и не може узбрдо док по равном ради (али без снаге).Два пута детаљно чистио карбуратор и опет исто.

На ауспусима дими подједнако, али је један цилиндар хладан а други врео.Задњи пут почело да пуца као паљење повукао као бесан једно пар км. и опет уууууууууууууууууу!

Мислио бобина,када је  откачим са левог цилиндра(који је хладан) упали као мина (ради десни), али када бобину са десног цилиндра променим с на леви неће да упали само вергла.али и када бобину са левог за коју сам мислио ставим на десни цилиндар он нормално ради?

На акумулатор на  плус клему је ишла нека зелена жица (коју ћу морати да испратим) коју сада када покушам да вратим ''варничи''.

Помозите људи ко бога вас молим!

Што би рекли има ли лека ?

Na kineskim motorima zelena boja zice obicno znaci da je to masa a ne +.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

ne znam kolko ce ti pomoci moje iskustvo sa pantelijom (vn 750) simptomi isti.karbovi isli na ciscenje i stelovanje.Popravi ga majstor i ja srecan krenuo kuci, a on blago meni jedva pretekne sleper na autoputu.

novi majstor smisli da je problem sa strujom ali mi covek posteno reko da se u to ne razume.promenim bobine.kablove.svecice,provera pikapova i na kraju mudrac zakljuci cdi.ajd na ebay pa ojadi se za cdi.doso montirali on opet mrtav.usput poludim pa navucem rezervar na saku junacku ,sledeci izbor bio benzin i sibica.cujem se sa 5tim majstorom  i nakon 2meseca me nazove i objasni da je u svoj toj igrariji neko precvikao jednu zicu na pikapu.lemilica.termobuzir i navozao se.Elem krenes polako da pregledas struju sasvim je moguce da je neka sitna greska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Hvala na savetima, sa slavine curi gorivo-rekao bih normalno i njega sam prao kao i slavinu sa sitom, a prilikom skidanja karburatora (3 puta) , morao sam da pomeram CDI-e jer su nezgodno postavljeni ispod rezervoara a iznad karbova.Koliko puta sam ih samo tumbao da ih pravilno zavučem  možda se i neka žica počupala?

Ta zelena žica ima okruglu buksnu za šraf kleme aku ,i sto posto sam ubeđen da nije išla na - aku pošto prilikom skidanja istog - sam sa sve kablom otkačio sa šasije jer mi je - klema pukla pa je ''ušrafljena, zato mi je bilo logično da je išla na + , jer neznam odakle je ispala i osim akumulatora nemože da bude niotkuda ?

Moraću da pokušam da je ispratim odakle ide, mada meni laiku za struju neće značiti baš puno osin ako se nije oštetila neka žica ili iščupala sa nekog pina.

Druga varijanta da od drugara ''pozajmim'' cdi na minut i da tad proverim ispravnost mojih, ako ne onda 3l, mnogo je kume, 1 l benzina i  ...

Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
Hvala na savetima, sa slavine curi gorivo-rekao bih normalno i njega sam prao kao i slavinu sa sitom, a prilikom skidanja karburatora (3 puta) , morao sam da pomeram CDI-e jer su nezgodno postavljeni ispod rezervoara a iznad karbova.Koliko puta sam ih samo tumbao da ih pravilno zavučem  možda se i neka žica počupala?
Ta zelena žica ima okruglu buksnu za šraf kleme aku ,i sto posto sam ubeđen da nije išla na - aku pošto prilikom skidanja istog - sam sa sve kablom otkačio sa šasije jer mi je - klema pukla pa je ''ušrafljena, zato mi je bilo logično da je išla na + , jer neznam odakle je ispala i osim akumulatora nemože da bude niotkuda ?
Moraću da pokušam da je ispratim odakle ide, mada meni laiku za struju neće značiti baš puno osin ako se nije oštetila neka žica ili iščupala sa nekog pina.
Druga varijanta da od drugara ''pozajmim'' cdi na minut i da tad proverim ispravnost mojih, ako ne onda 3l, mnogo je kume, 1 l benzina i  ...
Pozdrav
Ja se sjecam te zice, isto Sam je taskacio I nizam znao gdje da je vratim, visila I Dan Dana's visit a she bill ok

Sent from my K6000 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Pozdrav, definitivno nema varnice na jednom cilindru, bobina ispravna (kada im zamenim mesta na drugom baca varnicu) , zelena žica enigma odakle ''ispade''?

'' Nemere bez kabla''

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Pozdrav drugari i drugarice!

Da licitiramo  : CDI  ili ja kao Sekula za struju  pulser (davač impulsa) magneta ?

Ne košta vas ništa a može da spasi dva života  moj i  jedan kineski.

CDI mogu da kupim a za ovo drugo neznam gde .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova

Ja sam davno prodao kineza pa ti mogu pomoći samo po sećanju. Vrlo je verovatno da je CDI a može biti i davač kontam da bi možda unimerom mogao da ispratiš samo nemoj da meriš između svećice i bobine

Envoyé de mon SM-G925F en utilisant Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Definitivno i provereno CDI (neko će reći nije moja briga), ali molim pomoć.

DA li neko zna, ili zna nekoga ko zna gde da nabavim CDI pa makar i polovan -krajna solucija.

Sve oglase koje sam zvao , biće al tamo u februaru, samo neznam kad.

Pozdrav i više Vas neću smarati ... ali samo ako mi :lol3: pomognete !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
Definitivno i provereno CDI (neko će reći nije moja briga), ali molim pomoć.
DA li neko zna, ili zna nekoga ko zna gde da nabavim CDI pa makar i polovan -krajna solucija.
Sve oglase koje sam zvao , biće al tamo u februaru, samo neznam kad.
Pozdrav i više Vas neću smarati ... ali samo ako mi 3: pomognete !
Neki kolega kinez da izađe u susret makar da probaš da vidiš da li je to

Envoyé de mon SM-G925F en utilisant Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Zlot
  • Motocikl: Yamaha xt 600 tenere 43f
Hvala svima , problem rešen što se nabavke polovnog CDI-a tiče, pozdrav za Yamamikija.
Pozdrav takodje, drago mi je ako sam nesto pomogao...

Sent from my Moto E (4) Plus using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Pozdrav jel zna neko koje su dimenzije akumulatora za sprint prica 125??? Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Ok. Hvala. Kupio nov 3500din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Banostor
  • Motocikl: sprint prince 250

Pozdrav svima.
Nov sam ovde, prelistao sam ovu temu od prve do poslednje strane i resio da se i ja regisrujem.
od pre par meseci sam vlasnik (polovng) princa 250, mnogo sta sam naucio na ovom forumu sto nisam uspeo naci nigde drugde.
Zanima me, ako ko zna, da li ima neki dobar majstor (servis) u Novom Sadu i blizoj okolini?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja