Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

ako zbog necega uzmem kineza to ce biti zbog tebe kapetane i tvoga korpusa delikatesa... inace borba u meni jos traje ...veliki pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Prijatelju ja se nisam pokajao kupio ga u maju 2007 novog , bez silovanja i svake godine redovno menjane ulja.

Potrošni materijal neračunqam (sajle, gume ...).

Sa srećom !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Dok nije izbio požar u Mastehniku kada im je sve izgorelo, problem za rez, delove nije postojao.Sada na njihovom sajtu stoji spisak prosdavnica po Srbiji sa kojima su sarađivali i prava sreća je da ubodeš neku koja ima potrebni deo.Najpre ćeš naći preko neta-a , kupujem prodajem i ostali oglasiMože se  naći novih delova (pretežno potrošnih) ,nećeš verovati ali je tako nažalost.

Pozdrav i puno kilometara ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda vf750

Pozdrav, novi sam na forumu. Procitao sam skoro celu temu, i dosta toga mi je jasnije. Medjutim i dalje imam nekoliko pitanja u vezi sprinta, pa ako bi neko odgovorio bio bih zahvalan. Koja je najveca sirina zadnje gume koju bih mogao da stavim? Razmisljao sam o 150/90? Takodje me zanima da li u delu gde se spaja zadnja vila sa ostatkom da li postoje neke gumice ili samo bolcne? Cini mi se kao da se iskrivila malo vila. I postoji li mogucnost da stavim neke amortizere koji su za koji cm veci od originalnih? jer su moji propali skroz i moram da menjam, a tesko da cu naci originalne za njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
Pozdrav, novi sam na forumu. Procitao sam skoro celu temu, i dosta toga mi je jasnije. Medjutim i dalje imam nekoliko pitanja u vezi sprinta, pa ako bi neko odgovorio bio bih zahvalan. Koja je najveca sirina zadnje gume koju bih mogao da stavim? Razmisljao sam o 150/90? Takodje me zanima da li u delu gde se spaja zadnja vila sa ostatkom da li postoje neke gumice ili samo bolcne? Cini mi se kao da se iskrivila malo vila. I postoji li mogucnost da stavim neke amortizere koji su za koji cm veci od originalnih? jer su moji propali skroz i moram da menjam, a tesko da cu naci originalne za njega.
Za gume ti ne mogu pomoći ali zadnju vilu znam u dušu
Zadnja vila se drži na jednom velikom šrafu a na spoljnim krajevima vile su nabijeni silen blokovi. Kod mene je to propalo pa sam nabio plastične čaure i nisam više imao problema. Kontam da i ti imaš isti problem.
Amortizer gledaj da staviš približno iste zbog lanca.

Envoyé de mon SM-G925F en utilisant Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

da li se prekidac  neutrala nalazi na istom mestu i kod junlna 250 i kod qingqi qm 250...moram da pitam, sto kaze Balasevic nov sam u ovom filmu...pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
da li se prekidac  neutrala nalazi na istom mestu i kod junlna 250 i kod qingqi qm 250...moram da pitam, sto kaze Balasevic nov sam u ovom filmu...pozz
Ja ne znam ne mogu ti pomoći

Envoyé de mon SM-G925F en utilisant Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Meni prošle godine odgovorio kolega Zorge ''требало би да је са леве стране, изнад предњег ланчаника. Да би му се приступило, треба да се скине деклица која покрива ланчаник.''Nažalost nisam proveravao ali nema razloga za nevericu

Pozdrav:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda vf750
On 9/4/2017 at 8:45 PM, AC/DCstefan said:

Za gume ti ne mogu pomoći ali zadnju vilu znam u dušu emoji4.png
Zadnja vila se drži na jednom velikom šrafu a na spoljnim krajevima vile su nabijeni silen blokovi. Kod mene je to propalo pa sam nabio plastične čaure i nisam više imao problema. Kontam da i ti imaš isti problem.
Amortizer gledaj da staviš približno iste zbog lanca.

Envoyé de mon SM-G925F en utilisant Tapatalk
 

Nasao sam original amortizere za njega, samo jos da vidim za gumu i vilu. Te plasticne caure mogu negde da se kupe? Imate li dimenzije ili bilo sta sto bi mi pomoglo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
Nasao sam original amortizere za njega, samo jos da vidim za gumu i vilu. Te plasticne caure mogu negde da se kupe? Imate li dimenzije ili bilo sta sto bi mi pomoglo?
Meni je strugar napravio od neke tvrde plastike, neko je okačio ovde na forumu koja je to plastika. Znam da nije bilo skupo.

Envoyé de mon SM-G925F en utilisant Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Nađoh slučajno na kupujem prodajem :

NOVI izkljucivo novi delovi! ! ! 

SPRINT Pulsar 125 200 , 
Apollo rx 250 (Za Apollo trenutno nemamo delove)
SPRINT PRINCE  
SPRINT BASIC SPORT 51  
Grido Exactly Falcon Falkon Phantom Eagle itd. 
max maxx hawk havk filly fili
2t ili 4t  
PITAJTE ZA VAŠ MOTOR

Imamo još puno rezervnih delova Original i Zamenski sve u  SIMI. MOTO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Jedva nađoh

Delovi za SPRINT Skutere i Motocikle 

063 125 784 6

 
...
NOVI izkljucivo novi delovi! ! ! 

SPRINT Pulsar 125 200 , 
Apollo rx 250 (Za Apollo trenutno nemamo delove)
SPRINT PRINCE  
SPRINT BASIC SPORT 51  
Grido Exactly Falcon Falkon Phantom Eagle itd. 
max maxx hawk havk filly fili
2t ili 4t  
PITAJTE ZA VAŠ MOTOR

Imamo još puno rezervnih delova Original i Zamenski sve u  SIMI. MOTO

Robu šaljemo sa kurirskim službama (AKS Express i D express) na kućnu adresu, kupac plaća pouzečem paket (  i postarinu isto).                                   

Pošto retko smo dostupni preko telefona, zato mozete poslati poručbinu preko poruke  KupujemProdajem. i mi šaljemo robu u najkraćem vremenskom periodu. (A na SMS NE 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Upomoć!

Čitava priča oko zamene filtera za vazduh počinje od ''trokiranja'' motora i gušenja ,koje se manifestuje takvim radom da kao i da nema karike.Stari ''filter'' za vazduh juče očistio i širim šelnama dobro učvrstio na karburator bez lufta, i opet ništa.Pali ko mina samo šuška ,primi gas povuče kao lud i posle 100 m počinje trokiranje kao da prekida dovod struje i onda uuuuuuuuuuuuuuuuu , gubi snagu ali se na leru ne gasi.

Tu počinje nerviranje i mozganje šta?

Prljavi karburatori, filter vazduha ili neka žica baca na masu ili što reče jedan naš kolega kantu goriva (ali od 3 l) i ....( a prekjuče ga tankao do vrha).

Kao u svim Molbama, unapred zahvalan.

Али сада није то , што би рекли исто сра.е друго...(на ред је нешто друго.После толико година и хваљења све је дошло на ред, али шта?

Пали као мина, али као да један цилиндар ''слабије'' ради, што код додавања гаса узрокује не гушење већ исте симптоме као са недовољним доводом горива ,губи снагу и не може узбрдо док по равном ради (али без снаге).Два пута детаљно чистио карбуратор и опет исто.

На ауспусима дими подједнако, али је један цилиндар хладан а други врео.Задњи пут почело да пуца као паљење повукао као бесан једно пар км. и опет уууууууууууууууууу!

Мислио бобина,када је  откачим са левог цилиндра(који је хладан) упали као мина (ради десни), али када бобину са десног цилиндра променим с на леви неће да упали само вергла.али и када бобину са левог за коју сам мислио ставим на десни цилиндар он нормално ради?

На акумулатор на  плус клему је ишла нека зелена жица (коју ћу морати да испратим) коју сада када покушам да вратим ''варничи''.

Помозите људи ко бога вас молим!

Што би рекли има ли лека ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja